Rusi nemaju pojma ko su Srbi, kakav bratski narod?

To samo pokazuje nivo njenog obrazovanja.
Školski sistem u Rusiji je među najboljima na svetu.
Ko u Rusiji ne zna gde je Srbija, taj nije ni išao u školu.
Bila je i neka anketa u Rusiji i dosta njih nije znalo ništa o nama. Ne radi se o tome šta su u školi učili nego šta su smatrali važnim pa zapamtili.Samo par primera - svi smo učili o Prvom srpskom ustanku, ali sam jednom sa zaprepašćenjem utvrdio da mnogo ljudi ne zna ni u kom je veku bio. Isto tako su me mnogi ubeđivali da Crna Gora nikad nije imala državu i da je to komunistička izmišljotina previđajući da je međunarodno priznanje dobila istog dana kad i Srbija, 1878. A da ne pominjem to iznenađenje kad kažem ljudima da je Kosovo ušlo u sastav Srbije tek početkom 20. veka. Sve su to stvari koje smo svi učili, ali ljudi to ne pamte jer im nije važno. Dakle poenta je u tome da smo im nebitni. Ne sumnjam u kvalitet njihovih škola.
 
Sama cinjenica da ih je doslo 104 000 mi je dovoljan dokaz da nas vecina smatra prijateljskom zemljom. Ono Bratski ,celicno prijateljstvo su fraze koje nista ne znace. Jer mi nismo braca ,ja imam 1 sestru i to je to. Ali da ce im se ovde dopasti i da ce mnogi vise puta dolaziti i kasnije kada ovo prodje ne sumnjam. Druga cinjenica je da su pozeljni sugradjani jer su obrazovani i situirani na neki nacin
 
Šalim se za đžuhadiste!Figurativno rečeno.
Podržavaju ih samo oni na čijoj se teritoriji nalaze. :roll:
Za ovo drugo si u pravu,...ja sam do pre neki dan bila ubeđena da mogu opet Srbiji uvesti vize, valjda neće.
Ne znam, sve je moguce, nismo na toj liniji kao cela EU a u nju smo kaobajagi "posli", tako da su moguce ovakve komplikacije.

Sto se mene tice ne zavisim od EU ni u jednom smislu osim za putovanja tako da, kako hoce.
Koje gluposti vi NATOghuzi gutate, za neverovati...
Pa šta si mislila da će da kažu - mi bombardujemo Srbiju i srpski narod, zabole nas za nevine žrtve?
Onaj voz koji su zločinci pogodili u Grdeličkoj klisuri - u njemu je bio Milošević?
Onaj autobus koji su zlikovci pogodili kod Lužana - u njemu je isto tako bio Milošević?
Daj, ne blamiraj se više takvim idiotskim izjavama...
Prekini bre covece sa tim velikim slovima i seljackom patetikom, niko nije govoprio o bombardovanju, nego o satanizaciji u medijima.
Ama kakav član, najobičniji autošovinista, podložna manipulacijama, plus neobaveštena.
Čuj, Putin šteti Srbiji svojim navođenjem Kosova kao primera?
Putin im je samo pokazao koliki su licemeri i koliki idioti i glupaci su bili kad su priznali Kosovo.
Zapad je proglasio Kosovo za "sui generis" - kao, to je jedinstven slučaj, neponovljiv.
Putin (kao i svi normalni) tvrdi da je to bio presedan i kršenje međunarodnog prava.
E, sad se zapadnim licemerima to obija o glavu.

Srbija ima R1244 u kojoj stoji da je KiM sastavni deo Srbije - Zelenski ima qurčinu u bulji, i to onu magareću,
zato i arlauče onoliko na TV-u.
A Zapad zato toliko i pritiska Srbiju da prizna Kosovo i uvede sankcije Rusiji i pokušava svim snagama da izbaci Rusiju iz SB.
Ti si autosovinista je bi dao d.upe za Rusiju a ne Srbiju, i jer poistovecujes ta dva interesa kao jedan, cak i kad nam kake po glavi kao Putin i koriste Kosovo za svoje ratne uspehe, a nas kao monetu za potkusurivanje.
 
kake po glavi kao Putin i koriste Kosovo za svoje ratne uspehe, a nas kao monetu za potkusurivanje.
aj ne kaki da su rusi instalirali bazu na kosovu, a da niko od nas ne zna?
kosovo je nato ratni uspeh, a ne ruski, kako sad ti izokreces sve?
na bazi tog ratnog uspeha se srbija hebe do danas, i koristi se kosovski presedan za dalje ratne uspehe ili ne - tek cemo videti
 
aj ne kaki da su rusi instalirali bazu na kosovu, a da niko od nas ne zna?
kosovo je nato ratni uspeh, a ne ruski, kako sad ti izokreces sve?

na bazi tog ratnog uspeha se srbija hebe do danas, i koristo se kosovski presedan za dalje ratne uspehe ili ne - tek cemo videti
Tako se obracaj sebi blizima jer te nisu bolje vaspitali, a da si iole u toku video bi da uopste to nije u pitanju sto pises, ali pises samo koliko da bi pisao.

Putin ti mozda da medalju za hrabrost, nikad se ne zna.

Putin koristi okupaciju Kosova da bi stvorio i legalizovao DNR i LNR, citaj bolje.
 
Na krajnjem delu Rusije u Vladivostoku će baš da misle o Srbiji. Tamo neko nije nikad u životu bio do SPa ili Moskve.
Није то крај. Још даље је Петропавловск и, замисли, људи тамо имају ТВ, Интернет, мобилне телефоне. Прате ТВ на коме се баш често спомиње Србија и Срби и све што нам је запад урадио. Баш често се спомиње податак да једино ми нисмо увели санкције Русији. Тако, да знаш, знају они добро о нама много тога.
 
Качио сам пролетос видео у коме многи Американци на карти света не умеју да покажу где је Русија.
Kako će znati kad u Americi uči u školi da su oni najposebniji, naj naj u svemu, i još raspredaju razne protestantske maštarije o biblijskom “bleštećem gradu na brdu kome će narodi zavideti”. To je onaj Bušov "A City upon a Hill", koji je sam po sebi merilo svih stvari.

Još da beogradski Krug Dvojke zna šta je to “American Exceptionalism”, i šta je to džingoizam - onaj poseban pogled na svet, potpuno nipodaštavanući prema svemu drugom i različitom, leži to duboko, u samom korenu američkog intervencionizma.
 
Navijači da razviju transparent Kosovo je Srbija i Braća zauvek su dovoljni za potvrdu nasim medijima i odredjenoj masi da demantuju zenu sa snimka.
Ko garantuje da je žena sa snimka baš natipičniji predstavnik ruskog naroda. Zar one demonstracije ispred američke ambasade u Moskvi ‘99 nisu imale baš nikakvog značaja.
 

Back
Top