Romske gradske straže

tomcat318

Ističe se
Banovan
Poruka
2.412
Krkobabić: Red među kontejnerima 26. avgust 2009. | 01 :15
| Izvor: Večernje novosti Beograd -- Za red,mir i poštovanje ugovora u naseljima u koja će biti preseljeni žitelji "Karton sitija", biće zaduženi predstavnici koje će Romi sami birati, pišu "Novosti". Oni će sarađivati sa predstavnicima Centra za socijalni rad i MUP, a grad će im isplaćivati naknadu u visini prosečne zarade.
Nije navedeno da li će ove svojevrsne romske gradske straže red i mir zavoditi uz pomoć vatrenog ili hladnog oružja,motki i palica,ili će se oslanjati samo na snagu mišića uz logistiku ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije.
,,Pred Ustavom i zakonom svi su jednaki.''(Ustav RS,član 21.)
Hoću i ja da zavodim red i mir u mom kraju i da mi država sve to plaća.
 
Krkobabić: Red među kontejnerima 26. avgust 2009. | 01 :15
| Izvor: Večernje novosti Beograd -- Za red,mir i poštovanje ugovora u naseljima u koja će biti preseljeni žitelji "Karton sitija", biće zaduženi predstavnici koje će Romi sami birati, pišu "Novosti". Oni će sarađivati sa predstavnicima Centra za socijalni rad i MUP, a grad će im isplaćivati naknadu u visini prosečne zarade.
Nije navedeno da li će ove svojevrsne romske gradske straže red i mir zavoditi uz pomoć vatrenog ili hladnog oružja,motki i palica,ili će se oslanjati samo na snagu mišića uz logistiku ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije.
,,Pred Ustavom i zakonom svi su jednaki.''(Ustav RS,član 21.)
Hoću i ja da zavodim red i mir u mom kraju i da mi država sve to plaća.

Потпуно се слажем са тобом. Хоћу и ја да будем полицајац у свом крају. Идем лепо улицом, заводим ред, држава ме плаћа, а ако претерам са тренирањем дисциплине, позовем праве пандуре да ме ваде из гована. Има ли шта лепше? Кад могу Роми, можемо и ми Срби. Или су можда они нешто бољи од нас?:dontunderstand:
 
Krkobabić: Red među kontejnerima 26. avgust 2009. | 01 :15
| Izvor: Večernje novosti Beograd -- Za red,mir i poštovanje ugovora u naseljima u koja će biti preseljeni žitelji "Karton sitija", biće zaduženi predstavnici koje će Romi sami birati, pišu "Novosti". Oni će sarađivati sa predstavnicima Centra za socijalni rad i MUP, a grad će im isplaćivati naknadu u visini prosečne zarade.
Nije navedeno da li će ove svojevrsne romske gradske straže red i mir zavoditi uz pomoć vatrenog ili hladnog oružja,motki i palica,ili će se oslanjati samo na snagu mišića uz logistiku ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije.
,,Pred Ustavom i zakonom svi su jednaki.''(Ustav RS,član 21.)
Hoću i ja da zavodim red i mir u mom kraju i da mi država sve to plaća.

Vec smo se dogovorili kumee :mrgreen:
 
@DJ Vlada
Nisam ti ja kum.
Vodu i struju koju potroše nezaposleni Romi preseljeni u specijalne kontejnere plaćaće Grad iz svog budžeta! To je Pressu potvrdio zamenik gradonačelnika Milan Krkobabić i napomenuo da to jeste privilegija,ali da gradjani trebaju da imaju razumevanja.
Izvor: Press online
Mojim komšijama je isključena struja-nezaposleni su.
,,Zabranjena je svaka diskriminacija,neposredna ili posredna,po bilo kom osnovu.''(Ustav RS,član 21.)
...Romi su im napali dete na ulazu u skolu,Rom ubadao prolaznike kuhinjskim nožem po Knez Mihajlovoj-hoćemo i mi gradske straze!
 
Oh boze... Cija je ovo stupidna ideja? A da Krkobabiceva.... A sta fali nasoj regularnoj muriji(ako izuzmemo da ne smeju da pipnu Sipce,ali da nase gaze,ako izuzmemo da ubijaju ljude ako prodju na crveno i sl)? Koja je jos zemlja uvela posebnu policiju za neku manjinu? Ovo nije zemlja,ovo je rupcaga i ne zasluzujemo da postojimo,selim se cim zavrsim skolu!
 
Ovim zahtevamo od Vlade Republike Srbije,da sprovede posebne mere predvidjene zakonom (Ustav RS,članovi 21-25.) ,,radi postizanja pune ravnopravnosti lica ili grupe lica'',u ovom slučaju svih gradjana RS neromske nacionalnosti,koja su suštinski u nejednakom položaju sa ostalim gradjanima''(član 21. stav 4. Ustava RS) i to:
1.Ukidanje obaveze plaćanja poreza, računa za vodu,struju i gradjevinsko zemljište.
2.Obezbedjivanje radnih mesta i besplatnih dokumenata,lične karte,pasoša i zdravstvene knjižice.
3.Besplatno školovanje,udžbenike i odeću
4.Jednokratna novčana pomoć za pokretanje sopstvenog biznisa
5.Uvodjenje gradskih i seoskih straža.
Napominjemo da Romska populacija već koristi ove privilegije.
U slučaju da se VLada RS ogluši o ove zahteve,mi gradjani,koji smo diskriminisani ,,imamo pravo da se obratimo medjunarodnim institucijama radi zaštite svojih sloboda i prava zajamčenih Ustavom'' (član 22,stav 2.)
 
Ovim zahtevamo od Vlade Republike Srbije,da sprovede posebne mere predvidjene zakonom (Ustav RS,članovi 21-25.) ,,radi postizanja pune ravnopravnosti lica ili grupe lica'',u ovom slučaju svih gradjana RS neromske nacionalnosti,koja su suštinski u nejednakom položaju sa ostalim gradjanima''(član 21. stav 4. Ustava RS) i to:
1.Ukidanje obaveze plaćanja poreza, računa za vodu,struju i gradjevinsko zemljište.
2.Obezbedjivanje radnih mesta i besplatnih dokumenata,lične karte,pasoša i zdravstvene knjižice.
3.Besplatno školovanje,udžbenike i odeću
4.Jednokratna novčana pomoć za pokretanje sopstvenog biznisa
5.Uvodjenje gradskih i seoskih straža.
Napominjemo da Romska populacija već koristi ove privilegije.
U slučaju da se VLada RS ogluši o ove zahteve,mi gradjani,koji smo diskriminisani ,,imamo pravo da se obratimo medjunarodnim institucijama radi zaštite svojih sloboda i prava zajamčenih Ustavom'' (član 22,stav 2.)

Potpisujem i dodajem-da se i ostala deca oslobode prijemnog ispita kao i Romi(to je nepotreban stres i za neromsko stanovništvo):rtfm:
 
Krkobabić: Red među kontejnerima 26. avgust 2009. | 01 :15
| Izvor: Večernje novosti Beograd -- Za red,mir i poštovanje ugovora u naseljima u koja će biti preseljeni žitelji "Karton sitija", biće zaduženi predstavnici koje će Romi sami birati, pišu "Novosti". Oni će sarađivati sa predstavnicima Centra za socijalni rad i MUP, a grad će im isplaćivati naknadu u visini prosečne zarade.
Nije navedeno da li će ove svojevrsne romske gradske straže red i mir zavoditi uz pomoć vatrenog ili hladnog oružja,motki i palica,ili će se oslanjati samo na snagu mišića uz logistiku ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije.
,,Pred Ustavom i zakonom svi su jednaki.''(Ustav RS,član 21.)
Hoću i ja da zavodim red i mir u mom kraju i da mi država sve to plaća.
Kakva besmislica...al' dobro,gradski funkcioneri će i tu da nađu prostor da dobiju mito a iznad njih nema zakona da ih kazni.
 
@Tamiš
Tačno,zaboravih... i da se i neromska deca oslobode polaganja ispita kao i romska,da se i ostalim gradjanima dodele specijalne kvote i dodatni poeni prilikom upisa fakulteta kao i Romima,da se uvedu ulične straže,a sve prema zakonu o zabrani diskriminacije.
Da se ukine naziv rómi,jer to na ciganskom jeziku znači ljudi-iz čega proističe da smo svi mi ostali neromi,u prevodu -neljudi,što je vredjanje svih gradjana koji nisu ,,romi'' ,i to vredjanje i širenje mržnje, i na rasnoj i na nacionalnoj osnovi-što je takodje u dubokoj suprotnosti sa važećim zakonima Republike Srbije.
 
Za red,mir i poštovanje ugovora u naseljima u koja će biti preseljeni žitelji "Karton sitija", biće zaduženi predstavnici koje će Romi sami birati, pišu "Novosti".

Ha ha ha... mogu da mislim kako ce to da izgleda. Opisao je Sremac nesto slicno...

- Боли ме, газда Ивко, заклаја ме поганац, са туп нож ме заклаја. У стрце ме ударија нестрећа циганска чађава погана! Много ме боли! Ти ће' да заборавиш: добар си, газда Ивко! Ама ја не можем да му заборавим; ни на унучики да му не заборавим! Кој га је најмија да нас срамоти, казујте; Циганчики да му покољем! - рикну чалгиџи-башија, тресући главом и грувајући се у прси, па полете на гомилу, а ова га задржава, па се направи читав вашар.
- Аман! Помагај, газда Ивко! - вичу они.
- Пуштите ме! Аман, Цигани, пуштите ме да му све покољем, и жену и децу, и синови и унучики, па ако су десет пуне черге! Аман! Што да ме острамоти и оцрни образ, куче селско! - дере се онај.
- Не дај, газда Ивко! Аман, домаћине! Љут је, пцето је, па не знаје шта чини! Аман, газда Ивко, оће да напраји курбан сас наши Циганчики!
- Јао-о-о! - дере се чалгиџи-башија, да се чак у трећу авлију чује. - Јао! Газда Ивко! боли ме, боли за овуј срамоту!
- Кој га је нашаја и довеја, зборите, Цигани!
- Калакурдија - рече један и показа га.
- Калакурдија - потврдише остали.
А Калакурдија, чим чу име своје, смота ћемане под леву мишку, па наже да бежи; али га други зауставише, да спасу своје Циганчиће. Сви показаше тога који га је најмио и сад и њега истукоше на вратима, и на Калакурдију се сручи сада читав пљусак од песница и маљица. Газда Ивку криво што је било те свађе, јер слути зло.
- Оставите га! вели им Ивко и они одлазе, па заједно с истераним бубњарем - коме вратише инструменте: и бубањ и маљице и прутић - стадоше пред другу кућу као да пре тога ништа није ни било и засвираше.
 
Krkobabić: Red među kontejnerima 26. avgust 2009. | 01 :15
| Izvor: Večernje novosti Beograd -- Za red,mir i poštovanje ugovora u naseljima u koja će biti preseljeni žitelji "Karton sitija", biće zaduženi predstavnici koje će Romi sami birati, pišu "Novosti". Oni će sarađivati sa predstavnicima Centra za socijalni rad i MUP, a grad će im isplaćivati naknadu u visini prosečne zarade.
Nije navedeno da li će ove svojevrsne romske gradske straže red i mir zavoditi uz pomoć vatrenog ili hladnog oružja,motki i palica,ili će se oslanjati samo na snagu mišića uz logistiku ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije.

,,Pred Ustavom i zakonom svi su jednaki.''(Ustav RS,član 21.)
Hoću i ja da zavodim red i mir u mom kraju i da mi država sve to plaća.


Oво је таква небулоза, да просто остајем без текста! :eek:

Сличну ствар су направили када су направили "позитивну дискриминацију"
и заправо једино Ромима, само зато што су Роми, омогућили здравствену заштиту!

Пре извесног времена сам имала тему о томе.

А ово је летак убачен свим грађанима у сандуче, у коме се види (под тачком 11),
да је једино ромској заједници омогућена та привилегија, да има бесплатно здравствено
осигурање, по основу националне припадности! :rtfm:

w8w4rr.jpg


fnzk83.jpg
 
Ustav RS ne poznaje nikakvu pozitivnu diskriminaciju.
Prema sporazumu o readmisiji,koji je gradjanin Ivica Dačić sklopio sa EU,krajnje odredište evropskih Cigana nije Indija,nego upravo Srbija!
Ovde su dobili neka prava isključivo na osnovu nacionalne i rasne pripadnosti što je grubo kršenje zakona!Romska deca ne polažu ispite prilikom upisa u škole.Država im traži posao,daje im prioritet u odnosu na druge nezaposlene gradjane i daje im selektivno novac za pokretanje sopstvenog ,,biznisa''.Ukoliko su bez dokumenata,ili ne žele da pokažu dokumenta koja dokazuju da nisu gradjani Srbije,država im u tom slučaju,pošto su Romi (ljudi,prim.prev.),izdaje besplatne izvode o državljanstvu,besplatne lične karte i Srpske pasoše,na šta neromi (neljudi,prim.prev.) naravno nemaju prava.Imaju kvote i dodatne poene prilikom upisa fakulteta,njihova deca i nezaposleni dobivaju besplatnu zdravstvenu zaštitu,ne plaćaju struju,vodu,porez,uvode ulične straže,i sve je to kažnjivo prema zakonu o zabrani diskriminacije i sve im to,paradoksalno,obezbedjuje Vlada RS.
 
Poslednja izmena:
Који идиотизам ????

Али тражили смо Демократију, хоћемо ДОС, ЗЕС ...

Е па сад мора нешто и да се претрпи, јел ...

Декада цигана,
на пример ...
 
Ne znam bas...

Kako bi sve to moglo da se zloupotrebi... mogu samo da zamislim.

Mislim da bi cela stvar daleko vise naskodila Romima.

S druge strane, ako nam namecu zapad, a narocito SAD kao primer uredjenja, demokratije itd., eto, mogli bi da probaju sa organizovanjem tzv. ,,komsijskih patrola'' (neighborhood watch), gde gradjani samo u krajnjoj nuzdi pristupaju sukobu sa kriminalcima, ali se savetuju da prvenstveno obaveste policiju.

Tako bi se umesto paranoje u vezi naoruzavanja jos jedne manjine i pravljenja etnicki cistih paravojski, stvarila mogucnost da se gradjani svih nacionalnosti ukljuce u problematiku zastite imovinske i licne bezbednosti svog komsiluka i pomognu u radu policije.

Zasto da ne... i naloziti opstinama da organizuju komsijske patrole i straze u smenama. Nije kao da zivimo u nekoj skandinavskoj zemlji, pa da nemamo kriminal alarmantnih razmera.

Medjutim, sto neko rece, stvar je u tome da se isprse kao toboznji dusebriznici u dekadi Roma i da se Djilas opere za svoje javne rasisticke ispade protiv Roma.
 
@Tamiš
Tačno,zaboravih... i da se i neromska deca oslobode polaganja ispita kao i romska,da se i ostalim gradjanima dodele specijalne kvote i dodatni poeni prilikom upisa fakulteta kao i Romima,da se uvedu ulične straže,a sve prema zakonu o zabrani diskriminacije.
Da se ukine naziv rómi,jer to na ciganskom jeziku znači ljudi-iz čega proističe da smo svi mi ostali neromi,u prevodu -neljudi,što je vredjanje svih gradjana koji nisu ,,romi'' ,i to vredjanje i širenje mržnje, i na rasnoj i na nacionalnoj osnovi-što je takodje u dubokoj suprotnosti sa važećim zakonima Republike Srbije.

Izvini, ali to ,,Romi'' ne znaci ,,ljudi'' u smislu ,,ljudska bica'', nego ,,narod" ili sto bi Bosanci rekli ,,raja''.

Sto se ostalog tice, mogu da se slozim.

Davanje povlastica nekoj manjini u situaciji krajnje krize u odnosu na vecinu nije nista manje ,,govor mrznje'' od pozivanja na linc i sirenja nacionalisticke ili rasisticke propagande. cak je mnogo efikasnije.
 
Ništa tu nije smešno.
Jednoj etničkoj grupi se daju prava koja drugi gradjani nemaju-to je jasna diskriminacija,zakon ne poznaje nikakve izuzetke niti Stevana Sremca.

a koja to "etnichka grupa u Srbiji zivi kao shto zive Romi........da li postoji neka organizacija, poput skih-hedsa, koja je ostrvljena prema nekoj drugoj "etnichkoj grupi

ps.Ja ne znam po kom kriterijumu odredjujete pravo na zivot u Srbiji..........ima Roma koji su tu nekoliko stotina godina i odakle vam to da mislite da polazete vece pravo na Srbiju nego oni.......
.da nije, mozda, boja koze u pitanju ili tako neki "kvalitet za koji ste lichno zasluzni"
 
a koja to "etnichka grupa u Srbiji zivi kao shto zive Romi........da li postoji neka organizacija, poput skih-hedsa, koja je ostrvljena prema nekoj drugoj "etnichkoj grupi

ps.Ja ne znam po kom kriterijumu odredjujete pravo na zivot u Srbiji..........ima Roma koji su tu nekoliko stotina godina i odakle vam to da mislite da polazete vece pravo na Srbiju nego oni.......
.da nije, mozda, boja koze u pitanju ili tako neki "kvalitet za koji ste lichno zasluzni"

Mozda bi pravo pitanje bilo, ako postoje takve organizacije, kakve je pomake policija napravila na tom polju.

Koliko ih je privedeno proteklih godina; koliko saslusano; do kojih podataka se je doslo...?

Koje finansijere ovih grupa je otkrila istraga?

Kakva je veza izmedju italijanskih vlasti i Nacionalnog stroja?

itd. itd.
 
Ne mora baš sve da se gleda sa pravne strane.
Problem Roma se nikad neće rešiti dok se oni ne integrišu u društvo. Tad će biti bolje i njima i nama.
A ove mere mogu da se shvate i kao humanitarna pomoć Romima.

Cim nesto ,,ne mora po zakonu'' onda je to izgovor za dalje bezakonje koje ce da curi kroz tu rupu.

Humanitarna pomoc je ok, ali ne moze biti deljena po nacionalnoj osnovi.

Ja znam za romske porodice koje uzimaju sve sto mogu preko Crvenog krsta, a da su pritom stvarno dobrostojece.

Ali nisu krivi oni sto uzimaju, nego oni koji im daju zato sto su Romi.

Pa zar to nije najgora moguca rasisticka ili nacionalisticka uvreda - da ti neko daje socijalnu pomoc zbog tvoje nacionalnosti nezavisno od tvog imovnog stanja?! :dash:

Medjutim, kako rece jedan moj poznanik Rom:

,,...Al' to nismo krivi mi Romi. Krivi ste vi Srbi sto ste budale."
 
Cim nesto ,,ne mora po zakonu'' onda je to izgovor za dalje bezakonje koje ce da curi kroz tu rupu.

Humanitarna pomoc je ok, ali ne moze biti deljena po nacionalnoj osnovi.

Ja znam za romske porodice koje uzimaju sve sto mogu preko Crvenog krsta, a da su pritom stvarno dobrostojece.

Ali nisu krivi oni sto uzimaju, nego oni koji im daju zato sto su Romi.

Pa zar to nije najgora moguca rasisticka ili nacionalisticka uvreda - da ti neko daje socijalnu pomoc zbog tvoje nacionalnosti nezavisno od tvog imovnog stanja?! :dash:

Medjutim, kako rece jedan moj poznanik Rom:

,,...Al' to nismo krivi mi Romi. Krivi ste vi Srbi sto ste budale."
Kad god se nešto "deli" , tad i neko drpa.
Pravdu su izmislili komunisti. Nikad je nije bilo i neće je biti.
 
U potpunosti sam za sve ove privilegije koje dobija Ciganski narod i zalažem se da i ostali gradjani dobiju takodje iste privilegije,da bi postigli neophodnu ravnopravnost nas i naše neromske dece koja je zagarantovana
važećim zakonima RS i pravnim aktima UN i EU.
 

Back
Top