Rts ne slavi Srpsku Novu Godinu!

kod nas u Osijeku se mogu gledati svi srpski programi...ja osobno uopce (ili vrlo, vrlo rijetko) negledam teleevizijju...niciju

U sustini nije ni bitno , ionako nema sta ni da se vidi ... Ne znam oko cega ova frka oko tripa sa novom godinom kad se zna da je prvog i to je to ... Ne , aj da predjemo da koristimo neki kalendar iz kamenog doba ,neki jos vise neprecizan ...
 
Нисам гледао ТВ сигурно бар две године, и јучер укључим ТВ да видим шта се дешава као оно већина филмова.. клање, убијање, страх, паника, несреће. Значи све је исто, ништа нисам пропустио. А ретарди у улици, трговини, у селу само говоре о Фарми. Нису нам потребни Шиптари да нас униште, сами ћемо себе. 5. октобар ниша добро није донео српском народу. Ми само као она жаба коју су полако кували...
 
Нисам гледао ТВ сигурно бар две године, и јучер укључим ТВ да видим шта се дешава као оно већина филмова.. клање, убијање, страх, паника, несреће. Значи све је исто, ништа нисам пропустио. А ретарди у улици, трговини, у селу само говоре о Фарми. Нису нам потребни Шиптари да нас униште, сами ћемо себе. 5. октобар ниша добро није донео српском народу. Ми само као она жаба коју су полако кували...

I što ima novo na farmi? Ima kakvih komada?z:mrgreen:
 
Сигурно да је природно глуп - КО НОРМАЛАН БИ ПРВО СЛАВИО РИМОКАТОЛИЧКУ НОВУ ГОДИНУ А ОНДА 6. ЈАНУАРА БАДЊЕ ВЕЧЕ... свашта... само људи који никаквог појма немају са вером којој припадају. Не браним да се слави и 31. али је нама важнија Српска Нова Година 13.јануара......

Verovao ti meni ili ne, 6 januara nije badnje vece, nego 24 decembra. Isto tako ne postoji srpska nova godina kao sto ne postoji pravoslavna nova godina. Postoji samo nova godina po Julijanskom kalendaru i ona se ne slavi 13 januara nego verovao ti ili ne isto 1 januara. Odluci se da li zelis da koristis stari ili novi kalendar. Koji god kalendar da koristis badnje vece ce ti biti 24 decembra, a novu godinu ces cekati 31 decembra.

Mislim da nasa crkva treba da predje na gregorijanski kalendar kao sto su to uradile skoro sve pravoslavne crkve u svetu. Jel su mozda Rumuni, Bugari ili Grci manji pravoslavci od nas zato sto su niihove crkve presle na gregorijanski kalendar.
 
Verovao ti meni ili ne, 6 januara nije badnje vece, nego 24 decembra. Isto tako ne postoji srpska nova godina kao sto ne postoji pravoslavna nova godina. Postoji samo nova godina po Julijanskom kalendaru i ona se ne slavi 13 januara nego verovao ti ili ne isto 1 januara. Odluci se da li zelis da koristis stari ili novi kalendar. Koji god kalendar da koristis badnje vece ce ti biti 24 decembra, a novu godinu ces cekati 31 decembra.

Mislim da nasa crkva treba da predje na gregorijanski kalendar kao sto su to uradile skoro sve pravoslavne crkve u svetu. Jel su mozda Rumuni, Bugari ili Grci manji pravoslavci od nas zato sto su niihove crkve presle na gregorijanski kalendar.

Nemoj Srbe da poredis sa ovim ciganima,jel kod Srba ako nekog oces da uvredis onda mu kazes,duzan si ko grcka,lopov ko bugar,prevarant ko rumun..z:poz:
 
Novogodišnji program RTS počinje od 25. decembra, i obuhvata dane sve do 13. januara na tri programa kuće: RTS 1, RTS 2 i RTS Digital. Glavni akcenti ovog složenog poduhvata Medijskog javnog servisa su na Božiću za građane katoločke veroispovesti, večeri dočeka Nove godine i prvom danu 2011. godine, pa sve do pravoslavnog Božića koji se slavi dva dana. U nameri da se svi građani Srbije zasluženo opuste uz RTS tokom predstojećih praznika, omogućeni su brojni sati prigodnog obrazovnog, filmskog, dramskog i serijskog, dečijeg, kulturnog, sportskog i zabavnog programa. U isto vreme redovne informativne emisije biće presvučene u svečano ruho sa temama prilagođenim praznicima i godišnjim presecima koje svi pravimo u ovo doba godine. Biće i muzike za svačiji ukus. U novogodišnjoj emisiji Bunt predstaviće se najbolji rok bendovi, kao i koncerti poput Parnog valjka u Beogradskoj areni, a u najdužoj noći gledaoci će imati priliku da čuju i pesme Miroslava Ilića, Svetlane Ražnatović, Dragane Mirković, Šabana Šaulića, Seke Aleksić, Harisa Džinovića, Marinka Rokvića, Ane Bekute, Saše Matića, Cakane, Gordane Lazarević, Ljube Aličić i drugih koji će na RTS svojom muzikom pozdraviti građane Srbije tokom novogodišnje noći...

Ајмо ставри да поставимо овако, а који празник се слави ................ 13.01.
Што је РТС крив што наша Држава не признаје нову годину по Јулијанском календару - за празник.
 

Back
Top