Romantčne boje mašte moje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
a37c5819df21dc119fc4d63a3f9c07a706c0f238[1].jpg

Ljubav koju ja gajim prema tebi zna da dobrobit onoga koji se voli znači više od dobrobiti onog koji voli, jer ljubav je nesebičnost. Ona to ne zna
 
Svaki put kada me izmrve do besmisla ja se sakrijem ovde.
Volela bih da ovakvo mesto postoji u stvarnosti, grad gde mogu samo da se šćućurim i ćutim.
Plasim se samo da sam ponekad previse bucna za ovaj prostor. Ali moja energija jednostavno nece da se umiri, stalno trazi, cunja, zeli da se izrazi... I mnogo mi prija interakcija sa vama. I kad niste tu, interakcija postoji. Upravo onakva kakva mi je u ovom trenutku potrebna.
d4eeb952824ee10f547ebaa76f9697a174d1e206[1].png
 
tumblr_p25utaypdw1ux510io1_500[1].jpg

Dijalog

Bila sam poput čvrstoga kristala
i u tvom sam se dahu rastopila,
bila sam zemlja što nije rodila
i u tvom suncu ja sam proklijala.
Nije mi žao što sam ti sve dala,
znam što je sudba i njezina sila,
znam što je teža, što su laka krila,
znam: vjetar si i bježiš poput vala.
Ako ko vjetar bježiš u kraj novi,
znaj da sa sobom svud, u sve daljine,
odnosiš lišće mog stabla zelena.
Ako si val u hridi, s tobom plovi
utroba zemlje moje, izmrvljena
i propada u tamne ti dubine.

Alojz Gradnik
 
523ebffa501a56caff35b9394cfd4fd477950eae[1].jpg

Biti dvoje, biti sretan zbog ljubavi. Trazim poljubi me tako da uđemo u večnost. Jednu malu, ušuškanu, gusto tkanu večnost. kad se dodirnemo, duboko u neznosti i ozledi, iza je zbunjenost unutra i pecat samoce na usnama. .Kada se prepustiš momentu sa utiskom da je prolazan, a ipak, suprotno tome, istovremeno doživiš trajanje, večnost tog momenta. Osećaj tada biva daleko snažniji, dublji od svega što si pre toga osetio. Predaja biva potpuna, bez rezervi.
U toj predaji nema gubitka. Sve je izgubljeno, i sve doživljeno, dobijeno.
Predivni trenuci. Tu si, takav kakav jesi, u tom trenutku, nesavršen, ali potpun.
Zatvorim oci i zamislim te bez mojih ujeda.
Negde gde su bila krila, ne boli nas vise.
Deca smo i nemamo pukotina. Ucis me da se smejem, pricam, pevam, plesem.
U visokim vlatima trave ulovim usnama zadnju kap krvi sa tresanja i poljubim te.
Neka ptica peva o besmrtnosti. Necu je ustreliti.
 
2b9db6811e21d8d58eae0815f55b7ec781af11d0[1].jpg

Vetar. Bez oblika. Samo pokret, dodir, osecaj, nagovestaj, obris. Nestalna, odvojena od svega, od svih. Prisutna u svemu. Koga briga gde i kako dalje? A dalje je prihvatanje, poverenje. Osetiti te trenutke celim bicem je neverovatno dragoceno. Ali ne mogu ostati u tome.
Izazov, iskorak iz poznatog. Napustanje onoga sto sam bila, onoga sto sam mislila da jesam. (Nostalgija pri samoj pomisli.) Odlazanje bez osvrtanja.
Stegnem srce i samo skocim. U dubine, tamo gde sam oduvek zelela biti.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top