Rusija kaže da zaustavlja kritične isporuke gasa Evropi dok Zapad ne ukine sankcije

linch

Domaćin
Poruka
3.417
Ne lupetaj.

im-not-buying-it-smh.gif
Čitaj statistiku 10 največih ekonomija sveta. Pogotovo je interesantna tema uvoz - izvoz.

GeorgeV

Buduća legenda
Poruka
30.000
Ako želi, da, posrednim sankcijama. Ko posluje sa X, ne može sa nama...a "zapad" 2/3 svetske privrede.

Nešto mi se čini da neće želeti.

Baš kao što neće ni tamo nekoj Kini, Indiji, Brazili, Egiptu ili Indoneziji.

Mnogo je para u u onoj 1/3. Mnogo više nego što to "Zapad" voli da prikaže...

Propki

Iskusan
Poruka
5.744
Isporuka gasa Evropi preko kritičnog gasovoda Severni tok 1 ostaće obustavljena sve dok Zapad ne ukine svoje sankcije Rusiji i ruskim kompanijama, saopštio je Kremlj u ponedeljak, pojačavajući zastoj između Rusije i kontinenta dok cene energenata rastu u regionu.

Pogledajte prilog 1217000

Sad pročitah vest koju je objavio Forbes magazin i malo sam se začudio. Rusi će izgube puno para, ali Zapad je ionako užurbano radio da ih otkače pa su Rusi proračunali da im je bolje da naprave haos nego da ih puste da se polako pripreme. Možda su provalili da zapad hoće da se direktno vojno uključi u sukob, pa je ovo neka preventiva?
Не могу немци и остали да се откаче тако лако, за припрему им треба минимум 3 године, и то ако раде убрзано. А Русија већ има већи приход од испоруке енергената него пре, зато што цене скачу. А Северни ток 1 је већ неко време радио са 20% капацитета.

Poruka
7.511
Не могу немци и остали да се откаче тако лако, за припрему им треба минимум 3 године, и то ако раде убрзано. А Русија већ има већи приход од испоруке енергената него пре, зато што цене скачу. А Северни ток 1 је већ неко време радио са 20% капацитета.
To je tačno otprilike za 3 godine ce riješiti problem sa gasom, nakon toga ces moći da guscu obrišeš sa Gazpromom ili Lukoil . Juce sam imao predavanje u firmi kako ce izgledati energetska budućnost. U roku od 10 godina sve mora preci na Amonijak tj Vodik. Brodovi, auta itd. Ogroman pritisak je iz vlade da se to napravi i projekti se izvrsno plaćaju. Rusija ili Saudijska Arabija su pukli uskoro.

zofr

Iskusan
Poruka
5.830
А како се добија водоник?

Електролизом воде, а струја се добија сагоревањем водоника - значи не може. Или можда може ако све нуклеарке дају струју за електролизу воде.

Може из угљоводоника, а замисли то су гас и нафта.

Petar_Petrovic

Veoma poznat
Poruka
12.476
To je tačno otprilike za 3 godine ce riješiti problem sa gasom, nakon toga ces moći da guscu obrišeš sa Gazpromom ili Lukoil . Juce sam imao predavanje u firmi kako ce izgledati energetska budućnost. U roku od 10 godina sve mora preci na Amonijak tj Vodik. Brodovi, auta itd. Ogroman pritisak je iz vlade da se to napravi i projekti se izvrsno plaćaju. Rusija ili Saudijska Arabija su pukli uskoro.
Mene su pre 30 godina učili u školi kako će nafte nestati za 5 godina.
Kad ono dan danas vozimo automobile na fosilna goriva.
A i kakav sada vodonik,zar plan nije da sve predje na struju,čisto sumnjam da će tek tako odustati od automobila na struju.
Što možda i nije tako loše samo se postavlja jedno prosto pitanje iz kog izvora dobiti toliko dodatne el.energije.

Poruka
7.511
Mene su pre 30 godina učili u školi kako će nafte nestati za 5 godina.
Kad ono dan danas vozimo automobile na fosilna goriva.
A i kakav sada vodonik,zar plan nije da sve predje na struju,čisto sumnjam da će tek tako odustati od automobila na struju.
Što možda i nije tako loše samo se postavlja jedno prosto pitanje iz kog izvora dobiti toliko dodatne el.energije.
Vodik se i koristi kao baterija za struju, np da bi vjetrenjače mogle da proizvode struju 24 sata dnevno višak struje se pretvara u vodik i kad je manjak struje se ponovo pretvara u struju. Problem vjetrenjača i solarnih panela je u tome što se koriste samo kad je potrošnja struje velika i onda se zaustave što ih čini neretabilnim.

Petar_Petrovic

Veoma poznat
Poruka
12.476
Vodik se i koristi kao baterija za struju, np da bi vjetrenjače mogle da proizvode struju 24 sata dnevno višak struje se pretvara u vodik i kad je manjak struje se ponovo pretvara u struju. Problem vjetrenjača i solarnih panela je u tome što se koriste samo kad je potrošnja struje velika i onda se zaustave što ih čini neretabilnim.
Mislio sam na autoindustriju,gde su Japanci ponovo počeli da razvijaju motore na vodonik.
Ideja nije loša samo sto postoji ogroman nedostatak el.energije.
Možda bi svet trebao da se više okrene Tesli i njegovim idejama.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.