Rupa VI

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja se bojim da džabe sedimo kod kuće.
Ili-ili. Ili da pustimo da sve ide svojim tokom ili da se zatvorimo na dve nedelje, nema nigde i posle može postepeno oslobađanje.
I da ne bude u septembru sve ispočetka. :sad2:
Ja vidim da nam se priprema Underground uzivo, na demokratski nacin. Koliko je ljudi umrlo ovih dana zbog necije nesavesnosti?
Sta ce nam respiratori bez testova? Neki ljudi umiru ne zbog korone vec zbog panike koja se siri medju ljudima a i medju zdravstvenim radnicima..
Gde su psoholizi? Psihijatri? Gde su i sta rade?
Ljudi ne umiru od Covida 19 vec ZBOG Covida 19 jer im je onemoguceno da se lece od bolesti od kojih su se do sada lecili. Jednoumlje izaziva bezumlje. Mene ovo brine ne znam za vas...
 
Ja vidim da nam se priprema Underground uzivo, na demokratski nacin. Koliko je ljudi umrlo ovih dana zbog necije nesavesnosti?
Sta ce nam respiratori bez testova? Neki ljudi umiru ne zbog korone vec zbog panike koja se siri medju ljudima a i medju zdravstvenim radnicima..
Gde su psoholizi? Psihijatri? Gde su i sta rade?
Ljudi ne umiru od Covida 19 vec ZBOG Covida 19 jer im je onemoguceno da se lece od bolesti od kojih su se do sada lecili. Jednoumlje izaziva bezumlje. Mene ovo brine ne znam za vas...
Tačno bold. Poenta.
 
Ja vidim da nam se priprema Underground uzivo, na demokratski nacin. Koliko je ljudi umrlo ovih dana zbog necije nesavesnosti?
Sta ce nam respiratori bez testova? Neki ljudi umiru ne zbog korone vec zbog panike koja se siri medju ljudima a i medju zdravstvenim radnicima..
Gde su psoholizi? Psihijatri? Gde su i sta rade?
Ljudi ne umiru od Covida 19 vec ZBOG Covida 19 jer im je onemoguceno da se lece od bolesti od kojih su se do sada lecili. Jednoumlje izaziva bezumlje. Mene ovo brine ne znam za vas...
Ako bi nas zadesio italijanski scenario uslidio bi pad zdravatvenog sistema, masovni pomor, plus te iste psihoze i depresije i veća smrtnost zbog drugih bolesti.
Nema lakog rešenja, meni je logično da se proba da se spreči.
 
[/QUOTE]
Necemo napolje do juna. Hoces u 100 marke?

Ma u 200 da će nakon prvog maja obarati meru po meru...a distanca će se vuci sve do vakcine, javljaće se plus minus, biće slučajeva do leta a letovanje ove godine ne vidim...vidim restorane sa malo razmaknutim stolovima, vidim setnju, vidim da idemo na posao ali gužvu, koncerte, krajnju opustenciju i tako to ne vidim do vakcine...pitam se zar serum nije brzi? Vidim da su vakcine smuckane ali ispitivanja traju koliko traju...

Nego da ja tebe nešto pitam, imam 3 herpesa na usni, u završnoj na gornjoj, u srednjoj fazi donja desno i sveži donja levo, bradavicasto prase, elem, sada mi snaja farmaceut kaže da iz kuće ne mrdam ali realno, ja mrdati moram jer nabavka hrane zavisi od mene. Koliko je to otišao imunitet za herpes nakon herpesa? Onako, iskreno rečeno.
Drugo, pijem neke vitamine onakoo, uzela bih dobre, jel možeš neke da preporucis? Nesanica, strahovitu nesanicu imam...
 

Ma u 200 da će nakon prvog maja obarati meru po meru...a distanca će se vuci sve do vakcine, javljaće se plus minus, biće slučajeva do leta a letovanje ove godine ne vidim...vidim restorane sa malo razmaknutim stolovima, vidim setnju, vidim da idemo na posao ali gužvu, koncerte, krajnju opustenciju i tako to ne vidim do vakcine...pitam se zar serum nije brzi? Vidim da su vakcine smuckane ali ispitivanja traju koliko traju...

Nego da ja tebe nešto pitam, imam 3 herpesa na usni, u završnoj na gornjoj, u srednjoj fazi donja desno i sveži donja levo, bradavicasto prase, elem, sada mi snaja farmaceut kaže da iz kuće ne mrdam ali realno, ja mrdati moram jer nabavka hrane zavisi od mene. Koliko je to otišao imunitet za herpes nakon herpesa? Onako, iskreno rečeno.
Drugo, pijem neke vitamine onakoo, uzela bih dobre, jel možeš neke da preporucis? Nesanica, strahovitu nesanicu imam...
[/QUOTE]
Ja bih ti rekla da samo nosis masku, pao ti je imunitet to i sama znas, a ako cemo da gledamo celog coveka, a ne samo usne onda razmisli cega se stidis? Sta nisi izrekla jer se toga stidis?
Nauci da volis taj deo sebe. To ti je moj najbolji savet u ovim vremenima.
Da ne pricam da ti je to sada psihosomatski, garantovano.
 
Hvala Macko, maska i to je to. Jesti se mora.
Nemam pojma zašto imam herpese, dobijam uredno od 9 godine života svako malo, uvek kada ne spavam i uvek kada se potresem, naročito u kombinaciji...verovatno neka nestabilnost, više unutra nego spolja vidljiva. U svakom slučaju - maska i to je što je :)
 

Ma u 200 da će nakon prvog maja obarati meru po meru...a distanca će se vuci sve do vakcine, javljaće se plus minus, biće slučajeva do leta a letovanje ove godine ne vidim...vidim restorane sa malo razmaknutim stolovima, vidim setnju, vidim da idemo na posao ali gužvu, koncerte, krajnju opustenciju i tako to ne vidim do vakcine...pitam se zar serum nije brzi? Vidim da su vakcine smuckane ali ispitivanja traju koliko traju...

Nego da ja tebe nešto pitam, imam 3 herpesa na usni, u završnoj na gornjoj, u srednjoj fazi donja desno i sveži donja levo, bradavicasto prase, elem, sada mi snaja farmaceut kaže da iz kuće ne mrdam ali realno, ja mrdati moram jer nabavka hrane zavisi od mene. Koliko je to otišao imunitet za herpes nakon herpesa? Onako, iskreno rečeno.
Drugo, pijem neke vitamine onakoo, uzela bih dobre, jel možeš neke da preporucis? Nesanica, strahovitu nesanicu imam...
[/QUOTE]
Za nesanicu možda da probas sa
http://www.apotekasrbotrade.rs/srpski/proizvod/Magnezijum-noc-Dietpharm-10-kapsula
Moja prijateljica se kune u to, nosila sam joj u Beč silne kutije. To je jedino sto mogu da ri kažem a da nisu crveni teokutići.
sve ri je povezano- pad imuniteta, strah, herpes, nema sna...
 
Hvala Macko, maska i to je to. Jesti se mora.
Nemam pojma zašto imam herpese, dobijam uredno od 9 godine života svako malo, uvek kada ne spavam i uvek kada se potresem, naročito u kombinaciji...verovatno neka nestabilnost, više unutra nego spolja vidljiva. U svakom slučaju - maska i to je što je :)
Razmisli o ovome sto sam ti rekla. Razmisli šta nisi rekla šta ne izgovaraš citavog života i kog dela sebe se stidis? Vec sam pre neko veće rekla sa je važno da mislimo o svojoj nadbubrežnoj žlezdi i lučenju kortizola....❤️
 
Ja kao da čekam da neko kaže da je sve ovo samo jedna zbrka i da je gotovo i da možemo da se vratimo na staro.
Pa I ještě jedna zbrka Ali ne na nacin na koji se ovde odigrava. Ne zna se broj zarazenih med radnika jerbo mi zivimo u zemlji sa milijardu stanovnika pa ne stizu da apdejtuju podatke... :roll:
Ovo je zbrka jer se zakasnilo sa testiranjem, ja sam usla 18.02 u zemlju iz Italije i nista, ni pitanje jedno a vec se tamo znalo...i ovde se znalo da se tamo zna.
Taj pristup ako sedite kuci svi cete biti bezbedni, jer bez kontakta nema prenosa , je kao ako jedete jagode sigurno necete u njima naci kostice od sljiva.
 
Pa I ještě jedna zbrka Ali ne na nacin na koji se ovde odigrava. Ne zna se broj zarazenih med radnika jerbo mi zivimo u zemlji sa milijardu stanovnika pa ne stizu da apdejtuju podatke... :roll:
Ovo je zbrka jer se zakasnilo sa testiranjem, ja sam usla 18.02 u zemlju iz Italije i nista, ni pitanje jedno a vec se tamo znalo...i ovde se znalo da se tamo zna.
Taj pristup ako sedite kuci svi cete biti bezbedni, jer bez kontakta nema prenosa , je kao ako jedete jagode sigurno necete u njima naci kostice od sljiva.
Sad gledam, kod njih su cifre vrtoglavo rasle. A 18.02. je zabeleženo četvoro obolelih i nula umrlih. Prvi smrtni slučaj je bio 2-3 dana kasnije, a za pet dana se već popeo broj obolelih na 157. Ako su i sumnjali da se nešto dešava jer je sigurno već počeo priliv velikog broja pacijenata za lečenje i testiranje, 18.02. teško da je moglo da se pretpostavi koliko će se otrgnuti kontroli.

I evo danima pratim vesti da bih razumela kontradiktorne podatke. Ko uvećava, ili ko umanjuje broj umrlih i iz kog razloga. Jer neko lažira. Da li neko zarađuje na panici i prodaji medicinske opreme i lekova ili neke države prikrivaju broj umrlih iz političkih razloga, da bi opravdali svoj izbor koji nije popularan.

Istoriju pišu pobednici, tako da će verovatno istina ostati zamagljena, jer teško da će neko priznati grešku kad je cena izbora velika.

U slučaju da je stvar ozbiljna, u šta ja verujem, ja ne vidim drugi način osim smanjenja kontakta, čime se kupuje vreme do nekog konkretnijeg rešenja.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top