RUSI ZAGRMELI AMERIMA "Vratite Teksas Meksiku" !

TONOLAN

Buduća legenda
Poruka
27.720
DATUM I VREME: 19.02.2020. 19:32

Izjava američkog generala "da nije bilo Rusije na Krimu pre vladavine carice Katarine Velike, te da su njihove pretenzije lažne", Ruse je naterala da naprave paralelu sa događajima iz američke istorije.

Predsednik komisije za informacionu politiku Saveta Federacije Rusije Aleksej Puškov prokomentarisao je reči bivšeg komandanta američke vojske u Evropi generala Bena Hodžisa o pripadnosti Krima Rusiji i pozvao Vašington da vrati Teksas Meksiku.


Američki general je u intervjuu za ukrajinski portal „Apostrof“ izjavio da su pretenzije Moskve prema Krimu i južnoj Ukrajini „lažne i neprihvatljive“, jer pre vladavine carice Katarine Velike „tamo nije ni bilo Rusije“.

Puškov je podsetio da za vreme vladavine Katarine Druge država Ukrajina uopšte nije postojala i Krim nije mogao da bude ukrajinski.

„I Sjedinjene Američke Države su 1783. godine bile uzak pojas zemlje duž Atlantika — kasnije su osvojile sve ostalo. Neka vrate Teksas Meksiku“, napisao je senator na svom nalogu na Tviteru.


Od kraja 15. veka, primorski gradovi i planinski deo Krima ušli su u sastav Osmanskog carstva. Ostatak poluostrva pripadao je Krimskom kanatu — vazalu Osmanskog carstva. Rusko-turski rat 1768—1774. godine prekinuo je tursku vlast nad Krimom i prema Kučukainardžijskom miru iz 1774. godine, Osmanlije su odustale od pretenzija na poluostrvo. Krimsko poluostrvo je 1783. ukazom carice Katarine Druge pripojeno Ruskom carstvu.

Sjedinjene Američke Države pripojile su 1845. Republiku Teksas i priznale je za 28. svoju državu. Na taj način su Sjedinjene Američke Države nasledile teritorijalni spor između Teksasa i Meksika, što je brzo dovelo do Meksičko-američkog rata, nakon kojeg su Sjedinjene Američke Države zauzele dodatne teritorije koje su proširile granice zemlje sve do Tihog okeana.

https://www.alo.rs/vesti/svet/meksiko-amerika-teksas/289601/vest
 
Poslednja izmena:
DATUM I VREME: 19.02.2020. 19:32

Izjava američkog generala "da nije bilo Rusije na Krimu pre vladavine carice Katarine Velike, te da su njihove pretenzije lažne", Ruse je naterala da naprave paralelu sa događajima iz američke istorije.

Predsednik komisije za informacionu politiku Saveta Federacije Rusije Aleksej Puškov prokomentarisao je reči bivšeg komandanta američke vojske u Evropi generala Bena Hodžisa o pripadnosti Krima Rusiji i pozvao Vašington da vrati Teksas Meksiku.


Američki general je u intervjuu za ukrajinski portal „Apostrof“ izjavio da su pretenzije Moskve prema Krimu i južnoj Ukrajini „lažne i neprihvatljive“, jer pre vladavine carice Katarine Velike „tamo nije ni bilo Rusije“.

Puškov je podsetio da za vreme vladavine Katarine Druge država Ukrajina uopšte nije postojala i Krim nije mogao da bude ukrajinski.

„I Sjedinjene Američke Države su 1783. godine bile uzak pojas zemlje duž Atlantika — kasnije su osvojile sve ostalo. Neka vrate Teksas Meksiku“, napisao je senator na svom nalogu na Tviteru.


Od kraja 15. veka, primorski gradovi i planinski deo Krima ušli su u sastav Osmanskog carstva. Ostatak poluostrva pripadao je Krimskom kanatu — vazalu Osmanskog carstva. Rusko-turski rat 1768—1774. godine prekinuo je tursku vlast nad Krimom i prema Kučukainardžijskom miru iz 1774. godine, Osmanlije su odustale od pretenzija na poluostrvo. Krimsko poluostrvo je 1783. ukazom carice Katarine Druge pripojeno Ruskom carstvu.

Sjedinjene Američke Države pripojile su 1845. Republiku Teksas i priznale je za 28. svoju državu. Na taj način su Sjedinjene Američke Države nasledile teritorijalni spor između Teksasa i Meksika, što je brzo dovelo do Meksičko-američkog rata, nakon kojeg su Sjedinjene Američke Države zauzele dodatne teritorije koje su proširile granice zemlje sve do Tihog okeana.

https://www.alo.rs/vesti/svet/meksiko-amerika-teksas/289601/vest
Zevs ce popizdeti jednog dana i zgromiti nekog. :D
 
Pazi, merika ti nije JEDNA DRŽAVA.
To je tvorevina u fazi raspadanja i imaš nekoliko struja koje svaka na svoju stranu vuče.
Možeš to videti i na primeru Kosova.
Dok Palmer kaže podela, Grenel kaže nije tačno!
https://www.alo.rs/vesti/politika/t...teritorija-izmedu-srbije-i-kosova/289473/vest
----------------------------------------------------------------------------------
Krim i jeste Rusija ali Texas nije merika.
 
Nema šta da pregovaraju.
Mexikanci naseljavaju svoju teritoriju. Od Texasa do Pacifika.

Da samo ljudi su tu došli kruz rupe u zemlji i kros kantrijem preko pustinje ne bi li pobegli iz i od Meksika a bubrege prodaju u najbukvalnijem smislu ne bi li se dokopali i "okupatorskog" državljanstva ili barem radne dozvole, pa mi se sve čini da se ne bi baš obradovali da im matica vaskrsne na tim prostorima.

Ali samo neka je "zagrmeo" i ovdašnju *******nu scenu učinio srećnom bar na sekund dok razmišlja kako Pedro kolje Džordža na Ej-Ti-En-Tiju dok jarde za NFL precrtavaju u šesnaesterce :lol:
 
Da samo ljudi su tu došli kruz rupe u zemlji i kros kantrijem preko pustinje ne bi li pobegli iz i od Meksika a bubrege prodaju u najbukvalnijem smislu ne bi li se dokopali i "okupatorskog" državljanstva ili barem radne dozvole, pa mi se sve čini da se ne bi baš obradovali da im matica vaskrsne na tim prostorima.

Ali samo neka je "zagrmeo" i ovdašnju *******nu scenu učinio srećnom bar na sekund dok razmišlja kako Pedro kolje Džordža na Ej-Ti-En-Tiju dok jarde za NFL precrtavaju u šesnaesterce :lol:
Ekonomska situacija ne menja realnost.
Mexikanci naseljavaju svoju teritoriju masovno.
Tramp pokušava i zid na granici da postavi ali uzalud.

Španski jezik će uskoro postati službeni jer Mexikanci ne žele da govore genocidnim engleskim jezikom.
Precednik merike će biti onaj za koga Mexikanci budu glasali.

Mada, merika će se uskoro raspasti na više delova.
 
Nema šta da pregovaraju.
Mexikanci naseljavaju svoju teritoriju. Od Texasa do Pacifika.
Са тим што су ти Мексиканци већи Американци од домаћих. Ону су дошли у Америку јер воле уређену државу и не пада им на памет да то припоје (и тиме се врате на нулу). Мексико има много боље локације крај мора па нису ништа урадили (осим оних где су дали да амери праве хотеле). Мексико се развио првенствено зато што су амери умешани, што директно што као потрошачи. Кад би заврнули славину, а могу, ови би поцркали. Исто се односи и на Кину.

Залуђујеш се.
 
107350703559c0faee828c1954277536_orig.jpg
 
Ako se nastavi ovakav trend doseljavanja Hispanosi će već do 2030 najkasnije biti većina u državama: Texas, New Mexico, Arizona i California.

to je 100% jedino sto ja ne verujem da će iko biti tako lud da se otcepi od USA i naročito ne da se pripoji Meksiku !
и Флорида. Тамо су Кубанци остали из латинске америке.
 
DATUM I VREME: 19.02.2020. 19:32

Izjava američkog generala "da nije bilo Rusije na Krimu pre vladavine carice Katarine Velike, te da su njihove pretenzije lažne", Ruse je naterala da naprave paralelu sa događajima iz američke istorije.

Predsednik komisije za informacionu politiku Saveta Federacije Rusije Aleksej Puškov prokomentarisao je reči bivšeg komandanta američke vojske u Evropi generala Bena Hodžisa o pripadnosti Krima Rusiji i pozvao Vašington da vrati Teksas Meksiku.


Američki general je u intervjuu za ukrajinski portal „Apostrof“ izjavio da su pretenzije Moskve prema Krimu i južnoj Ukrajini „lažne i neprihvatljive“, jer pre vladavine carice Katarine Velike „tamo nije ni bilo Rusije“.

Puškov je podsetio da za vreme vladavine Katarine Druge država Ukrajina uopšte nije postojala i Krim nije mogao da bude ukrajinski.

„I Sjedinjene Američke Države su 1783. godine bile uzak pojas zemlje duž Atlantika — kasnije su osvojile sve ostalo. Neka vrate Teksas Meksiku“, napisao je senator na svom nalogu na Tviteru.


Od kraja 15. veka, primorski gradovi i planinski deo Krima ušli su u sastav Osmanskog carstva. Ostatak poluostrva pripadao je Krimskom kanatu — vazalu Osmanskog carstva. Rusko-turski rat 1768—1774. godine prekinuo je tursku vlast nad Krimom i prema Kučukainardžijskom miru iz 1774. godine, Osmanlije su odustale od pretenzija na poluostrvo. Krimsko poluostrvo je 1783. ukazom carice Katarine Druge pripojeno Ruskom carstvu.

Sjedinjene Američke Države pripojile su 1845. Republiku Teksas i priznale je za 28. svoju državu. Na taj način su Sjedinjene Američke Države nasledile teritorijalni spor između Teksasa i Meksika, što je brzo dovelo do Meksičko-američkog rata, nakon kojeg su Sjedinjene Američke Države zauzele dodatne teritorije koje su proširile granice zemlje sve do Tihog okeana.

https://www.alo.rs/vesti/svet/meksiko-amerika-teksas/289601/vest
Aleksej Puškov nema veze sa mozgom ni sa istorijom. To što on priča je gomila gluposti koje mogu da progutaju samo rusopušačke neznalice!
U.S.A nije osvojila sve ostalo već je skoro sve ostalo kupila, kao što je kupila i Aljasku!

Teksašani su digli ustanak protiv Meksičkih vlasti, pobedili u ratu i proglasili samostalnost... bili su nezavisni oko 8 godina da bi se onda priključili U.S.A.
Ne znam šta se tačno događalo oko Krima ali se mogu kladiti da je i tu "Predsednik komisije za informacionu politiku", izrekao gomilu gluposti...
 
и Флорида. Тамо су Кубанци остали из латинске америке.

OK, da i Florida. Ja zivim na Zapadnoj Obali pa ne mogu da kazem za ostale delove Amerike.

Eto bas onomad sam isao u San Francisco i malo severno stanem u jednom Mekdonaldsu da se malo okrepim. Tip za kasom uopste nije hteo da prica engleski vec je na svaki moj pokusaj da objasnim sta hocu pocinjao da prica na spanskom. Po starom srpskom obicaju razmisljao sam sta da uradim a onda sam se okrenuo oko sebe sve su bili Meksikanci sa gomilom dece koja se igra, dvojica su cak nosila i sombrero, da sombrero, u kuhinji su takodje bili sve Mexicanci i na parkingu takodje.

Izbrojao sam do tri u sebi i rekao: si segnore uno Big Mecos per favor con patatinos i ovaj se ljubazno nasmejao i usluzio me.

Meni sve to lici na nase Kosovo, jer tamo gde se poveca broj Hispanosa, belci jednostavno beze i idu u druge kvartove. Jedino sto mislim da bi moglo da spase Ameriku je to sto se deca Hispanosa generalno vrlo brzo Amerikanizuju i posto su rodjeni u Americi imaju drzavljanstvo i govore engleski kao maternji.
 

Back
Top