Rusija podiže minimalnu platu, penzije

Family of four estimated monthly costs are 1,759.72£ (15,600.39kn) without rent.
Sa obzirom da je u Srbiji 181k dinara, sto je nekih 1500 evra, a plata mnogo
veca kod vas, kod vas se bolje zivi.
To je, ali to je i dalje nedovoljno za život. Činjenica je da je lakše živjeti prosječnom Hrvatu nego Srbinu. Ali lakše je i Slovencu nego Hrvatu. I Austrijancu nego Slovencu. Tak da eto, moramo još dosta raditi dok dostignemo i Slovence s kojima smo bili u zajedničkoj državi, a kamoli Austrijance ili Nijemce...
 
Gde je promena, ako bankomati rade i dalje a Zli Zapadnjaci zapošljavaju ljude na tastaturama, koje redefinisanje... Autizam...

У политикологији и науци нема места навијању (нпр.види Кисинџерове књиге) и тих кретенизованих израза, зли Амери, зли Руси или зли Кинези. То твоје незнање брљави твојим недораслим умом.

Шта лупаш о међународним односима и како су се модерна међ.политика са МП изграђивали, како сада тај поредак пропада.?!?!

Сада гледаш пропаст тог позитивизма, јер се све полако враћа на реал-политику као некада!

Прочитај нешто о геоекономији и геостратегији и како снаге географије стоје у односу на државни разлог.

- -
За добар почетак, имаш преведене књиге, па читај:
1653634334576.png


1653634397202.png
 
У политикологији и науци нема места навијању (нпр.види Кисинџерове књиге) и тих кретенизованих израза, зли Амери, зли Руси или зли Кинези. То твоје незнање брљави твојим недораслим умом.

Шта лупаш о међународним односима и како су се модерна међ.политика са МП изграђивали, како сада тај поредак пропада.?!?!

Сада гледаш пропаст тог позитивизма, јер се све полако враћа на реал-политику као некада!

Прочитај нешто о геоекономији и геостратегији и како снаге географије стоје у односу на државни разлог.

- -
За добар почетак, имаш преведене књиге, па читај:
Pogledajte prilog 1160615

Pogledajte prilog 1160616

Vi ste promoter globalističke agende, čim spominjete tog satanistu.

Zna se šta su prave vrijednosti i odakle dolazi Promena.

misterije_evroazije_vv.jpg
 
Vi ste promoter globalističke agende, čim spominjete tog satanistu.

Zna se šta su prave vrijednosti i odakle dolazi Promena.

Pogledajte prilog 1160619

Не лупај!

Ти можеш лично као дечак политикантски и недорасло да мрзиш Кисинџера као дипломату, држ.секретара и као лошег човека,

Али када одрастеш па прочиташ и изучиш науку, шта је човек писао из угла политикологије, схватићеш да су му дела непристрасна, историјско и филозофски научна.

- -
Исто важи и за Дугина, стим што Дугин није само филозоф политикологије као Кисинџер, већ је метафизичар.

1653635114764.png


- -
Ајде сад паљба на кликерање и политикантство ! ...:kafa:
 
Не лупај!

Ти можеш лично као дечак политикантски и недорасло да мрзиш Кисинџера као дипломату, држ.секретара и као лошег човека,

Али када одрастеш па прочиташ и изучиш науку, шта је човек писао из угла политикологије, схватићеш да су му дела непристрасна, историјско и филозофски научна.

- -
Исто важи и за Дугина, стим што Дугин није само филозоф политикологије као Кисинџер, већ је метафизичар.

Pogledajte prilog 1160621

- -
Ајде сад паљба на кликерање и политикантство ! ...:kafa:

Lupate ko otvoreni prozor 🤡👍🏾
 
Svakako da se troskovi moraju uracunati...
https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Russia
https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Serbia
srbija za 4oroclanu porodicu: 181000din
rusija za 4oroclanu porodicu: 151,898.08ру
skuplje u Rusiji, i ovo su troskovi bez stanarine.

gledala sam onaj film na N1 :D o ovim mladim rusima što su došli ovde ... i jedan se iznenadio da nema svuda centralnog grejanja i da su ovde komunalije 5-6 puta skuplje nego kod kuće :think:
tako nešto
ne znam je l mislio na infostan ili struju

prema ovim troškovima malo su jefinije komunalije kod njih, internet 2-3 puta kod nas skuplji hm
 
Interesantno da ovoliki svetski poznavoci "dje ba hima paraa uzet" nikako ne pominju Kinu? :D

Radi one "usporedbe" južni delovi Kine kao nacionalni reprezent jada & bede (što južnije to tužnije) recimo ima tri puta veću plaću i četiri puta niže cene u usporedbi sa pro-europskim Proleterima sa hiljadama eura u očima...


A od Njemačke znaju "da je tamo plaća za isti ovaj posao 2000€" samo ne pominju Kalmite, Varmite... Stojka mog ćeš tamo u Frankfurtu da uzmeš stan u Sarajevskoj :mrgreen:

imaju možda plaće ali imaju i onu kartu ponašanja, ono nešto gde im beleže da l su bili uzorni građani? :think: :o
britanije se na to oblizuje al ne znam je l su nešto uveli
mada svuda se mi obični samocenzurišemo pomalo
ima i ove socijalne karte što nas plaše ali do mene još nije stiglo

Ako je grejanje onda infostan.

da to, al kao nešto je tamo dosta jeftinije, moguće grejanje? kad pogledaš onu listu i nije
 
gledala sam onaj film na N1 :D o ovim mladim rusima što su došli ovde ... i jedan se iznenadio da nema svuda centralnog grejanja i da su ovde komunalije 5-6 puta skuplje nego kod kuće :think:
tako nešto
ne znam je l mislio na infostan ili struju

prema ovim troškovima malo su jefinije komunalije kod njih, internet 2-3 puta kod nas skuplji hm
Ево, ја ћу из прве руке да ти пренесем. Трособан стан, 80 квадрата, у сезони грејања "инфостан" ми је до 7000₽. Ту је урачуната топла и хладна вода, гас, парно грејање, ел.енергија. Лети нема ставке грејање и цена је нижа за минимум 2000₽.
Одмах да напоменем, грејање им је стварно на пару, у становима је преко 20 степени. У мом стану нема радијатора, иду цеви да паром кроз зидове и зидови греју стан.
 

Back
Top