Rusija gradi 5000 atomskih podzemnih sklonista do 2012. godine.

gost 261081

Poznat
Poruka
7.081
Око 5000. нових атомских склоништа ће бити направљено у Москви до 2012-
те године, са циљем да се сачувају животи грађана у случају атомског напада.

Градске власти Москве су изјавиле, да су се на овај потез одлучили, јер
тренутна склоништа не могу примити више од половине становника.

У последњих 20. година технологија заштите од ваздушних напада је врло
мало напредовала и велики број тренутних бункера не задовољава новије
стандарде заштите. Поврх свега већина тренутних бункера су стационирани у центру Москве и због велике популације то представља додатни ризик.

У намери да реше овај проблем, умање ризик и убрзају градњу, град је дао задатак архитектама да конструишу бункере који се брзо граде и који ће бити смештени 10-15 метара испод зграда, тржних центара, спортских комплекса и паркова са циљем да у случају могућег нуклеарног напада,
грађани могу стићи на сигурно у року од пар минута.

 
Ово се уклапа у ону причу о трећем светском рату 2012. године. Има на интернету текстова о томе.
Па, не знам шта да кажем, у сваком случају боље је бити спреман, па макар и не било рата, него бити не спреман а.... нећу ни да кажем.
 
Ово се уклапа у ону причу о трећем светском рату 2012. године. Има на интернету текстова о томе.
Па, не знам шта да кажем, у сваком случају боље је бити спреман, па макар и не било рата, него бити не спреман а.... нећу ни да кажем.

Ako se neko totalno nuklearno raspuca, ne spasise te svi bunkeri sveta.

Inace, zanimljivo je razmotriti kako se narod plasi odredjenim datumom za godinu i po dana. Pa jel ste vec zaboravili da je toliko "krajeva sveta" vec bilo? Doduse, nije bilo interneta, facebook-a, twittera i ostalih 'alata' da tako brzo i masovno prenose gluposti...

Ko plasi narod - taj laze (i hoce da na tome profitira).
 
Ako se neko totalno nuklearno raspuca, ne spasise te svi bunkeri sveta.

Inace, zanimljivo je razmotriti kako se narod plasi odredjenim datumom za godinu i po dana. Pa jel ste vec zaboravili da je toliko "krajeva sveta" vec bilo? Doduse, nije bilo interneta, facebook-a, twittera i ostalih 'alata' da tako brzo i masovno prenose gluposti...

Ko plasi narod - taj laze (i hoce da na tome profitira).

Слажем се да је било доста "смакова света" и служили су за плашење народа. Међутим овде није реч о смаку света, већ о рату. Рат није смак света, само прекомпоновање света, и боље је бити спреман, па макар га и не било...
Два светска рата смо већ имали, не видим зашто не би био могућ и трећи. Оног тренутка кад господари рата одлуче да буде рат, биће рат.
 
Poslednja izmena:
Слажем се да је било доста "смакова света" и служили су за плашење народа. Међутим овде није реч о смаку света, већ о рату. Рат није смак света, само прекомпоновање света, и боље је бити спреман, па макар га и не било...
Два светска рата смо већ имали, не видим зашто не би био могућ и трећи. Оног тренутка кад господари рата одлуче да буде рат, биће рат.

Mogu da se slozim da kad oni glavni iz senke stisnu dugme, da rat ipak dodje. Medjutim, ne mogu da zanemarim cinjenicu da smo bar za jedan svetski rat sami krivi, a o 90tim i da ne komentarisem...

Moguce je da ce rat da bude negde nekada, ali mi ne moramo u njemu da ucestvujemo. Ta atmosfera katastrofe nije dobra pojava.
Mozemo da dodjemo u ludacku situaciju da se nesto desi 22.12.2012. iz histerije - jer je 21.12.2012. prosao mirno. Ako treba jos mnogo dokaza za postojanje Velikog brata (ili Matrixa)... pa ne znam sta jasnije ima.

Zanemari manipulaciju i uradi nesto sasvim suprotno.
 

Back
Top