RTS pripremio 3 nova domaca filma za Novu

Balkanska medja je jedna prava mala revolucija, i to u kom smislu, toliko je mucnih i surovih scena u kojima albanski UCK ubija i kolje srpske civile.. Svima koji bi da svale svu krivicu na Srbe i da ih predstave kao stranu u ratu koja se koristila najmasovnijim zlocinima - ovaj film bice veliki trn u oku.

Ono sto mi se nije svidelo je da nas Rusi uce kako se ratuje. Glupost. A govoriti o ovom filmu kao nekom umetnickom delu je bespredmetno jer je u pitanju kopija americkih akcionih filmova, ali veoma dobra kopija. Jako malo vremena je tu posveceno nekim emocijama i razradi likova... Ono sto je dobro je sto je vecina njih vedrog duha, simpaticni su, non stop se sprdaju, to je ok.. barem ovaj ruski deo ekipe..

Radojicic nije glumac, i ove 3 recenice sto je imao nije znao da odigra.. Bikovic, pa i Radulovicka i ostali nasi glumci, neuporedivo bolji...

U svakom slucaju dobro je sto je snimljen ovaj film, da se vidi i nasa strana price, da smo i mi itekako bili zrtve. Mislim da ce Bikovic tek praviti cuda kao producent.. A jedva cekam i film i seriju Balse Djoga o Junacima sa Kosara.. Tu ce za promenu u odnosu na Medju siptarske teroriste da rokaju Srbi a ne Rusi.. ;) Sto svakako vise odgovara istini..
 
A sto se tice Uspona Ederlezija, ne znam sta da kazem. Generalno ne gotivim filmove u kojima se posle par razmenjenih recenica jedno 5 minuta cuti i gledamo nepomicne kadrove valjda kako bi se pojacao utisak i gledaoc zamislio nad onim sto je izgovoreno, meni to ne prija.. Fora je da dijalog bude genijalan i mudar a da je u isto vreme prisutna i odredjena dinamika...

Sta je pisac hteo da kaze nisam siguran, sve vreme sam pravio analogiju sa Hristom i covekom ali ne verujem da je scenaristima to bila namera... Verovatno je bit filma to ljudsko sto imamo u sebi i prepoznajemo u drugima, jer glavni junak je za mali tracak nade i ljudskosti koji je prepoznao u androidu bio spreman da rizikuje svoj zivot.. Ok. Lepa poenta, al da me je ostavio bez daha i nije... Previse staticno, ne postoje obrti, sve je u istom ritmu od pocetka do kraja, itd..
 
Sad idemo dalje.

Na Badnje vece 6. januara u 21:15 ide ovaj film. Ja sam ga gledao u bioskopu a gledao sam i seriju, i film je dosta bolji od serije, pogledacu ga ponovo. Preporuka od mene



A ovaj nisam gledao, kazu da je dobar. Savovi, subota 11. januar u 21:15

Vidim i tu je nasa cuvena srpska cutologija i depra, ali privlaci me tematika pa bi valjalo odgledati

 

Back
Top