Rublja ojacala 20% a evro pao 10% od pocetka Marta

zx16

Veoma poznat
Poruka
12.393
Врло просто је објаснити. Због лажне пандемије и свега што се у њено име дешавало, стагнирала је привреда. САД и ЕУ су решили да то надокнаде штампањем новца. САД је у протекле две године увећала новчану масу за 38% а ЕУ за 20% и план је био да за свеже одштампан папир купују материјална добра! Русија је требала да плати највећи цех као највећи извозник пшенице и енергената.
У целој причи су само превидели то што Русија на то неће пристати!
Цела прича са Украјином само је маска за велики сукоб око начина живота запада, који је вековима заснован на бруталној пљачци других. Имали су у тој историји разне облике пљачке, од робова, колонија, ратова до валутног монопола.
Само томе долази крај и они су тога свесни али не и спремни да живе на реалним основама!

bas kao

Veoma poznat
Poruka
14.117
ратова до валутног монопола.
ma radi se samo o jeftinim energentima zahvaljujuci kojima je rusija, tj. sssr porazen za vreme hladnog rata, a japan i eu se razvili

ljudi ne shvataju da energija pokrece, da mora posteno da se plati, a ne da se pljuvanjem rusije [hladni rat] i laganjem o zelenim izvorima [post hladni rat] ubija cena ugljovodonicima posredstvom petrodolara u poslednjih 70 godina, i plus krade rusija, i na kraju da diktiraju maks cenu nafte koju bi platili rusiji? sankcije su lek za ludilo, prodavac odredjuje cenu i valutu,a ne kupac! kome se ne svidja, moze da poljubi i ostavi

nama amerima svejedno, vadicemo svoju naftu i svoj gas, sve smo cinili za saveznike, a sad adio

Poslednja izmena:

bas kao

Veoma poznat
Poruka
14.117
Русија је требала да плати највећи цех као највећи извозник пшенице и енергената.
У целој причи су само превидели то што Русија на то неће пристати!
to se radi 70 godina, od niksona, samo sto ste vi sad progledali sa ovim manijakalnim stampanjem para na zapadu - bolje ikad, nego nikad, bez ljutnje, glazjev je top strucnjak, citao sam ga, dovesce sve u red na vasu korist, ponavljam, nama amerima ni iz dzepa ni u dzep, ova igra je poslednji tango sa saveznicima, a vama srecan put u sino-ruski savez

zx16

Veoma poznat
Poruka
12.393
to se radi 70 godina, od niksona, samo sto ste vi sad progledali sa ovim manijakalnim stampanjem para na zapadu - bolje ikad, nego nikad, bez ljutnje, glazjev je top strucnjak, citao sam ga, dovesce sve u red na vasu korist, ponavljam, nama amerima ni iz dzepa ni u dzep, ova igra je poslednji tango sa saveznicima, a vama srecan put u sino-ruski savez
САД без петро $ пада као кула од карата!
Разваљивање Ирака и Либије је било због петро $.
Сада га напада Русија а прикључује се све више земаља. Ово је дефинитивно почетак краја хегемоније болесних САД.

bas kao

Veoma poznat
Poruka
14.117
САД без петро $ пада као кула од карата!
Разваљивање Ирака и Либије је било због петро $.
Сада га напада Русија а прикључује се све више земаља. Ово је дефинитивно почетак краја хегемоније болесних САД.
ti ako ne vidis interes japana i eu u petro$, a na stetu rusije, arapima svejedno kada se kupaju u crnom zlatu, ja ne znam sta na to kazem
mi se grejemo na nas gas, ne moramo da ga uvozimo i borimo se za njega na nekom svetskom trzistu, kao sada japan. amerika cak prodaje isti eu
benzin 4,75 dolara za galon koji je 3,8 litara

ne napada petro$ rusija, ako se ovde kako sam kazes svesno uvecala novcana masa za 38% - onda se on rusi time svesno, napusta se zarad imaginarne zelene energije ili koje god paralaze
zapad pociva na petro$, a ne amerika - mi mozemo benzin i na bonove da dobijamo, a druge zemlje, kako ce, ako moraju da uvoze energiju, amerika ne mora? americi ne trebaju rublje za gas i naftu, a drugima? sve ovo je nas plan, cuti i sprovodi, sankcionisi ko te zeza za cenu u rubljama, sada trazi zlato kada nece da ga kupe. ko nema zlato njemu nema gasa

Poslednja izmena:

zx16

Veoma poznat
Poruka
12.393
7
ti ako ne vidis interes japana i eu u petro$, a na stetu rusije, arapima svejedno kada se kupaju u crnom zlatu, ja ne znam sta na to kazem
mi se grejemo na nas gas, ne moramo da ga uvozimo i borimo se za njega na nekom svetskom trzistu, kao sada japan. amerika cak prodaje isti eu
benzin 4,75 dolara za galon koji je 3,8 litara

ne napada petro$ rusija, ako se ovde kako sam kazes svesno uvecala novcana masa za 38% - onda se on rusi time svesno, napusta se zarad imaginarne zelene energije ili koje god paralaze
Ја једно ти десето? Понављам, без петро $ САД падају! Од Никсона, када је укинуо златну подлогу $ и увео Петро $, САД своју инфлацију пребацује на цео свет. Осмислили су одличан сценарио,штампање $ које ће плаћати цео свет. Значи, треба вам нафта, одштампати $. Треба вам жито, одштампати $.
Да није тога, ни теоретске шансе не би имали да финансирање преко 800 војних база широм света и константно ратујете!
Држите се рецепта од пре 80 и кусур година, када сте велику економску кризу излечили са WWII.
Јавна је тајна ко је финансирао Хитлера и његову ратну машинерију.

bas kao

Veoma poznat
Poruka
14.117
Ја једно ти десето? Понављам, без петро $ САД падају! Од Никсона, када је укинуо златну подлогу $ и увео Петро $, САД своју инфлацију пребацује на цео свет. Осмислили су одличан сценарио,штампање $ које ће плаћати цео свет. Значи, треба вам нафта, одштампати $
ma ne padaju, mi imamo svoju naftu i gas, a pada onaj koji mora da ih uvozi, eu, koja isto zivi prebacujuci trosak inflatorni na ceo svet, japan takodje

nece nama nista stati, ali nemcima hoce, necemo se mi smrzavati i imati restrikcije. nego eu i japan

eto sad vi uvedite zlatnu podlogu kad si pametan

nema druge rezervne valute posle dolara, kako to ne shvatas, nece niko, nece kinezi, niko, jer bi isto radili sto i amerika od niksona, snabdevajuci ceo svet sa rezervnom valutom ti moras da je slabis stampajuci je, a ako je jacas gubis na izvozu, pa ti izvoz postaje izvozenje vlastite valute, jer nicija ekonomija ne bi imala pokrice, ni u zlatu ni u bdp-u, pa ni americka - to je mac sa dve ostrice... do svega ovoga je moralo doci kad - tad

zx16

Veoma poznat
Poruka
12.393
ma ne padaju, mi imamo svoju naftu i gas, a pada onaj koji mora da ih uvozi, eu, koja isto zivi prebacujuci trosak inflatorni na ceo svet, japan takodje

nece nama nista stati, ali nemcima hoce, necemo se mi smrzavati i imati restrikcije. nego eu i japan

nema druge rezervne valute posle dolara, kako to ne shvatas, nece niko, nece kinezi, niko, jer bi isto radili sto i amerika od niksona, snabdevajuci ceo svet sa rezervnom valutom ti moras da je slabis stampajuci je, a ako je jacas gubis na izvozu, pa ti izvoz postaje izvozenje valstite valute, jer nicija ekonomija ne bi imala pokrice, ni u zlatu ni u bdp-u, pa ni americka - to je mac sa dve ostrice
Мање читај западно смеће. Русија је већ везала ₽ за злато а уместо једне глобалне валуте биће трговина у локалним валутама, што се већ уводи. Зато све санкције које су уведене Русији немају ефекта!
Руси су се спремили за овај корак и знају шта раде. Оно што је најбитније, Русија је охрабрила многе земље да крену у том правцу и полако одбацују $.
Ко ће сада контролисати ваш дужнички балон?
Када прсне, бићете гори од С.Кореје по стандарду.

bas kao

Veoma poznat
Poruka
14.117
Ко ће сада контролисати ваш дужнички балон?
oni koji su naduvali duznicki balon sada ubiru na dnevnom nivou cetvrt milijarde dolara, a nadaju se i celoj milijardi na dan, evo linka spec. za tebe, da shvatis da je sve uradjeno smisljeno

US FED is Quietly Handing Out $250 Million in Interest Payments PER DAY to Small Group of Nameless Beneficiaries

sta ce njima tolike pare, za zemlju, kuce.... ima da kaplje samo tako, ko ima dace mu se, a ko nema uzece mu se i ono sto misli da ima - svi cemo postati milioneri koji imamo kuce - meni stalno stizu pisma ako bi da prodam od ovih balondzija koji sada ubiru kajmak u miijardama

ti vec zivis u stanu, a ja da predjem u stan nema sanse bez miliona zarade, jos treba balon da se naduvava, monkey business
Када прсне, бићете гори од С.Кореје по стандарду.
:mrgreen: nema sansi, samo vi radite sta se od vas ocekuje, a ne brigajte mnogo za nas, mi pisacku, ne pijemo

Singapore Brewery Launches New Beer Made From Recycled Sewage Water

Poslednja izmena:

Trust no one

U prolazu
Moderator
Poruka
23.113
Autorska tema

Pre pocetka ruske akacije u bivsoj Ukrajini rublja je bila na oko 70 a sada je 55. Dok ej evro bio 0.88 a sada je 0.96. Kako komentarisite da vrednost evra pada a rublje raste? Koji su razlozi za to?
Zakon ponude i potrraznje verovatno... Mada ne mozes da uzimas u obzir ekonomiju zemlje koja je u ratu, tu nista nije ni predvidivo niti u okvirima normalne ekonomije.
САД је у протекле две године увећала новчану масу за 38% а ЕУ за 20%
Kako onda dolar jaca sve vise, po ovim pokazateljima bi trebao da pada drasticno u odnosu na ostale valute?
Evro ok, ako se EU ne opameti i ne prestane sama sebe da sutira nogom u doope (sankcije) vrlo brzo ce se srozati, kako dolar u celoj ovoj prici jaca? :think:
Prijatelju, Rusija vec godinama kao drzavne rezerve konvertuje valute u zlato, malo se informisi.
Nego, kako si ti po potrebi Amer po potrebi Srpski taliban? :think:

bas kao

Veoma poznat
Poruka
14.117
Prijatelju, Rusija vec godinama kao drzavne rezerve konvertuje valute u zlato, malo se informisi.
pa zasto onda zapad sankcionise ruski izvoz zlata ako ga rusija cuva? - nema logike, za koju valutu prodaju zlato, i zasto to rade da bi je opet pretvarali u zlato?

The import ban will apply to gold leaving Russia for G-7 countries for the first time, and will be codified by the US Treasury Department on Tuesday. https://www.zerohedge.com/markets/biden-g-7-will-ban-russian-gold-imports

linch

Ističe se
Poruka
2.688
halo, ali od tada su upumpani trilioni triliona, PROPADOSE ''POTCENJENE''
Halo, ameru, ECB sa negativnom kamatnom stopom namjerno drži EUR potcijenjen. Ako bi je podigli već na 1%, EUR bi otišao opet na omjer 1,4 USD za 1 EUR. Sa tim bi i izništili inflatorni efekat nafte (gorivo poskupljuje u EU zbog omjera EUR - USD, a ne zbog toga jer je nafta kao takva skupa), ali ECB je "troma"u odnošenju odluka. Zapravo niskom kamatnom stopom su pospješili rast BDP, što je glavni inflatorni pokretać. Da bi održavao rast inflacije ispod 2% godišnje, moraš i rast GDP održavati na stopama oko 2% godišnje, tako ti to je.

bas kao

Veoma poznat
Poruka
14.117
Mislis da otkupljuje celu proizvodnju?
E tako mali Perica zamislja ekonimju.....
da, hehe, ali u pravu si ti, ja sam se zaleteo, rusija deklaratvno kupuje zlato od vlastitih rudnika u rusiji, a kinezi samo cute i ne otkrivaju koliko kupuju, tj. uvoze

As for Russia, its central bank has been an aggressive buyer of gold, not seller

gold is a major source of revenue for the Russian economy. Restricting exports to G7 economies will cause more financial strain to Russia as it wages the war in."

That, of course, is incorrect: the biggest buyers of gold in recent years have not been G7 countries (United States, France, Canada, Germany, Japan, the United Kingdom and Italy), many of whom naively sold much if not all their gold in the recent past and have refused or simply don't have the funds to restock; instead purchases have all been by developing nation central banks (like India and Turkey, and of course China which however has a habit of only revealing its true gold inventory every decade or so) who have been quietly preparing to do what Russia is doing by dedollarizing and instead allocating capital into a counterparty-free asset.

kazem ja, zapad ima izdajnike koji rade za rusiju i kinu, indiju i tursku! ode zlato u nebeske visine, a ovi se se obezbedili
g7 se pozdravila sa pamecu.
ti si u pravu, oni su poludeli

Poslednja izmena:

bas kao

Veoma poznat
Poruka
14.117
Halo, ameru, ECB sa negativnom kamatnom stopom namjerno drži EUR potcijenjen. Ako bi je podigli već na 1%
pa i japan je to isto radio, i mi ameri smo drzali blizu nule
ako? pa ecb najavljuje dvokratno i vise
ali ECB je "troma"u odnošenju odluka.
leto, pa jesen repriza, bumo videli
Zapravo niskom kamatnom stopom su pospješili rast BDP, što je glavni inflatorni pokretać. Da bi održavao rast inflacije ispod 2% godišnje, moraš i rast GDP održavati na stopama oko 2% godišnje, tako ti to je.
sad kada rusi zavrnu gas, zatvorite fabrike i smanjite bdp, resicete problem rasta bdp-a, to je tvoja suluda logika; kakvi crni 2%, citaj ovo:

France has 5.4% inflation, Italy 6.6%, and Germany 7.8%. Those numbers look good compared to Estonia at 19.%, Lithuania at 16.6% and Latvia at 13.3%.

This highlights two key things: The idiocy of negative rates and the impossible task of coming up with one rate for the Eurozone that makes any sense at all, positive or negative.

ti kazes pospesili rast bdp-a sa niskom kamatom, a ja citam da ste pospesili samo inflaciju, a bdp je usporio na 0,2%, u francuskoj stagnira, a u italiji ode dole... mogu misliti sta ce biti kada dignete kamate sa nule, ako vam ovako dobro ide na nuli sa bdp-om [naravno sarkazam, realno, ekonomije ce biti potopljene, svima ce bdp PASTI, a bice vam krivi rusi jer zavrcu gas 100% i naftu komplet, a vise italijanski sverceri i ucene cap price]

Eurozone growth slowed in the first quarter while inflation hit a fresh record high in April, data released by the EU statistics agency showed Friday, stoking fears of stagflation.

Economic growth slowed to 0.2 percent on the quarter from 0.3 percent in the final three months of last year. At the country level, GDP grew by 0.3 percent in Spain and 0.2 percent in Germany, while France stagnated and Italy contracted.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
138.325
Autorska tema

Pre pocetka ruske akacije u bivsoj Ukrajini rublja je bila na oko 70 a sada je 55. Dok ej evro bio 0.88 a sada je 0.96. Kako komentarisite da vrednost evra pada a rublje raste? Koji su razlozi za to?

Razlog je taj sto se trgovina gasom, metalima, ugljem, naftom obavlja u rubljama.

Samim tim raste potraznja za rubljom a slabi potreba za dolarom i evrom.

Taj visak dolara i evra se vraca nazad u USA i EU u vidu galopirajuce inflacije....

zx16

Veoma poznat
Poruka
12.393
Kako onda dolar jaca sve vise, po ovim pokazateljima bi trebao da pada drasticno u odnosu na ostale valute?
Evro ok, ako se EU ne opameti i ne prestane sama sebe da sutira nogom u doope (sankcije) vrlo brzo ce se srozati, kako dolar u celoj ovoj prici jaca? :think:
Тако што је његову инфлацију плаћа цео свет. Држи се на апаратима и то и јесте суштина. Путин је то лепо објаснио пре две седмице у С.Петербургу.
Зато је и повукао потез плаћања у рубљама. Према курсу који није везан за $, рубља "јача", односно, држи реалан курс у односу на $ који се неконтролисано штампа.
Не треба бити превише паметан па видети да америчка економија није ни приближно јака да би пумпала толики новац у армију + све остало!
Сем тога, са својим дугом који је тренутно: https://www.usdebtclock.org/
они би одавно требали да буду иза С.Кореје по стандарду! Како то све држе на апаратима? Па пуком силом. Зато су развалили Ирак и Либију. И Садам Хусеин као и Моарем Гадафи, хтели су да избаце $ из трговине.
Сада се прича темељно изменила. Русија предводи тај циљ а полако се прикључују и други. С.Арабија направила је први корак, а она највише подржава петро $. Са Кином постигла је договор о трговини у јуанима!
Земље БРИКС-а су између себе прешле на локалну валуту. Процес је започет и више га ништа не може зауставити!

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
45.914
Valutni rat je započeo Japan tamo negde još u osamdesetim prošlog veka. Obaranjem vrednosti JPY, naravno, da su svi odgovorili na to, pa imamo od tada potcijenjen JPY, USD, CNY, GBP, EUR...
zar USD nije precijenjen još od...

recimo 70-ih su tvrdili da mu nadrkana vrednost 300% od realne, prošle godine ga još i našampali... preobimno... evro isto...

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.