Rusi i Kinezi legli na rudu

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Konacno su se Rusi i Kinezi slozili sa Amerima da Basar el Asad MORA DA IDE....

Bilo je malo ovo-ono, ali ipak su na kraju MORALI da prihvate sta hoce Ameri.....

Gdja Klinton podviknula da Basir mora ODMAH da preda vlast!

Cao, Asade.... :bye:

"NTN24"
 
Ma znalo se od pocetka.

Alaviti cine 9-10% stanovnika zemlje, a Assadi vladaju od 1970.

Logicno je da Siriju predvodi sunitski lider posto su apsolutna vecina, na izborima nema sumnje da ce sunitski kandidat osvojiti najvise glasova.

Rekao bih da se razumiješ u geopolitiku. Da li postoji mogućnost pod uslovom da Asad ode, da vlast preuzmu ponovo neke proruske snage?
 
Bas je podviknula!

Rekla je otprilike ovako: "Da se ne zavaravamo i govorimo otvoreno: Asada mora da ide sa vlasti I TO ODMAH!"

I evo sta joj je ministar inostranih poslopva Rusije odgovorio :

Конференция по Сирии: Россия не пошла на уступки
http://www.dw.de/dw/article/0,,16063225,00.html

Ovo je zvanican stav Rusije - a trabunjanja blogera i novinara su potpuno druga stvar .
 
Rekao bih da se razumiješ u geopolitiku. Da li postoji mogućnost pod uslovom da Asad ode, da vlast preuzmu ponovo neke proruske snage?

Ne verujem, ali uopste to nisam ni pominjao.

Samo sam izneo elementarnu cinjenicu o procentu alavita u Siriji, oni su ubedljiva manjina i neralno je da toliko dugo njihovi ljudi vladaju.

Prvi demokratski izbori i vlast se menja, kada sam svojevremeno pisao da ce predsednik Egipta biti kandidat Muslimanske brace mnogi su mi se smejali, sada kada se to desilo niko od njih bar da kaze.
 

Back
Top