Rat u Ukrajini (12)

Koji od tri ishoda vam je najverovatniji?


  • Ukupno glasova
    115
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne radi se o tome. Stvar je da celokupna krstarica i sva Srbija skupa s njom da upregne sve tastature - ni na koji način ne može i neće uticati na događaje. Sve svađe ovde između rusofila i onih drugih, svako dokazivanje gde se koji bataljon trenutno nalazi i koje su rakete upotrebljene ili tek hoće - mi smo samo posmatrači. Ne padajte u vatru, samo to kažem. Nikog od nas neće ni Putin ni bilo ko pozvat da nas pita za mišljenje nit da nam se poveri šta namerava.
Не разумеш овај фајт... њиме се жели анулирати политички утицај Русије на Балкану, првенствено у Србији која дестабилише и прави главобољу не само свом народу и грађанима, већ и околини да се бави реалним проблемима региона
 
Ne radi se o tome. Stvar je da celokupna krstarica i sva Srbija skupa s njom da upregne sve tastature - ni na koji način ne može i neće uticati na događaje. Sve svađe ovde između rusofila i onih drugih, svako dokazivanje gde se koji bataljon trenutno nalazi i koje su rakete upotrebljene ili tek hoće - mi smo samo posmatrači. Ne padajte u vatru, samo to kažem. Nikog od nas neće ni Putin ni bilo ko pozvat da nas pita za mišljenje nit da nam se poveri šta namerava.

Slazem se, ja sam cak predlagao da moderatori uklanjaju SVE postove koji nisu cinjenice o staju u sukobu, znaci bez komentara.
Dugo nisam nista pisao, evo poceo sam i ja da spamujem od kad je ovaj kolaps Rusa. Sta ces, emocije. Mada mi zao vremena potrosenog na temu, citam sve a zapravo, kako kazes, cemu sve to.
 
Не разумеш овај фајт... њиме се жели анулирати политички утицај Русије на Балкану, првенствено у Србији која дестабилише и прави главобољу не само свом народу и грађанима, већ и околини да се бави реалним проблемима региона
Razumem fajt na političkom nivou. Fajt na forumu je smejurija. Forumi su dinosaurusi interneta. Bivši fejsbuk je "bumerska mreža", a fejs je mnooogo noviji fenomen od foruma. Da je tviter, koji ima uticaja, još i nekako. Forumi, blogovi... Smejurija.

Drudi deo tvoje rečenice neću komentarisati.
 
Slazem se, ja sam cak predlagao da moderatori uklanjaju SVE postove koji nisu cinjenice o staju u sukobu, znaci bez komentara.
Dugo nisam nista pisao, evo poceo sam i ja da spamujem od kad je ovaj kolaps Rusa. Sta ces, emocije. Mada mi zao vremena potrosenog na temu, citam sve a zapravo, kako kazes, cemu sve to.
Ако је нешто обесмишљено, а ти му додај смисленост... испада да сам млатиш празну сламу, а интелектуалац си који би требао да минимизује погубне стране утицаје на стабилност друштва
 
Da

Da ne pominjem da još nisam čula da neko pominje aktivnost Sunca i delovanje okeana, koji čine većinu planete.

Ako se dobro secam kazu da jedna erupicija vulkana izbaci vise zagadjenja (gasovi, cestice) nego sto covek zagadi za 100 godina (mozda je i 1 godina, izvinjavam se ne secam se tacno).

Poenta je da ti spoljasnji faktori jako uticu na klimu, mnoooogo vise nego covek.
 

Is War What You Asked For?


Beware: Ukraine’s touted Kharkov offensive is probably not what the US news media cracks it up to be
CLUSTERFUCK NATION – BLOGSeptember 12, 2022

Is War What You Asked For?


Beware: Ukraine’s touted Kharkov offensive is probably not what the US news media cracks it up to be….



The Russians called their move into Ukraine last February a “special military operation” for a reason. The description was precise. It was not a “war” prosecuted on the people of Ukraine. Russia could have completely disabled the Zelensky regime in an afternoon with air power, but they did not want to smash up the country’s vital infrastructure and foreclose the peoples’ future.
The operation was designed to expel Ukrainian military forces from their forward dug-in positions along the Donbas frontier, where they had been shelling, harassing, and killing the Russian-speaking population for eight years — ever since the 2014 CIA-backed Maidan “color Revolution” brought Ukraine under American control.
The precipitating event of the operation begun last winter was the renewed threat to bring Ukraine into NATO, for the purpose of putting bases on Russia’s border. Russia would not tolerate that any more than America would tolerate Russian bases planted across our border with Mexico. The special operation was mounted to reestablish firm boundaries, both geographically and in geopolitical psychology, for an adversary, the West, who displayed an increasingly psychotic drive to smash all boundaries that make civilized life possible, even in their own countries.
Since then, the US has poured money into Ukraine at the rate of about $10-billion a month for the purpose of prolonging the struggle in Ukraine. We’re doing this at a moment in history when the US faces grave financial breakdown, along with the countries of the European Union and the UK. Nothing about our involvement in Ukraine is in the interest of the American people. Our foreign policy establishment has shown a blind animus toward Russia for no apparent good reason.
At this point reasonable people might conclude that it is for a bad reason. Increasingly it looks like a desperate diversion from the technocrat coup perpetrated by a supranational cabal emanating out of Davos, as led by the megalomaniacs at the World Economic Forum (WEF). The coupsters also happen to be intriguing behind America’s Democratic Party and the White House regime of the obvious tool, “Joe Biden.”
continue reading https://kunstler.com/clusterfuck-nation/is-war-what-you-asked-for/
 
Потаманише их к'о жохаре!

Осокољени ограниченим успесима на једном делу фронта, украјинци кренули у јуриш к'о муве без главе... без глава и остали!
Имају у тим ситуацијама разни "мотиви", од поноса што браниш своју државу до могуће је надрогираности одређеног броја њих. Скоро су се чудили у неколико случајева апсурдном и сулудом срљању напред, иако знаш да немаш никакве шансе.
 
Izgleda da su počele žestoke borbe na celom istoku - artiljerija radi svuda po linijama razdvajanja - požari svuda redom:
(Doduše, bilo je i nevremena sa grmljavinom, moguće da je nešto i od toga):
 

Prilozi

  • 7D00C2F6-6DA9-4BB7-AD4D-149122F86C3D.jpeg
    7D00C2F6-6DA9-4BB7-AD4D-149122F86C3D.jpeg
    122 KB · Pregleda: 16
Razumem fajt na političkom nivou. Fajt na forumu je smejurija. Forumi su dinosaurusi interneta. Bivši fejsbuk je "bumerksa mreža", a fejs je mnooogo noviji fenomen od foruma. Da je tviter, koji ima uticaja, još i nekako. Forumi, blogovi... Smejurija.

Drudi deo tvoje rečenice neću komentarisati.
Фејс јузери су плебс - тј дебили за велика сагледавања већином... крижарица је добра јер је интерактивна и тера те да напрежеш вијуге...

Сваки труд се исплати у зависности од енергије или мотива који улажеш у њега, а правилно и реално говорење о реалности помаже и другим форумашима да здраворазумски заступају само наш заједнички интерес и националну стратегију... управо га кристалишемо код оних који кристално схватају

Кад имаш ова два последња заједништва, политичко Србовање иде испред политичке идеологије или опредељења, што може да се искористи за прагматичност...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top