HELIX 14
Aktivan član
- Poruka
- 1.512
Uvrede, klevete i govor mržnje:
RTS se i Hrvatima ispričao zbog svog programa 90-ih godina
UPRAVNI odbor Radio televizije Srbije danas je uputio ispriku svima onima koji su 90-ih godina 20. stoljeća u programu te medijske kuće bili predmet uvreda, kleveta i govora mržnje.
Upravni odbor je "sa žaljenjem konstatirao" da je program RTB i RTS-a bio "bio gotovo neprestano i grubo zloupotrebljavan tijekom 90-ih godina u svrhu diskreditacije političke opozicije i njezinih vodećih ljudi kao dio propagande nedemokratskog režima.
Ispričali se i "susjednim narodima i državama"
Utvrdili su kako su "RTB i RTS više puta svojim prilozima povrijedili osjećaje, moralni integritet i dostojanstvo građana Srbije, humanističkih intelektualaca, pripadnika opozicije, kritički usmjerenih novinara, pojedinih manjina, vjerskih zajednica i susjednih naroda i država".
U svojem priopćenju su istakli da će u budućnosti nastojati u programima provoditi načela iz Ustava Srbije o vladavini prava, socijalnoj pravdi, građanskoj demokraciji, ljudskim i manjinskim pravima i drugom.
Izvor: index.hr
http://www.index.hr/vijesti/clanak/uvrede-klevete-i-govor-mrznje-rts-se-i-hrvatima-ispricao-zbog-svog-programa-90ih-godina/553112.aspx
Kako i priliči.
Inače to uporno govorim već godinama i ovdje na Krstarici, doći će dan kad će i najgore istine izići na vidjelo.
RTS se i Hrvatima ispričao zbog svog programa 90-ih godina
UPRAVNI odbor Radio televizije Srbije danas je uputio ispriku svima onima koji su 90-ih godina 20. stoljeća u programu te medijske kuće bili predmet uvreda, kleveta i govora mržnje.
Upravni odbor je "sa žaljenjem konstatirao" da je program RTB i RTS-a bio "bio gotovo neprestano i grubo zloupotrebljavan tijekom 90-ih godina u svrhu diskreditacije političke opozicije i njezinih vodećih ljudi kao dio propagande nedemokratskog režima.
Ispričali se i "susjednim narodima i državama"
Utvrdili su kako su "RTB i RTS više puta svojim prilozima povrijedili osjećaje, moralni integritet i dostojanstvo građana Srbije, humanističkih intelektualaca, pripadnika opozicije, kritički usmjerenih novinara, pojedinih manjina, vjerskih zajednica i susjednih naroda i država".
U svojem priopćenju su istakli da će u budućnosti nastojati u programima provoditi načela iz Ustava Srbije o vladavini prava, socijalnoj pravdi, građanskoj demokraciji, ljudskim i manjinskim pravima i drugom.
Izvor: index.hr
http://www.index.hr/vijesti/clanak/uvrede-klevete-i-govor-mrznje-rts-se-i-hrvatima-ispricao-zbog-svog-programa-90ih-godina/553112.aspx
Kako i priliči.
Inače to uporno govorim već godinama i ovdje na Krstarici, doći će dan kad će i najgore istine izići na vidjelo.
Poslednja izmena:




