Quantcast

Ronaldova ispovest 23 godine kasnije - njegova namera bio je potpuno drugi potpis!

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
21.086
Luis Nazario da Lima Ronaldo otkrio šta se zapravo dogodilo posle sezone iz snova.
Ronaldova ispovest 23 godine kasnije - njegova namera bio je potpuno drugi potpis!

Te sezone 1996/97, fudbalski svet, pa i Beograd, video je jednog do tada neviđenog majstora fudbala. Brazilac Ronaldo je te sezone činio čuda u dresu Barselone, ali je napustio Kamp Nou posle samo godinu dana, i pored neverovatnih brojki od 47 golov na 49 utakmice u svim takmičenjima, te osvojena tri trofeja - Kup kralja, Superkup Španije i Kup pobednika kupova.

Ronaldo je dao intervju u kom je otkrio da njegova namera uopšte nije bila da napusti Barselonu, ali da tadašnja uprava nije cenila njegovu vrednost. Tačnije, prekršali su ranije postignut dogovor o novom ugovoru!

"Na kraju te sezone, 1997. godine, potpisao sam novi ugovor sa Barselonom i potom otišao na reprezentativno okupljanje. Pet dana kasnije, pozvali su me iz kluba i rekli mi da ipak ne mogu da nastavim da igram po uslovima novog ugovora. Moja želja bila je da ostanem. Ako me klub nije poštovao i nije bio svestan koliko vredim, stvari nisu više u mojim rukama. Uopšte nisam razmišljao o ostanku, naprotiv, moja namera bila je da ostanem, ali nije bilo do mene
", otkrio je Ronaldo.

Ronaldo je tog leta otišao u Inter za rekordni transfer, potom je postao i legenda Real Madrida i jedan od "Galaktikosa", osvojio je SP 2002, a ovaj intervju je dokaz da je Barselona napravila jednu od najvećih gluposti u svojoj istoriji.

https://www.sportske.net/vest/medju...amera-bio-je-potpuno-drugi-potpis-400782.html

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.