RTS pretplata

mikelo90

Iskusan
Poruka
5.070
Nisam mogao da nadjem temu, iako sam uveren da vec postoji, pa ako moderator hoce, neka prebaci ovo tamo.

Elem, danas sam sedeo u autobusu iza neke dve gospodje koje su komentarisale racun za struju, pa su usput primetile kako RTS iz meseca u mesec pomalo podize cenu svojih usluga. Jos uvek ne placam racune licno, tako da ne znam kako se krecu te cene, ali nije prvi put da cujem takvu primedbu. Dakle, ako uzmemo da je to istina, moje pitanje glasi: da li RTS ima kvalitet programa takav da zasluzuje da uopste naplacuje pretplatu, s obzirom na sve reprize reprizinih repriza koje se prikazuju svakodnevno? Potpitanje: da li smatrate da ce oni koji sada ne placaju pretplatu jednoga dana zbog toga biti kaznjeni (ne racuna se Bozja kazna)?
 
Ако је у Србији све морало да се приватизује, ако ће да се приватизују још и оно задње - ЕПС и Телеком, онда мора да се приватизује и РТС.

А самом његовом приватизацијом мора аутоматски да се укине и тв претплата !
 
Nisam mogao da nadjem temu, iako sam uveren da vec postoji, pa ako moderator hoce, neka prebaci ovo tamo.

Elem, danas sam sedeo u autobusu iza neke dve gospodje koje su komentarisale racun za struju, pa su usput primetile kako RTS iz meseca u mesec pomalo podize cenu svojih usluga. Jos uvek ne placam racune licno, tako da ne znam kako se krecu te cene, ali nije prvi put da cujem takvu primedbu. Dakle, ako uzmemo da je to istina, moje pitanje glasi: da li RTS ima kvalitet programa takav da zasluzuje da uopste naplacuje pretplatu, s obzirom na sve reprize reprizinih repriza koje se prikazuju svakodnevno? Potpitanje: da li smatrate da ce oni koji sada ne placaju pretplatu jednoga dana zbog toga biti kaznjeni (ne racuna se Bozja kazna)?

Zar sumnjas:eek:

Pa, ne postoji na kugli zemasljskoj neka televizija potpu Javnog servisa EVROPSE Srbije koja moze da izvrti ovoliko repriza, pa da im je sir k'o kajmak!

Upravo je zavrsena 98. po redu repriza Boljeg zivota!
Posle Otpisanih (koji se upravo "otpisuju")ide Povratak otpisanih, Srecni ljudi kojima Stizu dolari a koje trose Kamiondzije i Kamiondzije koje ponovo voze i traze Porodicno blago koje je prema mapi neko zakopao na Salasu u malom ritu i usput ce pokupiti celokupnu Zikinu dinastiju sa sve razvedenima i sveze ozenjenima koji su prethodno prosli Doba kad se ljubav proba i koji se u nastavcima zorli uznemireni- mire, a Vruc vetar nas osvezava nedeljem jer smo dan ranije (ili istog dana) imali Pozoriste u kuci gde nas zalosti Ranjeni orao koji ne moze da oprosti sto ranije nije znao (ni mi) za Greh njene mame koja je ucestvovala (bez odborenja carsijskog s(a)veta u 48. sati svadba, a zlobnici tvrde da je ona jedna od one dve velegradjanke sto se ponovo vrcu da zive u selu i tamo rade kojejekave nepodopstine ukljucujuci i neraspremanje sopstvenih kreveta i gasenja pikavaca na svilenim jorganima domacina...i onda idemo opet u Bolji zivot i tako redom ili bez reda-isto nam se 'vata!

Predlazem Tijanicu koj se (usput da vas izvestim, svadja s nekim novinarom iz Kurira koji sumnja da je na njega (novinara) mislio kad je prozvao "neku svinju" , te uzvraca da je on (Tijanic) curan nakljukani...) da svakog gledaoca nagradi neplacanjem haraca ako uspe da od reci do reci izrecituje tekst bar po dve epizode iz svake serije, a bice to pogolem broj, prosto nije moguce da postoje oni koji to nisu u stanju, a ako nisu, pa ko im je kriv?
Imali su toliko sansi, toliko repriza! Ili da idu na popravni posto ce repriza biti i bit i biti, sve dok (kako kaze onaj iz Kurira) prestanemo da ga kljukamo novcem iz svojih dzepova (dodajem ja):rtfm:

Ovo je HOROR, ovo se ne dogadja, ovo sanjamo:besna:
 
Poslednja izmena:
Kako da kazne nekoliko desetina hiljada građana Srbije?
Uostalom, ko je lud da plaća pretplatu? Da je bar neki kvalitetan program, nego pare odlaze na kojekakve 48satne svadbe, jednostavne živote, serije od pre 30 godina i slično...
 
Nisam mogao da nadjem temu, iako sam uveren da vec postoji, pa ako moderator hoce, neka prebaci ovo tamo.

Elem, danas sam sedeo u autobusu iza neke dve gospodje koje su komentarisale racun za struju, pa su usput primetile kako RTS iz meseca u mesec pomalo podize cenu svojih usluga. Jos uvek ne placam racune licno, tako da ne znam kako se krecu te cene, ali nije prvi put da cujem takvu primedbu. Dakle, ako uzmemo da je to istina, moje pitanje glasi: da li RTS ima kvalitet programa takav da zasluzuje da uopste naplacuje pretplatu, s obzirom na sve reprize reprizinih repriza koje se prikazuju svakodnevno? Potpitanje: da li smatrate da ce oni koji sada ne placaju pretplatu jednoga dana zbog toga biti kaznjeni (ne racuna se Bozja kazna)?

ko gleda rts
i treba da placa posto nije normalan ni sto je gleda
 
Uuuuuuuuuuu, izvinjavam se, novinar se "nije" prepoznao, ali je (za svaki slucaj odgovorio):

РАДИСАВ РАЈА РОДИЋ, ПОКРЕТАЧ КУРИРА, ОДГОВАРА АЛЕКСАНДРУ ТИЈАНИЋУ
Нисам свиња, лаже ћуран!
Тијанић је права кукавица. Да има храбрости, рекао би име и презиме тог власника таблоида о коме говори. Не дотиче ме то што он прича
Родић: Кад му требам, ту сам, тад је добар. А кад му не требам, прича свашта
Тијанић: У бесу, написао бих још строжи закон само да видим крај једној свињи

Покретач дневних листова Курир и Глас јавности, Радисав Раја Родић, каже за Правду да се није препознао у изјави Александра Тијанића, који је рекао да је „љут на власника једног таблоида који, плаћен мафијашким новцем, месецима држи његову слику на насловној страни с измишљеним причама".
Тијанић је још рекао и да, као новинар, „нема право да коље ту свињу за кило меса".
Родић каже да се уопште није изнервирао због Тијанићевог писма објављеног у једном дневном листу, да себе ту не проналази, али и додаје да је директор РТС-а права кукавица.
- Да има храбрости, Тијанић би рекао име и презиме тог власника таблоида о коме говори. Не дотиче ме то што он прича, јер Тијанића познајем још док је био гологузан, а сада је постао кљукани ћуран. Себе ту не препознајем, али знам да је он човек који плива у свим режимима. Био је добар и Мири и Слоби, па Коштуници, па свима осталима. Знам ја њега и у старом оделу. Тај кљукани ћуран, да није кукавица, рекао би на кога мисли и кога назива свињом - рекао је Родић.
Он је додао и да са Тијанићем није имао проблема, те да су неколико пута и контактирали.
- Кад год га позовем телефоном, он се јави, причамо нормално. Кад му требам, ту сам, тад је добар. А кад му не требам, прича свашта. Најгоре је када је неко био нико, па постао неко. Такви људи су најгори. Некада је Тијанић долазио на моје прославе, али, тада је био гологузан, а не кљукани ћуран, што је сада постао. А знате ли зашто он плива у сваком режиму? Зато што извршава све задатке властодржаца - рекао је Родић.
Александар Тијанић је, први пут од када је Влада предложила измене Закона о информисању, изнео свој став.
- Мислим да је закон нагнут против целокупног новинарства за онолико за колико се таблоидно новинарство одмакло од сваке нормалности. Из тога извлачим закључак да предлагач, српска Влада или део Владе, у немоћи да утиче на српско правосуђе (судије се веома плаше таблоида) да по битном поступку решава клевету, кривицу и казне за медије који су у служби мафије или група за притисак и линч противника, доводи у питање и медије чија је професионалност неупитна - написао је Тијанић за Прес.
Он признаје да је „толико љут" на власника једног таблоида који, „плаћен мафијашким новцем", месецима држи његову слику на насловној страни с измишљеним причама.
- У бесу, написао бих још строжи закон само да му видим крај. Но, као новинар, немам права да кољем ту свињу за кило меса. Влада јесте кренула од тачне премисе да у целу медија царује нескривени канибализам, да неке новине живе од рекетирања и антирекетирања (откупа од писања). Али, зар неки посланици, тачно се знају њихова имена, усред српског парламента, не рекетирају грађане о којима, без обзира на дневни рад, бесомучно лажу, оптужују без доказа и пресуђују без призива? Јесу ли људи који доносе законе ослобођени закона? Предложени закон треба дорадити тако да за поновљене прекршаје казне буду драконске (то је један члан закона), да се онемогући улазак мафијашког капитала (то је други члан закона), да се јасно идентификују власник и одговорно лице (то је трећи члан закона). Довољно, сматра директор Јавног сервиса.
Ј. Велиновић

KO ce njega da kazni sto globi narod i osim sebe, kljuka i kljuca reprizama u mali mozak:(
 
Nisam mogao da nadjem temu, iako sam uveren da vec postoji, pa ako moderator hoce, neka prebaci ovo tamo.

Elem, danas sam sedeo u autobusu iza neke dve gospodje koje su komentarisale racun za struju, pa su usput primetile kako RTS iz meseca u mesec pomalo podize cenu svojih usluga. Jos uvek ne placam racune licno, tako da ne znam kako se krecu te cene, ali nije prvi put da cujem takvu primedbu. Dakle, ako uzmemo da je to istina, moje pitanje glasi: da li RTS ima kvalitet programa takav da zasluzuje da uopste naplacuje pretplatu, s obzirom na sve reprize reprizinih repriza koje se prikazuju svakodnevno? Potpitanje: da li smatrate da ce oni koji sada ne placaju pretplatu jednoga dana zbog toga biti kaznjeni (ne racuna se Bozja kazna)?

cune da timpla za zikinu sarenicu
 
Nisam mogao da nadjem temu, iako sam uveren da vec postoji, pa ako moderator hoce, neka prebaci ovo tamo.

Elem, danas sam sedeo u autobusu iza neke dve gospodje koje su komentarisale racun za struju, pa su usput primetile kako RTS iz meseca u mesec pomalo podize cenu svojih usluga. Jos uvek ne placam racune licno, tako da ne znam kako se krecu te cene, ali nije prvi put da cujem takvu primedbu. Dakle, ako uzmemo da je to istina, moje pitanje glasi: da li RTS ima kvalitet programa takav da zasluzuje da uopste naplacuje pretplatu, s obzirom na sve reprize reprizinih repriza koje se prikazuju svakodnevno? Potpitanje: da li smatrate da ce oni koji sada ne placaju pretplatu jednoga dana zbog toga biti kaznjeni (ne racuna se Bozja kazna)?

Све ће да по`апсе, ко не плаћа:zcepanje:
Ко је крив народу када га нико не шљиви, нико га није
ни питао да ли хоће или не да
му Тијанић продаје маглу у магичној кутији.:zper:

.
п.с.
чула сам да је Батић заговарао да нико не плаћа Тв, а ако буде неко тужен,
да ће га он бранити.
Па, сад размислите, ....не гине вам Батић!
 
Poslednja izmena:
da, mislim da je poskupela pretplata, mislim da je sada 435 dinara.

a što se tiče kvaliteta programa..hvatate se tih serija kao pijani plota...pa ima toga toliko više što se prenosi, a što ne možete da gledate na drugim komercijalnim programima, recimo počev od sporta, evo i LŠ je vraćena na RTS, sada sledi ER u košarci,
mnogi ne plaćaju, ali sa uživanjem gledaju "leteći cirkus Narodne Skupštine Srbije"..


a što se tiče reprize serija, to je promašena programska šema koja traje već 50 godina da radnim danom mora u 20.00h da ide domaća serija, a takvih više nema ili su snimljene u malom broju epizoda
 
ko gleda rts
i treba da placa posto nije normalan ni sto je gleda

croasanu, rts placa i ko nema televizor a ima el. brojilo

kako da ne gledam rts?? kako bih inace znao koliko smo presli i dokle smo stigli na putu za europu. kada me savlada apatija i nevini snovi o sreci i izobilju u narucju vesele porodice europskih naroda izblede, sednem pred tv i ukljucim rts. vedra nasmejana preplanula lica nasih lidera me podsete da samo sto nismo zaronili u europski vilajet i ja zapevam odu radosti.
 
croasanu, rts placa i ko nema televizor a ima el. brojilo

kako da ne gledam rts?? kako bih inace znao koliko smo presli i dokle smo stigli na putu za europu. kada me savlada apatija i nevini snovi o sreci i izobilju u narucju vesele porodice europskih naroda izblede, sednem pred tv i ukljucim rts. vedra nasmejana preplanula lica nasih lidera me podsete da samo sto nismo zaronili u europski vilajet i ja zapevam odu radosti.

bravo , sada si i meni ulio nadu u bolje sutra !:super::worth:
 
Nikada necu platiti rts-u moj sin se ne skida sa happy tv-a.
Ako njima treba platicu sa osmehom.
A sto se rts-a tice neka skrembluju signal pa da vide njihovu gledanost!!!!
A urednim platisama nek podele tjunere i kartice pa ko voli nek izvoli.
ILI NEK MI IZVADE IZ TV delove koje omogucuju njihov prijem 1 i 2 programa
ZIVELA DIGITALIZACIJA.
 

Back
Top