RTS, pravo da gledate Džekija Čena dok gori ispred Skupštine

stugots

Čovek
Poruka
36.833
Dok hiljade okupljenih građana Beograda protestuje ispred Narodne skupštine Srbije, takozvani Javni servis na svom prvom programu emituje akcioni film sa Džekijem Čenom u glavnoj ulozi.

Deo građana Srbije koji je večeras u svojim domovima, u prilici je da gleda “Policijsku priču 2” dok žandarmerija pendrecima i štitovima gura studente i žene ispred ulaza u Skupštinu, a na hiljade besnih Beograđana uzvikuje “Vučiću, ubij se”.


“Alo, RTS, imate na 50 metara od vas, takoreći ISPOD PROZORA nekoliko hiljada ljudi koji protestuju! Imate događaj DANA! A pravite se mrtvi! Plaćamo vas SVI da biste informisali, a ne obmanjivali građane! Ne može se večno ignorisati stvarnost koja vam je trenutno pod nosem!” Ovo je samo jedan od komentara na internetu koji je preplavljen izlivom besa protiv Javnog servisa.

Ni tri sata nakon što su prvi ljudi počeli da se okupljaju u centru Beograda, besni i poniženi, na ovoj televiziji koja bi trebalo da radi samo i isključivo u službi građana, nismo mogli da čujemo nijednu vest koja se tiče ovog događaja.

https://nova.rs/drustvo/rts-pravo-da-gledate-dzekija-cena-dok-gori-ispred-skupstine/?ref=fbnova


Šta god mislili o ovom protestu, bilo da ga svesrdno podržavate ili kritikujete, bilo da mislite da je spontan ili namešten, da je ovakav ili onakav... mislim da niko zlonameran neće reći da protest nije... pa vest. Čisto iz novinarske perspektive, desilo se nešto što je sigurno vredno izveštavanja i za šta bi javnost bila zainteresovana. Veći skup ljudi, pokušaj upada u parlament, nasilje... pretpostavljam da bi svako zastao bar na nekoliko sekundi da čuje šta se to desilo.

Ali naš "javni servis" tako naravno ne misli. I svi naravno znamo zašto. Kao i toliko puta pre, RTS demonstrira svoju servilnost svakoj vlasti ikada. Zato smatram da RTS treba ukinuti. To nije nikakvo preuveličavanje, to nije nikakva nekontrolisana reakcija izazvana afektom... poučeni iskustvom i nepostojanjem bilo kakvog sistema kontrole koji bi predupredio zloupotrebu RTS-a od strane nekog budućeg režima na isti način na koji to rade ovaj i njegovi prethodnici, smatram da je u cilju sprečavanja budućih zloupotreba i masovnog manipulisanja stanovništva, jedino logično rešenje da se RTS u ovakvom formatu kakvom postoji naprosto ukine i ugasi.

#abolishRTS
#defundRTS
 
Pa ako je Dzeki Cen , onda je iskreniji a ne znam da li znate, da prilikom svakog filma Dzeki sam izvodi sve radnje, pa cesto zavrsi film sa slomljenim rukama , rebrima , nogama , tako da , u filmu je zaistinski neko dobio vece batine nego pred skupstinom....
Tako da je izbor , ali da je bio izbor, bio adekvatan.....
Ali nije bila ponudjena varijanta srpskog Dzeki Cena....
 
Ja onako kad sam slucajno krajickom oka pogledao naslov ucinilo mi se da pise da je bio i Dzeki Cen ispred skupstine, mislim ono ako je Stiven Sigal mogao da svira i peva ispred te skupstine za Novu godinu ne vidim zasto i Dzeki Cen ne bi mogao da se pegla sa Vucicevim batinasima i murijom ispred te iste skupstine. ;)
Могао би Чак Норис)
 
Хајде да погодим насловну Информера.. Ђилас тајкун и Бошко фашиста праве нереде у Србији. Јесам ли погодио или бар близу. :)

Uglavnom mislim da ce mnogo manje biti u novinama i vestima o tome nego sto zapravo jeste...
Za one koji ne koriste net da cisto budu neupuceni..ali mozda tako neki naslov Studenti huligani gadjali policiju kamenjem
 
Nesto razmisljam , kako bi RTS mogao da napravi reportazu sa protesta?
Da posalju ekipu, pitanje kako bi zavrsili...da posalju kola, pitanje kako bi zavrsili...
Znaci jedino kao krstarica da cut paste od streamova i info....
Pa mislim da bi sa prozora mogli da snime dosta toga zanimljivog.Da su hteli i smeli.
 
Pa mislim da bi sa prozora mogli da snime dosta toga zanimljivog.Da su hteli i smeli.
Pazi izvestac uvek moze da odradi posao , kao i bezbednjak.....Samo bolji bezbednjak prepoznaje bezbednjaka, laik ne...
Tako da ne skidam mogucnost , samo sto ne bi bilo na nivou nacionalne ili BBC ili CNN televizije...
Ono sto je cudno , a mozda i nije, do sada kad god je bilo neko politicko sr...anje, uvek je bilo CNN kamera i izvestaca , uvek je bilo opozicije i uvek je bilo gotovo sve isplanirano...
Ovo gotovo sve, to moram da kazem, da se sve moze poebati, znaci i tako dobro planirano krvoprolice (to sam video) pa izostane mnogo zrtvi nego bude sve na koskanjima...
Ali je zanimljivo to sto tu stoje kamere da diskredituju akciju i ljude...

To otvara pitanje spontano je uvek bez pokrica i medijskog a onda nastupa spin i automatski pogreb ideja te spontanosti...
 
Vucic pribor za izraz podrske

5d413fd394e89.jpg
 

Back
Top