Rusija pokrenula vojnu operaciju u Ukrajini (12)

Koji od tri ishoda vam je najverovatniji?

• Ukupno glasova
    115
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

stugots

Čovek
Poruka
36.118
@De Sisti
Rusija je glavni krivac za ove dogadjaje jer:
nije sprecila dolazak NATO-a u Ukrajnu (preko "revolucija")
se ko majmu upecala na Minske sporazume
nije ovaj rat vodila kako treba. Uletis sa mnogo vojske i brzo sve zavrsis i tako spasis mnogo ljudskih zivota.
Napravili su pravu katastrofu.

Ali vi ste 23.02 govorili "hahaha, koja bre invazija, Amerikanci lažu da bi izazvali paniku", a već sutradan ste navijali da se prolije što više ukrajinske krvi.

To samo pokazuje koliko ste vi rusofili bez ličnog integriteta, već kao na dugme radite ono što FSB centrala kaže.

Kao što vidimo sad da od toga da se "Izjum ne sme izgubiti nipošto inače katastrofa" 09.09, došlo do "besprekornog povlačenja" tri dana kasnije.

igi192

Elita
Poruka
23.749
На фронту од 1500 километара ти видиш 60 као успех?!
Ок, можеш Габи урадити али и то је готово.
Рекох, паралелно гледам и ТВ.
Ево, и Скот Ритернховори о катастрофи која чека Украјину. Он тврди да већ има 6000 погинулих. Украјинци су гурнули све резерве које су имали у ову контру и она је заустављена. Почела је је већ контра а Русија има резерве има логистику. Иза леђа јој је Русија, на 30-так километара и немају проблема да снабдевањем ни са људством.
Кадиров шаље 3180 специјалаца који су вероватно већ стигли. То су све високо обучени и високо мотивисани борци.
Дословце им је издао наређење вратити све што су Украјинци заузели.
Оно што је суштина, после овога, Украјина више не може окупити толико обучених војника а нема ни техничке резерве. Да нападом на саобраћајну инфраструктуру, нема ни нових пошиљки са запада.
Da se kladimo ovako javno da Rusi vise neće nos pomoliti u harkovskoj oblasti..Napustili su sve Nema svrhe ginuti ponovo ....Dobro pogledaj slike ovih Ukra koji su islii u ovu akciju .. a to što je 30km od ruske granice to je bruka jos veca ..

Poslednja izmena:

rz brzotrz 1972

Domaćin
Poruka
3.457
А где је твоја логика? Зашто не осуђујеш ситуацију у Ираку, Либији, Сирији. Тамо рат траје годинама и деценијама. Где су осуде и санкције. Ајде мало лицемерство замените осудама и пљување по САД и НАТО.
To ti je ona varijanta sta ce Rusi u Ukrajini.
Ali ne rekose sta ce Ameri u Srbiji.Na Kosovu I Metohiji.
Koliko je od Ruske do Ukrajonske granice?
Koliko je od granice SAD do granice Srbije?

Pomalo

Zainteresovan član
Poruka
300
Kolone dolaze, malopre je Medvedev izdao naredbu da se ubrza dovlačenje tehnike u Ukrajinu.

Na drugom pravcu je pokrenuta kontraofanziva, a dosta mjesta koja se ovde podmeću kao zauzeta su još uvijek pod ruskom kontrolom.

@dragon x

Izvinjavam se najdublje sto sam ikada rekao da si ti spomenu da su Rusi krenuli u kontraofanzivu. Izgleda da sam ja pogresno shvatio da, kada si ti napisao da Rusi idu u kontraofanzivu, da stvarno mislis da idu u kontraofanzivu.

Ti si mudar i stamen, pun cojstva (sto bi Crnogorci rekli), a ja sam damo glupi Bosanac (doduse, sa puno vise obrazovanja, inteligencije i zivotnog iskustva od tebe), koji je nazalost shvatio iz tvojih rijeci da Rusi idu u kontraofanzivu, te iako si isto napisao, ja nisam mogao dokuciti da ti tako ne mislis.

Je li u redu majstore?

Schrodinger

Iskusan
Poruka
6.125

Spremni za referendum: "Samo tehnički momenat. Mi smo već deo Rusije"

Zaporoška oblast je tehnički spremna da organizuje referendum o pripajanju Rusiji, izjavio je šef regionalne vojno-civilne administracije Jevgenij Balicki.
"Naš zadatak je da obezbedimo da se referendum održi fer i objektivno. Svi tehnički aspekti su rešeni, glasački listići su odštampani, biračka mesta opremljena, formirane komisije", napisao je on na svom Telegram kanalu, preneo je TAS S.
"Svi stanovnici Zaporoške oblasti razumeju da je referendum samo tehnički momenat kroz koji moramo da prođemo, pošto smo mi već deo Rusije", istakao je on, dodajući da Rusija obnavlja infrastrukturu regiona, gradi puteve i oživljava postrojenja, isplaćuje socijalna davanja i penzije.

Bravo

Watchman

Buduća legenda
Poruka
25.662
Jbt, kud ide ovaj svet. Najpre Rusi bombarduju nuklearnu elektranu i svoje trupe koje je štite, a evo sad i Ukrajinci poludeli.

Iz nekog razloga, Oružane snage Ukrajine počele su da granatiraju sopstvene električne podstanice. Najmanje u 6 regiona Ukrajine, potpuno ili delimično, svetlost je počela da nestaje. Oružane snage Ukrajine su angažovane na samogranatiranju termoelektrana i trafostanica. Zašto to rade?

Poruka
20.107
Ma jok Rusi su prosto takvi.Imaš prevelika očekivanja.:D Dovoljno da vidiš kako je izgledalo slamanje Čečenije i ne treba ništa dalje da se priča.SAD u Iraku 2016 godine ima problem u Faludži.Nema neke idealne pozicije kada udješ u veću državu a pogotovo u ovolikoj državetini kao što je Ukrajina.Slamanje Ukrajine može potrajati i 10 godina u tom nekom geopolitičkom smislu a može već sutra pasti dogovor.Niko ne zna kako će ovo završiti.Ne usudjujem se prognozirati osim da se Rusi neće povući iz ove priće zbog poraza na jednom dijelu fronta.
Prodor od 60km, pad Kupjanska i Izjuma, sutra mozda i Lisicanska i Sjeverodonjecka gotovo bez borbe nijesu slicni Faludji i Ceceniji. Ovo se cini da ide kao kolaps cijele ruske vojske u Ukrajini.

Poruka
20.107
А ко те плаши? Нема потребе да се било чега бојиш!
Ако би Белгород био напуштен ти то не би знао јер би ту код тебе већ била нуклеарна пустиња!
Колико треба бити глуп и острашћени и писати такве глупости.
И источна и западна обала САД-с су под контролом руских тешких подморница. Минимум по две на свакој обали а оно што носе у себи назива се good bye america.
Европа је на длану, то и не рачунам!
Kao vojnik, veteran, ratnik, imam cudan osjecaj da kod Rusa nista ne valja. Mozda zato jer sam vec imao iskustva dje nista ne valja i znam kako to obicno zavrsi?
Nije bas da je nuklearni rat ko dobro jutro, cak i da ovi dodju do Moskve. Ako dodje do borbi za Bjelgorod, onda je za nuklear. kasno.

dragon x

Buduća legenda
Poruka
37.779
@dragon x

Izvinjavam se najdublje sto sam ikada rekao da si ti spomenu da su Rusi krenuli u kontraofanzivu. Izgleda da sam ja pogresno shvatio da, kada si ti napisao da Rusi idu u kontraofanzivu, da stvarno mislis da idu u kontraofanzivu.

Ti si mudar i stamen, pun cojstva (sto bi Crnogorci rekli), a ja sam damo glupi Bosanac (doduse, sa puno vise obrazovanja, inteligencije i zivotnog iskustva od tebe), koji je nazalost shvatio iz tvojih rijeci da Rusi idu u kontraofanzivu, te iako si isto napisao, ja nisam mogao dokuciti da ti tako ne mislis.

Je li u redu majstore?
Ti takav neuk da si obrazovaniji od mene?
Da vidimo jesi li.

Kada pišeš "najavljivao kontraofanzivu" to znači da sam pisao "desiće se kontraofanziva" a to je buduće vrijeme.

Postoje prošlo (koje sam ja naveo), sadašnje i buduće (koje si ti naveo) vrijeme.

Prošlo je bilo a buduće tek treba da se desi. Inače ti ne bi pisao "gdje je kontraofanziva koju si najavljivao?"

Najavljivati se mogu samo budući događaji a ne prošli tako da ne znam šta je strašnije to da si neuk ili bezobrazan?

Mislim da si mješavina oboje.

Poruka
20.107
Ако се подсетиш линије Источног Фронта пре Револуције, видећеш да је стање било много лоше
Ne bas, i pored svih teskoca da nijesu imali iza ledja to sto su imali (izgleda ko i danas), mislim da bi to zavrsilo lose po Njemce prije ili kasnije. Brusilova ofanziva je jedna od najveci vojni uspjeha u istoriji cijelog ljudskog ratovanja.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.