Rupa VI

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Па да, ми смо сахранили ујака у новим, картонским. У Немачкој, је л'те. И тамо постоје агенције за сређивање леша. Да му очисте дигестивни тракт и да га мало нашминкају, још и лепу марамицу од тила с везом ставе преко лица.
Звучаће извитоперено али баш некако изгледа достојанствено. У Војводини и северније-западније је обичај да ковчег буде отворен до самог чина изношења ковчега из капеле.
eto

a inace sam cula, sad ne znam koliko je to istina, da imaju i posebna odela za pokojnike koja imaju samo prednju stranu a pozadi neke pertle
 
a jel i odeca od papira?
Није. Рецимо, мом ујаку су обукли лепу, белу, нову кошуљу и црне панталоне и те ципеле које изгледају као кожне, не можеш уопште да провалиш да је картон. Средили га, благо му ставили пудер и мало на уста , претпостављам кармина али у боји усна арегуларних. И та марамица од тила.
Ковчег је био све време отворен и људи сви редом (Срби, Немци, Турци, Хрвати....) су прилазили нама који смо стајали поред да изјаве саучешће. Стандардно.
После следи комеморација у сали прелепој на гробљу и онда испраћај на вечни починак.
Сам чин је достојанствен максимално.
 
eto

a inace sam cula, sad ne znam koliko je to istina, da imaju i posebna odela za pokojnike koja imaju samo prednju stranu a pozadi neke pertle
Потпуно нормална гардероба. Искрено, нисам пипкала материјал. Али сасвим ново и све лепо угланцано, затегнуто.
Тамо је то јако битно. Имају тих агенција за сређивање леша колико хоћеш.
 
evo su cipele

http://www.batacommerciale.it/accessori/oggettistica-e-accessori/47-scarpe-per-defunti.html

1597013788709.png
 
Тесла је рекао да се претаварамо у трачак светлости.
Он је човек био физичар бољи од свих, је л', па је знао да се енергија не може уништити већ само мењати облик.:D
Дакле, питање којим се он бавио било је и где одлази наша животна енергија као и мисаона кад умремо.
И дао је тај одговор. :lol:
Тврдио је да постоји живот после живота.:think:
 
Тесла је рекао да се претаварамо у трачак светлости.
Он је човек био физичар бољи од свих, је л', па је знао да се енергија не може уништити већ само мењати облик.:D
Дакле, питање којим се он бавио било је и где одлази наша животна енергија као и мисаона кад умремо.
И дао је тај одговор. :lol:
Тврдио је да постоји живот после живота.:think:
ali ne u ovom obliku...a pretpostavljam da Zlozika zeli da zivi i dalje bas kao Zlozi :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme


Back
Top