RUSIJA NA KOLENIMA...PAD RUSKE PRIVREDE

Citiraj celu vest .
Članak je kratak

MOSKVA, Ruska ekonomija oslabila je za 7,9 odsto u 2009. godini u poređenju sa 2008, saopštio je danas nacionalni zavod za statistiku.

Ovo je manje loš rezultat od Vladine prognoze o padu za 8,5 odsto, ali je i dalje najslabiji učinak u posljednjih 15 godina, prenosi Bi-Bi-Si.

Izvoz nafte, koji je u prethodnim godinama bio nosilac ruskog privrednog rasta, znatno je oslabljen padom cijene energenata.

Preliminalni zvanični statistički podaci pokazuju da je privredna kriza teško pogodila sektore građevinarstva, proizvodnje, hotelijerstva i restoranski biznis.

Analitičari očekuju oporavak ruske privrede u 2010. godini, pošto indeksi maloprodaje rastu od ljeta prošle godine.
 

Можда није лоше упоредити Русију са Јапаном, јер је популација приближно иста. Чак мање становника у Јапану, али → јапанска привреда је 4 пута већа од Русије.

А знамо како Јапан изгледа мали на карти у поређењу са "Руп-сијом."

То доказује да није све у ресурсима, јер Јапан је 400% економски значајнији од Рупсије
 

Можда није лоше упоредити Русију са Јапаном, јер је популација приближно иста. Чак мање становника у Јапану, али → јапанска привреда је 4 пута већа од Русије.

А знамо како Јапан изгледа мали на карти у поређењу са "Руп-сијом."

То доказује да није све у ресурсима, јер Јапан је 400% економски значајнији од Рупсије

Lakse je da sredis kucu od 40 kvadrata, nego kucu od 1400 kvadrata :)

Nego... Gomila zemlja je posle SEKe pred bankrotom, a Rusija se opasno dobro drzi... Nije ovo nista strasno...
 

@Пресретач

Русија има и даље нуклеарно оружје, али треба се запитати одакле то уопште. Одговор → Руси су пре пар деценија покушали да наметну целом свету систем комунизма.

Дакле тајна совјетског "успеха" у ракетама, је у томе што су у ХХ веку покушали да малтретирају остатак човечанства.

И сад као треба да им се дивим на томе?
 

@Пресретач

Русија има и даље нуклеарно оружје, али треба се запитати одакле то уопште. Одговор → Руси су пре пар деценија покушали да наметну целом свету систем комунизма.

Дакле тајна совјетског "успеха" у ракетама, је у томе што су у ХХ веку покушали да малтретирају остатак човечанства.

И сад као треба да им се дивим на томе?

To није нуклеарни арсенал, људи хоће да слете на Марс у ХХI веку, они немају Дизниленд нити Холивуд, а и препанули су се од разноразних прогноза како им је пропала привреда, па су можда одлучили да је развијају на Марсу.
 
Poslednja izmena:


Не чекамо да пропадне, него вас информишемо да је већ пропала пре 20 година.

Била је суперсила пре 1989, а сада више никада неће бити.

Naravno... I tolko je nebitna kao i Mongolija... Zato je i pominjemo koliko i Mongoliju...

Msm... znas i sama da je Rusija i dan danas velika sila, samo vodi politiku koja se onima koji kontrolisu medije ne svidja preterano, zbog cega je do maksimuma satanizovana...
 

Naravno... I tolko je nebitna kao i Mongolija... Zato je i pominjemo koliko i Mongoliju...
Не разумеш, Спавач1 само одговара будалама на овом форуму које покушавају да донесу нереалну слику о Рујама.


Ово је суперсила, 1989. Американци нису били чак ни дупло јачи од СССР:
34738023.jpg


А како данас изгледају ти бројеви:
САД са 5,000,000 је сада 16,000,000
а Русија са 2,600,000 је сада 1,300,000.
 


Не разумеш, Спавач1 само одговара будалама на овом форуму које покушавају да донесу нереалну слику о Рујама.


Ово је суперсила, 1989. Американци нису били чак ни дупло јачи од СССР:
34738023.jpg


А како данас изгледају ти бројеви:
САД са 5,000,000 је сада 16,000,000
а Русија са 2,600,000 је сада 1,300,000.

Uporedjujes Rusiju i Ameriku...

Uporedi Rusiju sa ostalim zemljama sveta, pa vidi koliko Rusija moze da bude uticajna... Nije najrazvijenija zemlja, ali ni zemlja za zanemarivanje...

Prijateljstvo sa Rusijom itekako znaci Srbiji i koliko god da smatras budalama one koji donose nerealne slike o Rusima i tako ih dizu u nebesa, uopste ne gledam drugacije ni ove koji u svakom trenutku pokusavaju da Ruse ponize i stavi mnogo nize no sto zapravo jesu...

Uporno idete iz krajnosti u krajnost i nikako da nadjete neku sredinu iz koje biste mogli da iskoriste od svakog ono sto je najbolje za vas...
 

@Пресретач

Русија има и даље нуклеарно оружје, али треба се запитати одакле то уопште. Одговор → Руси су пре пар деценија покушали да наметну целом свету систем комунизма.

Дакле тајна совјетског "успеха" у ракетама, је у томе што су у ХХ веку покушали да малтретирају остатак човечанства.

И сад као треба да им се дивим на томе?
A šta sa onima koji su to sprovodili...a nešto i ne odustaju od te misije :think:
 

Back
Top