Rusi nemaju pojma ko su Srbi, kakav bratski narod?

Prekini bre covece sa tim velikim slovima i seljackom patetikom, niko nije govoprio o bombardovanju, nego o satanizaciji u medijima.
Pa vidiš da tebi ne vrede ni duplo veća slova, nisi u stanju da shvatiš ni kad bi ti ukucavao u glavu čekićem.
Tebi čak ni izjava Olbrajtove: "Jeste, pobili smo pola miliona dece, ali vredelo je", nije bila dovoljna da shvatiš da su to zločinci
i zlikovci, za koje je smrt dece jednostavno kolateralna šteta i ništa više od toga.

Ti si autosovinista je bi dao d.upe za Rusiju a ne Srbiju, i jer poistovecujes ta dva interesa kao jedan, cak i kad nam kake po glavi kao Putin i koriste Kosovo za svoje ratne uspehe, a nas kao monetu za potkusurivanje.
Ja sam Srbenda, veći od svih vas autošovinista zajedno i pametniji od svih vas drugosrbijanaca zajedno.
A ti nisi u stanju da shvatiš ni najjednostavniju činjenicu, iako je napisana boldovano i velikim fontom.
Ajd da probam još jednom:
Putin im je samo pokazao koliki su licemeri i koliki idioti i glupaci su bili kad su priznali Kosovo.
Zapad je proglasio Kosovo za "sui generis" - kao, to je jedinstven slučaj, neponovljiv.
Putin (kao i svi normalni) tvrdi da je to bio presedan i kršenje međunarodnog prava.
E, sad se zapadnim licemerima to obija o glavu.
Znam da nisi u stanju da shvatiš ništa komplikovanije od recepta za kiseli kupus, ali napregni se, možda ti uspe...
 
Pa vidiš da tebi ne vrede ni duplo veća slova, nisi u stanju da shvatiš ni kad bi ti ukucavao u glavu čekićem.
Tebi čak ni izjava Olbrajtove: "Jeste, pobili smo pola miliona dece, ali vredelo je", nije bila dovoljna da shvatiš da su to zločinci
i zlikovci, za koje je smrt dece jednostavno kolateralna šteta i ništa više od toga.


Ja sam Srbenda, veći od svih vas autošovinista zajedno i pametniji od svih vas drugosrbijanaca zajedno.
A ti nisi u stanju da shvatiš ni najjednostavniju činjenicu, iako je napisana boldovano i velikim fontom.
Ajd da probam još jednom:

Znam da nisi u stanju da shvatiš ništa komplikovanije od recepta za kiseli kupus, ali napregni se, možda ti uspe...
Ne znam koju ti slobodu i drkost dajes sebi da meni nesto "utuvis u glavu", niti te znam niti me zanimas ti i tvoji stavovi.

Otkaci se od mene, za pametnog je dovoljno jednom ponoviti a za glupog izgleda ni 100 puta ne vredi, nije bila rec o bombardovanju nego o tzv. medijskoj satanizaciji Srba pa sad i Rusa, citaj uostalom na sta odgovaras i ne spamuj, a narocito je bedno kad neko samog sebe hvali.
 
Otkaci se od mene, za pametnog je dovoljno jednom ponoviti a za glupog izgleda ni 100 puta ne vredi, nije bila rec o bombardovanju nego o tzv. medijskoj satanizaciji Srba pa sad i Rusa, citaj uostalom na sta odgovaras i ne spamuj, a narocito je bedno kad neko samog sebe hvali.
Ja pokušavam da ti pomognem da shvatiš neke stvari, ali uzalud.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Društvo | 24.10.2022.

NIJE BOLEST SVE ŠTO BOLI​

Državnici obično dobiju ulice i trgove, Putin zaseok u Srbiji​

Po nekim državnicima, nije to nepoznata praksa, ulice i trgovi dobijaju imena, pa čak i cijeli gradovi. Ali je rijetko gdje zabilježeno da selo, da budemo precizniji, jedan zaseok, dobije ime po nekom državniku, kao što je to slučaj sa selom Putinovo​

J.S.
PODIJELI
49373729d47b6a9fc42edc7e905b931e.jpg




Putinovo, selo koje je dobilo ime po Vladimiru Putinu, predsjedniku Rusije, dekorisano je simbolom Z na majicama mještana, simbolom brutalnog napada na Ukrajinu i slikama Putina te ratnog zločinca Radovana Karadžića. Nije to u Rusiji. Niti u Bjelorusiji, nego u Srbiji, zemlji koja je “prvi kandidat za pridruživanje EU” i koja je dobila milione eura iz EU fondova.
Po nekim državnicima, nije to nepoznata praksa, ulice i trgovi dobijaju imena, pa čak i cijeli gradovi. Ali je rijetko gdje zabilježeno da selo, da budemo precizniji, jedan zaseok, dobije ime po nekom državniku, kao što je to slučaj sa selom Putinovo.
“Naše je selo dosad nosilo tursko ime Adžinci, i to nam se nikad nije sviđalo, pa smo ga sad odlučili preimenovati po našem prijatelju iz Rusije Vladimiru Putinu”, objasnio je za srbijanske medije Miroslav Petrušić, stanovnik ovog sela 2016. godine, kada je ime promijenjeno. Miroslav je kazao da, dok neki drugi podižu spomenike Rockyju i Bruceu Leeju, oni su odlučili promijeniti ime sela, ali ne samo to, promijenili su i ime jedinoj kafani u selu kao i lokalnoj rakiji, koja je specijalitet ovog područja. Sve se sada zove Putinovo, a rakija “Putinovka”.
Putinovo je, zapravo, zaseok poznatijeg sela Gornji Gajtan u okolini Leskovca. Godine 2002. naselje je imalo 87 stanovnika, a prema popisu iz 1991, u selu je živjelo 106 stanovnika. Kako je pisala beogradska “Politika”, u Putinovu tokom cijele godine živi desetak starijih žitelja, ali u vrijeme ljeta dolaze mnogi penzioneri, ali i studenti i đaci, koji su porijeklom iz ove planinske nedođije, a žive u Beogradu, Nišu, Leskovcu i drugim mjestima. Ovaj kraj uveliko, također, posjećuju turisti iz cijele Srbije, ali i iz Rusije, kao i brojne novinarske ekipe iz zapadnoevropskih zemalja i sve njih najviše interesuje naziv sela i ime kafane. Seljani uvijek odgovaraju isto: ljubav prema Rusiji!
Centralno mjesto u selu jeste kafana “Krim”. Vlasnik kafane Mališa Petrušić, kako piše “Politika”, ne krije zadovoljstvo što se o njegovom selu sada zna mnogo više nego što je iko mogao da očekuje. U Putinovu, u kafani “Krim”, sada se govori i srpski i ruski jezik, uz nezaobilaznu zločinačku ikonografiju.
 
Eto, sve što je rekla/napisala dotična je istina da ne može biti veća.
Radim sa Rusima već 5 godina i sve točno navodi.
Dosta su hladni i nepovjerljivi. Iako su i easygoing u poslu. Ne skaču nikome po glavi.
Također, čudni su u smislu kakve poslovne odluke donose. Nešto što bi ovdje ljude bacilo u očaj na to odmahnu glavom. A za totalno nebitnu stvar navale ko sivonje.
Žene se ne pozdravlja i ne rukuje se njima. To sam ih morao 3 godine učiti da promijene.
I da! Ne doživljavaju Srbiju i Srbe uopće kao "bratski" i niti u jednom smislu "spešl" narod i zemlju po njih. Potvrđeno od barem 5 sugovornika.
A vi i dalje ne vjerujte da Ruse boli ona stvar za Srbe i Srbiji, svađajte se sa svojim susjedima i čekajte čika Putina da vas spasi.
 
te je irelevantno. A i uputno jer je izabrala Srbiju umesto "milion" drugih zemalja. Ako nije mogla u druge zemlje a Srbija je pustila, onda govori o njoj, kakava je osoba koja pljuje onoga ko ti je pružio ruku kad ti je bilo najpotrebnije.
To ti je isto kao i sa Srbima...
Pljuju po EU, USA, vole Rusiju, a nitko ne trči kod braće raditi, nego ih puna EU i USA... :mrgreen:
 

RUSI NEMAJU POJMA KO SU SRBI, KAKAV BRATSKI NAROD? Ruskinja Ksenija šokirala - "Ne znaju gde ste na mapi!"​


Ksenija se sa svojom porodicom preselila iz Rusije u Srbiju, i u svojim blogovima upoređuje navike i običaje ova dva naroda.

Zbog povoljnih uslova za život i velikog broja sunčanih dana, sve više stranih blogera se odlučuje da se preseli u Srbiju. Jedna od njih je i Ksenija, Ruskinja koja je rešila da ostane u Srbiji zbog rata u Ukrajini i mobilizaciji u Rusiji.
U videima koje objavljuje na Jutjubu na kanalu "Sejlor nom" Ksenija najčešće govori o sličnostima i razlikama između dva naroda, zbog čega su njeni snimci i postali viralni na društvenim mrežama. Ona je pre oko mesec dana zajedno sa suprugom i decom odlučila da napusti Rusiju sa namerom da im novi dom bude Srbija.
Primera radi u jednom od njih ona je govorila o tome kako ljudi reaguju na ophođenje stranaca prema deci u prisustvu roditelja.

"U Srbiji neki stranac može da vam pomazi dete na ulici ili da mu baci kosku. U Rusiji bi vas zbog toga "ubili". Nema šanse da bez pitanja smete u prolazu počešati dete po glavi ili baciti mu pet ako to roditelj prethodno ne dozvoli. Ljudi u Srbiji možda samo više veruju jedno drugom. Takođe svakog dana kad s detetom odem u restoran ili kafić, neko mu nešto kupi. To je neverovatno" ispričala je Ksenija u snimku koji je objavila na Jutjubu.

"Kad nekog upoznajete, morate da se rukujete, u Rusiji to žene ne rade. Muškarci da, ali žene ne". Rekla je da na to baš mora da se navikne.

Ispričala je i da rusku salatu u Rusiji zovu drugačije nego ovde, ali da je i oni jedu. Čudno joj je hladno meso odnosno pečenje.

"Ljudi peku veliko prase na vatri, i poslužiće ga hladno. Mi u Rusiji jedemo vruće meso, nikad ne hladno. Zgadila se na pihtije - "hladno meso u želeu, fuuuj".

"Vi pijete rakiju gurljaj po gutljaj uz vodu? Mi to radimo na eks!", kaže ona.

Rekla je i da Rusi nemaju pojma ko su Srbi, da uopšte nas ne osećaju kao bratski narod, da je ona za Srbiju saznala preko - fudbala.

"Ovde svi kad čuju da ste Rus, oni vas odmah časte pićem. Ali u Rusiji, Rusi pojma nemaju ko su Srbi. Ovde su verovatno vama svi govorili još školi da su Srbi i Rusi bratski narod, ali tužna istina je da u Rusiji mi nemamo takav stav prema Srbima. Većina Rusa ne zna ni gde je Srbija. Oni će reći - ahaaaa, Bratislava?", navela je Ksenija.
https://mondo.rs/Info/Drustvo/a1703...tm_medium=widget&utm_campaign=Kurir_saobracaj

Eto tako kaže ona. Sad će neki da odmah skoče i kažu kako je ovo protiv Rusa, ali ona ništa loše ne govori o svom narodu. Samo kaže ono kako jeste, a za to što su neki ovde u oblacima ona zaista nije kriva. Tekst, a i nekoliko videa koje imate u njemu su zgodni da nešto i saznamo o ljudima koji eto sad masovno dolaze kod nas. To nije ništa loše. Ona pre svega govori o tome u čemu se razlikujemo. Znači nisu oni ni bolji ni gori od nas, nego jednostavno drugačiji. Moraćemo da se naviknemo na to.

nećeš da veruješ,ali za zapad postoje samo Jugosloveni...za njih ne postoji niti slovenac, niti hrvat, niti srbin, crnogorac, makedonac...itd..
uvek će te pitati - Jesi li ti Jugosloven ?
 
Moje iskustvo sa Rusima je drugacije. Prvi susret nakon sletanja u Moskvu, mladi par, pitamo ih za pomoc da nadjemo ulicu gde je hotel, oni nas pitaju odakle smo i na odgovor iz Srbije kazu 'Srbi braca'. Mene je to bas iznenadilo, ali se posle mnogo puta ponovilo.

Svi slovenski narodi su srodni. Ali politika se kroji prema interesima. Mozes osecati povezanost sa Rusima, Ukrajincima, Poljacima, Slovacima, a opet ne odobravati njihovu drzavnu politiku u nekom trenutku. To nema veze jedno sa drugim.
 

Back
Top