Rusija ipak veca sila od Kine...

kojekude2022

Domaćin
Poruka
3.695
Meni recimo Tajvan nije Kina.
Tajvan je Tajvan.
Kosovo mi je isto Kosovo, nazalost (za razliku od Tajvana, u vezi kojeg nisam zalostan).
Hong Kong mi je npr. Kina, nazalost.
Texas mi je SAD, nazalost.

U vezi Putina, ima itekako veze.
Kuba je Amerima trn u oku zbog toga sto je Fidel nakon dolaska na vlast proglasio nacionalizaciju, uzeo im sve kockarnice i hotele koje su tamo imali i nabio ih cizmom u guzicu.

:mrgreen:
Ако гледаш све из личног угла, што се онда чудиш другима?
Тајван је међународно непризната држава којој није дошла у посету нека баба, већ високи државни званичник УСА.
Нормално да ће то да изазове срање.

Poruka
18.178
Ако гледаш све из личног угла, што се онда чудиш другима?
Тајван је међународно непризната држава којој није дошла у посету нека баба, већ високи државни званичник УСА.
Нормално да ће то да изазове срање.
Ali da li to izazivanje sranja treba ukljucivati podizanje vojske u stanje visoke pripravnosti.
To ja cijelo vrijeme pricam, pa normalna drzava bi poslala ostru prosvjednu notu, ne bi od sebe radila harlekina i pricala da je digla vojsku u stanje visoke pripravnosti.
Po njihovoj reakciji, ili po reakciji nekih forumasa ovdje, Kina je prakticki trebala oboriti avion, kao da ta baba u guzici ima lansirnu rampu s atomskom bombom koju ce iz Taipeia ispaliti na Peking.
Ono sto sam tu na prvoj stranici napisao je da su neki od forumasa zagrijaniji za sukob s Ukrajinom i Amerikom od samih Rusa i Kineza.
Da li je to normalno?

Poruka
19.530
Pa po toj logici je trebalo pustiti na volju Wesley Clarku da zapovjedi napad na Ruse u Pristini.
Srecom se tamo nasao onaj britanski zapovjednik koji ga je hladno odjebao iako je Clark bio rangom iznad njega.
Kada je sve proslo, u Londonu je za britanskog zapovjednika bilo attaboy, dok se za Clarka nakon toga vise nikad nije culo.
Sami Ameri su shvatili kakva je Clark budaletina kada je zbog njega moglo sve eskalirati u treci svjetski, a samo zbog toga sto je dijete Hladnog rata koje po defaultu mrzi sve rusko.

Da je srece Klarka bi vec odradila nasa sluzba...(koje nema...)
Kao Jevreji sto su ganjali naciste i kad su ovi imali 90 godina...

...

Poruka
19.530
Ma nije u pitanju Tajvan, vec kolega Grom zamjera Kini sto nisu zapoceli treci svjetski zbog neke ocvale, americke babuskaretine koja se sepuri otocicem.

Mogli su samo Migovima ispratit njen avion iz vazdusnog prostora...bez obaranja...

Pa tek onda izazvati Amere da oni prvi zapucaju ako im je bas toliko do babinog ateriranja na Tajvan...
Garantujem ti da bi avion se okrenuo...jer su Ameri blefirali...i tek kad su bili sigurni da Kinezi nece reagovati onda su rekli idi sleti...

Celi svet je na Flightradaru pratio taj let samo Kinezi kao noj s glavom u pesku...

Dakle u ovoj partiji šaha, pokera cegagod...Kinezi su izgubili...losije su blefirali od Amera...

I tek sad ce im Ameri aktivirati i Ujgure i Tajvan i sto cuda...

...

Poruka
19.530
Па и Русија се обрукала, лавров није смео у БГ забранили прелет ЦГ Македонија.
Претили нешто и то је то.

Tu se obrukala Srbija...

Vucic je trebao sesti u svoj predsednicki avion i prevesti brata Lavrova...pa da vidim koja ce to "Crnogorska i Makedonska avijacija"... da ih obori....

...

Poruka
18.178
Celi svet je na Flightradaru pratio taj let samo Kinezi kao noj s glavom u pesku...

Dakle u ovoj partiji šaha, pokera cegagod...Kinezi su izgubili...losije su blefirali od Amera...

I tek sad ce im Ameri aktivirati i Ujgure i Tajvan i sto cuda...

...
Evo ja prvi nisam pratio taj babin let na metli.

:mrgreen:

I nije to bas tako kao sto kazes, svidjelo se to meni ili ne, ali stoji cinjenica da je zapad Kinu gadno podcjenio.
Nije bas da im mogu raditi zvrcke kako im se sprdne.
Iskreno, uopce mi nije fokus na toj cijeloj pacifickoj prici, puno vise bi volio da se unormali stanje u vezi Rusije, iako me strah da smo sve blizi tocki s koje nema povratka.

Poruka
19.530
Znam da su ti Kinezi trknuti (pogledaj "Wolf Warrior" ako nisi, ja nisam mogao do kraja od transfera blamaze), bilo bi mi jasno da su objavili neku ostru prosvjednu notu, ali objaviti da je zbog slijetanja babe na metli vojska dignuta u stanje visoke pripravnosti... ne mogu drukcije nego pomisliti da tom narodu nisu sve na broju.

:eek:

Nikakvog dizanja vojske nije ni bilo...
To ti je vest kao "Predsednik Vucic stigao u Generalstab..."
Dakle.....tropa...
Samo prevedi na neki kineski Informer...

...

kojekude2022

Domaćin
Poruka
3.695
Ali da li to izazivanje sranja treba ukljucivati podizanje vojske u stanje visoke pripravnosti.
To ja cijelo vrijeme pricam, pa normalna drzava bi poslala ostru prosvjednu notu, ne bi od sebe radila harlekina i pricala da je digla vojsku u stanje visoke pripravnosti.
Po njihovoj reakciji, ili po reakciji nekih forumasa ovdje, Kina je prakticki trebala oboriti avion, kao da ta baba u guzici ima lansirnu rampu s atomskom bombom koju ce iz Taipeia ispaliti na Peking.
Ono sto sam tu na prvoj stranici napisao je da su neki od forumasa zagrijaniji za sukob s Ukrajinom i Amerikom od samih Rusa i Kineza.
Da li je to normalno?
Па мени то није нормалан став, као ни твој да је то само нека небитна баба која је решила мало да се шећка.
Провокација је злонамерна и прилично јака, али не знам тачно шта је Кина требало да уради, пошто су различита решења у зависности од праведничког, прагматичног, билатералног итд угла гледања.