Rođeni pod srećnom ili baksuznom zvezdom

i to je tacno broj kombinacija je neprebrojiv
ali ako si srecan iz cista mira bar pet minuta dnevno
ako nesto u tebi izaziva tople i pozitivne emocije sto ne mora da bude vezano striktno za tvoj materijalni status ili tvoju emotivnu stabilnost
mozes slobodno sebe nazvati srecnim covekom jer umes da se radujes zivotu
 
  • Voli
Reactions: DUH
Da li verujete da je neko srećan...eto tako...i da mu se kockice života slažu bez nekog specijalnog truda i zalaganja, dok drugima ne ide ništa od ruke , koliko god se trudili i mučili ?
Da li se sa time rodi, da li se to zasluži, ili je samo stvar odluke i želje ?
Vidim to svakog dana,gledam kako prolazim kao da sam se na Boga kamenjem bacala,kao da me je neko prokleo,kao da ispastam tudje grehe ceo zivot.
Agonija je sto se svakog dana nadam bice bolje a redovno se desava ono sto me povredjuje,ponavlja se.Sve mi je teze kako vreme prolazi.
Nemam snage da se nosim sa tim,imala sam volje da menjam bar nesto na bolje a to me je polomilo,uspem makar malo a vrati se na staro.
Nema svrhe kad svaki dan zelis da se nisi rodio,nema svrhe kad ne mogu da se promene okolnosti.

Oni koji imaju su se listom pametno udali,ozenili,obezbedili za ceo zivot sebe,decu,sve.To su primeri,listom su tako radili,imali srece da pametno to urade tako da je ocigledno u pitanju sreca.

Ulogujem se ovde da pisem sta mi sve ne ide,makar ono sto mogu,da olaksam sebi a dobijam reakcije nekih forumasa kao da sam im pobila pola familije te mi stalno pisu poruke mrznje bez ikakvog razloga.
Pisem neke druge stvari,trazim nesto lepo,malo mira za sebe a dobijam istu reakciju od istih svuda bez ikakvog razloga.
Tu su takodje oni forumasi zadovoljni svojim zivotima koji pisu stalno neke lepe stvari,pisu ih plus meni,hvala im na tome.

Citam neke lepe zivotne price,to je zanimljivo,iz moje perspektive tesko je poverovati da to stvarno postoji a drago mi je da ima tako lepih desavanja u tudjim zivotima.

Skoro sam ponovo dobila potpuno ignorisanje,rekla sam sta imam a nema svrhe,kao da ne postojim,nista a taman sam pomislila da je to zavrseno.

Ako se svako sa necim rodi (postoji ta prica da je "sve unapred zapisano" o kojoj ne znam sta da mislim) ne znam zasto postojim,sta je moja svrha.

Bolje da nisam ni dosla na ovaj svet nego da stalno imam taj stav kako ce sve da se resi a u stvari sve tone.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Kada bi na skali trebalo da označite koliko ste srećni, koji bi to broj bio od 1-10, ako je 10 maksimalno ?
Не верујем да ико може дати конкретан одговор. Ствар је тренутка. У току дана може да варира 2-10.
Vidim to svakog dana,gledam kako prolazim kao da sam se na Boga kamenjem bacala,kao da me je neko prokleo,kao da ispastam tudje grehe ceo zivot.
Agonija je sto se svakog dana nadam bice bolje a redovno se desava ono sto me povredjuje,ponavlja se.Sve mi je teze kako vreme prolazi.
Nemam snage da se nosim sa tim,imala sam volje da menjam bar nesto na bolje a to me je polomilo,uspem makar malo a vrati se na staro.
Nema svrhe kad svaki dan zelis da se nisi rodio,nema svrhe kad ne mogu da se promene okolnosti.

Oni koji imaju su se listom pametno udali,ozenili,obezbedili za ceo zivot sebe,decu,sve.To su primeri,listom su tako radili,imali srece da pametno to urade tako da je ocigledno u pitanju sreca.

Ulogujem se ovde da pisem sta mi sve ne ide,makar ono sto mogu,da olaksam sebi a dobijam reakcije nekih forumasa kao da sam im pobila pola familije te mi stalno pisu poruke mrznje bez ikakvog razloga.
Pisem neke druge stvari,trazim nesto lepo,malo mira za sebe a dobijam istu reakciju od istih svuda bez ikakvog razloga.
Tu su takodje oni forumasi zadovoljni svojim zivotima koji pisu stalno neke lepe stvari,pisu ih plus meni,hvala im na tome.

Citam neke lepe zivotne price,to je zanimljivo,iz moje perspektive tesko je poverovati da to stvarno postoji a drago mi je da ima tako lepih desavanja u tudjim zivotima.

Skoro sam ponovo dobila potpuno ignorisanje,rekla sam sta imam a nema svrhe,kao da ne postojim,nista a taman sam pomislila da je to zavrseno.

Ako se svako sa necim rodi (postoji ta prica da je "sve unapred zapisano" o kojoj ne znam sta da mislim) ne znam zasto postojim,sta je moja svrha.

Bolje da nisam ni dosla na ovaj svet nego da stalno imam taj stav kako ce sve da se resi a u stvari sve tone.
Тебе нешто озбиљно мучи. Слутим да ти неко конкретно ремети мир.
Позитивно је што бар пишеш. Проблеми се тешко могу решити док не почне о њима да се прича.
За однос овде... Сви се спрдамо једни са другима. Немој то узимати к срцу.
 
Da li verujete da je neko srećan...eto tako...i da mu se kockice života slažu bez nekog specijalnog truda i zalaganja, dok drugima ne ide ništa od ruke , koliko god se trudili i mučili ?
Da li se sa time rodi, da li se to zasluži, ili je samo stvar odluke i želje ?
Jedno 90 posto je genetika, vaspitanje, uticaj sredine, mentalni, ali i neurotični kapacitet, tek jedno 10 posto je do čoveka i do njegovih svesno uloženih napora da se napavi neki iskorak od uobičanog i promeni tok. I tih 10 posto je optimistična procena, ali i sa tim je moguće čudo napaviti. Ali to traži veliku odlučnost.
 
Верујем.
Има и до околности које некад можемо а некад не можемо променити.
Мислим да је опуштенијим људима лакше да плутају кроз живот, коцкице се пре сложе. А када резултат изостане мање се једе.
Грч је као живо блато, што се више батргаш, више тонеш.
Што не значи да треба тражити изговоре за лењост и скрштене руке. Него се треба више играти.
Ja kad sam u grču da nešto moram jer prosto moram i nema mi druge, meni se efikasnost poveća 1000 puta. Adrenalin šiba, neuspesi me ne demotivišu, i osećam snažnu energiju da mogu sve na ovom svetu. Čak mi je najozbiljnije padala suluda misao da te ta energija čuva od bolesti, da si tad neuništiv.
Samo što takvo stanje mene brzo troši, pa onda biram da budem opuštenija, nonšalantija. I super je to, oduševim se iznova koliko sam stvari zapostavila i kako bez tih sporednih stvari, tih sitnica život nije život. Samo što mi efikasnost padne doslovce na nulu. :)))) Dobro, proradi i hipohondrija. :)))

E, u odnosu sa ljudima taj grč nije dobar. Vuče iz poraza u poraz.
 
Ja kad sam u grču da nešto moram jer prosto moram i nema mi druge, meni se efikasnost poveća 1000 puta. Adrenalin šiba, neuspesi me ne demotivišu, i osećam snažnu energiju da mogu sve na ovom svetu. Čak mi je najozbiljnije padala suluda misao da te ta energija čuva od bolesti, da si tad neuništiv.
Samo što takvo stanje mene brzo troši, pa onda biram da budem opuštenija, nonšalantija. I super je to, oduševim se iznova koliko sam stvari zapostavila i kako bez tih sporednih stvari, tih sitnica život nije život. Samo što mi efikasnost padne doslovce na nulu. :)))) Dobro, proradi i hipohondrija. :)))

E, u odnosu sa ljudima taj grč nije dobar. Vuče iz poraza u poraz.
Звучаће ружно и препотентно али заиста мислим да су тупавији људи срећнији. Мање тумаче, преиспитују... Живе растерећеније.
 
Sreca moze biti individualna stvar. Mozda je taj pojam za mene mnogo drugaciji od tvog dozivljaja.
sigurna sam da je tako
u bolu i patnji svi smo jednaki
a srecan je svako na svoj nacin na svojoj lestvici srece
mene usreci kad dobijem video poziv od svog deteta koje zivi daleko
a nekog usreci kad iz kladionice izadje sa punim dzepovima
ko moze i meni i njemu da ospori srecne trenutke?
 
da voli
sebe i sve oko sebe
i da ne očekuje
samo da voli
ne ume svako ni da voli, al moze da se potrudi :)
što bi reko Duško Radovic :"Tako je malo ljubavi među ljudima. Ko ume da voli, ne bi trebao ništa dugo da radi."
mnogo lepa pričica
odavno sam je čitala a svako malo pomislim na nju
tnx za link
:ortaci3:
 
Poslednja izmena:
Svakako su nasmejaniji. Civilizovan čovek kojem priđeš, ako te ne poznaje, neće baš spontano podeliti osmeh.
Aooo, nemoj. Naravno da hoce osobi suprotnog pola koja izgleda privlacno. Znaci ako se osmjehnem nekoj nepoznatoj djevojci ja nisam civilizovan? Ili sam tupav pa sirim srecu okolo? :rotf:

Meni je tuzno kad se ljudi ponasaju kao roboti.
 
Aooo, nemoj. Naravno da hoce osobi suprotnog pola koja izgleda privlacno. Znaci ako se osmjehnem nekoj nepoznatoj djevojci ja nisam civilizovan? Ili sam tupav pa sirim srecu okolo? :rotf:

Meni je tuzno kad se ljudi ponasaju kao roboti.
Није само до симпатисања. Многи су толико умишљени да сваку љубазност тумаче као флерт. Лично сам углавном сусретљива и приступачна. Осмех и културно опхођење не коштају ништа а постигну толико тога.
 

Back
Top