rub off

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.005
be transferred by contact or association.

Tragovi prenosenja.....

Jedna od subperceptivnih osobina. Pod subperceptivne osobine ubrajam one pojave i osobine koje su obicnim ljudima neprimetne kao npr subletalne pojave (pa sta , malo sam duvao lepak, pusio cigarete, dodirivao lepak prstima itd itd, koje narusavaju zdravlje a nisu smrtne odmah).

Jedna od tih pojava se na engleskom zove rub off ili rubbing off...tj promena ponasanja i izrazavanja osobe zbog okruzenja ili prakse pod kojom se nalazi...

Prestani da se druzis sa glupim devojkama, ostaju ti tragovi prenosenja (rubbing off)
Druzenje sa opasnim momcima ju je promenilo...
((Nijedan od subjekata nije ni blizu da primeti promene na sebi))

Mnoge pojave nas okrznu, jedno od znacenja rub off.....ogrebu , ali ostave i trag..

Koliko muskarci paze na rub off koji im ostaje od zena, jednonocnih, onih sa posla, onih sa nocnih izlazaka, onih iz veza , onih iz brakova...?
 
Tema je zanimljiva samo kada se istovremeno posmatra vise uglova: trag koji mi ostavljamo na drugima, trag koji drugi ostavljaju na nama i trag koji ostavljaju treca lica na subjekte prema kojima gajimo posesivne sklonosti.

Odg na konkretno pitanje: ne paze i to je prirodno. Moze se donekle upravljati smjerom promjena koje nam zivot (dogadjaji i ljudi u njemu) donose, ali potpuna kontrola medjuzavisnosti je i nemoguc pokusaj i neprirodna osobina.
 
Promene pod uticajem svesnim ili nesvesnim su prirodne.
Kao što lišće dobije intenzivniju boju od kiše ili svetliju od sunca, gvožđe zarđa od vlage ma koliko ga mazao zaštitnom farbom vremenom ipak probije korozija.

Valjalo bi da umemo da se zaštitimo od korozije, nemoguće je potpuno ali u što većoj meri.
Ali, pre toga treba prepoznati negativan uticaj.

Neki bokser je jednom, kad su mu rekli da je lud odgovorio, da su me i ljubili u glavu koliko su me udarali, poludeo bi.
 
A da nije polna bolestina....

Izmedju ovog uslova i pocetnog pitanja je razlika samo u vidljivosti.....

Tragovi prenosenja.....

Jedna od subperceptivnih osobina. Pod subperceptivne osobine ubrajam one pojave i osobine koje su obicnim ljudima neprimetne kao npr subletalne pojave (pa sta , malo sam duvao lepak, pusio cigarete, dodirivao lepak prstima itd itd, koje narusavaju zdravlje a nisu smrtne odmah).

Jedna od tih pojava se na engleskom zove rub off ili rubbing off...tj promena ponasanja i izrazavanja osobe zbog okruzenja ili prakse pod kojom se nalazi...

Prestani da se druzis sa glupim devojkama, ostaju ti tragovi prenosenja (rubbing off)
Druzenje sa opasnim momcima ju je promenilo...
((Nijedan od subjekata nije ni blizu da primeti promene na sebi))

Mnoge pojave nas okrznu, jedno od znacenja rub off.....ogrebu , ali ostave i trag..

Koliko muskarci paze na rub off koji im ostaje od zena, jednonocnih, onih sa posla, onih sa nocnih izlazaka, onih iz veza , onih iz brakova...?

A ne radi se samo o odnosu sa zenama, vec o svim odnosima koje covek ima u toku zivota....pocevsi sa roditeljima, rodjacima, drustvom....do odnosa sa ljubimcima.
Ne verujem da je veci uticaj dvomesecne veze veci nego uticaj druga koji te vodi na zurku gde si upoznao tu vezu.
Protok uticaja je direktno povezana sa osetljivoscu prijemnika.
Temu razumem kao skretanje paznje na izbor kontakata sa naglaskim na uticaj sexa u promenama koje se desavaju. Tacnije da je izbor zena ili dostupnost zena vazan element izbora zivotne filozofije.....moze, ali ne mora da znaci....
 
A jel ti primetiš promene kada uz nekoga provodiš više vremena?
Poprimiš uzrečice ili gestove, bilo šta?
ja to ne radim jer sam svestan da može da se "rub off" na mene. Primećujem kod drugih ljudi, ženskih pogotovo. Znam neke koje menjaju naglasak i stil u zavisnosti sa kim pričaju na telefon i po tome prepoznajem sa kim pričaju.
 
@Metronomy
Uticaji i prisile se desavaju svakodnevno. Mogu biti pull ili push tehnika....Sve je to opste dejstvo i interakcija, plus sto mogu da gledam percepciju kao faktor ili ne...tezinski faktor, tacnije..

Ali forum vristi ako postavis temu koja ide siroko...ne da vristi , nego se zakopa kineskim sindromom..

Ova tema je naoko jednostavna, a namerno je nisam strukturisao na nesto drugo a jako blisko...
Jer bi to bilo nametanje teze, a nisu svi na tom nivou da je mogu prihvatiti....a i nisam je potpuno ni dokazivao , samo je u praksi koristim jako i uvek je tacna...
Tako da sam ostavio samo rub off na muskarce...
Podskup rub off, tj jedna varijanta je miris proslog partnera, partnerke..
Ali posto se to vise vidja kod zena, a ovo je tema koja je adresirana muskarcima, za njihov rub off, onda je manje uocljiv taj miris proslog partnera....ali ga ima. Kod muskih narocito kao zuta minuta....tj prethodna napravi anksiozne tacke koje buduca ako nagazi dobija prenaglasenu reakciju.

Da povezem sa jos jednom mojom temom, mansplaining i womensplaining (kod zena je u mnozini).
Druzenje sa slicnim i bliskim profilom zena donosi usled vaseg mansplaininga njoj i njenog womensplaininga vama, rub off koji se manifestuje zatupljivanjem ako je zenska takvog duha ili otrovanoscu , ako je takvog fazona i default se menja...
Posto se default najlakse pronalazi provokacijom to je provokacija najlaksi nacin da izsmekas koji tip zenskih momak ima u okruzenju...

To se moze dalje povezati i sa seljacima i gradjanima, tzv gradjanima, tacnije urbancima, pa ce default za urbanca biti totalno drugaciji i smesan i seljacki seljacima, a default kod seljaka ce biti smesan i deciji urbancima...
 

Back
Top