Rusija kao istorijski saveznik: Srbiji je bolje da ne uđe u Evropsku uniju i NATO

s_O_k_O

Iskusan
Poruka
5.042
- Bivški ambasador Kanade u Srbiji James Bissett izjavio da srpska država ne bi trebalo da uđe u Evropsku uniju, zato što bi na taj način "Brisel i EU dominirali svim aspektima života u toj zemlji".

73959_062804s1_if.jpg


"Njemačka i druge zemlje će i dalje da ulažu u Srbiju bez obzira da li je ona dio EU ili nije. Ukoliko biznismen smatra da će da zaradi novac ulaganjem (u Srbiju) on će to i da učini. Brisel i EU žele da dominiraju svim aspektima života u Srbiji. Što će i da se desi ako Srbija jednog dana postane članica EU. Ako Srbija ostane van EU mnogi privatni biznisi iz Zapadne Evrope i Azije će ulagati u Srbiju - i to bez opterećenja koga bi sa sobom, ukoliko bi Srbija postala članica EU, donijela višeslojna birokratija i regulative EU. Članstvo u EU znači da bi Brisel bio taj koji bi vršio inspekciju", rekao je Bissett na za kanadski radio "CKCU FM", prenose srpski mediji.

thumbnail.php

Odnosi Srbije i NATO /

"Kompanije bi morale da se zatvore ukoliko ne bi ispunjavala tačne regulatorne procedure, a i mašine bi morale da se zamijene. U tom slučaju od Srbije bi se očekivalo da se učlani u NATO, a prvu stvar koju bi od nje zahtijevali je da kupi američku vojnu opremu kako bi se uskladili sa američkim vojnim standardima", dodao je nekadašnji ambasador Kanade u Srbiji.

Upitan da li je narod Srbije svjestan šta bi članstvo u EU zahtevalo od njihove zemlje, Bissett je kazao da "ne vjerujem da jeste".

"To ne iznenađuje s obzirom da su javni mediji u Beogradu kontrolisani od strane vlasti. Mnogi intelektualci i drugi sa kojima sam razgovarao se žale na slobodu štampe i javnog informisanja tvrdeći da je na tim poljima pod Miloševićem bilo više slobode nego pod Tadićevim režimom. Dakle, javna sredstva informisanja izvještavaju sa pozicije da će članstvo Srbije u EU riješiti sve njene probleme. Takva maštarija je nesumljivo urodila prodom. Koliko puta bi neko trebalo da vas ošamari da biste shvatili da vam je neprijatelj? Njemački ambasador u Beogradu je nedavno izjavio da Srbija treba da uči svoju djecu da je NATO bombardovanje bilo opravdano. U normalna vremena ambasador koji bi se usudio da tako nešto izjavi bi odmah bio zamoljen da napusti zemlju kao "persona non grata". Ali, za Nijemce, danas, takvo ponašanje nema posljedica", dodao je Bissett.

"Pogledajte Hrvatsku: glatko ulazi u EU, a da nijednom nije morala da prizna stvarni genocid koji je u Hrvatskoj počinjen nad Srbima za vrijeme Drugog svjetskog rata. Zar muslimani u Bosni nikad nisu počinili zločin nad Srbima? Dvostruki standard i dvočličnost su osobine ponašanja EU prema Srbiji. Ona nikad nije smatrala Srbiju za ravnopravnog partnera. Od nje traži da ispuni određene uslove i zadovolji standarde koje od drugih država ne zahtijeva. Pred Srbijom su i druge alternative i mogućnosti. Srbija bi mogla da uživa dobre i prijateljske odnose sa drugim zemljama ukoliko ostane van EU i NATO. Mogla bi da bude nesvrstana i da ima stratešku ulogu, koju je imala za vrijeme Hladnog rata, da bude most između Istoka i Zapada. Ako želi u EU, Srbija će morati da plati cijenu", kazao je Bissett odgovarajući na pitanje da li su samo Srbi krivi za zločine.

Bivši ambasador Kanade u Srbiji naveo je da bi se ta država ulaskom u EU zamjerila Rusiji:

"Rusija je Srbiji historijski saveznik, a bila je jedna od velikih sila koja se suprostavila nezavisnosti Kosova. Srbija ima sada veoma povoljan trgovinski sporazum sa Rusijom. Članstvom u EU Srbija bi okrenula leđa Rusiji i time izgubila mnoge ekonomske i političke prednosti koje bi imala ukoliko bi nastavila da održava čvrste veze sa ovom novom ekonomskom i političkom silom. Strateški geografski položaj Srbije joj je omogućio da bude ključna zemlja na zapadnom Balkanu. Srbija bi trebalo da iskoristi ovu geopolitičku realnost i da ojača svoj nacionalni interes, a ne da žuri i da se upusti u neizvjesnu budućnost u neizvjesnoj i nestabilnoj EU".

24sata.info
 
- Bivški ambasador Kanade u Srbiji James Bissett izjavio da srpska država ne bi trebalo da uđe u Evropsku uniju, zato što bi na taj način "Brisel i EU dominirali svim aspektima život u toj zemlji".

73959_062804s1_if.jpg


"Njemačka i druge zemlje će i dalje da ulažu u Srbiju bez obzira da li je ona dio EU ili nije. Ukoliko biznismen smatra da će da zaradi novac ulaganjem (u Srbiju) on će to i da učini. Brisel i EU žele da dominiraju svim aspektima života u Srbiji. Što će i da se desi ako Srbija jednog dana postane članica EU. Ako Srbija ostane van EU mnogi privatni biznisi iz Zapadne Evrope i Azije će ulagati u Srbiju - i to bez opterećenja koga bi sa sobom, ukoliko bi Srbija postala članica EU, donijela višeslojna birokratija i regulative EU. Članstvo u EU znači da bi Brisel bio taj koji bi vršio inspekciju", rekao je Bissett na za kanadski radio "CKCU FM", prenose srpski mediji.

thumbnail.php

Odnosi Srbije i NATO /

"Kompanije bi morale da se zatvore ukoliko ne bi ispunjavala tačne regulatorne procedure, a i mašine bi morale da se zamijene. U tom slučaju od Srbije bi se očekivalo da se učlani u NATO, a prvu stvar koju bi od nje zahtijevali je da kupi američku vojnu opremu kako bi se uskladili sa američkim vojnim standardima", dodao je nekadašnji ambasador Kanade u Srbiji.

Upitan da li je narod Srbije svjestan šta bi članstvo u EU zahtevalo od njihove zemlje, Bissett je kazao da "ne vjerujem da jeste".

"To ne iznenađuje s obzirom da su javni mediji u Beogradu kontrolisani od strane vlasti. Mnogi intelektualci i drugi sa kojima sam razgovarao se žale na slobodu štampe i javnog informisanja tvrdeći da je na tim poljima pod Miloševićem bilo više slobode nego pod Tadićevim režimom. Dakle, javna sredstva informisanja izvještavaju sa pozicije da će članstvo Srbije u EU riješiti sve njene probleme. Takva maštarija je nesumljivo urodila prodom. Koliko puta bi neko trebalo da vas ošamari da biste shvatili da vam je neprijatelj? Njemački ambasador u Beogradu je nedavno izjavio da Srbija treba da uči svoju djecu da je NATO bombardovanje bilo opravdano. U normalna vremena ambasador koji bi se usudio da tako nešto izjavi bi odmah bio zamoljen da napusti zemlju kao "persona non grata". Ali, za Nijemce, danas, takvo ponašanje nema posljedica", dodao je Bissett.

"Pogledajte Hrvatsku: glatko ulazi u EU, a da nijednom nije morala da prizna stvarni genocid koji je u Hrvatskoj počinjen nad Srbima za vrijeme Drugog svjetskog rata. Zar muslimani u Bosni nikad nisu počinili zločin nad Srbima? Dvostruki standard i dvočličnost su osobine ponašanja EU prema Srbiji. Ona nikad nije smatrala Srbiju za ravnopravnog partnera. Od nje traži da ispuni određene uslove i zadovolji standarde koje od drugih država ne zahtijeva. Pred Srbijom su i druge alternative i mogućnosti. Srbija bi mogla da uživa dobre i prijateljske odnose sa drugim zemljama ukoliko ostane van EU i NATO. Mogla bi da bude nesvrstana i da ima stratešku ulogu, koju je imala za vrijeme Hladnog rata, da bude most između Istoka i Zapada. Ako želi u EU, Srbija će morati da plati cijenu", kazao je Bissett odgovarajući na .

Bivši ambasador Kanade u Srbiji naveo je da bi se ta država ulaskom u EU zamjerila Rusiji:

"Rusija je Srbiji historijski saveznik, a bila je jedna od velikih sila koja se suprostavila nezavisnosti Kosova. Srbija ima sada veoma povoljan trgovinski sporazum sa Rusijom. Članstvom u EU Srbija bi okrenula leđa Rusiji i time izgubila mnoge ekonomske i političke prednosti koje bi imala ukoliko bi nastavila da održava čvrste veze sa ovom novom ekonomskom i političkom silom. Strateški geografski položaj Srbije joj je omogućio da bude ključna zemlja na zapadnom Balkanu. Srbija bi trebalo da iskoristi ovu geopolitičku realnost i da ojača svoj nacionalni interes, a ne da žuri i da se upusti u neizvjesnu budućnost u neizvjesnoj i nestabilnoj EU".

24sata.info

Rusija je ''historijski'' bila saveznik Srbiji, silovali i pljackali po Srbiji '44 i doveli HRVATA Tita na vlast u Srbiji i dali Mesicu oedna za postojanje NDH drzava tokom II svetskog rata, od takvih ''saveznika'' Srbiji neprijatelji nisu potrebni.
 
  • Podržavam
Reactions: MJK
Rusija je ''historijski'' bila saveznik Srbiji, silovali i pljackali po Srbiji '44 i doveli HRVATA Tita na vlast u Srbiji i dali Mesicu oedna za postojanje NDH drzava tokom II svetskog rata, od takvih ''saveznika'' Srbiji neprijatelji nisu potrebni.

Ај' стварно, о'лади и не тандрчи више небулозе...
 
- Bivški ambasador Kanade u Srbiji James Bissett izjavio da srpska država ne bi trebalo da uđe u Evropsku uniju, zato što bi na taj način "Brisel i EU dominirali svim aspektima života u toj zemlji".

73959_062804s1_if.jpg


"Njemačka i druge zemlje će i dalje da ulažu u Srbiju bez obzira da li je ona dio EU ili nije. Ukoliko biznismen smatra da će da zaradi novac ulaganjem (u Srbiju) on će to i da učini. Brisel i EU žele da dominiraju svim aspektima života u Srbiji. Što će i da se desi ako Srbija jednog dana postane članica EU. Ako Srbija ostane van EU mnogi privatni biznisi iz Zapadne Evrope i Azije će ulagati u Srbiju - i to bez opterećenja koga bi sa sobom, ukoliko bi Srbija postala članica EU, donijela višeslojna birokratija i regulative EU. Članstvo u EU znači da bi Brisel bio taj koji bi vršio inspekciju", rekao je Bissett na za kanadski radio "CKCU FM", prenose srpski mediji.

thumbnail.php

Odnosi Srbije i NATO /

"Kompanije bi morale da se zatvore ukoliko ne bi ispunjavala tačne regulatorne procedure, a i mašine bi morale da se zamijene. U tom slučaju od Srbije bi se očekivalo da se učlani u NATO, a prvu stvar koju bi od nje zahtijevali je da kupi američku vojnu opremu kako bi se uskladili sa američkim vojnim standardima", dodao je nekadašnji ambasador Kanade u Srbiji.

Upitan da li je narod Srbije svjestan šta bi članstvo u EU zahtevalo od njihove zemlje, Bissett je kazao da "ne vjerujem da jeste".

"To ne iznenađuje s obzirom da su javni mediji u Beogradu kontrolisani od strane vlasti. Mnogi intelektualci i drugi sa kojima sam razgovarao se žale na slobodu štampe i javnog informisanja tvrdeći da je na tim poljima pod Miloševićem bilo više slobode nego pod Tadićevim režimom. Dakle, javna sredstva informisanja izvještavaju sa pozicije da će članstvo Srbije u EU riješiti sve njene probleme. Takva maštarija je nesumljivo urodila prodom. Koliko puta bi neko trebalo da vas ošamari da biste shvatili da vam je neprijatelj? Njemački ambasador u Beogradu je nedavno izjavio da Srbija treba da uči svoju djecu da je NATO bombardovanje bilo opravdano. U normalna vremena ambasador koji bi se usudio da tako nešto izjavi bi odmah bio zamoljen da napusti zemlju kao "persona non grata". Ali, za Nijemce, danas, takvo ponašanje nema posljedica", dodao je Bissett.

"Pogledajte Hrvatsku: glatko ulazi u EU, a da nijednom nije morala da prizna stvarni genocid koji je u Hrvatskoj počinjen nad Srbima za vrijeme Drugog svjetskog rata. Zar muslimani u Bosni nikad nisu počinili zločin nad Srbima? Dvostruki standard i dvočličnost su osobine ponašanja EU prema Srbiji. Ona nikad nije smatrala Srbiju za ravnopravnog partnera. Od nje traži da ispuni određene uslove i zadovolji standarde koje od drugih država ne zahtijeva. Pred Srbijom su i druge alternative i mogućnosti. Srbija bi mogla da uživa dobre i prijateljske odnose sa drugim zemljama ukoliko ostane van EU i NATO. Mogla bi da bude nesvrstana i da ima stratešku ulogu, koju je imala za vrijeme Hladnog rata, da bude most između Istoka i Zapada. Ako želi u EU, Srbija će morati da plati cijenu", kazao je Bissett odgovarajući na pitanje da li su samo Srbi krivi za zločine.

Bivši ambasador Kanade u Srbiji naveo je da bi se ta država ulaskom u EU zamjerila Rusiji:

"Rusija je Srbiji historijski saveznik, a bila je jedna od velikih sila koja se suprostavila nezavisnosti Kosova. Srbija ima sada veoma povoljan trgovinski sporazum sa Rusijom. Članstvom u EU Srbija bi okrenula leđa Rusiji i time izgubila mnoge ekonomske i političke prednosti koje bi imala ukoliko bi nastavila da održava čvrste veze sa ovom novom ekonomskom i političkom silom. Strateški geografski položaj Srbije joj je omogućio da bude ključna zemlja na zapadnom Balkanu. Srbija bi trebalo da iskoristi ovu geopolitičku realnost i da ojača svoj nacionalni interes, a ne da žuri i da se upusti u neizvjesnu budućnost u neizvjesnoj i nestabilnoj EU".

24sata.info

Ако се за икога може од страних званичника може рећи да је ДОБРОНАМЕРАН и НЕУТРАЛАН - ТО ЈЕ ОВАЈ ЧОВЕК... само треба имати и уши и очи а и мало мозга па разумети крајње добронамерне савете овог бившег амбасадора Канаде у Србији.:ok:
 
Ако се за икога може од страних званичника може рећи да је ДОБРОНАМЕРАН и НЕУТРАЛАН - ТО ЈЕ ОВАЈ ЧОВЕК... само треба имати и уши и очи а и мало мозга па разумети крајње добронамерне савете овог бившег амбасадора Канаде у Србији.:ok:

Srpska vladajuća elita je evrounijatistički raspoložena, na tome gradi svoju politiku i opstanak na vlasti.
 
Srpska vladajuća elita je evrounijatistički raspoložena, na tome gradi svoju politiku i opstanak na vlasti.

Нити постоји "СРПСКА" нити постоји "ВЛАДАЈУЋА ЕЛИТА" - у питању су невиђене џукеле примитивне провинцијске, продане душе и слуге странаца који их купују на распродаји... нуле од људи...
 
Нити постоји "СРПСКА" нити постоји "ВЛАДАЈУЋА ЕЛИТА" - у питању су невиђене џукеле примитивне провинцијске, продане душе и слуге странаца који их купују на распродаји... нуле од људи...

Možda si u pravu za ovo srpska, možda je ispravnije napisati komunistička , Srbijom vladaju djeca i unuci komunista.
 
Rusija je ''historijski'' bila saveznik Srbiji, silovali i pljackali po Srbiji '44 i doveli HRVATA Tita na vlast u Srbiji i dali Mesicu oedna za postojanje NDH drzava tokom II svetskog rata, od takvih ''saveznika'' Srbiji neprijatelji nisu potrebni.
А да ти дамо орден за глупост, а? Биће то медаља Златно Гомно, добићеш третман у бањи затвореног типа и џаба превоз до онде.:think:
 
kanadjanin ima insajderske informacije po kojima zna da srbiji clanstvo u EU i NATO ne moze BUKLVANO NISTA DOBRO da donese

zato nas prijateljski savetuje da ne gubimo vreme

al srbin je retko kad bio praktican u zivotu

pa ti nisi normalan... pa kome jos trebaju insajderske informacije da zna da EU nije dobra za Srbiju??? Hahahhahaa
 
Нити постоји "СРПСКА" нити постоји "ВЛАДАЈУЋА ЕЛИТА" - у питању су невиђене џукеле примитивне провинцијске, продане душе и слуге странаца који их купују на распродаји... нуле од људи...

Ne vredjaj provinciju.

Sto bi rekao Velja - Selja, to je sve beogradski olos.

kanadjanin ima insajderske informacije po kojima zna da srbiji clanstvo u EU i NATO ne moze BUKLVANO NISTA DOBRO da donese

zato nas prijateljski savetuje da ne gubimo vreme

al srbin je retko kad bio praktican u zivotu

Ma oni nas i ne zele, ne brinite, odbojnost je obostrana.
 
Poslednja izmena:
Rusija je ''historijski'' bila saveznik Srbiji, silovali i pljackali po Srbiji '44 i doveli HRVATA Tita na vlast u Srbiji i dali Mesicu oedna za postojanje NDH drzava tokom II svetskog rata, od takvih ''saveznika'' Srbiji neprijatelji nisu potrebni.
Јадни сте ви жути. Ваш Тадић је рекао да је поносан кад му кажу да је као Тито. Енглези су довели анти-Српску звер Броза на власт у Србији и подржан је био и од Америке. Ја имам родбину у многим деловима Србије, и сви кажу да су Руси били дивни, брозовци су били гори од Хитлера. Србији нису потребни звери који хоће да Србију робује под анти-Српским зверима са запада, уместо да буде заштићена од Русије.
 

Back
Top