Rupa VII

jeli, jel moguce izliti ili sta vec izgrickane nokte
opet sam ih pojela, nakon godina apstinencije
kad sam mijenjala firme bila sam nervozna ko pas, jbga
al ja to nikad nista nisam radila
kako to uopce izgleda, koliko se toga tesko rijesiti kad ti nokti izrastu...izgleda li sve nakaradnije kako raste...dal cu si iskopat oko ako se tim pocesem...i tako ...pitanja :lol:
Можеш излити.
Направи као фишек који ти стави под постојећи нокат, да га што више наслони на корен. И онда излива, то је гел који се маже као лак, преко твог нокта и тог фишека, да нокат продужи. Држиш под лампом да стегне и онда истурпија, обликује. Не мора бити дугачко уопште. Колико ти желиш. То израста са ноктом, и ако нећеш корекцију даље, можеш сама турпијати да ти се не види тај прелаз док скроз не израсте. Није то агресивно турпијање.
 
super izgledaju
ja sam antitalent za ta lakiranja i to
cak i da imam vremena
desnu ruku odradim super
lijevu vrljavo
onda se nesto zasere na lijevoj jer sam se npr poceshala
pa kao to popravim pa us erem desnu...sat vremena kasnije skinem sve da ne izgledam ko kreten
Moji nokti su nikakvi. Od kako sam otkrila izlivanje, svanulo mi je. Ruke mi deluju uredno i kada čeprkam po bašti i plasteniku bez rukavica.
 
Можеш излити.
Направи као фишек који ти стави под постојећи нокат, да га што више наслони на корен. И онда излива, то је гел који се маже као лак, преко твог нокта и тог фишека, да нокат продужи. Држиш под лампом да стегне и онда истурпија, обликује. Не мора бити дугачко уопште. Колико ти желиш. То израста са ноктом, и ако нећеш корекцију даље, можеш сама турпијати да ти се не види тај прелаз док скроз не израсте. Није то агресивно турпијање.
super
onda cu zivit opasno
kasnije ces mi objasnit kako da turpijam i cim
 
Moja sreća s vodom trajala je 2 sata
Ja pod tuš a topla voda crkne
Rip
Nemam više ni živaca ni komentara, imam ja i drugih briga, neka se malo drugi rnjaju sa njima.
Moram da sačuvam živce, u Lazi ću da završim ovako, a to ne smem da dozvolim.
Moram da trajem sebi, pa kad budem ponovo dobro jebaću im mater, samo dok se oporavim.
Zvaću televiziju.
 
Nova ideja Bila Gejtsa – „Bogate države treba da pređu 100 odsto na veštačko meso“
M. K. 17. februara 2021. 06:33
Nova ideja Bila Gejtsa – „Bogate države treba da pređu 100 odsto na veštačko meso“


Podeli
Osnivač „Majkrosofta“, milijarder Bil Gejts, pozvao je bogate nacije da pređu na „100 odsto veštačko goveđe meso“, kako bi se smanjila emisija gasova staklene bašte i sprečile klimatske promene.
U svojoj novoj knjizi „Kako izbeći klimatsku katastrofu“, milijarder podvlači da su potrebni napori vlada kako bi bile iskorištene mogućnosti da čovečanstvo izbegne katastrofu uz pomoć tehnoloških dostignuća, prenosi Skaj njuz.
Govoreći za magazin „Teknolodži rivju“ univerziteta MIT, Gejts je rekao da vlade treba da budu „sputane zbog svog bogatstva“.
„Ne mislim da 80 najsiromašnijih zemalja treba da jede sintetičko goveđe meso. Ali mislim da bogate zemlje treba da 100 odsto pređu na sintetičku govedinu“, naveo je Gejts.
Krave su značajan izvor metana koji je dostigao rekordne vrednosti u atmosferi. Nivo metana, gasa staklene bašte, drastično je porastao od 2000. do 2017. godine, a naučnici veruju da bi zbog tog gasa temperatura usled globalnog otopljavanja mogla da poraste za čak četiri stepena do kraja veka.


Naučnici upozoravaju da bi to moglo da bude veoma opasno po čovečanstvo i da rast temperature može da dovede do ekoloških poremećaja koje će dovesti do potencijalne masovne gladi i migracija.
„Emisija gasova koje izbacuju krave i drugi preživari je gotovo jednaka emisiji metana iz industrije na fosilna goriva“, naveo je dr Robert Džekson.
Bil Gejts kaže da je problem stoke „veoma težak“, ukazujući da čak i jedinjenja koja smanjuju emisiju metana nisu dovoljna.
„Mogli bismo da se naviknemo na razliku u ukusu (prirodnog i veštačkog mesa), a proizvođai tvrde da će (veštačko meso) biti sve ukusnije“, kaže Gejts.
Milijarder kaže da je primetio jednu kompaniju koja pravi sintetičko meso na ćelijskom nivou kako bi rešila taj problem, ali dodaje da ne veruje kako će proizvodnja sintetičke govedine ikada biti ekonomična. Međutim, navodi da pojedine kompanije imaju takve planove koji mogu biti konkurentni.
„Iako te kompanije čine tek jedan odsto svetskog tržišta mesa, one su na svom putu ka rešavanju tog problema“, dodao je Gejts.
 

Back
Top