Rusija ipak veca sila od Kine...

Си је рекао 2017 да ће до 2035 технолошки стићи Амере а 2050 престићи.
Не спорим, али не креће се са исте почетне тачке.
То ти је као једна необична трка на 100 метара - један креће са нуле, трчи колико може... Други у истом тренутку креће са 80 метара и треба обичним ходом да пређе тих 20 метара до циља.
Али, ако узмемо већи временски период, да "циљ" није на "100 метара", него на "200 метара" или даље... То раде Кинези. Убедљиво више раде, а Американци убедљиво највише тртљају. Рад ће победити, а не Холивуд.
 
Jos ako na to dodamo da su rusi pokrenuli akciju posle penzionisanja Merkelove, covek da se zapita
Меркелова је била фактор мира, оно што спречава да се уђе у отворени суком са Руском федерацијом.
Боље рећи - здрав разум.
Ако ЕУ жели да исече грану на којој седи, ми у томе нећемо учествовати.
Како уништити Европу? Посејати рат.
Америка је у миру, мир је у Азији, углавном по Африци...

Зашто уништити Европу? Да би остала само Кина као конкурент Америци.

Да ли је било паметније имати и ЕУ и Русе за савезнике? Очигледно да би било.
Али, мржња је Америци појела здрав разум. Мржња и похлепа.
Да могу да се дочепају руских нафте и гаса, ми уопште не бисмо гледали гњаважу "зелених", него би гориво коштало пола евра (као у Русији сада).

Нешто сам већ могао на наслутим, мада оволико лудило нисам погодио - чим је СПД на власти у Немачкој, са све Зеленима - избије неки рат.
1999. код нас, 2022. ово са Украјином.
Ваљда тај идеолошки фанатизам зелених помаже да се заобиђе здрав разум.
 
Sudeci prema brojkama Taiwan ima jacu vojsku od Australije , samo je pitanje da li znaju da je upotrebe.
Тајван је мање острво. Довољно је само их изоловати, без испаљеног метка.
Претпостављам да увозе добру већину нафте и гаса. А свакако извозе те све чипове.
Без енергије, са чиповима на гомили... Шта ће они?

Кина је на 160 км од одбеглог острва. Америка је најкраћим путем једно 10000 (рачунам главницу, не Аљаску и којекакве базе по Пацифику).
 
Тајван је мање острво. Довољно је само их изоловати, без испаљеног метка.
Претпостављам да увозе добру већину нафте и гаса. А свакако извозе те све чипове.
Без енергије, са чиповима на гомили... Шта ће они?

Кина је на 160 км од одбеглог острва. Америка је најкраћим путем једно 10000 (рачунам главницу, не Аљаску и којекакве базе по Пацифику).
Nisam ni mislio da ce Tajvan da tuce Kinu samo sam uporediosredstva za vodjenje rata Australije i Tajvana jer je neko napisao da je Tajvan lak a Australija tezi ali glavni cilj. Tajvan je bolje naoruzan bar po Wikipediji.
 
Nisam ni mislio da ce Tajvan da tuce Kinu samo sam uporediosredstva za vodjenje rata Australije i Tajvana jer je neko napisao da je Tajvan lak a Australija tezi ali glavni cilj. Tajvan je bolje naoruzan bar po Wikipediji.
Тајван је квалитативно боље наоружан него Кина дефинитивно, мада Кинези све мање заостају. Још када додаш Амере квалитет је дефинитивно на страни Тајван-Амери.
Пре неких 12-13 година читао сам чланак у једном војном часопису где је потпуковник америчког ратног ваздухопловства описао ситуацију и потенцијални сукоб Америке и Кине око Тајвана. На питање новинара какав је однос америчких (и тајванских) авиона, са једне стране, и кинеских са друге он је рекао да су авиони ове колације доста квалитетнији и да би се однос кретао 3-4 : 1 (можда и 5:1) у корист Амера и Тајвана али да се не сме заборавити да Кина има много летелица и да може за 2-3 године да лоцира у близини скоро 10 000 авиона. Тај сукоб сигурно добија Кина јер она и да изгуби 1000 авиона Америка не може себи да дозволи да изгуби 200. Како он рече то би било равно националној катастрофи.
 

Back
Top