Rat u Ukrajini (10)

Koji od tri ishoda vam je najverovatniji?


  • Ukupno glasova
    119
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
„Браћо срцу нашем најмилија, неумрли витезови српски! Добро нам дошли непобједиви соколови наши! Добро нам дошли ослободитељи наши, поносни наш цвијете, најљепши и најмилији. Благословен био час када вас видјесмо. Благословена вам свака стопа била! Благословене мајке које вас родише! Благословена колијевка која вас је одњихала!

Благословени опустјели домови ваши, који се у црно завише да нама узмогне синути ово златно сунце слободе, што нас сада обасјава. Колико смо чезнули за овим часом! Заједно са вама кличемо ономе који вас је припремио за побједе, врховноме вођи вашему, унуку великог вожда Карађорђа, Краљу вашему и нашему. Да живи Краљ Петар! Да живи Српска војска!“

Heheh, Splićani su bili oduševljeni srpskom vojskom pa su imali i Rivu majora Stojana svojedobno. A i Orjunu, i tako još par sitnica koje bi sada najradije da se za njih ne zna:)
 
Evo ti malo povijesti i sadašnjosti...

Mađarski premijer se bezbrižno vesla na Visu, sa lokalcima i jede u konobi na Braču...tako to izgleda kad imaš povijest i kad si dio civilizacije..dok vi svoje premijere ubijate ili ih šaljete u Haag.

o_25719635_1280.png
Vi nikad drzavu ne bi ni imali da vam je nisu dali Hitler i nato. Kad oni odu ode i vasa drzava.
 
Evo ti malo povijesti i sadašnjosti...

Mađarski premijer se bezbrižno vesla na Visu, sa lokalcima i jede u konobi na Braču...tako to izgleda kad imaš povijest i kad si dio civilizacije..dok vi svoje premijere ubijate ili ih šaljete u Haag.

o_25719635_1280.png
Обилази деовину, сасвим нормално! Зна он шта ради и то јако добро зна шта ради а ви ћете им предати државу као и пре миленијума, без отпора и борбе! Газда се увек поштује и газди се увек клањате.
Да не би наивног српског краља, сда би били мађарски баштовани и слуге.

Извештај краљу Александру по повратку из Сплита
(Из белешке секретара Живојина Мишића, г. Милорада Павловића)

"Југословенство није народност, већ идеологија. Југословенство не може да послужи као темељ за изградњу једне реалне државне целине, него је то фиктивна идеја за коју ваља припремити терен и нараштаје који су далеко од схватања једне целине

Из свега сто сам чуо и видео ја сам дубоко зажалио сто смо се ми на силу Бога обмањивали некаквом идејом братства и заједнице… Сви они једнако мисле, то је свет за себе, ма са каквим предлогом да се појавиш, ствар је пропала. Ништа се неће моћи учинити. То нису људи на чију се реч можеш ослонити. То је најодвратнија фукара на свету, која се не може зајазити ничим што би јој се понудило.

Ја сам са тим начисто. Двоје нам као неминовно предстоји: потпуно се отцепити од њих, дати им државу, независну самоуправну, па нека ломе главу како знају, а друго је, управо прво, да у земљи заведемо војну управу за двадесет година и да се земља сва баци на привредно и економско подизање, далеко од свих политичких утицаја. Ако то не може, онда се отцепити, дати им њихову државу.

Границе ће бити где их ми повучемо, а ми ћемо их повући не онде где наше амбиције избијају на површину, него онде где историја и етнографија кажу; где каже језик и обичаји, традиција и најзад где се сам народ по слободној вољи определи, па ће бити и право и Богу драго.

А Италијани? Нека им је са срећом. Нека се они Хрватима усреће. Ја сам дубоко уверен да се ми њима нећемо усрећити… Ти су људи сви одреда, прозирни као чаша, незајажљиви и у толико мери лажни и дволични да сумњам да на кугли земаљској има већих подлаца, превараната и саможивих људи. Ако ме не послушате, Ваше Височанство, љуто ћете се кајати."
 
Ne znam dal ste više kontradiktorni ili više lažete. Za Hrvate(?) koji su prosrpski orijentirani (tipa Goran Šarić, Rudanica, ili nekad keško a sada Agafja) kažete da su Hrvati a svi ostali su pokatoličeni Srbi.
Znači po vama (pokatoličeni) Srbi mrze Srbe a Hrvati vole Srbe, ili bi vi tako htjeli?
Ako pisati na srpskom forumu znači biti prosrpski orijentiran, onda jesam. Ali, pazi i ti si:)
 
Pa znači nisu Jevreji…?
nesto si hteo dа kаzes hvаleci Stаljinа ? Cаrskа Rusijа je pred sаm 1.Sv.Rаt imаlа nаjbrzi rаzvoj u Evropi,zаto su Nemci i insistirаli dа KK udje u rаt sа Srbijom dа bi imаli povod dа nаpаdnu Rusiju,jer su smаtrаli dа kroz deset godinа ne bi imаli sаnseprotiv Rusije.Toliko o tvom miitu Stаljinа
 
nesto si hteo dа kаzes hvаleci Stаljinа ? Cаrskа Rusijа je pred sаm 1.Sv.Rаt imаlа nаjbrzi rаzvoj u Evropi,zаto su Nemci i insistirаli dа KK udje u rаt sа Srbijom dа bi imаli povod dа nаpаdnu Rusiju,jer su smаtrаli dа kroz deset godinа ne bi imаli sаnseprotiv Rusije.Toliko o tvom miitu Stаljinа
Carska Rusija ne da nije imala najbrži razvoj. Ona naprosto NIJE IMALA ni ekonomiju a kamoli rast....
Pa i maloj bebi je jasno da je cilj Germana bio uništenje najveće slovenske zemlje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top