Quantcast

RUSI ZAGRMELI AMERIMA "Vratite Teksas Meksiku" !

Mita Komita

Buduća legenda
Moderator
Poruka
29.500
OK, da i Florida. Ja zivim na Zapadnoj Obali pa ne mogu da kazem za ostale delove Amerike.

Eto bas onomad sam isao u San Francisco i malo severno stanem u jednom Mekdonaldsu da se malo okrepim. Tip za kasom uopste nije hteo da prica engleski vec je na svaki moj pokusaj da objasnim sta hocu pocinjao da prica na spanskom. Po starom srpskom obicaju razmisljao sam sta da uradim a onda sam se okrenuo oko sebe sve su bili Meksikanci sa gomilom dece koja se igra, dvojica su cak nosila i sombrero, da sombrero, u kuhinji su takodje bili sve Mexicanci i na parkingu takodje.

Izbrojao sam do tri u sebi i rekao: si segnore uno Big Mecos per favor con patatinos i ovaj se ljubazno nasmejao i usluzio me.

Meni sve to lici na nase Kosovo, jer tamo gde se poveca broj Hispanosa, belci jednostavno beze i idu u druge kvartove. Jedino sto mislim da bi moglo da spase Ameriku je to sto se deca Hispanosa generalno vrlo brzo Amerikanizuju i posto su rodjeni u Americi imaju drzavljanstvo i govore engleski kao maternji.
много си ти фин. Он те можда проценио као земљака па је зато инсистирао на шпанском. Да си му тражио менаџера, проговорио би и на дупе.

Hix

Iskusan
Poruka
6.798
samo da kazem da ipak nisu svi Hispanosi Meksikanci. Bas nekoga iz Guatemale ili El Salvadora boli uvo sto je taj deo Amerike nekad bio Meksiko. Sa druge strane u Hispanose se ubrajaju i ostali Juznoamerikanci, ali po mom misljenju oni su ipak druga fela i razlikuju se od ovih iz centralne Amerike. Mnogo vise su proevropski narocito Cileanci i Argentinci, dok je polovina J.Am iz Brazila a oni uopste nisu Hispanosi jer ne govore spanski.

Hix

Iskusan
Poruka
6.798
много си ти фин. Он те можда проценио као земљака па је зато инсистирао на шпанском. Да си му тражио менаџера, проговорио би и на дупе.

nisam crnpurast kako aludiras, a sto se tice menadzera, hm mora da se salis ?

Pa i menadzer je njegov, sta mislis zasto se on tako ponasa hm ?! Ni Trump sa Pence-om da je usao ne bi bilo drugacije kladim se.

Mita Komita

Buduća legenda
Moderator
Poruka
29.500
nisam crnpurast kako aludiras, a sto se tice menadzera, hm mora da se salis ?

Pa i menadzer je njegov, sta mislis zasto se on tako ponasa hm ?! Ni Trump sa Pence-om da je usao ne bi bilo drugacije kladim se.
нису они сви црњомањасти, ал да ти верујем на реч. Где ли си ти залутао, само се питам? Упао си у неку цигамалу а да ниси био ни свесан. Сигурно је негде било према оним непрегледним фармама где осим њих никог другог нема.

Poruka
9.190
DATUM I VREME: 19.02.2020. 19:32

Izjava američkog generala "da nije bilo Rusije na Krimu pre vladavine carice Katarine Velike, te da su njihove pretenzije lažne", Ruse je naterala da naprave paralelu sa događajima iz američke istorije.

Predsednik komisije za informacionu politiku Saveta Federacije Rusije Aleksej Puškov prokomentarisao je reči bivšeg komandanta američke vojske u Evropi generala Bena Hodžisa o pripadnosti Krima Rusiji i pozvao Vašington da vrati Teksas Meksiku.

Američki general je u intervjuu za ukrajinski portal „Apostrof“ izjavio da su pretenzije Moskve prema Krimu i južnoj Ukrajini „lažne i neprihvatljive“, jer pre vladavine carice Katarine Velike „tamo nije ni bilo Rusije“.

Puškov je podsetio da za vreme vladavine Katarine Druge država Ukrajina uopšte nije postojala i Krim nije mogao da bude ukrajinski.

„I Sjedinjene Američke Države su 1783. godine bile uzak pojas zemlje duž Atlantika — kasnije su osvojile sve ostalo. Neka vrate Teksas Meksiku“, napisao je senator na svom nalogu na Tviteru.

Od kraja 15. veka, primorski gradovi i planinski deo Krima ušli su u sastav Osmanskog carstva. Ostatak poluostrva pripadao je Krimskom kanatu — vazalu Osmanskog carstva. Rusko-turski rat 1768—1774. godine prekinuo je tursku vlast nad Krimom i prema Kučukainardžijskom miru iz 1774. godine, Osmanlije su odustale od pretenzija na poluostrvo. Krimsko poluostrvo je 1783. ukazom carice Katarine Druge pripojeno Ruskom carstvu.

Sjedinjene Američke Države pripojile su 1845. Republiku Teksas i priznale je za 28. svoju državu. Na taj način su Sjedinjene Američke Države nasledile teritorijalni spor između Teksasa i Meksika, što je brzo dovelo do Meksičko-američkog rata, nakon kojeg su Sjedinjene Američke Države zauzele dodatne teritorije koje su proširile granice zemlje sve do Tihog okeana.

https://www.alo.rs/vesti/svet/meksiko-amerika-teksas/289601/vest

Malo zeznuto. Krim je zapravo muslimanski tursko-tatarski, povijesno. On nije ni ruski ni ukrajinski. No etnički i povijesno je više ruski no ukrajinski.

U slučaju Texasa- to je posve druga priča. To je bila pustopoljina koju su, na poziv meksičke vlade, naselili Anglo-Amerikanci. Oni nisu nikog istjerali- za razliku od Rusa, koju su etnički očistili tursko-tatarske muslimane, iako ne do kraja, no u golemoj mjeri.

Kad je došlo do sukoba, Anglosi u Texasu su se, vremenom, pripojili SAD. To nije bio sukob SAD i Meksika, nego dvije vrste bijelaca, anglo i hispano.

Kasnije su u Meksiku zaredale revolucije koje su unekoliko potisnule domaće hispano bijelce, no ne potpuno.

Dakle- analogija je podpuno promašena. S obje strane.

nebanesc

Ističe se
Poruka
2.392
Opušteno!
1582148568500.png

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.