Ručni, kreativni i umjetnički rad

~sweet girl~

Ističe se
Poruka
2.787
Screenshot_2023-11-23-22-35-10-135-edit_com.miui.gallery.jpg

Da se pohvalim - gledate u moj prvi vez 😍
Sledeći ce biti lijep

I sašila sam ručno jednu stranu nesesera

Poslednja izmena:
Знам понешто, али нисам развивала те вештине.
Оно што је јако лепо а потврђује ми околина је да се девојке враћају томе, 17-18-19-20 година :)
Синовљеве скоро све другарице су луде сада за ручним радом.
Moja kćerka isto uči da plete,meni je to super. Sve što znaš rukama uraditi je važno i vrijedno.

Hvala.
Ne, jer je vuna preskupa i kada bih nekome naplaćivala vuna+rad za te pare bi mogao takva 2 ista odevna predmeta da kupi u bilo kojoj prodavnici.

Prošle zime sam isplela oooogroman šal i kapu. Kapu ću da oparam, malo mi je velika pa ću iz početka i neki drugi rad. Volim i bolera, divna su i jednostavna, sa karnerom oko cele dužine.
Mene to opušta, uz neki film ili seriju, a često i kada imam društvo, ćaskamo, a ja pletem :strika:

Али ово је тако добро, личи на машински рад, заиста.
И верујем да би било купаца, отвори страницу, ради по наруџбини и њиховим идејама, ти свакако плетеш. Што да не узмеш неку парицу од хобија?
Људи воле да носе нешто оригинално и уникатно.

Na te igle je moja mama plela džempere sa skandinavskom šarom.
Sva deca u familiji, komšiluku, a i neke je radila po narudžbi, su ih imala.
Tada su bili moderni, davno bilo.
Моја мајка је мени и браћи плела те, баш су били лепи, као јакне, топли...

Ako ti kažem da imam brata koji je samo u maminom džemperu u sred januara išao na posao a sneg veje ko blesav.
Bili su od prave vune, ne od sintetike, prst debeli.
То ти кажем, ми смо их као јакне носили...највише ми се свиђао од средњег брата, беж са зеленим детаљима :heart:
Мој је био бљуц розњикав, али топао, шта ћу...

Da, predlagali su mi ali ne znam... možda jednom. Sada nemam baš vremena. Kratak mi dan :D

Volim da koristim kružne igle, lagane su, a i spojevi mogu da se izbegnu. Kape uvek pletem iz jednog dela, nema spoja sa strane.
Ja sve radim na njima. Moja majka je čitav život plela i nama i za pare. Ljudi donesu svoju vunu ti samo naplatis svoj rad.

Back