Rusija pokrenula vojnu operaciju u Ukrajini (12)

Koji od tri ishoda vam je najverovatniji?

• Ukupno glasova
    115
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

TG_Otes

Aktivan član
Poruka
1.315
Rasulo u ruskoj odbrani.
Tišina veverice malena, ne smijes da se izijasniš

Predvidjas nekakve ishode ali sebi ostavljas prostor "ako Rusi ovo, ako ono"
Izijasni se i ako ne budes u pravu u vremenu kojem orocis svoje tvrdnje povuci se sa Foruma .
Ja sam napisao da ce napad biti unisten za 48 sati ako ne budem u pravu izvinucu se svima ovde i palim ..
Evo pred svima te pozivam da budes musko i ucinis isto, stani iza svojih rijeci

Nikola ZG

Primećen član
Poruka
940
Gubitkom Volhovog Jara desno krilo Izjumske grupacije prema Hrkovu se raspalo. Ukri su bez ikakvog razmisljanja o pozadini krenuli u trk na Krupjansk, trenutno su izbili na Oskolsku akomulaciju na prilazima Krupjansku. Iza sebe su ostavili jednice DTG koje vrse napada na Ruske jedinice u pozadini . Ruske trupe su dezorijentisane i to izaziva paniku. Sto bi se reklo Urki su napravili dar-mar.
Medjutim ako Ukri u toku strasnjeg dana ne uvedu ozbiljne snage i ne ociste pozadinu vrlo lako im se moze dogoditi klanica
Jer cim se Rusi konsoliduju i uvezu avijaciju i artiljeriju sa jediniciama na terenu Ukrjianske jeidnice bice izlozene unistenju.
Dakle Ukri su Uradili ono sto i Rusi u Februaru.
U prilog mojoj tvrdnji ide cinejnica da Rusi nemilice polivaju Cugajev koji je glavna logisticka baza Ukro vojske na Izjumskom pravcu i glavno meujesot akomulacije snaga ove ofanzive.
U jutro ce se sve znati.
Tvrdim da ce napad biti likvidiran za 48 sati
Rusi su gotovi, prekasno je za bilo kakvu konsolidaciju jer Ukrajinci brze napreduju nego sto Rusi registriraju sto se dogadja. Ukrajinci im nece dati sansu da se konsolidiraju, znaju da ako stanu ofanziva je propala. Zato vjerujem da ce sad poslati vecinu toga sta imaju da guraju dalje sve do granice.
Rusi su za ovaj rat angazirali premalo vojske koja mora pokrivati preveliko bojiste i zato je nastupio domino efekt. Jednostavno je nemoguce toliko razvucenom vojskom izdrzati koncentrirane napade Ukrajine.
Ne treba napominjati koliko ce ovo motivirati Ukrajince, sad ce se svaki od njih boriti za trojicu jer je ovaj put stvarno doslo do preokreta.
Ruska avijacija je bila aktivna svo vrijeme i nisu nista postigli ni kad je sva takticka i druga prednost bila na strani Rusa.
Sad je samo pitanje koliko snage ima Ukrajina da dalje napreduje, ako se prerano potrose postoji opasnost da Rusi jednakom brzinom sve povrate, ali mi to u ovom trenutku djeluje malo vjerojatno. Nisu Ukrajinci glupi i ne vjerujem da bi se usudili za ofanzivu da nisu predvidjeli koliko im je svega potrebno da napadaju na duze vrijeme. Skupljali su vojnike i sredstva mjesecima za ovaj udarac, a Rusi su im to olaksali svojom glupom taktikom.
Pregazili su ih doslovno, sad vidimo koliko su neozbiljna sva ona Konasenkova dnevna izvjescivanja.
Podsjeca me neodoljivo na Jamie Shea 1999 kad je izvjescivao o unistenoj srpskoj tehnici.

Bren

Elita
Poruka
19.354
Ако војском не комадују руске врзије благоја аџића,кукањаца,милошевића и осталих комунистичких асова.
Бојим се да је тако јер да није не би се десила ова војничка брука епских размера

I meni je slepac Blagoje pao na pamet. To je bio veliki imbecil. Više ne verujem da Rusi mogu ovaj rat privesti nekakvom korisnom kraju. Jedino ako ne izvuku nekog Kutuzova iz podruma. Evo, tek sad počeli da koriste avijaciju malo ozbiljnije. Zaista, ovo postaje ozbiljna bruka za Ruse, mada mislim da je ova ukrajinska ofanziva oko Izjuma već ugašena.

Милојица

Aktivan član
Poruka
1.239

dragon x

Buduća legenda
Poruka
37.779
Gubitkom Volhovog Jara desno krilo Izjumske grupacije prema Hrkovu se raspalo. Ukri su bez ikakvog razmisljanja o pozadini krenuli u trk na Krupjansk, trenutno su izbili na Oskolsku akomulaciju na prilazima Krupjansku. Iza sebe su ostavili jednice DTG koje vrse napada na Ruske jedinice u pozadini . Ruske trupe su dezorijentisane i to izaziva paniku. Sto bi se reklo Urki su napravili dar-mar.
Medjutim ako Ukri u toku strasnjeg dana ne uvedu ozbiljne snage i ne ociste pozadinu vrlo lako im se moze dogoditi klanica
Jer cim se Rusi konsoliduju i uvezu avijaciju i artiljeriju sa jediniciama na terenu Ukrjianske jeidnice bice izlozene unistenju.
Dakle Ukri su Uradili ono sto i Rusi u Februaru.
U prilog mojoj tvrdnji ide cinejnica da Rusi nemilice polivaju Cugajev koji je glavna logisticka baza Ukro vojske na Izjumskom pravcu i glavno meujesot akomulacije snaga ove ofanzive.
U jutro ce se sve znati.
Tvrdim da ce napad biti likvidiran za 48 sati
Tamo je već klanica, Iskanderi, Kalibri, TOS1, prže sve živo ispred sebe.

TG_Otes

Aktivan član
Poruka
1.315
I meni je slepac Blagoje pao na pamet. To je bio veliki imbecil. Više ne verujem da Rusi mogu ovaj rat privesti nekakvom korisnom kraju. Jedino ako ne izvuku nekog Kutuzova iz podruma. Evo, tek sad počeli da koriste avijaciju malo ozbiljnije. Zaista, ovo postaje ozbiljna bruka za Ruse.
Zasto Kutuzova, dovoljna je i TNk od 0,2 ili 0,5 kt iz drvene kutije svaki Pion moze da je ispali i da oduvaju bilo koji napad Ukro mrava.
Opusti se jarane ne nerviraj se. ovo je rat. Neprijatelj ma koliko bio slabiji moze da na nekom dijelu fronta okupi i sabaere snage koje ce u tom reonu biti jači od "tvojih" snaga ubode te i razvali,
Ukri su u ovom proboju okupili oko 30 hilj vojnika Rusi da su tu jedva imali 5 i logican je ovakav tok. Potrebno je vrijeme da se se opasuljs , da se saberes i konsolidujes da dovuces rezerve i porazis protivnika.
Podsjeticu na Ofanzivu 5 Krop 94 kada je Dudakovic 2.K.K odrao kozu sa dupeta, nakon 2 mijeseca brobi 5. Korpus je bio potpuno razbijen a glavni noasioci te akcije su bili upravo ostaci jeidnica koje je on razbio.
Samo se ti opusti.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
147.709
Rusi su gotovi, prekasno je za bilo kakvu konsolidaciju jer Ukrajinci brze napreduju nego sto Rusi registriraju sto se dogadja. Ukrajinci im nece dati sansu da se konsolidiraju, znaju da ako stanu ofanziva je propala. Zato vjerujem da ce sad poslati vecinu toga sta imaju da guraju dalje sve do granice.
Rusi su za ovaj rat angazirali premalo vojske koja mora pokrivati preveliko bojiste i zato je nastupio domino efekt. Jednostavno je nemoguce toliko razvucenom vojskom izdrzati koncentrirane napade Ukrajine.
Ne treba napominjati koliko ce ovo motivirati Ukrajince, sad ce se svaki od njih boriti za trojicu jer je ovaj put stvarno doslo do preokreta.
Ruska avijacija je bila aktivna svo vrijeme i nisu nista postigli ni kad je sva takticka i druga prednost bila na strani Rusa.
Sad je samo pitanje koliko snage ima Ukrajina da dalje napreduje, ako se prerano potrose postoji opasnost da Rusi jednakom brzinom sve povrate, ali mi to u ovom trenutku djeluje malo vjerojatno. Nisu Ukrajinci glupi i ne vjerujem da bi se usudili za ofanzivu da nisu predvidjeli koliko im je svega potrebno da napadaju na duze vrijeme. Skupljali su vojnike i sredstva mjesecima za ovaj udarac, a Rusi su im to olaksali svojom glupom taktikom.
Pregazili su ih doslovno, sad vidimo koliko su neozbiljna sva ona Konasenkova dnevna izvjescivanja.
Podsjeca me neodoljivo na Jamie Shea 1999 kad je izvjescivao o unistenoj srpskoj tehnici.

Nikola ZG

Primećen član
Poruka
940
I meni je slepac Blagoje pao na pamet. To je bio veliki imbecil. Više ne verujem da Rusi mogu ovaj rat privesti nekakvom korisnom kraju. Jedino ako ne izvuku nekog Kutuzova iz podruma. Evo, tek sad počeli da koriste avijaciju malo ozbiljnije. Zaista, ovo postaje ozbiljna bruka za Ruse, mada mislim da je ova ukrajinska ofanziva oko Izjuma već ugašena.
Mogu da hoce. Ali to podrazumjeva slanje daleko vise vojske i tehnike, zracne udare po svim prometnicama, trafo postrojenjima, repetitorima, rusenje svih mostova i unistenje zeljeznice sve do poljske granice, unistenje centara veze itd. ali oni umjesto toga trupe salju na daleki istok da vjezbaju sa Kinezim i Indijcima.
Totalni debilizam.

Милојица

Aktivan član
Poruka
1.239
Није до војске проблем. Проблем је са онима који командују истом,а поставља се и оправдано питање о мотивима оваквог начина командовања и контроле на стратегијском и тактичком нивоу командовања? За кога и чије интересе раде ти људи?

Угашена не угашена ова офанзива није могла нити смела да промакне ни цивилним и војним обавештајним службама.

Ако одговорнима у ланцу командовања не буде летала глава или у најгорем случају не добију дебеле робије биће још једна потврда да не раде за интересе руске државе и народа и да свесно подривају борбену готовост оружаних снага.

Propki

Iskusan
Poruka
5.744
Залетели сте се са хвалоспевима ВСУ, не примећујете да им је иза леђа река, ада је цела област близу руске границе, у домету... Е сад, да им поруше мостове иза леђа, украинци су заробљени. Врло лако могу скупо да плате за ово залетање, руси су им већ на сличан начин пре пар месеци нанели ненормално велике губитке за само 3 дана...

Bren

Elita
Poruka
19.354
Није до војске проблем. Проблем је са онима који командују истом,а поставља се и оправдано питање о мотивима оваквог начина командовања и контроле на стратегијском и тактичком нивоу командовања? За кога и чије интересе раде ти људи?

Угашена не угашена ова офанзива није могла нити смела да промакне ни цивилним и војним обавештајним службама.

Ако одговорнима у ланцу командовања не буде летала глава или у најгорем случају не добију дебеле робије биће још једна потврда да не раде за интересе руске државе и народа и да свесно подривају борбену готовост оружаних снага.

Slažem se u potpunosti. Glave su morale da lete posle Kijeva, Harkova, potapanja Moskve, Krima... Nije ovo prva katastrofa a bojim se ni poslednja.

ИПХ ЗИЛОТ+

Ističe se
Poruka
2.244

Путин ради за Клауса Шваба и Кисинџера... свесно су гурнули Руску сиротињу у смрт и ни мало их није брига због тога, јер желе исламизирану РФ...

Намерно су изгубили добијен рат, исто као и ми што смо могли да самељемо Хрвате па нисмо због команде... онај фијаско на почетку рата говори у прилог

Баш зато што неће бити санкција лошег командовања, крив је главнокомандујући... ето КАдиров се извуко у сред рата и то нико да казни

dragon x

Buduća legenda
Poruka
37.779

Rusi su gotovi

Sunce te grijalo isto je tako ne budi primjereno pričao Hitler pa mu se posraše na Rajhstag a sa zastavom obrisaše šoopak.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.