"Romantic caffe"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

n-a-t-a

Ističe se
Poruka
2.102
Evo jedne teme za koju se nadam da ce smanjiti caskanje na ostalim temama.
Pravila su sledeca:
mozete da:kazete
neku svoju misao
napisete neki stih
sta radite trenutacno
kako se osecate
napisete nesto za voljenu osobu
itd.........


Ali PAZNJA!!!!
izasli smo vam u susret sto znaci da ocekujemo manje caskanja na ostalim temama a isto tako necu da vidim medjusobno vredjanje....sve to ce se kaznjavati............i pokusajte da ne odstupate previse od Romantike,ako je to ikako moguce.....

uzivajte,zabavite se.............i pre svega budite romanticni:heart:
 



kat011.jpg
 
Noc, u vazduhu cudan znak
Noc, nebo crveno ko mak
U nama duhovi zli
U zlatnom polju jahali smo mi.

Noc, podivljali pas
Noc, zubima ujela nas
Ja otkrih moc
U senu sam te ljubio svu noc
Predivnu noc.

Govor tvog tela, govor tvoje koze
Nemirna bedra osedlo sam tad
Govor tvog tela, govor tvoje koze
Konjanik cuda te noci sam bio ja.

Noc, nasa cela obli znoj
Noc, pokri nas zvezda roj
U oku lik
Zrikavci prigusili su krik.

Noc, neki vanzemaljski zvuk
Noc, umoran klonu struk
U isti cas
Sve planete gledale su nas
Gledale nas.

Govor tvog tela, govor tvoje koze
Nemirna bedra osedlo sam tad
Govor tvog tela, govor tvoje koze
Konjanik cuda te noci sam bio ja.

Govor tela tvog ...
 
Tvoje oci,
Kao zrele sljive padaju po meni,
Tvoje oci vrlo dobro znam.
Napolju svice,
Otici ces iz moje sobe brze
Nego svetlost
Sto kroz prozor ulazi zrak po zrak...

Kada spavas,
Ne mogu da ne mislim sta sanjas,
Ne mogu da ne mislim sta mislis,
Kada spavas ti.

Tvoje oci, tvoje oci,
Progone me,progone me,
Tvoje oci, tvoje oci,
Progone me, progone me,
Tvoje oci.

Tvoje oci,
Kao letnja kisa padaju po meni,
Tvoje oci vrlo dobro znam.

Nato ajde budi dobra pa otkljucaj temu psst romantika bez reci
 
Nato ajde budi dobra pa otkljucaj temu psst romantika bez reci


dzordzi ja ne mogu da otkljucam temu koju nisam zakljucala,to ces morati da pitas buntovnika.......

uostalom koliko sam ja mogla da vidim ta tema je bila bas poput caskanja i iz tog razloga je i zatvorena,ali zato sam ja i otvorila ovu temu gde mozete da pisete na taj nacin.....
 
Evo jedne teme za koju se nadam da ce smanjiti caskanje na ostalim temama.
Pravila su sledeca:
mozete da:kazete
neku svoju misao
napisete neki stih
sta radite trenutacno
kako se osecate
napisete nesto za voljenu osobu
itd.........


Ali PAZNJA!!!!
izasli smo vam u susret sto znaci da ocekujemo manje caskanja na ostalim temama a isto tako necu da vidim medjusobno vredjanje....sve to ce se kaznjavati............i pokusajte da ne odstupate previse od Romantike,ako je to ikako moguce.....

uzivajte,zabavite se.............i pre svega budite romanticni:heart:

Nato draga baš ti hvala, da ne bi tebe, ne bi bilo ni romantike, pa još postade i moderator, svaka čast, živa bila, romantika će se baš povampiriti iz mrtvih, samo tebi zahvaljujući;)
 
dobro jutro :heart::heart::heart:

Jos sam jucer drhtala i kao rijeka nemirnih
uzdaha takva obale oplakivala,a danas rukopisom
svoga srca na mekom papiru svoje duse tvoje
biserno ime ispisujem i kazem ti kako za tebe
imam osmjeh u onom vrtu ruza sto je ljepsi od
svakog cvijeta koji znam i kako narastam dahom
tvoga proljeca u svom snu.
Dragi mozda ti se cini da placem ili moj glas
u ponoc nestaje ,ali zaista plovis mojim zjenicama
i znam da je svako slovo kojim pisem tvoje ime ,
zlatno slovo tvoga imene u mojim otkucajima.
Ako sumnjas, upitaj svoje oci i moje prste sto se
u plavoj noci lome,i tad mi reci zasto lutas ruznim
vrtom i dajes mi svoje usne slatkih poljubaca...
Zasto tvoju kosu zvijezde pletu,a na tvojim grudima
lisce lipe spava,dok gledas jutro u granama proljeca.
Dopusti jasnoj vrelini mog daha da te uz mene privije,
kazi svojim mislima neka zagrle moje tijelo i ja cu ti
prici crvenim jabukama i njihovim sokovima natopiti
tvoje pore.
Ne cekaj uzalud dragi moj vec u boji mojih obraza ugasi
zedj.Lezi u moje ruke i radosno zamirisi,i tad ces
osjetiti kako s njima tvojim tijelom pjevam,kako se
u mojim prstima tvoje ime budi,kako se tvoji
otkucaji s mojom dusom slazu i tebe u dahu proljeca ,mom
zivotu daju...
 
moje suze jos uvek ispunjavaju
okean tuge
plavetnilo sjajno
trazi srecu sa ove strane duge

zamisljenih ociju
prolazim kroz vodopade srece
bilo je lepih dana
ali vise ih biti nece
 
Poslednja izmena:
Evo to je to nepozvano
Strano prisustvo evo ga

Jeza je na pučini čaja u šolji
Rđa što se hvata
Na rubovima našeg smeha
Zmija sklupčana u dnu ogledala

Da li ću moći da te sklonim
Iz tvoga lica u moje
 
Evo ga treća je senka
U našoj izmišljenoj šetnji
Neočekivani ponor
Između naših reči
Kopita što tutnje
Pod svodovima naših nepaca

Da li ću moći
Na ovom nepočin-polju
Da ti podignem šator od svojih dlanova
 
Ne mogu tebi ja da ljubav naredim
da tvome oku vratim izgubljeni sjaj
ne mogu da ti srce ceznjom zarobim, a htela bih

Ne mogu ja u tvoje snove nezvana
na druge da se ljutim sto te nemam ja
ne mogu da ti budem vaznija od svih, a htela bih

Sareni leptiru mog sivila
ne idu ni nevini sa krivima
sta cu i ja medju zivima
 
U vrtu crveni karanfil cveta
ne može da usni, ne može da čeka
samo jednu želju ima:
da što brže, u trenu procveta!

Vidim jedan živi plamen
njegovo rumenilo miluje vetar
i on samo jednu želju ima:
da što pre, što brže izgori!

A ti, u mojim venama, u mom srcu
šta je tvoj san, šta želiš ti, ljubavi?
 
Evo jedne teme za koju se nadam da ce smanjiti caskanje na ostalim temama.
Pravila su sledeca:
mozete da:kazete
neku svoju misao
napisete neki stih
sta radite trenutacno
kako se osecate
napisete nesto za voljenu osobu
itd.........


Ali PAZNJA!!!!
izasli smo vam u susret sto znaci da ocekujemo manje caskanja na ostalim temama a isto tako necu da vidim medjusobno vredjanje....sve to ce se kaznjavati............i pokusajte da ne odstupate previse od Romantike,ako je to ikako moguce.....

uzivajte,zabavite se.............i pre svega budite romanticni:heart:

Hej ti mala moderatorko, aj mi reci sreće ti dal je ovo romantično što ću ti sad ispričati, ja ne umem da sklepam stihove, stara škola šta ćeš, u moje vreme nije baš bilo puno romantike, šalim se naravno, ali čuj ovo.
Pre neki dan sam upoznala jedan bračni par, onako, nije bitan povod, žena pedeset i neku, kasnije sam čula da je veoma bolesna, naravno nisam pitala šta je u pitanju, inače, kost i koža, izmoždena, izgleda starije od sopstvene babe, a muž, par godina stariji, ali bogo moj, kao stariji brat, brace Klunija, za stolom nas bilo 6-7 parova od tri banke pa do pet, sve smo balavile ko da nikad muško videle nismo.
Povela se priča gde i kako se ko od parova upoznao, on ispriča kako je slučajno bio u našem gradu, video je kao maturantkinju i za dve nedelje su se i venčali.
Na to će ona pomalo stidljivo, svesna valjda svog jadnog izgleda i naših gladnih pogleda: pa sigurna sam da si se od tada milon puta pokajao, a braca Kluni stariji, pogleda je onako kako svaka žena sanja da je pogleda NJEN Kluni i kaže: da se još tri puta rodim i živim životom kralja, ništa mi to ne bi vredelo kada ti ne bi bila pored mene.
Pa šta reći, ona ispade nekako i najmlađa i najlepša, a mi ostale navalismo na večeru usput joj zavideći, i stideći se naravno.:rumenko::rumenko::rumenko:
 
Ispricacu vam jednu pricu,o devojci koja citavog zivota lutala je.Imala je plave oci ali pogled tako prazan,ni sama nije znala sta ce od zivota ni sta ce biti jednog dana.I ovo je ona klasicna prica kada u lose drustvo upala je,zivot je skoro upropastila a bila je tako mlada.Jednog dana dok je u skolskom dvoristu prolazila,ugledala je jednog mladica,tamnih ociju,lepog,vedrog lica.

Taj trenutak za nju bio je caroban i izmamio je stidljiv osmeh sa njenih usana,ni sama nije znala zasto ali svoje srce je slusala,znala je da u njemu ima nesto posebno i nije ga pustala.Kako su dani prolazili ona ga nije izbacivala iz glave,stajala je u dvoristu i gledala sa strane tu divnu dusu kroz koju struji toplota.Ubrzo sudbina je spojila njih dvoje,sreli su se na hodniku,razmenili par reci i nastavili da stoje u potpunoj tisini kao da je cutanjem sve receno i odjekuje u daljini,neizbeznost,da ce njihove usne se spoje i postanu jedno.

Zajedno su provodili dane i sve tako divno je bilo,ali njeno drustvo previse zlo je bilo,napravili su zamku u koju su upali oboje,razocarani i tuzni nastavili su svoju sudbinu da kroje,sada kad bili su sami ponovo su poceli da se boje.

Jedne noci njeno drustvo odlucilo je da je oraspolozi davajuci joj otrov,govoreci da vreme prolazi,kako ona nije ista i da ce otrov pomoci,oticice u novi svet,na sve ce zaboraviti.Sa vec dovoljno problema ona je posustala uzela je otrov,priblizila ga svojim usnama.
Zastala je!
Sumnja se budila u seni,sta ja to radim mislila je u sebi...meni ovo ne treba,ja ne zelim da pripadam ovom svetu,ali drustvo je bilo tu i ona nista nije mogla,da odustane snage nije smogla.
Ali na svu srecu,neko je zakucao na vrata,neko je otvorio i nju panika je pocela da hvata,to je bio on njen san i java,a ona je u ruci drzala otrov koji bi je odveo do veceg jada.

On,kada je video sta radi sprecio je bacio je sve i zagrljajem lecio je,rekao je da mu je zao,na vreme zaustavio sve,pored nje je pao i plakao je.I ona je plakala,jer bez njega opet izgubljena je bila,tu noc proveli su zajedno i ona prvi put normalan san je snila.Bez nocnih mora i nesanice u toplom zagrljaju,jutro je ponovo docekala sa osmehom na licu.

Vreme je prolazilo i njima je bilo lepo.
Pokazao joj je kako da uziva u malim stvarima,prirodnim pojavama i suncevim carima kako njeno srce bilo bi vedro i milo cak i kada nije tu.
Kao da je znao da uskoro nece biti uz nju...
I dosao je i taj koban dan kada je rekao da odlazi i da mu je zao.
Ni on to ne zeli i da vremena je malo....odlazi daleko jer njegovoj porodici do daleke zemlje je stalo.Srce joj se cepalo ali opet hrabro je bilo,uzela je sprejeve i napisala KRISTIJANE VOLIM TE MOJE MILO,ovekovecila njihovo postojanje na skolskom zidu male reci sjajne.On kada je video nije znao sta da kaze ponovo je plakao,recima nije mogao da iskaze sve ono sto tada osecao je,cutao je,plakao je,nju nezno gledao je.

Otisao je i ona nastavila je sa svojim zivotom.....da uziva u malim stvarima i uporedjuje ih sa njegovom lepotom......bila je tuzna ali i svesna da zivot nije bajka...surova je stvarnost svaki korak je varka.....

Ova prica ima nastavak ako neko zainteresovan je da cuje.....ta devojka je jos uvek tu i snove snuje........


Natasa

 
Poslednja izmena:
Tatua tvojih da nije,
ne bi bilo neba u
slepom našem, romantičnom stanu.

Minića tvojih da nema,
zidovi ne bi nikad
iz očiju nestajali.

Noktiju nadograđenih da nije
vrbe ne bi nikad
nežne preko praga prešle

Mačkice tvoje da nije
Sunce ne bi nikad
U snu našem prenoćilo.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top