Quantcast

Rupa VI

Lúnasa

Buduća legenda
Poruka
36.438
Medo, triderm je 3u1, antibiotik, antimikotik i kortiko, nisam baš sigurna da li možeš time da mackaš, nemam iskustva.
Je l možeš da pozoveš svog docu da proveriš?

Marge Simpson

Poznat
Poruka
7.641
Dva puta sam juče palila auto na kablove, jednom na parkingu lidla, a drugi put na nekom stovarištu metalnih cevi. Dođem kući besna, oću da razbijem i auto i muža, kaže mm, pa nije ni čudo, vidiš da ti otpuštena klemna na plusu, ne puni ga uopšte.
Sad je zategao a ja opet treba da ga vozim, i opet nosim kablove za svaki slučaj, ako se isto provedem, samo ću da ga pozovem da dođe, pređem u drugi auto i odem, pa nek se sam igra sa njim

Meda

Elita
Poruka
16.022
valjda moze
Kad budes u prilici kupi gentamicin jer bukvalno sa jednim mazanjem preko noci smiri upalu
namazala ja i smirio se bol i napravila se kao krastica na najgorem prstu,
u tridermu ima gentamicina, večeras ću obe šake da namackam pa u rukavice i na spavanje, do jutra će sve da bude ok,
hvala divka

smokva

Legenda
Poruka
54.173
Nije cepter,ovo je nemacki inoks,teska serpa sa debelim dnom
Pa to mi je zagorela voda sa solju i deterdzentom koju sam ostavila da vri da se otkuva sto su mi zagorele jabuke sa secerom
Ja ne znam jel vama prolece vreme? Kako se okrenem proslo sat,dva,ceo dan? Cesto se zapanjim,zar je vec ovoliko sati???
Nije ni cudo da zaboravim na serpu

Little Redhead

Buduća legenda
Moderator
Poruka
32.802
nemam, imam triderm, može li to? tu valjda ima tri vrste antibiotika
Triderm ima Gentamicin, evo iz uputstva....

Lek Triderm mast sadrži tri aktivne supstance betametazon (kortikosteroid), gentamicin (antibiotik) i klotrimazol (antimikotik).
Triderm mast je indikovana za ublažavanje zapaljenskih manifestacija dermatoza koje reaguju na kortikosteroide, komplikovanih sekundarnom infekcijom uzrokovanom mikroorganizmima osetljivim na aktivne supstance ovog leka ili kod sumnje na mogućnost takve infekcije.
Klotrimazol se koristi za lečenje sledećih infekcija kože:
 tinea pedis, tinea cruris i tinea corporis koje uzrokuje Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Epidermophyton floccosum i Microsporum canis  kandidijaze koje uzrokuje Candida albicans  tineae vesicolor koju prouzrokuje Malassezia furfur (Pityrosporum orbiculare).

dive

Legenda
Poruka
56.052
Secas se mog nesretnog palca pre par meseci.e pa gentamicin nije nista pomogao.samo busenje i cedjenje
Ju kad se setim,dobro sam vam pretekla
nije ti pomoglo jer se prst zatvorio..proces se razvio unutra i zato si morala da busis
kad zacepie zanokticu, isecete prst, popucaju vrhovi - gentamicin mast i preko noci bukvalno nestane upala, osecaj nadutosti i bol

dive

Legenda
Poruka
56.052
Nije cepter,ovo je nemacki inoks,teska serpa sa debelim dnom
Pa to mi je zagorela voda sa solju i deterdzentom koju sam ostavila da vri da se otkuva sto su mi zagorele jabuke sa secerom
Ja ne znam jel vama prolece vreme? Kako se okrenem proslo sat,dva,ceo dan? Cesto se zapanjim,zar je vec ovoliko sati???
Nije ni cudo da zaboravim na serpu
i meni proleti dan, od jutra sam u obavezama i kad dodje oasm uvece ne znam za sebe od umora
spavam kad stignem smokvo
kali trazi da piski dv..tri puta posle 23h pa do 5h
i kad je izvedem, ne mogu odmah da zaspim, nego provrtim drustvene mreze

Metla na vestici

Zaslužan član
Poruka
100.209
Ja sam pocela da mazem cim sam osetila prvu promenu
Ja sam ti jos tad napisala da predjes na drugu mast jer gentamicin ne radi kod gram + koje su vrv tu infekciju i napravile
Al si kulirala...
Za ne daj bize sledeci put kad te slicno zadesi kombinuj sa gentamicinom i jos neki antibiotik, jer on cesto nije dovoljan za kozne infekcije
Ili jos lakse odes kod drmatologa pa ti on kaze to isto i prepise kombinaciju

smokva

Legenda
Poruka
54.173
Ja sam ti jos tad napisala da predjes na drugu mast jer gentamicin ne radi kod gram + koje su vrv tu infekciju i napravile
Al si kulirala...
Za ne daj bize sledeci put kad te slicno zadesi kombinuj sa gentamicinom i jos neki antibiotik, jer on cesto nije dovoljan za kozne infekcije
Ili jos lakse odes kod drmatologa pa ti on kaze to isto i prepise kombinaciju
Nisam kulirala,al vas petoro pet razlicitih lekova mi je prepisivalo,a niko doktor nije
Morala sam da se odlucim sta cu,tj ono sto su mi u apoteci preporucili.a na kraju je jedino pomoglo busenje,cedjenje i ihtiol

Metla na vestici

Zaslužan član
Poruka
100.209
Nisam kulirala,al vas petoro pet razlicitih lekova mi je prepisivalo,a niko doktor nije
Morala sam da se odlucim sta cu,tj ono sto su mi u apoteci preporucili.a na kraju je jedino pomoglo busenje,cedjenje i ihtiol
Da kad se pojavi gnoj kasno je, ne mogu lokalni antibiotici da prodru od njega, tu pomaze prvo ciscenje rane, znaci to cedjenje koje si radila, pa onda antibiotik

Ma kapiram, zato takve stvari najbolje kod dr uzivo, jer i dr na forumu ne moze da ti pomogne bez pregleda i brisa, nemoj sa nama leciti, al kad smo vec pricali tad eto ja se ubacila iz dobre namere
Gentamicin je super antibiotik za gram -, problem je sto nece da ti odradi posao kako valja kod gram+ a one najcesce prave te infekcije (stafilokoke, streptokoke i sl)
Zato je najbolje kad tako na slepo lecis da uzmes kombinaciju tih antibiotskih masti, i onda si pokrila sve, posto ne znas sta je izazivac
Eto da znas za ubuduce, ako ne odes kod dr barem iskombinuj, ciscenje rane plus antibiotik

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.