Rusija označava Fejsbukovu matičnu Metu kao "ekstremističku organizaciju" nakon što su dozvolili pretnje smrću Rusima na svojim platformama

Sensei

Master
Moderator
Poruka
66.792
Rusija počinje da etiketira Fejsbukovu matičnu Metu kao „ekstremističku organizaciju“ nakon što je kompanija dozvolila pretnje smrću Rusima na svojim platformama

Dan nakon što je gigant društvenih medija Meta Platforms Inc. ublažio svoju politiku govora mržnje kako bi omogućio korisnicima Fejsbuka i Instagrama u nekim zemljama da pozivaju na nasilje nad Rusima i ruskim vojnicima, kancelarija ruskog generalnog tužioca je 11. marta 2022. zatražila od sudova da proglasiti Metu ekstremističkom organizacijom.

U četvrtak je kompanija Meta Inc. unela privremene izmene u svoju politiku govora mržnje kako bi omogućila korisnicima da postavljaju sadržaj koji poziva na nasilje, uključujući poziv na smrt ruskom predsedniku Vladimiru Putinu ili beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku usred tekuće invazije Rusije na Ukrajinu. Belorusija je u savezu sa Rusijom u ovom ratu.


Reagujući na ovo, Rusija je u petak pokrenula krivični postupak protiv Facebook-ove matične kompanije Meta Platforms Inc i odlučila da je označi kao „ekstremističku organizaciju“. Tužilaštvo je zatražilo od sudova da Meta označi kao ekstremističku organizaciju prema ruskom zakonu i zabrani sve njene aktivnosti u Rusiji. Generalni tužilac je zatražio i istragu o tome da li je Meta prekršio zakone o „terorističkoj propagandi“ i „podsticanju mržnje“.

Russia-Meta-Extremist.jpg
 
A vala je i vreme da se ta platforma ugasi, svi ostali postuju neke ljudske norme, a meta ne postuje nista osim ugovora sa fasistima, CIA, pa ako oni mogu da ih ucenjuju sto ne bi svako ko je mocan u svetu....rusi treba da sruse tu platformu....
 
A meta je svakako plan za internet 3 da se remonopolizuje. Postoje grupe koje se bore ali treba sa metom biti jako oprezan. Kao i sa najavljenim metaversom. Tj metaverse ce biti novi insta i fb. Nadam se da nece uspeti u tome. Inace ode jedan veliki prostor za slobodno trziste.
 
Ograničenja za Instagram će stupiti na snagu krajem dana u nedelju, dajući ruskim korisnicima „dodatnih 48 sati“ da preuzmu svoje fotografije i video zapise sa Instagrama, prebace na druge društvene mreže i obaveste svoje kontakte i pretplatnike, dodao je Roskomnadzor.

Moskva je već blokirala pristup Metinoj vodećoj platformi Facebook od prošle nedelje, navodeći odluku giganta iz Silicijumske doline da ograniči ruske medije kao što su RT i Sputnjik. WhatsApp, još jedan Meta proizvod, se široko koristi u zemlji. Prema izveštajima u ruskim medijima, ovo neće biti van mreže za Ruse, jer se prvenstveno koristi kao sredstvo komunikacije.
 
Rusija počinje da etiketira Fejsbukovu matičnu Metu kao „ekstremističku organizaciju“ nakon što je kompanija dozvolila pretnje smrću Rusima na svojim platformama

Dan nakon što je gigant društvenih medija Meta Platforms Inc. ublažio svoju politiku govora mržnje kako bi omogućio korisnicima Fejsbuka i Instagrama u nekim zemljama da pozivaju na nasilje nad Rusima i ruskim vojnicima, kancelarija ruskog generalnog tužioca je 11. marta 2022. zatražila od sudova da proglasiti Metu ekstremističkom organizacijom.

U četvrtak je kompanija Meta Inc. unela privremene izmene u svoju politiku govora mržnje kako bi omogućila korisnicima da postavljaju sadržaj koji poziva na nasilje, uključujući poziv na smrt ruskom predsedniku Vladimiru Putinu ili beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku usred tekuće invazije Rusije na Ukrajinu. Belorusija je u savezu sa Rusijom u ovom ratu.


Reagujući na ovo, Rusija je u petak pokrenula krivični postupak protiv Facebook-ove matične kompanije Meta Platforms Inc i odlučila da je označi kao „ekstremističku organizaciju“. Tužilaštvo je zatražilo od sudova da Meta označi kao ekstremističku organizaciju prema ruskom zakonu i zabrani sve njene aktivnosti u Rusiji. Generalni tužilac je zatražio i istragu o tome da li je Meta prekršio zakone o „terorističkoj propagandi“ i „podsticanju mržnje“.

Pogledajte prilog 1118999
šta bi dali da mz nije moj pesak/lovac...
A vp moj top i konj...jedino sam kralj van 2D table....

Mp btw znači Municipal Police...ili oni koji me ne vole ***** materina...
 
Ja sam upravo obrisao moj facebook profil
Mislim "obrisao" - ja sam ga obrisao, a oni će da ga drže još 30 dana "za slučaj da se predomislim" - u stvari će da ga prostudiraju i da me ubeleže u njihov tefter neprijatelja.
**** im pas mater fašističku.
A **** i mene, kud sam se tamo uopšte i prijavljivao
 
Amerikanci i Rusi jedni drugima ne trebaju ni za K. Oni samo jedni drugima češkaju jajca. Ameri lože Evropu i na kraju će Evropa dobiti po p*ici. Jer i jednoj i drugoj strani odgovara što slabija Evropa. Ovi otud će da lože a ovi odavde će da prrcaju. Ukrajina, Srbija i možda još par država će biti samo kolateralna šteta.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nedelju dana pošto je Rusija blokirala Facebook, na red je stigao Instagram, saopštio je Roskomnadzor.

Facebook je blokiran zbog "diskriminacije ruskih medija", a zatim je Rusija optužila moderatore kompanije Meta da na svim njihovim društvenim mrežama dopuštaju govor mržnje i poziv na nasilje protiv najveće države na svetu.

Zbog toga, posle Facebooka, biće blokiran i Instagram i to 14. marta.

Adam Moseri, glavni čovek Instagrama, rekao je da je to pogrešan potez Rusije.

To ništa ne znači Rusima, pošto će od ponoći 14. marta, Instagram biti blokiran.

B92: Kraj za Instagram u Rusiji – nova blokada http://www.b92.net/tehnopolis/internet/kraj-za-instagram-u-rusiji-nova-blokada-2121068
 
Ja sam upravo obrisao moj facebook profil
Mislim "obrisao" - ja sam ga obrisao, a oni će da ga drže još 30 dana "za slučaj da se predomislim" - u stvari će da ga prostudiraju i da me ubeleže u njihov tefter neprijatelja.
**** im pas mater fašističku.
A **** i mene, kud sam se tamo uopšte i prijavljivao
da- ti si im bas interesantan
CIA ce da te proucava
 
Rusija počinje da etiketira Fejsbukovu matičnu Metu kao „ekstremističku organizaciju“ nakon što je kompanija dozvolila pretnje smrću Rusima na svojim platformama

Dan nakon što je gigant društvenih medija Meta Platforms Inc. ublažio svoju politiku govora mržnje kako bi omogućio korisnicima Fejsbuka i Instagrama u nekim zemljama da pozivaju na nasilje nad Rusima i ruskim vojnicima, kancelarija ruskog generalnog tužioca je 11. marta 2022. zatražila od sudova da proglasiti Metu ekstremističkom organizacijom.

U četvrtak je kompanija Meta Inc. unela privremene izmene u svoju politiku govora mržnje kako bi omogućila korisnicima da postavljaju sadržaj koji poziva na nasilje, uključujući poziv na smrt ruskom predsedniku Vladimiru Putinu ili beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku usred tekuće invazije Rusije na Ukrajinu. Belorusija je u savezu sa Rusijom u ovom ratu.


Reagujući na ovo, Rusija je u petak pokrenula krivični postupak protiv Facebook-ove matične kompanije Meta Platforms Inc i odlučila da je označi kao „ekstremističku organizaciju“. Tužilaštvo je zatražilo od sudova da Meta označi kao ekstremističku organizaciju prema ruskom zakonu i zabrani sve njene aktivnosti u Rusiji. Generalni tužilac je zatražio i istragu o tome da li je Meta prekršio zakone o „terorističkoj propagandi“ i „podsticanju mržnje“.

Pogledajte prilog 1118999
Pretpostavljam da ce americi za ovu godinu trebati bar duplo veci "vojni" budzet...................KAKO SU KRENULI SA OTKUPLJIVANJEM SVIH LJUDSKIH PRAVA I DEMOKRATIJA ................trebace im za razne korupcije bar jos 1 bilion dolara.
 
Ne mogu vise ni sa vpnom da gledam sputnikov kanal na yt na telefonu!
Pomagajte!
Koristio sam vpn super od pocetka rata je mogao sada vise ne.
Onda sam instalirao bezbrojne vpn aplikacije al nijedna ne pomaze
Samim Rusima brane da koriste VPN šta više reći..totalitarna Rusija sve više tone u izolaciju kao npr SK.
 
Samim Rusima brane da koriste VPN šta više reći..totalitarna Rusija sve više tone u izolaciju kao npr SK.
Па да ја сам србин бре не дају и нама.
Али брате они могу да користе!
Ми срби не можемо, и нисам рус него србин! Луди руси пјани... Али сам за њих! За Русију сам! Ови што рстују оне пију већ само ови што возе кола, па то је код њих познато пиће водка!

Реци ми помоћу које они впн апликације успевају да користе фб и инстаграм?

Не пију*
 
Ne mogu vise ni sa vpnom da gledam sputnikov kanal na yt na telefonu!
Pomagajte!
Koristio sam vpn super od pocetka rata je mogao sada vise ne.
Onda sam instalirao bezbrojne vpn aplikacije al nijedna ne pomaze

Пробај VyprVPN. Најсигурнији и најбруталнији од свих и мој избор број 1 да морам да плаћам VPN. Забрањен у Русији и пре рата.:per:

Њихов циљ је приватност, сигурност и отворени интернет захвљајући КамелеонВПН протоколу. :pivce:
 
Poslednja izmena:
Па да ја сам србин бре не дају и нама.
Али брате они могу да користе!
Ми срби не можемо, и нисам рус него србин! Луди руси пјани... Али сам за њих! За Русију сам! Ови што рстују оне пију већ само ови што возе кола, па то је код њих познато пиће водка!

Реци ми помоћу које они впн апликације успевају да користе фб и инстаграм?

Не пију*

Plaše se da koriste VPN.
Rusija kao država je počela da uklanja pristup VPN aplikacijama, kao što rekoh autoritarna država jednog ludaka.

Poslusaj ovu ženu od sedmog minuta šta kaže.

 
Plaše se da koriste VPN.
Rusija kao država je počela da uklanja pristup VPN aplikacijama, kao što rekoh autoritarna država jednog ludaka.

Poslusaj ovu ženu od sedmog minuta šta kaže.

Koju zenu zenu slusas?
Kada su to zabranili vpn aplikacije?
Kada oni jos koriste instagram
 
Пробај VyprVPN. Најсигурнији и најбруталнији од свих и мој избор број 1 да морам да плаћам VPN. Забрањен у Русији и пре рата.:per:

Њихов циљ је приватност, сигурност и отворени интернет захвљајући КамелеонВПН протоколу. :pivce:
Da li mozes gledati ovaj video?


https://. youtu.be/L2ik9UxeXcE
 

Back
Top