Ролан Гарос,тенисери одлучили - одлазе након 15 минута

  • Začetnik teme Začetnik teme Zauz
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

?

  • Оствариће им тај захтев

    glasova: 0 0,0%
  • Неће

    glasova: 0 0,0%
  • Одакле знам

    glasova: 1 100,0%
  • Неутралан став

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    1

Zauz

Legenda
VIP
Poruka
54.502
СПРЕМА СЕ ХАОС НА РОЛАН ГАРОСУ! Тенисери одлучили - одлазе након 15 минута

Сукоб најбољих тенисера света и гренд слема добио је нову димензију. Играчи планирају да максимално смање медијске активности, преноси "ЕСПН".

Наиме, играчи који буду одабрани да учествују на конференцијама за медије исте ће у петак напустити након 15 минута, што симболизује чињеницу да гренд слемови издвајају свега 15 посто од прихода за наградни фонд.

Остатак играча у жребу одбиће да даје додатне интервјуе за главне медијске партнере турнира који полажу права на пренос, а то су ТНТ Спортс и Еуроспорт.

Након што је Ролан Гарос овог месеца потврдио да ће овогодишњи наградни фонд износити 61,7 милиона евра - разговори у свлачионици довели до одлуке да се у Паризу одговори стратегијом која је описана као „рад строго по правилима”, при чему ће вантеренске активности бити сведене на апсолутни минимум, тврди извор близак играчима.

Како се сазнаје, играчи су проучили правилник турнира и закључили да неће бити кажњени све док испуњавају своје уговорне обавезе које подразумевају кратке интервјуе са носиоцима права одмах након сваког меча.

Водећих 20 тенисера и тенисерки, укључујући Новака Ђоковића, Јаника Синера, Арину Сабаленку и Коко Гоф, су у спору са сва четири гренд слем турнира. Они сматрају да добијају недовољан удео у све већим приходима турнира.

Наградни фонд Отвореног првенства Француске ове године је порастао за 9,5% у односу на претходну, па ће победници у мушкој и женској конкуренцији добити по 2,8 милиона евра, али играчи су незадовољни јер је ово повећање далеко скромније када се посматра као проценат укупних прихода турнира.

Иако су приходи Ролан Гароса прошле године порасли за 14% (на 395 милиона евра), наградни фонд је порастао за свега 5,4%, чиме је удео играча у приходима смањен на 14,3%.

Откако је овај спор прошле године први пут доспео у јавност, играчи позивају гренд слемове да изједначе проценат са АТП и ВТА туровима, који играчима исплаћују удео од 22% од својих прихода.

https://www.novosti.rs/c/sport/teni...garos-grend-slem-bojkot-novinarske-aktivnosti

Добро да су се сетили коначно након појединачних прича на уједињење.
 
СПРЕМА СЕ ХАОС НА РОЛАН ГАРОСУ! Тенисери одлучили - одлазе након 15 минута

Сукоб најбољих тенисера света и гренд слема добио је нову димензију. Играчи планирају да максимално смање медијске активности, преноси "ЕСПН".

Наиме, играчи који буду одабрани да учествују на конференцијама за медије исте ће у петак напустити након 15 минута, што симболизује чињеницу да гренд слемови издвајају свега 15 посто од прихода за наградни фонд.

Остатак играча у жребу одбиће да даје додатне интервјуе за главне медијске партнере турнира који полажу права на пренос, а то су ТНТ Спортс и Еуроспорт.

Након што је Ролан Гарос овог месеца потврдио да ће овогодишњи наградни фонд износити 61,7 милиона евра - разговори у свлачионици довели до одлуке да се у Паризу одговори стратегијом која је описана као „рад строго по правилима”, при чему ће вантеренске активности бити сведене на апсолутни минимум, тврди извор близак играчима.

Како се сазнаје, играчи су проучили правилник турнира и закључили да неће бити кажњени све док испуњавају своје уговорне обавезе које подразумевају кратке интервјуе са носиоцима права одмах након сваког меча.

Водећих 20 тенисера и тенисерки, укључујући Новака Ђоковића, Јаника Синера, Арину Сабаленку и Коко Гоф, су у спору са сва четири гренд слем турнира. Они сматрају да добијају недовољан удео у све већим приходима турнира.

Наградни фонд Отвореног првенства Француске ове године је порастао за 9,5% у односу на претходну, па ће победници у мушкој и женској конкуренцији добити по 2,8 милиона евра, али играчи су незадовољни јер је ово повећање далеко скромније када се посматра као проценат укупних прихода турнира.

Иако су приходи Ролан Гароса прошле године порасли за 14% (на 395 милиона евра), наградни фонд је порастао за свега 5,4%, чиме је удео играча у приходима смањен на 14,3%.

Откако је овај спор прошле године први пут доспео у јавност, играчи позивају гренд слемове да изједначе проценат са АТП и ВТА туровима, који играчима исплаћују удео од 22% од својих прихода.

https://www.novosti.rs/c/sport/teni...garos-grend-slem-bojkot-novinarske-aktivnosti

Добро да су се сетили коначно након појединачних прича на уједињење.
Koliko minuta bi mi iz MAXI-ja trebali da bojkotujemo "koji procenat odvaja Delez"?
Džaba vam ono "kupivaćemo kod drugih" kad Delez čini preko 60%

A jel sam ja njih lupao po ušima da se bave tenisom?
Evo braćo dodjite u MAXI
fiju ovde fiju onde
plus nema pauze posle gemova setova mečeva
 
Noletov put
R1 - Mpetshi PerricardR2 - Royer / Q
R3 - Fonseca / Prizmic
R4 - Ruud / Paul / Sonego
QF - Rublev / de Minaur / Mensik / Etcheverry
SF - Zverev / Fritz/ Khachanov/ Lehecka
F - Sinner / Aliassime / Medvedev
nece nole daleko dogurati, u losoj je formi...osim toga ovde je mensik jedina pretnja po noleta, pa onda sinner
 
i sta sad nema teme o noletu
Доста је било да једна особа отвори тему и нико други не може да дође до изражаја или отвори исту јер је неко уграбио/уграбила те недељама,месецима,годину и више по некад траје.
Као бункер да саграде уграбе себи и онда то изазива огромне нервозе а у приватним порукама експлозије незадовољства јер се погрешно успоставља хијерхархија те погрешно стиче утисак недодирљивости нечије.
Сви смо исти сви смо анонимни и свако има право да отвори тему ако жели ~ нема места тестостерону нити хијерархији отимања права на отварање тема.
Стоп са прављењем идола од обичних особа које раде свој посао јавно ~ да,навијање,да праћење резултата ал' стоп фанатизму.Нисте Ви фанатик него обично такве теме заврше у тако неком незрелом тону екстремно емотивног доказивања ко је већи фан.
i mozemo pisati dje stignemo..
Наравно јер на пример Ви имате могућност ако желите да отворите тему о крикету сутра или нечему што Вас занима ал' има и неко други исту ту могућност.
 

Док Новак Ђоковић чека на свој други наступ на другом овогодишњем гренд слем турниру, Ролан Гарос је данас доживео и другу истинску сензацију.​


Најпре је гренд слем шампиона победио малолетни тенисер, а онда - нови шок.


Једно од највећих изненађења првог кола Ролан Гароса 2026. догодило се данас на терену Сузан Ленглен:

Адам Волтон, 27-годишњи Аустралијанац, рангиран (тек) на 97. месту АТП листе, који је у главни жреб ушао са специјалном позивницом, елиминисао је шестог носиоца и бившег првог тенисера света Данила Медведева после правог маратона који је трајао три сата и 23 минута.

Коначан резултат гласио је 6:2, 1:6, 6:1, 1:6, 6:4 у корист Волтона.

Аустралијанац је показао невероватну менталну снагу у одлучујућем сету, у коме је Медведев водио са 4:2, али је аутсјдер серијом одличних сервиса и агресивне игре са основне линије преокренуо и завршио меч у своју корист.

Ово је свакако највећа победа у каријери 27-годишњег аустралијског тенисера, који је раније већ једном изненадио Медведева (у Синсинатију 2025), али је сада то поновио на највећој сцени – на париској црвеној шљаци.

Волтон, бивши играч Универзитета Тенеси који је професионално заиграо 2022. године, до сада није имао ниједну победу над топ-10 играчима на гренд слемовима. Данас је то променио на најбољи могући начин.

Медведев, који је у Париз стигао са високим амбицијама, доживео је још један рани пораз на Ролан Гаросу: ово му је седми пут да испада у првом колу у последњих десет наступа на турниру.

Руска звезда, позната по својој борбености и иновативној игри, данас није успела да нађе прави ритам на шљаци, упркос томе што се два пута враћао "у живот" и имао брејк предности у петој деоници.

У следећем колу Волтон ће се састати са Американцем Захаријом Свајдом који је изненадио Волотонов сународника Алексеја Поприна.

А

када игра Новак Ђоковић?​

Подсетимо, организатори су одлучили да најбољи тенисер свих времена свој меч друге рунде игра - по највећој врућини.

Наиме, меч Новак Ђоковић - Валентан Ројер је трећи по реду на централном, терену "Филип Шатрије", где у среду програм почиње у подне сусретима дама, најпре Швојнтек - Бејлек, а потом Свитолина - Квеведо.

После њих ће на ту париску шљаку изаћи Ноле и његов супарник, што се очекује око 4 сата поподне.

Имајући у виду шта каже временска прогноза за Париз за сутра, среду, 27. мај 2026, Ђоковић ће играти на температуру од око 33 степена Целзијусове скале.

То је, уједно, и најтоплији дан досадашњег дела маја, с тим да ће у четвртак бити и мањих непогода, а у петак и суботу за степен топлије (пре новог захлађења).

Подсетимо, Ђоковић је на старту овог гренд слема после преокрета елиминисао Француза Ђованија Мпетшија Перикара, а наредни ривал му је 24-годишњак, који је у професионалној каријери остварио 12 победа и 23 пораза.

Последњи тријумф му је био у првом колу Ролан Гароса, када је Хуга Делијена, квалификанта, победио у три сета, изгубивши најпре четири гема у првом сету, а по два у преостала два. Притом, Ројер се опробао и у игри парова, али је са још једним Французем Шидеком, изгубио од италијанско-мађарске комбинације Белучи - Марожан са 6:7(3), 4:6.


Ђоковић је три пута освајао Ролан Гарос 2016, 2021. и 2023. године. Прошле године је дошао до полуфинала Отвореног првенства Француске, када је поражен од италијанског тенисера Јаника Синера, а њихов дуел ове године није могућ пре финала.

Кад игра Кецмановић, а кад Међедовић?
Међедовић игра против 15. носица, Каспера Руда, на крају програма на терену Сузан Ленглен, где такмичење почиње у 11 часова, а пре њих двојице треба да изађу на шљаку Де Минор - Бокс, Стародубцева - Рибакина и Паолини - Сиера.

То значи да би Хамадов меч могао да почне око 20 часова.

Што се Кецмановића тиче, он би значајно раније, око три поподне, или отприлике када и Новак Ђоковић, на терену број 12 требало да игра против Португалца Борхеса, од ког је Миомир за три позиције боље пласиран на АТП листи, на којој је 48.

Међедовић ће, формално бар, као 58. тенисер света бити аутсајдер против 16. са АТП листе, али имајући у виду како уме да игра у последње време, сензација није немогућа.


Овогодишњи наградни фонд Ролан Гароса износи 61,7 милиона евра, победници у синглу у мушкој и женској конкуренцији добиће по 2,8 милиона, док ће финалистима припасти упола мања сума.

Ролан Гарос ће се играти од 24. маја до 7. јуна.

https://www.novosti.rs/c/sport/teni...-senzacija-rusija-rusa-eliminisao-adam-volton
 

Познат наредни ривал Ђоковића - Бразилац после преокрета избацио Хрвата​

Бразилски тенисер Жоао Фонсека заказао је дуел са Новаком Ђоковићем у трећем колу Ролан Гароса, пошто је у другој рунди након преокрета победио Хрвата Дина Прижмића са 3:2, по сетовима 3:6, 4:6, 6:3, 6:1, 6:2.


Прижмић је током прва два сета био бољи ривал и деловало је да сигурно корача ка победи.


Хрватски тенисер је контролисао игру, користио своје шансе и није дозволио Фонсеки ниједну брејк прилику.

Ипак, ток меча се потпуно променио у трећем сету. Фонсека је заиграо агресивније, направио кључни брејк у четвртом гему и успео да смањи заостатак у сетовима.

То је у потпуности променило ритам меча. Бразилац је у четвртом сету доминирао тереном, три пута одузео сервис ривалу и без већих проблема изборио одлучујући пети сет.

Фонсека је и у наставку задржао висок ниво игре. Раним брејком стекао је велику предност, а потом још једном одузео сервис Прижмићу за коначну победу и пласман у треће коло.

Младом Бразилцу је ово најбољи резултат у каријери на Ролан Гаросу, а уједно и изједначење највећег домета на гренд слем турнирима.

У наредном колу гренд слема у Паризу Фонсека ће играти против Новака Ђоковића, а меч је заказан за петак.

https://rts.rs/sport/tenis/5959870/fonseka-prizmic-djokovic-rolan-garos-2026.html
 
A U Sinner ispao ljudi moji!
Nole brate moj samo polako.
Izgleda da ga je vrucina zeznula
Desktop Screenshot 2026.05.28 - 16.15.21.59.png
 
Poslednja izmena:
Nema Alcaraza i sad Sinnera, evo Đoki prilika mada teško će on, ja mislim qf je max, nadam se da grešim

Mislim da mu je sad jedini ozbiljan protivnik na putu do RG titule Zverev. Tako da bi trebalo ili Novak da konačno uzme svoju 25. titulu ili Zverev svoju prvu u karijeri.
 
Poslednja izmena:
Mozda su komanu pare bitnije od titula, al opet nije se valjda toliko cimao i do ovde stigao da bi pare uzimao

Mozda su komanu pare bitnije od titula, al opet nije se valjda toliko cimao i do ovde stigao da bi pare uzimao.
Samo lova i opet lova ,ali mislim da se on tu nista nije pitao vec mafija diriguje njime .
Pa nasli mu doping i nista mu nisu mogli jer ga Camora stiti.
Radi kako mu se kaze.Ko njega sta pita...Morao je rasturat i biti pred pobedom i raspasti se.
Ali da je bolji glumac od pokojnog Bate Zivojinovica jeste...teatralno se raspada,a videt cete da ce bit u wimbldonu zdrav.

Ko Maradona u Napulju 80/90 i pio i bancio sa kamorom.
Cim nije hteo radit kako mu se kaze morao 91 u martu bezati iz Napulja.
Pa mu lupili i zabranu 15 meseci sve samo zato sto je postao buntovan.
Ali Siner je poslusan vojnik i bit ce to sve ok.
Em uzeli veliku lovu a i racunaju na sve kao stavili ga da igra po najvecoj vrucini pokrice za dehidraciju.A Cerundolu i cak Novaku se nece nista desiti od 28/30 stepeni u Parizu.
 
Poslednja izmena:


САДА И ЗВАНИЧНО: Ево када Новак Ђоковић игра свој наредни меч на Ролан Гаросу


Ролан Гарос објавио је распоред мечева за петак, дан када ће Новак Ђоковић поново на терен.


Српски тенисер, који је претходно коло играо у дневном термину, опет неће на шљаку у вечерњим сатима.


Ђоковић ће против Бразилца Жоаа Фонсеке опет играти трећи меч дана на централном терен Филип Шатрије.

Тај меч неће почети пре 15.30 часова по нашем времену.

https://www.novosti.rs/c/sport/teni...k-djokovic-igra-svoj-naredni-mec-rolan-garosu
 


САДА И ЗВАНИЧНО: Ево када Новак Ђоковић игра свој наредни меч на Ролан Гаросу


Ролан Гарос објавио је распоред мечева за петак, дан када ће Новак Ђоковић поново на терен.


Српски тенисер, који је претходно коло играо у дневном термину, опет неће на шљаку у вечерњим сатима.


Ђоковић ће против Бразилца Жоаа Фонсеке опет играти трећи меч дана на централном терен Филип Шатрије.

Тај меч неће почети пре 15.30 часова по нашем времену.

https://www.novosti.rs/c/sport/teni...k-djokovic-igra-svoj-naredni-mec-rolan-garosu
Opet ta vrućina i opet isti problemi s kojima će se definitivno suočavati kao i u prošlom kolu.

Ja stvarno ne razumem od strane organizatora toliko nepoštovanje prema legendi tenisa da se stavljaju neki bezazleni mečevi u večernjem terminu a da se Novaku daju najgori termini za tenisere što smo i videli iz jučerašnjeg primera gde je Siner se bukvalno kupao u znoju.
 

Back
Top