Rusi finansiraju srpsku železnicu sa 800 miliona dolara

Srborus

Poznat
Poruka
8.219
Evo neki od vas su me ismevali sto sam pisao o ruskim vozovima i o ruskom kreditu od 800 miliona dolara namenjenom srpskim zeleznicama a evo sta pise danas na sajtu ruskih zeleznica:

http://eng.rzd.ru/isvp/public/rzdeng?STRUCTURE_ID=15&layer_id=4839&refererLayerId=3920&id=105685

Yakunin makes working visit to Serbia

The president of Russian Railways Vladimir Yakunin met Serbia’s Minister for Infrastructure and Energy Milutin Mrkonjić during a working visit to Belgrade on 15 April.

Under discussion was the possible participation of Russian Railways in implementing rail reconstruction projects in Serbia. This follows on from an earlier agreement reached during a visit of Russian Prime Minister Vladimir Putin to Serbia.

The parties agreed that Russian Railways will provide Serbia with necessary technical assistance and help to complete the design work, in particular the project to reconstruct the railway line between Pančevo - Belgrade.

Following the meeting a protocol was signed determining the subsequent actions of both parties.

At the moment, Serbia is considering five projects worth USD800 million, with the funding expected to come from an inter-governmental loan.

The exact number of projects and the cost of each one will be specified on the basis of the project documentation.

Serbia and Russia’s finance ministries are currently working on a draft agreement which will form the basis for the disbursement of funds to finance the projects.

I evo vest iz nasih novina:

http://www.economy.rs/vesti/15158/Rusi-finansiraju-srpsku-zeleznicu-sa-800-miliona-dolara.html

Rusi finansiraju srpsku železnicu sa 800 miliona dolara

Ministar za infrastrukturu i energetiku Srbije Milutin Mrkonjić i predsednik Ruskih državnih železnica Vladimir Jakunjin potpisali su u petak u Beogradu protokol o etapnoj realizaciji ruskog kredita od 800 miliona dolara za srpsku železnicu.

Dogovor je da se do 20. maja dopuni projektna dokumentacija za drugi kolosek pruge Beograd - Pančevo, koja je deo Beogradskog železničkog čvora, i da se u naredna tri meseca potpiše izvodjački ugovor.

Planirano da od ruskog kredita od 800 miliona dolara u izgradnju Beogradskog železničkog čvora bude uloženo 182,5 miliona evra. Od toga bi u izgradnju pruge Beograd - Pančevo bilo uloženo 45 miliona, tehničko-putničku stanicu "Zemun" 29 miliona evra i stanicu "Beograd centar" 108,5 miliona evra.

U sledećoj fazi, izgradnja pruge Valjevo - Loznica bila bi finansirana delom ruskog kredita u vrednosti 276 miliona evra, a za obnovu pruge Beograd - Bar kroz Srbiju bilo bi izdvojeno 200 miliona evra. Od ruskog kredita će, kako je danas rečeno, najamanje polovina biti u opremi, a u radovima, koji će početi ove godine, učestvovaće ruske i srpske firme. (Economy.rs, Beta 15. april 2011.)
 
Sta pokazuje da fora EU protiv Rusije samo postoji u glavama srpskih patriota.

Ko je to uopste pisao ?? Opet si nesto pobrkao ....

Nije to jednostavna realacija kako misle povrsni evrofantici u Srbiji - Rusija ima razlicite odnose sa razlicitim drzavama unutar EU .... I tako joj polako krcka kicmu ...

Sa nekima ima odlicne odnose ( Nemacka , Francuska , Slovacka , Italija ) , a sa nekima .... xe, xe .... :per: ..

I ona ide na onu americku foru : Stara Evropa i olos novoprimljena .... Tako ti je to u odnosima dve supersile prema krhkoj EU ... Jaci tlaci .. :cool:
 
opa, jel to transibirsk?

Nije - ovi idu do St. Peterburga , Novgoroda , Helsinkija .. i jos nekoliko relacija ...

Transibirska nije jos osposobljena za te brzine ... zbog terena ... Ali ta pruga je u projektima rekonstrukcije i ici iz Hamburga do Vladivostoka i Habarovska ( granica sa Kinom ) jednim krakom , i iz Beca drugim ... I bice po ruskim strandardima - sirokog koloseka ... Skratice i pojeftinice transport iz EU do Kine , Japana znacajno ...

P.S. MOLIM SAMO BEZ FORE DA VOZ NE MOZE DOCI DO JAPANA PREKO MORA ...
 
Poslednja izmena:
Evo neki od vas su me ismevali sto sam pisao o ruskim vozovima i o ruskom kreditu od 800 miliona dolara namenjenom srpskim zeleznicama a evo sta pise danas na sajtu ruskih zeleznica:

http://eng.rzd.ru/isvp/public/rzdeng?STRUCTURE_ID=15&layer_id=4839&refererLayerId=3920&id=105685



I evo vest iz nasih novina:

http://www.economy.rs/vesti/15158/Rusi-finansiraju-srpsku-zeleznicu-sa-800-miliona-dolara.html

nadam se da ce i kod nas poceti da necujno struje prugama ovakvi vozovi http://en.wikipedia.org/wiki/File:17-buc_(1).jpg Ovo je snimak sa stanice u rumunskom gradu Aradu inace sama Rumunija je osim par lepih kvartova vecih gradova krs i lom ali su im zeleznice u jako dobrom stanju jer je u poslenjih nekoliko godina ulozeno 5-6 milijardi eura u zeleznicku infrastrukturu....
 
jel su to wirelles vozovi

ne radi se o elektromagnetnim vozovima koji nisu ni an pruzi ni na nebu tj. lebde iznad pruge.... salim se!!! voz je obican mislim ground ali razvija velike brzine
verovatno i do 200km/h i savremen je i udoban za razliku od nasih krseva, ali ono sto me najvise pogadja je stanje nasih zeleznickih stanica koje su OCAJ I TUGA ziva, nit vise polupanih stakala, djubreta, izvrcanih zidova, oborenih natpisa imena stanice, pokidanih zardinjera..... mogu tako do sutra, toga vise nema ni u Bugarskoj u tolikoj meri.... a ono sto je do novca tj. brzi vozovi brze pruge..... to se moze razumeti ali ovo svakako NE!!!
 
Ko je to uopste pisao ?? Opet si nesto pobrkao ....

Nije to jednostavna realacija kako misle povrsni evrofantici u Srbiji - Rusija ima razlicite odnose sa razlicitim drzavama unutar EU .... I tako joj polako krcka kicmu ...

Sa nekima ima odlicne odnose ( Nemacka , Francuska , Slovacka , Italija ) , a sa nekima .... xe, xe .... :per: ..

I ona ide na onu americku foru : Stara Evropa i olos novoprimljena .... Tako ti je to u odnosima dve supersile prema krhkoj EU ... Jaci tlaci .. :cool:

Rusija vise nije supersila.

2.) U svakoj drugoj temi se pojavi Rusija ili EU.
 
Rusi nemaju svoju proizvodnju vozova nego kupuju iz nemacke , tako da ako vidite moderne i dobre vozove u rusiji znajte da je to made in germany

Naravno da lupas, evo ti podaci koliko je ruska firma Transmasholding proizvela vozova, tokom 2008-me godine:

-392 elektricne lokomotive
-145 dizel lokomotiva
-185 manevarskih lokomotiva
----------------------------------
ukupno: 722 lokomotive

-1163 putnicka vagona
-2245 teretna vagona
-62 sinobusa

http://ru.wikipedia.org/wiki/Трансмашхолдинг
Итоги деятельности в 2008 году

Объемы реализации товарной продукции и услуг предприятий «Трансмашхолдинга» в 2008 составил почти 94 млрд руб. (на 38 % больше, чем в 2007 — 68 млрд руб.).

Наиболее существенно в 2008 увеличились объемы реализации локомотивов: магистральных электровозов — 392 секции (рост на 66 % — 236 секций в 2007), магистральных тепловозов — 145 секций (+ 75 %, 83 секции в 2007), маневровых тепловозов — 185 (+17 %, 158 в 2007).

В 2008 реализовано 1163 пассажирских вагона локомотивной тяги (935 в 2007), 2245 грузовых вагонов (+3 %, 2173 в 2007), 62 рельсовых автобуса (60 в 2007). Реализация продукции дизельных производств выросла на 17 % (с 575 до 675 единиц).
 
Naravno da lupas, evo ti podaci koliko je ruska firma Transmasholding proizvela vozova, tokom 2008-me godine:

-392 elektricne lokomotive
-145 dizel lokomotiva
-185 manevarskih lokomotiva
----------------------------------
ukupno: 722 lokomotive

-1163 putnicka vagona
-2245 teretna vagona
-62 sinobusa

http://ru.wikipedia.org/wiki/Трансмашхолдинг

Сјајно!!!

Најзад је кренуо тај пројекат са Русима......:super::super::super:
 

Back
Top