Rođeni pod srećnom ili baksuznom zvezdom

po novim zakonima, odma tužba :D
sta ima da joj se osmehujes kad je ne poznajes, mozebiti je to uznemirava :D
Жалосно је што због шаке будала испашта већина нормалних.
Више детенцету које те гледа и прихвата не смеш да се оснехнеш, обратиш да не би помислили да си настран. То је више него тужно.
 
FB_IMG_1582899898207.jpg
 
Poslednja izmena:
Није само до симпатисања. Многи су толико умишљени да сваку љубазност тумаче као флерт. Лично сам углавном сусретљива и приступачна. Осмех и културно опхођење не коштају ништа а постигну толико тога.
Meni je bila profesionalna deformacija :rotf: da se smjeskam. Sjecam se da me je nadredjeni stalno opominjao da treba da sam nasmijan. :D

A onda sam u kolektivu gledao kolege kako se ono jedni drugima javljamo kroz osmjeh, sve ono u full-u i cim se prodje ta osoba vidis im na licu sad face - po default-u. Tuzno. I kako takvim osobama da das iskreni osmjeh? Nikako.

To je tako u ugostiteljstvu...hoteli sa 5* svi moraju biti nasmijani. One hostese ako imaju los dan ja mislim da gutaju tabletice i poprave osmjeh. Zalosno sta se sve radi...
 
Звучаће ружно и препотентно али заиста мислим да су тупавији људи срећнији. Мање тумаче, преиспитују... Живе растерећеније.
To je za senzitivce karakteristično, nervni sistem im je senzitivniji, primaju više podataka koje treba obraditi, zato jesu intuitivniji, i onda zabaguju svako malo jer ih preplave sve te informacije i emocije kao odgovor na njih.

Ali zato kad nauče kako da kanališu emocije, još ako su pametniji, ali i načitaniji mogu da da iskoriste još kako ono što će nekom biti kočnica i mesto na kom se stalno spotiče.

Što manje informacija primaš, to manje razloga za brigu i opterećenje koje je realno, ali i koje možeš sam sebi da natovariš bespotrebnom brigom koja nikad ništa nije rešila.
 
to sam videla u Švedskoj kod šalterskih slyžbenika, svi nasmejani, prijatni, ko na lakim drogama, "biće sve u redu, imate sve papire", a onda tap, odbijenica. A kod nas ti na šalteru podeli tri šamara, odneseš 200gr kafe, piće,dobiješ šta 'oćeš :) Naravno, karikiram, ne skačite odma' u vatru...
:rotf:
Neću da padam u vatru, samo da kažem da sam pročitala sam onu bajku koju si postavila.
Zanimljiva je, sa dosta zanimljivih motiva i kao podloga za tumačenje sklonosti fatalizmu jednog naroda.
Zaključak je preteran, nadala sam se nečemu zanimljivijem, ali je naše ogledalo, pa šta je tu je. :)
 
Vidim to svakog dana,gledam kako prolazim kao da sam se na Boga kamenjem bacala,kao da me je neko prokleo,kao da ispastam tudje grehe ceo zivot.
Agonija je sto se svakog dana nadam bice bolje a redovno se desava ono sto me povredjuje,ponavlja se.Sve mi je teze kako vreme prolazi.
Nemam snage da se nosim sa tim,imala sam volje da menjam bar nesto na bolje a to me je polomilo,uspem makar malo a vrati se na staro.
Nema svrhe kad svaki dan zelis da se nisi rodio,nema svrhe kad ne mogu da se promene okolnosti.

Oni koji imaju su se listom pametno udali,ozenili,obezbedili za ceo zivot sebe,decu,sve.To su primeri,listom su tako radili,imali srece da pametno to urade tako da je ocigledno u pitanju sreca.

Ulogujem se ovde da pisem sta mi sve ne ide,makar ono sto mogu,da olaksam sebi a dobijam reakcije nekih forumasa kao da sam im pobila pola familije te mi stalno pisu poruke mrznje bez ikakvog razloga.
Pisem neke druge stvari,trazim nesto lepo,malo mira za sebe a dobijam istu reakciju od istih svuda bez ikakvog razloga.
Tu su takodje oni forumasi zadovoljni svojim zivotima koji pisu stalno neke lepe stvari,pisu ih plus meni,hvala im na tome.

Citam neke lepe zivotne price,to je zanimljivo,iz moje perspektive tesko je poverovati da to stvarno postoji a drago mi je da ima tako lepih desavanja u tudjim zivotima.

Skoro sam ponovo dobila potpuno ignorisanje,rekla sam sta imam a nema svrhe,kao da ne postojim,nista a taman sam pomislila da je to zavrseno.

Ako se svako sa necim rodi (postoji ta prica da je "sve unapred zapisano" o kojoj ne znam sta da mislim) ne znam zasto postojim,sta je moja svrha.

Bolje da nisam ni dosla na ovaj svet nego da stalno imam taj stav kako ce sve da se resi a u stvari sve tone.
Mnogo toga reče, ali evo ja sam te primetila.
Sada ću i da te zapratim (iako nemam pojma čemu ta funkcija uopšte služi) da imaš makar malo bolji i lepši doživljaj, imaš prijatelje ovde :)
Ne obraćaj pažnju na loše i zlonamerne komentare, veruj pola od njih niti ti misli stvarno loše niti ti žele zlo, ima ljudi koji su prosto takvi, negativni, i oni ne umeju da napišu ništa pozitivno, što bi rekli na reklami: zeleno srce na hejt, i ne obraćaj pažnju :)
#💚
Što te više napadaju- za dobrim konjem prašina se diže :)
I meni i svima je nekad jako teško, i znam kako je kad dođeš ovde po pomoć a nađeš uvrede i još gore...nekad je dovoljno samo istresti iz sebe šta te muči i pritiska, a ima uvek i nekoga ko će te razumeti ili barem pročitati i odgovoriti, vremenom naučiš da "isfiltriraš" hejtere, znam unapred da će mi određeni forumaši reći sve najgore, prosto ima tih nekoliko nickova koji su zli i tačka. Možda su čak i ludi.
Obrati pažnju na pozitivne vibracije oko sebe, eto :)
 
i ja sam te primetila, kako i ne bi, kad si mi na divan način čestitala rodjendan :)
a i čitam šta napišeš
da ima ona opcija kao nekad komentar uz reputaciju, piskarala bi ti, ali ovako se čovek ne može nadovezati a da ne upropasti temu, a na PP mi se ne ulazi, nekako mi je to suviše privatno :D
pozz @Zauz :bye:

apel administratorima @tab503 , vratite komentar uz reputaciju :)
 
Vidim to svakog dana,gledam kako prolazim kao da sam se na Boga kamenjem bacala,kao da me je neko prokleo,kao da ispastam tudje grehe ceo zivot.
Agonija je sto se svakog dana nadam bice bolje a redovno se desava ono sto me povredjuje,ponavlja se.Sve mi je teze kako vreme prolazi.
Nemam snage da se nosim sa tim,imala sam volje da menjam bar nesto na bolje a to me je polomilo,uspem makar malo a vrati se na staro.
Nema svrhe kad svaki dan zelis da se nisi rodio,nema svrhe kad ne mogu da se promene okolnosti.

Oni koji imaju su se listom pametno udali,ozenili,obezbedili za ceo zivot sebe,decu,sve.To su primeri,listom su tako radili,imali srece da pametno to urade tako da je ocigledno u pitanju sreca.

Ulogujem se ovde da pisem sta mi sve ne ide,makar ono sto mogu,da olaksam sebi a dobijam reakcije nekih forumasa kao da sam im pobila pola familije te mi stalno pisu poruke mrznje bez ikakvog razloga.
Pisem neke druge stvari,trazim nesto lepo,malo mira za sebe a dobijam istu reakciju od istih svuda bez ikakvog razloga.
Tu su takodje oni forumasi zadovoljni svojim zivotima koji pisu stalno neke lepe stvari,pisu ih plus meni,hvala im na tome.

Citam neke lepe zivotne price,to je zanimljivo,iz moje perspektive tesko je poverovati da to stvarno postoji a drago mi je da ima tako lepih desavanja u tudjim zivotima.

Skoro sam ponovo dobila potpuno ignorisanje,rekla sam sta imam a nema svrhe,kao da ne postojim,nista a taman sam pomislila da je to zavrseno.

Ako se svako sa necim rodi (postoji ta prica da je "sve unapred zapisano" o kojoj ne znam sta da mislim) ne znam zasto postojim,sta je moja svrha.

Bolje da nisam ni dosla na ovaj svet nego da stalno imam taj stav kako ce sve da se resi a u stvari sve tone.
Ovde se pojedini druže, viđaju se, čuju se i njima boravak na forumu ima smisla jer su među prijateljima.
Za nas ostale je samo kradljivac vremena koje bi mogli da iskoristimo mnogo pametnije jer smo ovde samo u funkciji kliktača i drugome donosimo novac.

Da ne govorim o riziku da se ti još produbi osećaj usamljenosti i praznine ako si među ljudima drugačijeg senzibiliteta i stila života. Ili ti je neko drag pa posle vidiš da te taj neko gleda kao babarogu, jer se mišljenje promeni začas jer je formirano često na nekim projekcijama.

Svi smo ovde zato što kompezujemo nešto što nam fali ali sam svesna da je rešenje na drugoj strani, kad se ugasi komp i kad ne maskiram stvarnost sekundarnim dobitima koje su uzgred vrlo nesigurne.

Ako to kod tebe nije slučaj, onda znači da nisi prošla forumsku socijalizaciju. Svi su morali malo da prilagode stil kad par puta udare u zid... Ili ostanu "neprilagođeni".
 
Sve je tačno.
Još da dodam kako mi svaki vid zabave za računarom donosi samo kratkotrajno zadovoljstvo.
Produžetak te zabave vodi u bezvoljnost.
Odvratna sprava ako se ne koristi u poslovne svrhe.
Ja to tvrdim i za poslovne svrhe. Iako programi mnogo olakšavaju rad, ubrzavaju, vodi u dublje nerazumevanje materije, u veće neznanje, rasipanje pažnje. Još kod nas je pravilo "nemoj slučajno da te neko vidi sa papirima". Ode reputacija!
Sveska, knjiga, olovka... Drugačija usresređenost, drugačija svest.
 
Naravno da postoje rođeni srećni i nesrećni.
Ili hoćete reći da su npr.ona gladna djeca u Africi srećna? Ili da imaju istu startnu životnu poziciju kao srećni ljudi u nekoj bogatoj državi i da će negdje dogurati u životu zahvaljujući samo želji i ambiciji?
Rijetki su izuzeci (a za to je opet potrebno da imaju sreće)koji se mogu sami iščupati iz tog blata.Ili kad dijete po rođenju ostave roditelji?Kakva je njegova dalja sudbina?
U većini slučajeva nesrećna...a nije ni najmanje kriv za to.
I tako dalje,i tako dalje.
E,sad to ne negira činjenicu da čovjek ponekad(uglavnom dok je još mlad)ne može osjećati sreću i u negativnom životnom okruženju i obratno.Da nije tako,malo bi ljudi imalo uopšte motiv za život.
Sve je relativno...neko je srećan samo kad ima šta da jede...a nekoga ne može ništa usrećiti.I bogati plaču.☺
Samo bih dodala da mogu i bogati da plaču,ali rjeđe od siromašnih.☺
Pri tom ne mislim samo na materijalne stvari.
A što se tiče konkretnih stvari,baš sam nedavno razmišljala o jednoj djevojci kojoj je baš sve išlo lako u životu...bez nekog njenog narocitog truda.Mislim,nikakvog truda...jednostavno se sve kockice uklopile.
Za nju sam pomislila da je baš srećna.Ono kao kad dobiješ na lotu.☺
A opet znam mnoge koji se baš trude u životu,karakterno su dobre osobe...ali nikako nemaju sreće.Jednostavno im se nešto ne da.
 
Videla sam jednog starijeg gospodina kako trči u Novom Sadu trku za dečji osmeh.
Pomislilia sam da si ti.
Ali pošto nije prišao da se izljubimo, odbacila sam mogućnost da sam te identifikovala.
:zag:
Moj drug bundeva nije stariji gospodin,nego mlađi gospodin,promašila si to nešto.☺
a jeste vi citali nasu narodnu bajku usud...

http://www.umotvorine.net/sr/articles/details/31/Усуд

a dugacko je, ko bi to sad cito kad ne moz stati u tri minuta
Ja pročitah,ali ne razumijem poentu.😐
 

Back
Top