Rodno prihvatljivo ocenjivanje

Lagerta

Elita
Supermoderator
Poruka
20.060
Od ove školske godine će se primenjivati rodno prihvatljivo ocenjivanje, tj za učenicu će pisati odlična 5 dok za učenika odličan 5. Mnoge moje kolege su postavile pitanje da li mi to ocenjujemo osobu ili rezultate. U svom ovom prosvetnom haosu, nekome je palo na pamet da će ova promena poboljšati prosvetu, što je meni tužno-smešno. Hoće li biti manje napada na profesorice Il pedagoškinje, psihološkinje ovim izmenama? Neće, al će prosvetna vlast imati još jedan plusčić u nekoj evidenciji kako uništiti obrazovanje..

Samo kućno školovanje i spasiti dete od indoktrinacije da postane rob. Već mi je drugarica rekla da njeno dete u vrtiću uče roditelj 1 i roditelj 2 i imaju čak crteže dve mame i dve tate.
Nakaradno to besvesti.

Problem sa liberalizmom i slobodama je što ne možeš da povučeš granicu. Jedno povlači drugo, pa treće i onda tako sve više upadaš u živo blato besmisla.

Pa iskreno ima neke logike .. ako je devojčica, zar nije odlična, vrlo dobra, itd.

Mene samo zanima šta ćemo za onu decu koja u budučnosti neće znati ko su s obzirom da je to postao sada trend ...
Da, ali pitanje iz uvodnog zapravo je na mjestu.
To sto netko recimo ima 5 iz engleskog, ne znaci da je on kao osoba odlican, vec jedino njegov rad.
Uzmi mene npr., uvijek sam iz engleskog imao pet, a kao osoba sam jako zlocest i nista ne valjam.

Od ove školske godine će se primenjivati rodno prihvatljivo ocenjivanje, tj za učenicu će pisati odlična 5 dok za učenika odličan 5. Mnoge moje kolege su postavile pitanje da li mi to ocenjujemo osobu ili rezultate. U svom ovom prosvetnom haosu, nekome je palo na pamet da će ova promena poboljšati prosvetu, što je meni tužno-smešno. Hoće li biti manje napada na profesorice Il pedagoškinje, psihološkinje ovim izmenama? Neće, al će prosvetna vlast imati još jedan plusčić u nekoj evidenciji kako uništiti obrazovanje..

Smejurija, cime se ministrastvo prosvete bavi, pa to je legendarno. :cepanje:

Ocekujem uskoro i da promene imena 'nedovoljan/dovoljan', jer se to moze shvatiti kao omalovazavanje nase predeobre i kulturne dece.

Umesto toga, predlazem da za dvojku bude- kul si, a za keca- nije kul, ali bices bolji/bolja!!!

Samo kućno školovanje i spasiti dete od indoktrinacije da postane rob. Već mi je drugarica rekla da njeno dete u vrtiću uče roditelj 1 i roditelj 2 i imaju čak crteže dve mame i dve tate.
Nakaradno to besvesti.
Da zivim u Americi, bez da trepnem bi dijete skolovao doma.
To inace tamo rade WASP-ovski vjerski fanatici, ali ja bi dijete doma drustvene predmete, biologiju i sl. ucio iz knjiga koje su se koristile ranih osamdesetih, dok bi matematiku, fiziku i informatiku radili po novom, ukoliko i za kompjutere u medjuvremenu ne uvedu spol.

Da zivim u Americi, bez da trepnem bi dijete skolovao doma.
To inace tamo rade WASP-ovski vjerski fanatici, ali ja bi dijete doma drustvene predmete, biologiju i sl. ucio iz knjiga koje su se koristile ranih osamdesetih, dok bi matematiku, fiziku i informatiku radili po novom, ukoliko i za kompjutere u medjuvremenu ne uvedu spol.
To je malo i propaganda ovih WOKE BLM genijalaca.

Da, ima i tih zatucanih verskih fanatika medju roditeljima u Americi koji rade home schooling, ali apsolutno ne rade samo oni, cak generalno ni priblizno ne zaostaju sa znanjem deca koja su home schooling tamo.

Sa druge strane, u Americi postoji nesto sto je opasnije za drzavno skolstvo, zove se charter skole.

Zbog tih charter skola, svaki kandidat Demokratske Stranke na izborima dobija OGROMNE pare od sindikata drzavnih prosvenih radnika u Americi, da u svakoj izbornoj kampanji pljuje po charter skolama.

Charter skole u Srbiji bi potpuno otvorile i redefinisale trziste prosvetnih radnika.

Bolje da ravnopravnije ocenjujete oba pola, svuda po svetu zenski kadar neravnopravno ocenjuje decake, a posto i kod nas obrazovanjem dominiraju zene ne sumnjam da je isto.

Je l ovo ozbiljno? Stvarno ne mogu da vjerujem dokle je sve otišlo.

Petica za dečake je u augmentativu: peterčina.
Ma zezam se, nemam ja ništa protiv da piše odličan ili odlična, čak
mi je to i nekako logičnije, vidi se da se to odnosi na nekog određenog,
kao što se i ime upisuje.
Učenica ne može da bude "odličan učenica", može samo "odlična učenica".
Ali se plašim da neće da ostane na tome...

Back