Rusi su stvorili uslove za frontalno ratovanje u Ukrajini a znamo da su tu nepobedivi

Broje se dani do konačne pobede
ma kakvi, ima da potraje bar par godina, a jedini nacin da stane sam rekao - zatvaranje gasovoda severni tok 100%

Authored by Dave DeCamp via AntiWar.com,

On Thursday, the House overwhelmingly approved a bill that would revive the World War II-era lend-lease program for Ukraine in another effort to pour weapons into the country. The lend-lease program was used to ship arms to the Soviet Union, China, the UK, and other US allies during World War II.

The bill passed through the Senate earlier this month, and it is now headed to President Biden’s desk. If signed into law, the lend-lease program would ramp up arms shipments to Kyiv by allowing the US to give weapons to Ukraine free of charge while technically requiring payment at a later date
Tako i svi ovi koji podržavaju svoje lidere da naoružavaju Ukrajnu, neće proći bolje.
radi se o velikim parama, sa istog linka https://www.zerohedge.com/geopolitical/house-passes-bill-revive-wwii-era-lend-lease-program-ukraine:
The passage of the bill came the same day President Biden asked Congress for a massive new $33 billion assistance package for Ukraine, which includes $20.4 billion for military aid.


ako se neko pita odakle ratovi? pa isto odakle i pare: bankari ih prave
 
Poslednja izmena:
ma kakvi, ima da potraje bar par godina, a jedini nacin da stane sam rekao - zatvaranje gasovoda severni tok 100%
60 dana. Kruzi informacija za 60 dana se zavrsava.
Cuo sam i ja da neki zele da odugovlace , prvenstveno Amerika zbog prodaje oruzja i Rusija zbog cena nafte i gasa. I jedni i deugi su oborili rekorde u profitima od prodaje istih.
 
60 dana. Kruzi informacija za 60 dana se zavrsava.
Cuo sam i ja da neki zele da odugovlace , prvenstveno Amerika zbog prodaje oruzja i Rusija zbog cena nafte i gasa. I jedni i deugi su oborili rekorde u profitima od prodaje istih.
ma kakvi, prvo rat moze da stane samo na zimu.
drugo, nece stati dok ne zapocnemo veliki reset
da li i koliko amerika proda, ili samo iznajmi i da na odlozeno placenje [POKLONI] to oruzje, vidi ovde
cep zapadni svet se razvio unazad pola veka, i vise, na bazi jeftinih ugljovodonika, a sada cemo, uskoro, za ta dva meseca koje pomenu saznati koliko oni zaista vrede izrazeni u zlatu, ALI RAT DA CE STATI AUTOMATSKI, ne vidim zaista kako
 
ma kakvi, prvo rat moze da stane samo na zimu.
drugo, nece stati dok ne zapocnemo veliki reset
da li i koliko amerika proda, ili samo iznajmi i da na odlozeno placenje [POKLONI] to oruzje, vidi ovde

cep zapadni svet se razvio unazad pola veka, i vise, na bazi jeftinih ugljovodonika, a sada cemo, uskoro, za ta dva meseca koje pomenu saznati koliko oni zaista vrede izrazeni u zlatu, ALI RAT DA CE STATI AUTOMATSKI, ne vidim zaista kako
Pa videcemo. Mi kozemo samo da cekamo. Do tada i mi placamo iz dzepa to ludilo.
 
Pa videcemo. Mi kozemo samo da cekamo. Do tada i mi placamo iz dzepa to ludilo.
istorijski, imali smo kolonijalne sile, pa neokolonijalizam zapada koji se polako privodi kraju sa krajem petrodolara ... i kako vreme ide stap-sargarepa tj. tortura-korupcija vlastitih naroda sve vise dolazi do izrazaja, jer pretnje i ucene drugih sve manje prolaze - mi smo svedoci propasti zapada
 
ma kakvi, ima da potraje bar par godina, a jedini nacin da stane sam rekao - zatvaranje gasovoda severni tok 100%



radi se o velikim parama, sa istog linka https://www.zerohedge.com/geopolitical/house-passes-bill-revive-wwii-era-lend-lease-program-ukraine:



ako se neko pita odakle ratovi? pa isto odakle i pare: bankari ih prave

Нормално да се ради о великим парама и пљачке државних ресурса тј "нас" (јес ку.ац ће мене) пореских обвезника али то ништа не мења на терену, ни два дана а камо ли две године, чега су свесни него само да се пљачка на било који начин и под било којим изговором док се може.

Овдашња корупција није само опортунистичка него је системска од и у настанку државе.
 
После овог свега, Русија ће морати озбиљно да се трансформише, Путин би требало да се спрема за пензију, а што је најважније мора да се развија индустрија и уопште привреда. Ако упоредимо Русију и Кину по том питању рецимо, у последњих тридесетак година, Кина је знатно више напредовала.

Русија се овиме свиме већ трансформише, не наседај на приче о Путину диктатору.
Који су га поставили су већ и смислили даље.

У последњих тридесетак година нема паралела у приступима и односима иако су са ове стране подједнако кратковидо вођени расистичким појмом изузетности.

Тако уљуљкани су потценили способности конкурената које називају противницима па чак и неријатељима што важи за марву док је пљачкају.

Русија је 90-е изгубила као реално вазална држава на сваком плану да би тек успоставила суверенитет док је суверена Кина овим похлепним мајмунима пружала илузију неоколонијализма јефтином радном снагом.

Готово је са свим тим причама за свагда без обзира на очајничко (и профитерско) снабдевање у зубу "непријатеља".

Овде је у питању системска не способност и не инвентиност.
Данас сам слушао интервју Pepe Escobar код Richard Meadhurst и човек наводи елементе мени релевантне још од 80-их када су уштогљени мајмуни критиковали Јапанце због "неправедне" конкуренције у ауто индустрији па су они одговорили на уредничким страницама (тада још могуће) о не рационалном броју, структури и функцији средњег менеџмента овде, ућутали се, али.

Али, англосаксонски мајмуноиди нису способни ни за оснивање ни за одржавање без пиратерије, поробљавања, експлоатације и монополизације.

Чим су Русија и Немачка постале конкурентне британија је изазвала рат тајно хушкајући једне на друге уз разне "гаранције".

Па слично опет.

Америка је насилно креирала модерни Јапан у оквиру наслеђивања британанског анти руског пројекта па чим је постао конкурентан морао је бити увучен у општи рат и уништен.
 
Poslednja izmena:
AUTORSKA
Broje se dani do konačne pobede Rusije i saterivanje nacista u enklave i opkoljene gradove.
U prvoj fazi Ukrainci su koristili partizansko ratovanje i civili su im pomagali u lociranju Ruskih položaja.Sada toga u drugoj fazi svedeno je na minimum tako da svako ko šalje Ukraini oružje ispaštaće od Rusije kad tad u svakom smislu reči.Najgore će biti bezbedonosno jer zna se kada jednoj državi preti rat onda velike pare mora da daje za odbranu a to osiromašuje privredu i radikalizuje stanovništvo koje negativno utiče na sve vidove razoja te Države.
Rusija momentalno najvise ispasta, jer nema para, a trosi oruzje koje ne moze nadoknaditi
 
Нормално да се ради о великим парама и пљачке државних ресурса тј "нас" (јес ку.ац ће мене) пореских обвезника али то ништа не мења на терену, ни два дана а камо ли две године, чега су свесни него само да се пљачка на било који начин и под било којим изговором док се може.
u srbiji se radi o zaduzivanju [u novije vreme kod kineza, jer je zapad presusio], a na zapadu i prostom povecanju novcane mase, jel stampanju para [kao nekad topcider sto je radio non-stop]
inace, na terenu menja, jer vidimo teznju ka povratku na zlatnu podlogu, nsp kao novi pariteti cena - pljackane su zemlje koje su izvozile ugljovodonike, a zeleni san je samo san, prevara, nema proizvodnje vodonika bez prirodnog gasa
Овдашња корупција није само опортунистичка него је системска од и у настанку државе.
korupcija-pokvarenost ljudi je uzrok velikog potopa, tj datira pre nastanka drzava, tako da je to ogromna tema, ne znam da li je imamo vec, da li se neko bavio njome
 
Poslednja izmena:
u srbiji se radi o zaduzivanju [u novije vreme kod kineza, jer je zapad presusio], a na zapadu i prostom povecanju novcane mase, jel stampanju para [kao nekad topcider sto je radio non-stop]
inace, na terenu menja, jer vidimo teznju ka povratku na zlatnu podlogu, nsp kao novi pariteti cena - pljackane su zemlje koje su izvozile ugljovodonike, a zeleni san je samo san, prevara, nema proizvodnje vodonika bez prirodnog gasa

korupcija-pokvarenost ljudi je uzrok velikog potopa, tj datira pre nastanka drzava, tako da je to ogromna tema, ne znam da li je imamo vec, da li se neko bavio njome

Изгледа да сам некако промашио нит или не разумем како се задуживање Србије код Кинеза односи на мене ни на стање у Украјини простом пљачком кроз "дампинг" наоружања које не може да промени ток рата те ни да га продужи за две године.

Корупција како је спомињеш је свакако занимљива тема, коју у наведеном смислу не познајем, него говорим о системском смислу који је овде мотивисао "револуцију", уређење као и све потезе од тада па и данас шире против Русије а уже опортунистичко профитирање на рату без икаквог војног смисла.

Данас сам нашао нови портал, Useful Idiots, који је поставио делимичан интервју са економистом Michael Hudson (мени до сада непознат) који износи врло занимљиве анализе и предсказивања на тему.
 
Изгледа да сам некако промашио нит или не разумем како се задуживање Србије код Кинеза односи на мене ни на стање у Украјини простом пљачком кроз "дампинг" наоружања које не може да промени ток рата те ни да га продужи за две године.
pa ja se zanesem ponekad, zapocnem vise niti, kao kompjuter, Multithreading...
ali ti si pomenuo ''nas'', pa sam ja opazio da i nije to toliko losa ideja sto nam kinezi nude kredite, da ne zavisimo vise od zapadnih ucena; plus sto zapadne banke zavrcu kredite, izlazimo iz faze kvantitatvnih olaksica, a ulazimo stidljivo u fazu kvantitativnog stezanja, jer se inflacija vec zahuktala

drugu stvar koju previdjas je ratno zaduzavanje koje je najprofitabilnije, a bankari naravno da ce vise da pomazu slabiju stranu, kao i u sfrj, kao i sada u ukrajini - UVEK, upravo zato da bi rat potrajao, vise para se obrnulo

trecu stvar kineski socijalni kreditni sistem, vec eksperimentalno uveden i u italiji - stvari se razvijaju po korona sablonu, istim redosledom;
dakle, kredit od zapadnih banaka ce dobijati samo PODOBNE drzave [na antiruskoj agendi], a kinezi se bave PODOBNIM fizickim licima
Корупција како је спомињеш је свакако занимљива тема, коју у наведеном смислу не познајем, него говорим о системском смислу који је овде мотивисао "револуцију", уређење као и све потезе од тада па и данас шире против Русије а уже опортунистичко профитирање на рату без икаквог војног смисла.
amerikanci prognoziraju da rat mora da traje te dve godine, jos u januaru je predlozen zakon koji je sad tek izglasan da se ukrajina naoruzava kao saveznici u 2.s.r.... citam bas da poljska ceka da bude gurnuta u vatru, itd - naravno i poljska bi dobila bar 20mlrd, nas amere nista ne kosta, jer ionako idemo ka propasti svih zapadnih valuta kao uslov za veliki reset

Данас сам нашао нови портал, Useful Idiots, који је поставио делимичан интервју са економистом Michael Hudson (мени до сада непознат) који износи врло занимљиве анализе и предсказивања на тему.
odlican, escobar ga uzima kao reper
https://thecradle.co/Article/columns/7385
evo npr.

America Defeats Germany For The Third Time In A Century: The MIC, BARE, & OGAM Conquer NATO

uostalom, ja i ne krijem da su nam svabe meta, treci put ce biti dokusureni
 
Poslednja izmena:
Tada Rusi nisu bili jedinstveni upravo isto kao i Srbi devedesetih kada ste ih proterali sa svojih vekovnih ognjišta u Hrvatskoj.
I bolje bi ti bilo da ostaneš u svetu stripova.

Nije li obrnuto?
Ako pogledaš Ruse kako izgledaju, primjetiti ćeš da su genetski mongolizirani...
Poljaci ih i danas posprdno zovu "mongolski dječak"...
Dakle, upravo je izloženost Mongolima Ruse modificirala u novu sortu, koja se nikako ne može uklopit u kršćansku ojropu...

Kad smo kod toga, znadeš li da je i Srbija bila mongolski vazal, u vrijeme Stefana Dečanskog...?
To je još jedna epizoda, u hrvatsko-srpskim odnosima, koje se Srbi nerado sjećaju, jer su Srbi pristali bit mongolski pomoćnik za uništenje Hrvata. Srećom, Mongoli Hrvatima ništa nisu mogli, pa se Srbe zbog ovoga nije nikada pozvalo na odgovornost...


.
 
Nije li obrnuto?
Ako pogledaš Ruse kako izgledaju, primjetiti ćeš da su genetski mongolizirani...
Poljaci ih i danas posprdno zovu "mongolski dječak"...
Dakle, upravo je izloženost Mongolima Ruse modificirala u novu sortu, koja se nikako ne može uklopit u kršćansku ojropu...

Kad smo kod toga, znadeš li da je i Srbija bila mongolski vazal, u vrijeme Stefana Dečanskog...?
To je još jedna epizoda, u hrvatsko-srpskim odnosima, koje se Srbi nerado sjećaju, jer su Srbi pristali bit mongolski pomoćnik za uništenje Hrvata. Srećom, Mongoli Hrvatima ništa nisu mogli, pa se Srbe zbog ovoga nije nikada pozvalo na odgovornost...


.
Ti kao bivši Srbin najbolje bi bilo da začepiš.
 
pa ja se zanesem ponekad, zapocnem vise niti, kao kompjuter, Multithreading...
ali ti si pomenuo ''nas'', pa sam ja opazio da i nije to toliko losa ideja sto nam kinezi nude kredite, da ne zavisimo vise od zapadnih ucena; plus sto zapadne banke zavrcu kredite, izlazimo iz faze kvantitatvnih olaksica, a ulazimo stidljivo u fazu kvantitativnog stezanja, jer se inflacija vec zahuktala

drugu stvar koju previdjas je ratno zaduzavanje koje je najprofitabilnije, a bankari naravno da ce vise da pomazu slabiju stranu, kao i u sfrj, kao i sada u ukrajini - UVEK, upravo zato da bi rat potrajao, vise para se obrnulo

trecu stvar kineski socijalni kreditni sistem, vec eksperimentalno uveden i u italiji - stvari se razvijaju po korona sablonu, istim redosledom;
dakle, kredit od zapadnih banaka ce dobijati samo PODOBNE drzave [na antiruskoj agendi], a kinezi se bave PODOBNIM fizickim licima

amerikanci prognoziraju da rat mora da traje te dve godine, jos u januaru je predlozen zakon koji je sad tek izglasan da se ukrajina naoruzava kao saveznici u 2.s.r.... citam bas da poljska ceka da bude gurnuta u vatru, itd - naravno i poljska bi dobila bar 20mlrd, nas amere nista ne kosta, jer ionako idemo ka propasti svih zapadnih valuta kao uslov za veliki reset


odlican, escobar ga uzima kao reper
https://thecradle.co/Article/columns/7385
evo npr.

America Defeats Germany For The Third Time In A Century: The MIC, BARE, & OGAM Conquer NATO

uostalom, ja i ne krijem da su nam svabe meta, treci put ce biti dokusureni

Не превиђам ратно профитерство него баш кажем да је то на рачун пореских обвезника а пошто ти често кажеш "ми Амери" написао сам "нас" јер не плаћам порез.

Иначе, њихов план од две године ће морати да "усагласе" са руским планом. Могу да производе, испоручују и профитирају до миле воље али како и докле ће да стигне је друго питање.
 
Не превиђам ратно профитерство него баш кажем да је то на рачун пореских обвезника а пошто ти често кажеш "ми Амери" написао сам "нас" јер не плаћам порез.
pa, ja onda mogu da kazem da ste vi neplatise krive, jer zbog vas ide inflacija - moras da platis na ovaj ili onaj nacin, po monetarnoj ili fiskalnoj semi
drzava mora da se izdrzava/odrzava, a ako necete, onda prvo rat i nema drzava

Иначе, њихов план од две године ће морати да "усагласе" са руским планом. Могу да производе, испоручују и профитирају до миле воље али како и докле ће да стигне је друго питање.
bas citam da rusi razvlace, zbog kako i sami kazu stedjenja civila, lavrov se pravda zasto do dana pobede nece biti oslobodjen donbas
na drugoj strani rusima ce trebati vreme i na terenu i medijski, jel blokadu moraju da probiju, nisu dovoljne potkovice samo koje gledamo na mapama kao linije fronta [direktno na temu]

na zapadu su neki malo nervozni, ali realno tesko da se tok moze promeniti dok se sipaju milijarde u ukrajinu i besomucno mantra ispranim mozgovima

“We are visiting you to say thank you for your fight for freedom, that we’re on a frontier for freedom and that your fight is a fight for everyone. And so our commitment is to be there for you until the fight is done.”

dakle, placamo,a vi se fajtajte - sta tu nije jasno, zasto su neki nervozni?

Pelosi's 'Victory' Rhetoric During Surprise Trip To Kiev Making Some Allies Nervous


a vidimo da je peljoska teski pacijent, alkos itd, pa onda 'till the fight is done
 
Poslednja izmena:
pa, ja onda mogu da kazem da ste vi neplatise krive, jer zbog vas ide inflacija - moras da platis na ovaj ili onaj nacin, po monetarnoj ili fiskalnoj semi
drzava mora da se izdrzava/odrzava, a ako necete, onda prvo rat i nema drzava


bas citam da rusi razvlace, zbog kako i sami kazu stedjenja civila, lavrov se pravda zasto do dana pobede nece biti oslobodjen donbas
na drugoj strani rusima ce trebati vreme i na terenu i medijski, jel blokadu moraju da probiju, nisu dovoljne potkovice samo koje gledamo na mapama kao linije fronta [direktno na temu]

na zapadu su neki malo nervozni, ali realno tesko da se tok moze promeniti dok se sipaju milijarde u ukrajinu i besomucno mantra ispranim mozgovima

“We are visiting you to say thank you for your fight for freedom, that we’re on a frontier for freedom and that your fight is a fight for everyone. And so our commitment is to be there for you until the fight is done.”

dakle, placamo,a vi se fajtajte - sta tu nije jasno, zasto su neki nervozni?

Pelosi's 'Victory' Rhetoric During Surprise Trip To Kiev Making Some Allies Nervous


a vidimo da je peljoska teski pacijent, alkos itd, pa onda 'till the fight is done

Кажи слободно али није тачно то за инфлацију.
Слажем се за издржавање/одржавање поготово за школство, здравство и инфраструктуру у шта учествујем пдв-ом у општинске и државне касе плус директно на тас у цркви и у руке клошарима.

За федералну касу, одржавање империје, агресија, војно-индустријског комплекса итд нека троше главе изузетни чизбургераши са једнопроценташима и разним лобијима, поготово једним "домаће-страним" који је у све уплетен.

Што се трајања рата тиче, опет, снабдевање укро-кабала ништа значајно не може да промени него ће тећи према руским приоритетима осим ако пиратерија не уђе својим снагицама што може и да убрза ствари ако натера Русе на скидање рукавица.

Јесте тужно што је Европа испустила прилику да се привредно и трговински интегрише са Русијом па онда са Кином и постепено даље у коначном остваривању природне ресурсо-тржишне хармоније ослобођене англосфере али шта ћеш кад су безидентитетне немачке "елите" заглупљене, квази-идентитетне француске унеређене а још и уважавале тројанског коња од острвске крапине.

То све није за ликовање из било које перспективе а поготово не из овдашње јер нам прете невиђене последице.

Ја не могу да се одвојим од деце и унука али теби саветујем да, ако имаш могућности, размотриш разне опције па и нај скромније али безбедне.

Ако дође до краха они нереди од претпрошле године као и депресија 30-их ће бити "шетња у парку" према распаду површно интегрисаног друштва рођеног у социопатији под психопатским вођством.
 

Back
Top