Rusi su stvorili uslove za frontalno ratovanje u Ukrajini a znamo da su tu nepobedivi

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
10.388
Krim i dobar deo Donbasa je imao još pre 8 godina, a ''nikad'' je velika reč. Da mi je neko pre 40 godina rekao da će nestati Varšavski pakt i ja bih rekao to ''nikad''. U međuvremenu sam odrastao i shvatio zašto su davno ljudi rekli - nikad ne reci nikad.
Оно што квази-државе заузму то се губи, али Русија као нуклеарна сила мора да зарати са С.А.Д. да би твоји усрани Украјинци вратили територије.
Знаш када ће то да се деси ... никад.

mijak

Poznat
Banovan
Poruka
7.508
Nijesmo se razumjeli,mislim.
Gledam ga kao nekog ko je u ovo ušao misleći da je biti predsjednik jedne države u mirnodopskoj varijanti uglavnom slušanje lidera SAD i Zapada a ostalo da je uživanje u dječačkom snu o ličnoj uspješnosti,privilegijama,javnim nastupima.Meni njegovi javni nastupi više govore o narcisoidnoj ličnosti nego o ozbiljnosti čovjeka koji je na vrijeme izvagao šta donosi ova a šta ona odluka prije nego što je rat započeo,ili o nekoj ispravnoj procjeni ruskog režima i Putina lično kao protivnika.Kad ga vidim u onoj majici kratkih rukava nikako ga ne doživljavam kao ozbiljnog državnika kome na najstrašniji način stradaju narod i infrastruktura zemlje.

Добро те је гумени разумео али он, као и сви крапинци, без идентитета па изван пећине холивудашце и плагијатор не уме даље од тога.

Зеленског саветују режисери и стилисти одавде ради представе овој моронизираној публици што је, нормално, довољно и за све усиљено и површно "урбане" паћенике тамо на Балкану.

Што се становништва Украјине тиче њега као хазара није брига било којег опредељења да су а није више ни важно по чијим налозима (испреплетених банди) ради јер сви једу оно што на празник не желим да кажем а ускоро ће да ваде очи једни другима.

Христос васкресе, родољубима желим срећан празник.

mijak

Poznat
Banovan
Poruka
7.508
Sovjeti, pa posljedično i Rusi danas nemaju blagog pojma o ofanzivnom ratovanju. Njihova doktrina je apsolutno defenzivna, zato danas i dobivaju toliko batina.

Опет провоцираш подсећање на твоје небулозе од 14-е; Донбас пада нај касније сутра, јавелини јавелини, тенк од транспортера, топ на камиону, транспортер од бицикла итд.

Хвалио си се да си био специјалац у "домовинском рату" за шта би ваљда, и по крапинским критеријумима, требао да имаш барем неко основно знање а ти већ годинама по форуму тандрчеш без благе везе о војсци и рату.

Једини рационални закључак је да си типичан крапински кољач који се насладио и сад нема смисао живота сем даноноћног тровања на српском форуму.

Мени је баш мило што тако патиш и трунеш ма да заслужујеш много горе.

Poruka
2.253
61c17efa80.jpg

kapetanmark

Veoma poznat
Poruka
12.446
Ako Rusija vas Srbe pošalje (obrati pažnju koliko želiš biti ruska pudlica i poslušnik) da vrate virtualnu RSK, onda ćemo mi Hrvati zaprijetiti tepih bombardiranjem, a znamo da onda potpisujete kapitulaciju.
Eto, jel sada sve jasno.
ti nekog da bombardujes ?

za vas je i droncic iz doba majkl dzordza , nenadjebiv problem...

nesko101

Veoma poznat
Poruka
14.408
Оно што квази-државе заузму то се губи, али Русија као нуклеарна сила мора да зарати са С.А.Д. да би твоји усрани Украјинци вратили територије.
Знаш када ће то да се деси ... никад.
Он је одавно застранио међу све модераторе крстарице.
Poruka je automatski spojena:

Gotov je Zelenski za kratko vreme.Zali boze onog razaranja i toliko izbeglog naroda,a pogotovo izginulih.

Svako od nas bi tezio da unisti onog ko ga provocira i zaebava.
Нормално.

radeta62

Buduća legenda
Poruka
38.869
Gotov je Zelenski za kratko vreme.Zali boze onog razaranja i toliko izbeglog naroda,a pogotovo izginulih.

Zelenskom treba da sudi ukrajinski narod.Dozivotna robija.

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
174.621
Nisi imao izbora. Da jesi, bilo bi glupo napustiti porodicu. Posle ti pogineš, ona se preuda, neko se drugi brine o tvom detetu, idila, zar ne? :D
Pa tako ni Ukrajinci sad nemaju izbora jer njihova je zemlja napadnuta.

Nema opravdanja za agresiju. Već sam vam na drugoj temi pokazao da je napad planiran još pre 20 godina.

Poruka
72.871
AUTORSKA
Broje se dani do konačne pobede Rusije i saterivanje nacista u enklave i opkoljene gradove.
U prvoj fazi Ukrainci su koristili partizansko ratovanje i civili su im pomagali u lociranju Ruskih položaja.Sada toga u drugoj fazi svedeno je na minimum tako da svako ko šalje Ukraini oružje ispaštaće od Rusije kad tad u svakom smislu reči.Najgore će biti bezbedonosno jer zna se kada jednoj državi preti rat onda velike pare mora da daje za odbranu a to osiromašuje privredu i radikalizuje stanovništvo koje negativno utiče na sve vidove razoja te Države.

U pravu si.

Ali seti se koliko je svaki taj rat kostao Ruse.

Ne sumnjam ja u pobedu Rusa, ali pitanje je koliku će cenu platiti. Ja mislim da će biti ogromna i da će, što se tiče lično Putina, politički, možda Ukrajina biti i njegov Avganistan, koji je dokrajčio SSSR.

Očekujem pobedu Rusije u ratu, ali i početak Putinovog kraja.

FDDD

Domaćin
Poruka
4.901
U pravu si.

Ne sumnjam ja u pobedu Rusa, ali pitanje je koliku će cenu platiti. Ja mislim da će biti ogromna i da će, što se tiče lično Putina, politički, možda Ukrajina biti i njegov Avganistan, koji je dokrajčio SSSR.

Kako bre a baba Vanga rekla '79. Sve bledi samo slava Rusije i Vladimira neće
Pa ne mož ti protiv baba Vange

Zika34

Primećen član
Poruka
630
Činjenica je da nije pobjegao,ali detalj koji govori dosta o (ne)ozbiljnosti njega na takvoj funkciji je ono kad pozira na stepenicama valjda u unutrašnjosti predsjedničke palate dok mu razvaljuju zemlju iz temelja.Meni taj detalj dosta govori.Da je čovjek pozer,a ne rodoljub svjesan tragike u kojoj je njegov narod i njegova zemlja.

Pozira uz osmijeh,zaboravih da naglasim taj detalj.Tužno,svakako.I govori puno.
Zelenski je Jevrej koga boli kita koliko ce Ukrajinaca da pogine, on je svoje Jevreje spakovao i poslao za Izrael. Lepo je rekao da ce braniti Kijev do poslednjeg Ukrajinca...

mijak

Poznat
Banovan
Poruka
7.508
U pravu si.

Прочитао сам и твоју следећу поруку што ме је једино досада забринуло али се надам да ти контакти нису репрезентативни.

Занима ме која су ти мерила цене ове операције као и упоређивања са интервенцијом у Авганистану.

Не верујем да је Путин аутократа него да је, због способности, постављени претставник ауторитарног (са добрим разлогом) режима јаких институција уз јаке институте у свим сферама.

На основи упоређења мотивација, циљева, менталитета и искуства верујем да је руска процена и стратегија много далекосежнија него код америчких дневно-политички и профитерски максималистичких лопова и европских корумпираних "елита".

a bre Milun

Elita
Poruka
23.600
STRAŠNO JE ŠTO NIJEDNA EU DRŠAVA NIJE POSEBNO RAZMIŠLJALA O BEZBEDONOSNIM RIZICIMA KADA POBEDI RUSIJA I ZAVRŠI SA UKRAINOM.
MANE EU SU ŠTO SU ONI VOJNO TROPA ŽIVA OSLANJAJU SE NA USA A ONA NEĆE RIZIKOVATI RUSKE ATOMKE PO SVOJIM GRADOVIMA BRANEĆI NJIH OD RUSA.
a ti kao ne znas da je EU topovsko meso koje amerikanci koriste za napad na Rusiju.
A ako se pitas kako je to moguce da evropske zemlje same sebe ubijaju, pa, ..........prvo su ameri evropljanima isprali mozak da je demokratija pojedinca najvaznija, onda, kada su odvojili ljude jedne drugih (u ime demokratije), unistili nacije i nacionalnu svest, tako anacionalni narodi bez osecaja na zajednicu i nacionalnu pripadnost, postali su idealan plen za korupciju , ljudi se bezobzirno prodavaju bez imalo grize savesti da svom sugradjaninu cini zlo, posebno evropski politicari vec nemaju vise nikakve veze sa birackim telom, oni se automatski stavljaju na platni spisak americke politike, americki vojni budzet je sve veci jer i taj spisak raste sa sirenjem globalizacije, ...........i u takvim uslovima, svi relevantni faktori na zapadu bivaju korumpirani od anglo-amerike i bez ikakvih problema uvesce svoje narode u treci svetski rat u zamenu za dolare, jahte, vile. Naravno, ceo ovaj proces je potpomognut gebelsovom propagandom tako da zapadni narodi nemaju pojma sta im njihovi politicari u sluzbi anglo-amerike smestaju.

Sta mislis, gde je resenje i da li uopste ima resenja.............ili jednostavno cekati da zapadni narodi zajedno sa svojim dzelatima (nacionalnim politicarima) izumru kao propali eksperiment prirode u evoluciji ljudske psihe kod deformisanih zapadnih naroda ?

a bre Milun

Elita
Poruka
23.600
Imam ozbiljno pitanje: ako sve pišeš velikim slovima i sve boldaš, da li je tvoj upis time pametniji nego da si pisao onako kako je pristojno pisati?
Drugo pitanje, misliš li da bi tvoj upis postao još malo pametniji da si povećao font?
I treće: misliš li tvoj upis postao još bar mrvicu pametniji da si sva slova ofarbao u crveno?
jednostavno: tvoj "upis" jedva da smo zamjetili unatoc tvojoj trudnji.
Mogao bi nesto pametnije da napises .........dok cekas jutarnja uputstva iz vasingtona, koja jutros ocigledno kasne.

ssmpmd

Veoma poznat
Poruka
11.243
Okej, hajde da čujemo koju ofanzinu akciju su Sovjeti izveli a da je išla po planu? Da nije možda sovjetsko-ruski rat? Da nije možda oslobođenje Harkiva od nacista gdje ih je poginulo 250k, a Švaba 30k? Afganistan? Ajde, daj primjer, umjesto da se hvališ svojim primitivizmom i nedostatkom kućnog odgoja.

Operacija Bagration by Rokosovski & Žukov

Xicor

Aktivan član
Poruka
1.994
Pa to za ratovanje i porodicu još više treba da važi za Ruse pošto oni ratuju na tuđoj zemlji. A vidiš, ja sam bio u ratu kad je Srbija bila napadnuta iako sam i tada imao porodicu. Da li sam po tebi onda i ja težak bolid?
Moraš razdvojiti dve stvari - jedno je kad ratuješ u svojoj zemlji, a drugo kad ideš u tuđu.
Tesko retardirani idioti se spremaju i ratuju na svojoj teritoriji. Ozbiljni i odgovorni ljudi koji razmisljaju i koji brinu o svojoj porodici i svome narodu, spremaju se i ratuju iskljucivo na teritoriji neprijatelja. Takodje takvi ljudi deluju preventivno da tog rata na njihovoj teritoriji ne bi bilo. To se zovu ozbiljne glave.
I svi smo mi ovde sa svojim porodicama bili u Srbiji pod bombama. Ne samo ti. Svima su nama porodice bile ovde. Tako da ne razumem tvoju misao o tome. Ali razmisli gore o prvom delu zasto je to tako kako sam napisao. Koji su razlozi. Dete bi razumelo.

nesko101

Veoma poznat
Poruka
14.408
Tesko retardirani idioti se spremaju i ratuju na svojoj teritoriji. Ozbiljni i odgovorni ljudi koji razmisljaju i koji brinu o svojoj porodici i svome narodu, spremaju se i ratuju iskljucivo na teritoriji neprijatelja. Takodje takvi ljudi deluju preventivno da tog rata na njihovoj teritoriji ne bi bilo. To se zovu ozbiljne glave.
I svi smo mi ovde sa svojim porodicama bili u Srbiji pod bombama. Ne samo ti. Svima su nama porodice bile ovde. Tako da ne razumem tvoju misao o tome. Ali razmisli gore o prvom delu zasto je to tako kako sam napisao. Koji su razlozi. Dete bi razumelo.
Nažalost to većini ljudi nije bitno osim ko im puni džepove.

Xicor

Aktivan član
Poruka
1.994
Nažalost to većini ljudi nije bitno osim ko im puni džepove.
Ljudi ne razumeju, da ozbiljni i ofgovorni nikada nece dozvoliti da se brane u slucaju rata, vec da napadnu. Na teritoriji koja je napadnuta biva sve unisteno, posle rata ako ne pogines umres od gladi. A napadac sacuva svoju zemlju i ekonomiju i ide dalje. A tebi treba 50 godina da popravis unisteno. To je apsurd. Jos ovi nasi nabavljaju oruzje da se branimo. Znaci neko ima plan da nas neko ponovo ubija. I da nam unisti zemlju.kao odvracamo.. sta to odvracamo. Pa nemamo mi vojsku od pola miliona ili nuklearke da odvracamo

Slavan

Domaćin
Poruka
4.141
Прочитао сам и твоју следећу поруку што ме је једино досада забринуло али се надам да ти контакти нису репрезентативни.

Занима ме која су ти мерила цене ове операције као и упоређивања са интервенцијом у Авганистану.

Не верујем да је Путин аутократа него да је, због способности, постављени претставник ауторитарног (са добрим разлогом) режима јаких институција уз јаке институте у свим сферама.

На основи упоређења мотивација, циљева, менталитета и искуства верујем да је руска процена и стратегија много далекосежнија него код америчких дневно-политички и профитерски максималистичких лопова и европских корумпираних "елита".
После овог свега, Русија ће морати озбиљно да се трансформише, Путин би требало да се спрема за пензију, а што је најважније мора да се развија индустрија и уопште привреда. Ако упоредимо Русију и Кину по том питању рецимо, у последњих тридесетак година, Кина је знатно више напредовала.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.