Quantcast

Romčević: Srbija neće preživeti ovu vlast

Bornemisa

Aktivan član
Poruka
1.217
Јааааааааооооооооо.......... НЕ ЛУПЕТАЈјјјјјјјј.................
Објасни ми ти КАКО ЈЕ МОГУЋЕ да ТВ СТАНИЦА Н! нон-стоп емитује у сред Београда и Србије стално ЕМИСИЈЕ УПЕРЕНЕ ПРОТИВ СВИХ НАС - НЕ САМО ПРОТИВ ВЛАСТИ.........
Sta je konkretno upereno protiv interesa Srbije?

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.544
Ценим твој манир у дискусијама, али се не могу сложити са закључцима које изводиш.
Идемо редом...

Како је могао да реагује, а да се не замери онима, којима и ти сугеришеш да се не треба замерати?
Где је ту принцип?
Кад уради оно што сте ви желели, тада је издајник?
Схваташ ли тај парадокс?

Иста ствар; да није прихватио редукцију територија- НАТО би војно сравнио и РС и Србију (СРЈ); опет "фали" принцип...:think:

Не сећам се да је режим ДС повукао то признање!?

Да ли знаш шта је било алтернатива?
Поуздано знаш?:roll:

Као и прича о моћима Милошевића да га одбрани од НАТО, али се уредно користи његова законска обавеза да брани суверенитет државе као "доказ" да је ратоборни лудак; опет- где је ту принцип?
Не ваља кад ради по свом; не ваља ни кад ради по вашем?
Кад ваља, мајкуму?:lol:

Крив је онај, ко мисли да је довољно рећи да је цар го; право, да то каже- стиче се објективним приступом и анализом- како је цар остао го, и ко га је скинуо.
Сви би овде право, само тек по неко примећује да се пре тога морају испунити и дужности.
Много је овде политикантства, а премало политике. Ми, Срби, под хитно морамо да се оканемо тог манира проналажења труна у туђем оку, јер се тако губи и држава, и становништво, и перспектива.
И све ово што ти рекох- не значи да се слажем или не слажем са тобом; само бих да дискусију вратим на ниво објективнијег сагледавања проблема који су нас последњих 30 година снашли, а бојим се да си и сам подлегао шаблонском посматрању, за шта овде нико није крив (с' обзиром на паклену пропаганду), али сви сносимо последице таквог необјективног приступа у одређивању- ко је за шта крив...
Могли смо да обајвимо рат РХ ако они обришу РСК. Али, издајник Милошевић је договорио да тако буде. То ми смета.
Увек је већа кривица онога ко је грешку учинио него онога ко је можда имао прилику да поправи ствари. Ми смо могли да повучемо признање да је Коштуница хтео... али није. И он је превара.

Што се тиче "ратова" 90тих... Тога, за нас, практично није би било. Мало на почетку око Вуковара... али то беше ЈНА... и то је све. Које битке се сећамо од после Вуковара до пада Книна? Ниједне. Све је лаж. Ми као мрзимо Хрвате, они као мрзе нас... Турбопатриоте овде краду, а и њихови не заостају. Нама су овде од привреде током 90тих "порасли" Мишковићи, тамо Тодорићи.
Исти смо као једнојанчани близанци. Највећа је разлика што смо ми са екавицом а они са јекавицом. Све остало је исто.

Велика предност РХ је што су укапирали ко је главни, па су се добро и практично повезали. А ми чекамо годоа.

Око КиМ... можда нама не би било пријатно да Нато вршља по КиМ, али би покрајина и даље била управљана из Београда. То је укратко Рамбује. Нисмо хтели - добили смо по глави. Јасно као 2 и 2.
Зашто смо чекали? Нас и Руса 300 милиона. Јес... ал' за мало.
Руси ни после 20 година Путина нису дошли, а не зна се ни да ли ће за идућих 20. Ми да изгинемо као живи штит? Ја не бих, ни за кога више.
То би заиста била наша независна политика, да свим великим силама кажемо... да се врате одакле су дошле. Економија може, политика стоп.

norge_srbin

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.530
А ми чекамо годоа.
Cekamo godinama. 75+ godina. Cekacemo jos toliko, ko prezivi kao Srbin, pricace, kao poslednji Mohikanac.

То је укратко Рамбује. Нисмо хтели - добили смо по глави. Јасно као 2 и 2.
Da smo imali Ramba due, mozda i ne bismo. Ali tesko se u nas Rambo gaji, nema odgovarajuceg pelcera, zato mnogo lakse "ide" industrijska konoplja. Ne rimuje se, bash bash! :smeker:

Jami19

Elita
Poruka
19.499
Могли смо да обајвимо рат РХ ако они обришу РСК. Али, издајник Милошевић је договорио да тако буде. То ми смета.
Увек је већа кривица онога ко је грешку учинио него онога ко је можда имао прилику да поправи ствари. Ми смо могли да повучемо признање да је Коштуница хтео... али није. И он је превара.

Што се тиче "ратова" 90тих... Тога, за нас, практично није би било. Мало на почетку око Вуковара... али то беше ЈНА... и то је све. Које битке се сећамо од после Вуковара до пада Книна? Ниједне. Све је лаж. Ми као мрзимо Хрвате, они као мрзе нас... Турбопатриоте овде краду, а и њихови не заостају. Нама су овде од привреде током 90тих "порасли" Мишковићи, тамо Тодорићи.
Исти смо као једнојанчани близанци. Највећа је разлика што смо ми са екавицом а они са јекавицом. Све остало је исто.

Велика предност РХ је што су укапирали ко је главни, па су се добро и практично повезали. А ми чекамо годоа.

Око КиМ... можда нама не би било пријатно да Нато вршља по КиМ, али би покрајина и даље била управљана из Београда. То је укратко Рамбује. Нисмо хтели - добили смо по глави. Јасно као 2 и 2.
Зашто смо чекали? Нас и Руса 300 милиона. Јес... ал' за мало.
Руси ни после 20 година Путина нису дошли, а не зна се ни да ли ће за идућих 20. Ми да изгинемо као живи штит? Ја не бих, ни за кога више.
То би заиста била наша независна политика, да свим великим силама кажемо... да се врате одакле су дошле. Економија може, политика стоп.
Da ali neuvaženi Hefestos smatra da je Nato kriv za sve od 1990, prema tome smatra bizarnim da ti želiš savezništvo sa Amerikom.

norge_srbin

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.530
Da ali neuvaženi Hefestos smatra da je Nato kriv za sve od 1990, prema tome smatra bizarnim da ti želiš savezništvo sa Amerikom.
Uvazeni HEFE je malo lu lu. Malo vise Lunatic. Ne bi bio nikakav problem, ali problem je sto 90% glasaca u Srbiji ima slican navoj vijuga kao HEFE. Industrijska Proizvodnja. Industrijska Konoplja. Industrijjska eSeNeSeS Droplja.

Tenkre

Elita
Poruka
22.728
Све знам - али ми је ипак невероватно да та ТВ Н1 24 сата дневно САМО ЕМИТУЈЕ ЕМИСИЈЕ КОЈЕ СУ ТОТАЛНО АНТИСРПСКЕ и ПРОТИВ СРБИЈЕ......... НИСУ МИ ЈАСНИ........
Koje su to emisije.Ne gledam preterano tv.SBB sam pretplatnik i ponekada sam znao da bacim oko na N1.Nisam video te antisrpske i protiv Srbije emisije.Video sam da N1 nije naklonjena Vučiću i njegovima,a Vučić i njegovi nisu Srbija,zar ne?Pa i ja sam protiv AV,a to ne znači da sam anti,nego prosrpski nastrojen i od uvek sam bio patriotski nastrojen

HEFESTOS 1

Elita
Poruka
16.226
Platin
Проблем није био у Милошевићу, него у западним државама, које су признале РХ у "авнојевским" границама, иако су знале за проблем са Србима и њиховим статусом. Просто их није било брига.
И сад- за то треба да кривимо Милошевића, јер на њега смемо да се љутимо? :roll:
Сети се или пронађи на нету шта је било став западне коалиције по питању РСК, и биће ти јасно зашто су Милошевићеви потези- изнуђени.
Имао је он ту грешака, не спорим; али, то су биле грешке поштеног човека у свету протува.
Ја за то не могу никако да га кривим.
Ми као мрзимо Хрвате, они као мрзе нас... Турбопатриоте овде краду, а и њихови не заостају. Нама су овде од привреде током 90тих "порасли" Мишковићи, тамо Тодорићи.
Са тим се слажем у потпуности.
Наивно је помислио да ће моћи да их контролише, и ту је баш испао глуп...
Стоји, са само јендом малом разликом; дужни су нам милион глава, нешто територије и имовине, па онда можемо да причамо даље...

Да, када би све остало као у последњој деценији прошлог века...
У међувремену су се ствари нешто измениле, а сад Годоа чекају многи, јер је "Ликија и Поцоа" све више...:lol:
Зар не знаш шта је тражено у Рамбујеу?

Ја не бих, ни за кога више.
То није ствар избора, већ обавезе, Платине...
Ако не осећаш обавезу- знаш шта ти је чинити; кандидуј ту своју политику.
А онда се понашај у складу са резултатом,
јер је све друго- издаја.
Тако је свет устројен, чак и на западу; знаш ли колико њих је у САД заглавило мардељ, јер није хтело да иде у Вијетнам, а ти гунђаш што ти је неко тражио да браниш своју земљу?:think:
Па, зар им нисмо то рекли?
И колико је то вредело 1999?

zlatko01

Elita
Poruka
17.458
Потпуна ИСТИНА !
+++++++++++++++++++++++++
Али у вези ове теме ипак ми ово није јасно, тј. како то да нас ММФ хвали а опозиција унутар Србије све пљује - ништа ми није јасно:

Odbor izvršnih direktora MMF-a: Srbija uspešno sprovodi ekonomski program
Autor: Beta

Odbor izvršnih direktora Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) doneo je odluku o uspešnom završetku trećeg razmatranja rezultata ekonomskog programa Srbije, koji je podržan Instrumentom za koordinaciju politike (The Policy Coordination Instrument – PCI), saopštila je danas Narodna banka Srbije (NBS).

Odbor izvršnih direktora MMF-a ocenio je da Srbija nastavlja uspešno da sprovodi definisani ekonomski program, uz dobre domaće faktore rasta, nisku inflaciju, zdrav finansijski sistem, sprovođenje strukturnih reformi i dalje smanjenje učešća javnog duga u BDP-u.

Naglašeno je da Srbija nastavlja da ostvaruje dobre ekonomske rezultate, uz rast koji je podržan svim komponentama – potrošnjom, javnim ulaganjima, izvozom i rekordno visokim prilivima stranih direktnih investicija.

Domaći faktori, odnosno snažna domaća tražnja, u potpunosti kompenzuje negativne uticaje iz spoljnog okruženja.

Za 2020. godinu MMF projektuje rast Srbije po stopi od četiri odsto.

Odbor izvršnih direktora MMF-a je konstaovao i da se program sprovodi po planu ida su kvantitativni ciljevi za kraj septembra 2019. godine ispunjeni.

Ističe se i to da je inflacija u Srbiji očuvana na niskom nivou i da nastavlja da se kreće blizu donje granice inflacionog koridora NBS.

NBS, kako je ocenjeno, nastavlja da vodi adekvatnu monetarnu politiku i u uslovima niskih inflatornih pritisaka referentnu kamatnu stopu je od jula snizila tri puta.

Snažan priliv stranih direktnih investicija tokom većeg dela 2019. godine bio je faktor pritisaka na jačanje dinara, a u takvim uslovima NBS je na deviznom tržištu bila neto kupac deviza.

Odbor izvršnih direktora MMF-a je ocenio i da je finansijski sistem Srbije zdrav, o čemu svedoče svi pokazatelji, dok će važna podrška srednjoročnom rastu biti razvoj tržišta kapitala i nastavak dinarizacije.

Nastavljaju se i dobri fiskalni rezultati, uz dodatno smanjenje učešća javnog duga i napredak na planu reforme poreske uprave i jačanje okvira za upravljanje javnim investicijama.

Očuvanje fiskalne discipline očekuje se i u narednom periodu, uz ocenu da se fiskalnim deficitom od 0,5 odsto BDP-a, koji je planiran budžetom za 2020. godinu, obezbeđuje dalje smanjenje javnog duga, a istovremeno se stvara fiskalni prostor za kapitalne investicije i dodatno snižavanje poreskog opterećenja rada.

MMF je pozdravio dalje popravljanje uslova na tržištu rada, uz rast zarada i pad nezaposlenosti.

Odbor je ocenio i da nosioci ekonomske politike u Srbiji ostaju posvećeni sprovođenju strukturnih reformi i u 2020. godini, a radi povećanja potencijalnog rasta Srbije i daljeg rasta investicija. Odluku je Odbor doneo bez održavanja formalnog sastanka, što je mogućnost koja se koristi kada se proceni da formalna diskusija nije potrebna, s obzirom na dobro sprovodjenje mera ekonomske politike i dobre makroekonomske rezultate Srbije, precizirano je u saopštenju.

Tabaković: Odluka MMF-a očekivana
Guvernerka NBS Jorgovanka Tabaković je povodom odluke MMF-a istakla je da je, ako se imaju u vidu ekonomski rezultati Srbije, odluka očekivana.

"Srbija će nastaviti da sprovodi svoj ekonomski program jačanjem domaćih faktora rasta, čuvanjem inflacije na niskom nivou, kao i očuvanjem stabilnog i zdravog finansijskog sektora i u narednom periodu", poručila je Tabaković.

Naglasila je i da će sve mere koje se donose imati za cilj rast životnog standarda građana i podsticajne uslove poslovanja za domaću privredu.

Instrument za koordinaciju politike odobren je Srbiji u julu 2018. na period od 30 meseci, savetodavnog je karaktera i ne predvidja korišćenje finansijskih sredstava.

Ekonomski program Srbije, koji je MMF podržao svojim Instrumentom, ima za cilj očuvanje makroekonomske i finansijske stabilnosti i nastavak strukturnih i institucionalnih reformi za podsticanje bržeg i sveobuhvatnog rasta, stvaranje novih radnih mesta i dalji rast životnog standarda građana.
zbog čega je viktor Orban otkačio MMF

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.