Rusija obustavila isporuke gasa Poljskoj? Država formira krizni štab

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
38.196
Цене су... Оно што уговориш као сталну потрошњу је једно, сав вишак је по тренутним ценама (мислим да се гледа на берзи у Амстердаму, тако нешто).
Ми смо конкретно зимус увозили неку количину по цени од 270 долара за 1000 кубика, и додатак који је био скоро још толики за 500, 1000, 2000... колико су већ биле цене.
Све у свему, ону унапред познату количину могу и да нам поклоне.

Норвешки гас... Верујем да то све иде према тренутним ценама на берзи - то нису никакви унапред најављени уговори.

И, треба обратити пажњу да Норвежани не могу одједном да удвоструче или утроструче производњу. Требаће времена да се нови капацитети направе, како за производњу тако и за пренос.

Да нико не буде изненађен ако се нешто од свега тога заврши за само 3 године, са суманутим успутним трошковима.

Зима 2022/23 ће да буде врло хладна у Европи, тако су изабрали да им буде.
U prevodu, Poljaci ce platiti ozbiljnu cenu.
Dobro je sto imaju cvrstu volju i ne pitaju za cenu.

Straks92

Legenda
Moderator
Poruka
61.716
🇵🇱🇷🇺 Пољски премијер признао: Русија се „добро сналази“ са санкцијама

Пољски премијер Матеуш Моравецки морао је да призна одрживост руске економије пред западним санкцијама.

💬 „За сада видимо да се Русија, нажалост, добро сналази са санкцијама“, рекао је Моравецки на прес конференцији.

Политичар је додао да с тим у вези, Варшава „покушава да организује процес у коме ће се формирати још један пакет санкција“.

📢 Пољски премијер је позвао земље Европске уније да не плаћају руски гас у рубљама, као и да царине руске енергенте и затражио да се разради питање и секундарних санкција.

👉 Најновије вести — rs.sputniknews.com

Тихи

Zaslužan član
Poruka
137.041
BREAKING: Italian energy giant Eni set to open rubles accounts with Gazprombank

Ooooj zapadeee imaaas li rubaljaaaaa z:D
Poruka je automatski spojena:

Изгледа да су заборавили 1.9 милиона Пољака које су побили Немци и њихови савезници.
Али да, 20 хиљада и Катинска шума, злочин забога.

До краја ове године, шта до краја деценије.
Амери измислили нову технологију која руску нафту и гас претвара у америчку нафту и гас, уз минималну провизију.
Али јеб'га, неко заборавио да јави Гринпису, па су послали пар њихових на хлађење.

Halo Bing kako brat? Opet je ostao bez nafte i gasa, i jase magarca jer nije imao rubalja?

Interesuje li te najnovija naprava na trzistu pretvara rusku naftu i gas u americku... Cijena sitnica.... z:D

Тихи

Zaslužan član
Poruka
137.041
mnogo gledaš lično, svi ovde gledaju lično i zato su teme o ratu u ukrajni smeće
potpuno je nebitno šta se meni sviđa ili ne, rusija ne može protiv celog sveta, na kraju će se zaustaviti, vratiti u svoje granice i biti srećni što imaju šta da jedu

A kojeg celog sveta. Par drzavica i zapadne gamadi nisu ni 20% celog sveta.

Sivo obojene zemlje nisu uvele nikakve sankcije Rusiji. Samo zute jesu

FOHpVFQVgAAi-T6

iig

Elita
Poruka
16.628

Poljska s ruskog prelazi na norveški plin​

Ako je ruski Gazprom zaista namjerno prekinuo isporuke plina Poljskoj, to za tu zemlju neće predstavljati hitan problem jer su poljska podzemna skladišta plina na oko 70% popunjenosti. Uz to, potražnja za plinom je sad relativno niska jer stiže ljetna sezona.

Poljska planira prestati uvoziti ruski plin do kraja ove godine, kad istječe dugoročni ugovor s Gazpromom, a u pogon će biti pušten novi plinovod kojim će plin stizati iz Norveške.

Baltički plinovod ima toliki kapacitet da može potpuno zamijeniti ruske isporuke koje stižu plinovodom Jamal.

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2359460
taj plinovod će ići iznad sjevernog toka ili ispod sj. toka 1....koliko će kopati u mulju ispod sj toka 1...hoće li biti mostić iznad cjevi sj. toka1

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.541

Poljska s ruskog prelazi na norveški plin​

Ako je ruski Gazprom zaista namjerno prekinuo isporuke plina Poljskoj, to za tu zemlju neće predstavljati hitan problem jer su poljska podzemna skladišta plina na oko 70% popunjenosti. Uz to, potražnja za plinom je sad relativno niska jer stiže ljetna sezona.

Poljska planira prestati uvoziti ruski plin do kraja ove godine, kad istječe dugoročni ugovor s Gazpromom, a u pogon će biti pušten novi plinovod kojim će plin stizati iz Norveške.

Baltički plinovod ima toliki kapacitet da može potpuno zamijeniti ruske isporuke koje stižu plinovodom Jamal.

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2359460
Норвешка одавно нема капацитете за већу испоруку гаса. Не знам чему бацање прашине у очи купцима. Пољска опет купује гас руски гас од Немачке. Управо је тај њихов идиотизам изазвао скок цена на спотовима. Украјина је исто тако реверсно куповала руски гас од Немачке.
Треба бити заиста жесток идиот и то радити што ради Пољска и што је радила Украјина. Не би ме чудило да то уради и Бугарска и још по нека идиотски земља.
Гордост болесних политичара ићи ће на штету народа. Али добро, све има своју цену!

revolucionario

Veoma poznat
Poruka
11.033
A kojeg celog sveta. Par drzavica i zapadne gamadi nisu ni 20% celog sveta.

Sivo obojene zemlje nisu uvele nikakve sankcije Rusiji. Samo zute jesu

FOHpVFQVgAAi-T6
tovariš tiksi, to žuto drži 90% bogatstva celog sveta
pet najbogatijih amera mogu da kupe tvog putina za šaku kikirikija
da rusi nemaju tih 8000 nuklearnih glava to bi ekonomski i vojno bila jedna potpuno nebitna država

Byja

Aktivan član
Poruka
1.855

Тихи

Zaslužan član
Poruka
137.041
tovariš tiksi, to žuto drži 90% bogatstva celog sveta
pet najbogatijih amera mogu da kupe tvog putina za šaku kikirikija
da rusi nemaju tih 8000 nuklearnih glava to bi ekonomski i vojno bila jedna potpuno nebitna država

Mogu kitu da mu popuse i da mu se napasu muda.

Zapad je prdnuo u cabar. Proizvodnja a samim tim i skoro sav kapital se preselio na istok.

Evo ti i gamad nemacka legla na rudu i placaju za gas rubljama tj u zlatu....

Немачки енергетски гигант Унипер - највећи увозник руског гаса у Немачку - пребациће уплате за руски гас у руску банку, а не у европску преносе медији.

Byja

Aktivan član
Poruka
1.855
Теши се.

У стварности, твоје наде да ће Русија направити за вас "праведнији свет", потонуле су са Северним Потоком.
Не морам да се тешим, заболе мене за "праведнији свет", мени једино битно комшо да теби цркне гастарбајтерска крава. А не делује ми здраво.

Што се "Северног Потока" тиче, па он је потонуо од дана кад су га направили, мислим, ако не конташ поенту подводног гасовода.

Ukraine lobbies for cuts in Russian Nord Stream 1 gas shipments

Russia currently moves 55 billion cubic meters of natural gas per year to Germany on Nord Stream 1. It moves another 40 bcm to Europe through Ukraine's gas transport system and pays transit fees to Ukraine in U.S. dollars.

LedeniBGD

Zainteresovan član
Poruka
168
Цене су... Оно што уговориш као сталну потрошњу је једно, сав вишак је по тренутним ценама (мислим да се гледа на берзи у Амстердаму, тако нешто).
Ми смо конкретно зимус увозили неку количину по цени од 270 долара за 1000 кубика, и додатак који је био скоро још толики за 500, 1000, 2000... колико су већ биле цене.
Све у свему, ону унапред познату количину могу и да нам поклоне.

Норвешки гас... Верујем да то све иде према тренутним ценама на берзи - то нису никакви унапред најављени уговори.

И, треба обратити пажњу да Норвежани не могу одједном да удвоструче или утроструче производњу. Требаће времена да се нови капацитети направе, како за производњу тако и за пренос.

Да нико не буде изненађен ако се нешто од свега тога заврши за само 3 године, са суманутим успутним трошковима.

Зима 2022/23 ће да буде врло хладна у Европи, тако су изабрали да им буде.
Норвешка има гаса али нема капацитета да вади и транспортује. Пре неколико година тражили су да Европа инвестира у повећање капацитета вађења и транспорта гаса али Европа није хтела. Норвежани су позвали Гаспром за исти тај посао и први предуговор је био на столу али је тада та иста Европа нагазила Норвежане и ови одустану од уговора. (прича је била да им Гаспром одради највећи део посла а Норвежани би платили тако што би дали Гаспрому око 20%, колико се сећам, удела.

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.515
katolička poljska voli pravoslavnu srbiju (provereno među obićnim narodom), ali u ovom trenutku rus.oguzi i smradikali to svesno zanemaruju
Кад год се пронесе како Срби нису сагласни са влашћу, неко се сети да примети како су исти бирали ту власт.
Ерго...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.