RTS se ispričao i Hrvatima

HELIX 14

Aktivan član
Poruka
1.512
Uvrede, klevete i govor mržnje:
RTS se i Hrvatima ispričao zbog svog programa 90-ih godina



UPRAVNI odbor Radio televizije Srbije danas je uputio ispriku svima onima koji su 90-ih godina 20. stoljeća u programu te medijske kuće bili predmet uvreda, kleveta i govora mržnje.

Upravni odbor je "sa žaljenjem konstatirao" da je program RTB i RTS-a bio "bio gotovo neprestano i grubo zloupotrebljavan tijekom 90-ih godina u svrhu diskreditacije političke opozicije i njezinih vodećih ljudi kao dio propagande nedemokratskog režima.

Ispričali se i "susjednim narodima i državama"

Utvrdili su kako su "RTB i RTS više puta svojim prilozima povrijedili osjećaje, moralni integritet i dostojanstvo građana Srbije, humanističkih intelektualaca, pripadnika opozicije, kritički usmjerenih novinara, pojedinih manjina, vjerskih zajednica i susjednih naroda i država".

U svojem priopćenju su istakli da će u budućnosti nastojati u programima provoditi načela iz Ustava Srbije o vladavini prava, socijalnoj pravdi, građanskoj demokraciji, ljudskim i manjinskim pravima i drugom.

Izvor: index.hr
http://www.index.hr/vijesti/clanak/uvrede-klevete-i-govor-mrznje-rts-se-i-hrvatima-ispricao-zbog-svog-programa-90ih-godina/553112.aspx

Kako i priliči.
Inače to uporno govorim već godinama i ovdje na Krstarici, doći će dan kad će i najgore istine izići na vidjelo.
 
Poslednja izmena:
Uvrede, klevete i govor mržnje:
RTS se i Hrvatima ispričao zbog svog programa 90-ih godina



UPRAVNI odbor Radio televizije Srbije danas je uputio ispriku svima onima koji su 90-ih godina 20. stoljeća u programu te medijske kuće bili predmet uvreda, kleveta i govora mržnje.

Upravni odbor je "sa žaljenjem konstatirao" da je program RTB i RTS-a bio "bio gotovo neprestano i grubo zloupotrebljavan tijekom 90-ih godina u svrhu diskreditacije političke opozicije i njezinih vodećih ljudi kao dio propagande nedemokratskog režima.

Ispričali se i "susjednim narodima i državama"

Utvrdili su kako su "RTB i RTS više puta svojim prilozima povrijedili osjećaje, moralni integritet i dostojanstvo građana Srbije, humanističkih intelektualaca, pripadnika opozicije, kritički usmjerenih novinara, pojedinih manjina, vjerskih zajednica i susjednih naroda i država".

U svojem priopćenju su istakli da će u budućnosti nastojati u programima provoditi načela iz Ustava Srbije o vladavini prava, socijalnoj pravdi, građanskoj demokraciji, ljudskim i manjinskim pravima i drugom.

Izvor: index.hr
http://www.index.hr/vijesti/clanak/uvrede-klevete-i-govor-mrznje-rts-se-i-hrvatima-ispricao-zbog-svog-programa-90ih-godina/553112.aspx

Kako i priliči.
Inače to uporno govorim već godinama i ovdje na Krstarici, doći će dan kad će i najgore istine izići na vidjelo.

Ви нисте свесни како ћете морати Србима да се извињавате. :lol:
Формира се фронт за истраживање геноцида над Србима у Хрватској и НДХ...а сад кад су вас прогласили злочиначком државом тј. на удруженом злочину насталој држави, имамо пуно право да се надамо да ћете морати да нам се извињавате пред светским медијима као што се Меркелова извинила прошле године Јеврејима.

А то што вам се извињавају ту неке перјанице не зна се ни чије /српске свакако нису!/, смешно је и не завређује пажњу.
 
Uvrede, klevete i govor mržnje:
RTS se i Hrvatima ispričao zbog svog programa 90-ih godina



UPRAVNI odbor Radio televizije Srbije danas je uputio ispriku svima onima koji su 90-ih godina 20. stoljeća u programu te medijske kuće bili predmet uvreda, kleveta i govora mržnje.

Upravni odbor je "sa žaljenjem konstatirao" da je program RTB i RTS-a bio "bio gotovo neprestano i grubo zloupotrebljavan tijekom 90-ih godina u svrhu diskreditacije političke opozicije i njezinih vodećih ljudi kao dio propagande nedemokratskog režima.

Ispričali se i "susjednim narodima i državama"

Utvrdili su kako su "RTB i RTS više puta svojim prilozima povrijedili osjećaje, moralni integritet i dostojanstvo građana Srbije, humanističkih intelektualaca, pripadnika opozicije, kritički usmjerenih novinara, pojedinih manjina, vjerskih zajednica i susjednih naroda i država".

U svojem priopćenju su istakli da će u budućnosti nastojati u programima provoditi načela iz Ustava Srbije o vladavini prava, socijalnoj pravdi, građanskoj demokraciji, ljudskim i manjinskim pravima i drugom.

Izvor: index.hr
http://www.index.hr/vijesti/clanak/uvrede-klevete-i-govor-mrznje-rts-se-i-hrvatima-ispricao-zbog-svog-programa-90ih-godina/553112.aspx

Kako i priliči.
Inače to uporno govorim već godinama i ovdje na Krstarici, doći će dan kad će i najgore istine izići na vidjelo.

Какво просеравање...идем да бацим пеглу...
 
Uvrede, klevete i govor mržnje:
RTS se i Hrvatima ispričao zbog svog programa 90-ih godina



UPRAVNI odbor Radio televizije Srbije danas je uputio ispriku svima onima koji su 90-ih godina 20. stoljeća u programu te medijske kuće bili predmet uvreda, kleveta i govora mržnje.

Upravni odbor je "sa žaljenjem konstatirao" da je program RTB i RTS-a bio "bio gotovo neprestano i grubo zloupotrebljavan tijekom 90-ih godina u svrhu diskreditacije političke opozicije i njezinih vodećih ljudi kao dio propagande nedemokratskog režima.

Ispričali se i "susjednim narodima i državama"

Utvrdili su kako su "RTB i RTS više puta svojim prilozima povrijedili osjećaje, moralni integritet i dostojanstvo građana Srbije, humanističkih intelektualaca, pripadnika opozicije, kritički usmjerenih novinara, pojedinih manjina, vjerskih zajednica i susjednih naroda i država".

U svojem priopćenju su istakli da će u budućnosti nastojati u programima provoditi načela iz Ustava Srbije o vladavini prava, socijalnoj pravdi, građanskoj demokraciji, ljudskim i manjinskim pravima i drugom.

Izvor: index.hr
http://www.index.hr/vijesti/clanak/uvrede-klevete-i-govor-mrznje-rts-se-i-hrvatima-ispricao-zbog-svog-programa-90ih-godina/553112.aspx

Kako i priliči.
Inače to uporno govorim već godinama i ovdje na Krstarici, doći će dan kad će i najgore istine izići na vidjelo.

Da, naše društvo i institucije su velikim delom već doživele tu katarzu, a kad ćete vi?

Ne zaboravi, kod vas će to, sudeći po slučaju Gotovina, biti mnogo, mnogo bolnije...

:bye:
 
А овако гласи вест

MNOGO SE IZVINJAVAMO
RTS SE IZVINIO ZA DEVEDESETE SRBIJI I SUSEDNIM DRŽAVAMA

(19) Send to friend Print Ponedeljak, 23. Maj, 2011.| Autor: Agencija BETA
Izvinjavamo se građanima koji su bili predmet uvreda, kleveta i sadržaja koji bi odgovarali današnjem pravnom određenju govora mržnje, saopštio UO RTS

BEOGRAD - Istorijsko izvinjenje!
Upravni odbor Radio-televizije u današnjem saopštenju uputio je izvinjenje građanima Srbije i susednih država koji su devedesetih godina u programu te medijske kuće bili "predmet uvreda, kleveta i sadržaja koji bi odgovarali današnjem pravnom određenju govora mržnje".

UO RTS je saopštio da je na svojoj prvoj sednici u sredu donoseći odluku da se obrati javnosti sa programskim načelima i vrednostima koje će zastupati tokom petogodišnjeg mandata, osetio i "potrebu da se odredi prema društvenoj i političkoj ulozi" te kuće tokom devedesetih godina. UO RTS je konstatovao "sa žaljenjem, da je program Radio-televizije Beograd (RTB) i RTS bio gotovo neprestano i grubo zloupotrebljavan tokom devedesetih u svrhu diskreditovanja političke opozicije i njenih vodećih ličnosti, kao deo propagande tadašnjeg nedemokratskog režima".

Ocenjuje se da su "RTB i RTS više puta svojim prilozima povredili osećanja, moralni integritet i dostojanstvo građana Srbije, humanističkih intelektualaca, pripadnika opozicije, kritički usmerenih novinara, pojedinih manjina, verskih zajednica i susednih naroda i država". U saopštenju UO RTS se ističe da će ubuduće nastojati da se kroz televizijske i radijske programe javnog servisa dosledno sprovode načela iz Ustava Srbije o vladavini prava, socijalnoj pravdi, građanskoj demokratiji, ljudskim i manjinskim pravima i drugom.

"Članovi UO su posebno rešeni da se založe za unapređenje razumevanja i prihvatanja različitosti, širenje tolerancije i dijaloga, i za davanje prostora posebnim društvenim grupama u programima RTS-a", kaže se u saopštenju. Kako se navodi, UO će biti posvećen i ulozi u očuvanju kulturnog i nacionalnog identiteta srpskog naroda i svih nacionalnih manjina i etničkih grupa u Srbiji, a zalagaće se i za unapređenej obrazovnog, kulturnog i naučnog programa RTS-a.

http://www.kurir-info.rs/vesti/drus...vedesete-srbiji-i-susednim-drzavama-91979.php
 
Uvrede, klevete i govor mržnje:
RTS se i Hrvatima ispričao zbog svog programa 90-ih godina



UPRAVNI odbor Radio televizije Srbije danas je uputio ispriku svima onima koji su 90-ih godina 20. stoljeća u programu te medijske kuće bili predmet uvreda, kleveta i govora mržnje.

Upravni odbor je "sa žaljenjem konstatirao" da je program RTB i RTS-a bio "bio gotovo neprestano i grubo zloupotrebljavan tijekom 90-ih godina u svrhu diskreditacije političke opozicije i njezinih vodećih ljudi kao dio propagande nedemokratskog režima.

Ispričali se i "susjednim narodima i državama"

Utvrdili su kako su "RTB i RTS više puta svojim prilozima povrijedili osjećaje, moralni integritet i dostojanstvo građana Srbije, humanističkih intelektualaca, pripadnika opozicije, kritički usmjerenih novinara, pojedinih manjina, vjerskih zajednica i susjednih naroda i država".

U svojem priopćenju su istakli da će u budućnosti nastojati u programima provoditi načela iz Ustava Srbije o vladavini prava, socijalnoj pravdi, građanskoj demokraciji, ljudskim i manjinskim pravima i drugom.

Izvor: index.hr
http://www.index.hr/vijesti/clanak/uvrede-klevete-i-govor-mrznje-rts-se-i-hrvatima-ispricao-zbog-svog-programa-90ih-godina/553112.aspx

Kako i priliči.
Inače to uporno govorim već godinama i ovdje na Krstarici, doći će dan kad će i najgore istine izići na vidjelo.

Naravno, zato što smo mi veliki ljudi i samo veliki ljudi mogu da priznaju svoju grešku. Ali, doći će dan kad ćete se vi izvinjavati, samo polako. Imate za šta i to baš imate.
 
Ocito je da ova vlast nije naucila lekciju koju je narod dao Milosevicevom rezimu i njegovoj TV .

Nekada se pitam da li mi moramo da budemo ljudi krajnosti? Zasto nikada nema neke realnosti i sredine?

Kao sto je Milanovic bio slika omrazenog Milosevicevog TV i lazi koje su plasirane u cilju zastrasivanja naroda, tako je o ova defetisticka, nenarodna vlast i njen istureni deo RTS jedna mozda ne toliko omrazena koliko gadljiva slika.

Ovoliko posipanje pepelom po glavi, ovolika snishodljivost i uvlakacki pristup..uz konstantno potcenjivanje sopstvenog naroda i nametanja mu neke kolektivne odgovornosti, to samo moze da izazove kontraefekat. Kako ce ove nagomilane frustracije i ponizavanja koja Srbi trpe od ove vlasti na svim poljima,od nacionalnog do ekonomskog, kako ce se to manifestovati i gde eksplodirati-to niko ne zna.

Ali da nemaju pameti i u svom samoljublju i sitnosopstvenickoj gordosti ne vide tempiranu bombu u nezadovoljnom narodu, to je savrseno jasno.
 
BEOGRAD - Istorijsko izvinjenje!

Upravni odbor Radio-televizije u današnjem saopštenju uputio je izvinjenje građanima Srbije i susednih država koji su devedesetih godina u programu te medijske kuće bili "predmet uvreda, kleveta i sadržaja koji bi odgovarali današnjem pravnom određenju govora mržnje".

Невероватна будалаштина... какво је то РЕТРОАКТИВНО ПРАВНО ОДРЕЂЕЊЕ... глупост коју нисам могао ни да замислим...:dash::dash::dash:
 
Uvrede, klevete i govor mržnje:
RTS se i Hrvatima ispričao zbog svog programa 90-ih godina



UPRAVNI odbor Radio televizije Srbije danas je uputio ispriku svima onima koji su 90-ih godina 20. stoljeća u programu te medijske kuće bili predmet uvreda, kleveta i govora mržnje.

Upravni odbor je "sa žaljenjem konstatirao" da je program RTB i RTS-a bio "bio gotovo neprestano i grubo zloupotrebljavan tijekom 90-ih godina u svrhu diskreditacije političke opozicije i njezinih vodećih ljudi kao dio propagande nedemokratskog režima.

Ispričali se i "susjednim narodima i državama"

Utvrdili su kako su "RTB i RTS više puta svojim prilozima povrijedili osjećaje, moralni integritet i dostojanstvo građana Srbije, humanističkih intelektualaca, pripadnika opozicije, kritički usmjerenih novinara, pojedinih manjina, vjerskih zajednica i susjednih naroda i država".

U svojem priopćenju su istakli da će u budućnosti nastojati u programima provoditi načela iz Ustava Srbije o vladavini prava, socijalnoj pravdi, građanskoj demokraciji, ljudskim i manjinskim pravima i drugom.

Izvor: index.hr
http://www.index.hr/vijesti/clanak/uvrede-klevete-i-govor-mrznje-rts-se-i-hrvatima-ispricao-zbog-svog-programa-90ih-godina/553112.aspx

Kako i priliči.
Inače to uporno govorim već godinama i ovdje na Krstarici, doći će dan kad će i najgore istine izići na vidjelo.

neka oni daju ratnu odstetu ebes izvinjavanje
 
Back
Top