Roditelju koji ne plaća alimentaciju biće oduzet pasoš

Не мора сладолед сваки дан, али га поједу и они на селу.
Њима + свакако јесте што једу трешње са гране и шаргарепу само отресу од земље.
За здрав живот смо сагласни. Свакако је боље пентрати се по дрвећу него ићи на симулацију алпинизма и то још плаћати.
I seljaci operu šargarepu pre nego što je pojedu. TI verovatno misliš da čokoladno mleko daju braon krave?
 
Ti si baš imala loše detinjstvo. Iako ćeš reći da to nije bilo tako, kad fali roditelj za jednu srećnu porodicu, to se ne može zameniti baš. Ali eto, sad si dobro ispala. :P

to mi rece i jedan kolega na poslu teska prica kod mene, a ja to ne vidim tako. jednostavno je tako. cak sam postala i razmazena, jer sam imala rodjenu baku, i maminog tecu i tetku. oni nisu imali decu pa su me gledali kao unuku. tetka je rodjena sestra kevinog oca. teca je poslom dosta putovao svasta mi kupovao i donosio. on mi je kupio prvi bicikl. vodio me je na hipodrom da gledamo konjske trke i davao mi pare da se kaldim. vrlo poucno za dete. :lol: mama je imala dobar posao, baka je imala kucu. mama je jedinica isto, deda je umro mlad od srca. tako da meni je bilo dobro. bolje nego sa nekim ko je zamislio da deci ne treba nista...razveo se i od druge zene. :lol:

a deca pamte...pa sutra kad odraste seti se da su ga npr. zahebavali u skoli jer nosi stare patike i ne ide na van skolske aktivnosti tipa sport, jezik.
i jos tako kad ste skrti i brojite svaki dinar i drhtite nad parama, ne zaboravite da dete mozda povuce na vas, pa kad vam zatreba u starosti ono fino pocne da racuna. nije cak ni do vaspitanja. pa ja prva bih trebala da budem galantna kad su pare u pitanju, jer sam odrasla u porodici gde ljudi nisu bili teske skrtice. a ja to jesam, kao i moj otac.
 
Неки људи воде рачуна о туђој деци као својој.
Неки редовно дају крв, донирају органе странцима, ризикују свој живот да спасу туђ...
А неки би опрали руке од сопствене деце јер им жена/муж више не одговарају.
Нека им је алал. Одрашће дете и без алиментације.
 
Неки људи воде рачуна о туђој деци као својој.
Неки редовно дају крв, донирају органе странцима, ризикују свој живот да спасу туђ...
А неки би опрали руке од сопствене деце јер им жена/муж више не одговарају.
Нека им је алал. Одрашће дете и без алиментације.
16535108218738187969114841511807.jpg


Duga priča.
Ali ja se ne računam,u ništa,i nigde.
Ima svačega na ovom svetu.
Ovo je u Evrima naravno.Da ne misliš da je 680 dinara,jbt. :D :D :D
 
Pa 5oro dece ima nisi skapirala
Ne pravi se buljuk dece u nestabilnom braku i odnosu,ne zalim takve uopste!

Evo komsijina zena imaju 2 sina oba kod nje,300€ mora da daje axaxa , a pazi ovo,ona mu ne dozvoljava da im kupi bicikl,znaci odrobijao bih je na keca ne da za bicikl nego njoj da da pare
Dao bih joj qurac da istera oci.
 
Неки људи воде рачуна о туђој деци као својој.
Неки редовно дају крв, донирају органе странцима, ризикују свој живот да спасу туђ...
А неки би опрали руке од сопствене деце јер им жена/муж више не одговарају.
Нека им је алал. Одрашће дете и без алиментације.
Odrasce ali kako ,obicno u takvim poremecenim odnosima ostaju posledice za ceo zivot ,pogotovo ako je bilo nasilja ili sta vec ,ne samo muskarac nad zenom nego i obrnuto .
 
Ne pravi se buljuk dece u nestabilnom braku i odnosu,ne zalim takve uopste!


Dao bih joj qurac da istera oci.
Nista u zivotu se ne planira posebno ne dete kao kad sagradim kucu i nadjem stabilan posao,nikog ne mozes da upoznas dovoljno i ne znas dal ce se promeniti dobijanjem deteta,a posebno se vidi po razvodima i ratu posle,najbolje do 30e praviti decu a do tad se nema nista,muka je naci normalnog partnera sto ne znaci da ne treba imati decu
 
Nista u zivotu se ne planira posebno ne dete kao kad sagradim kucu i nadjem stabilan posao,nikog ne mozes da upoznas dovoljno i ne znas dal ce se promeniti dobijanjem deteta,a posebno se vidi po razvodima i ratu posle,najbolje do 30e praviti decu a do tad se nema nista,muka je naci normalnog partnera sto ne znaci da ne treba imati decu
Ja kad vidim oko sebe sta se radi i ne trebaju mi deca .
Mnogo smo nestabilno drustvo ,odnosi nisu nikakvi ,svako tera na svoju vodenicu .
A u ovom slucaju govorim o buljuku dece ne jedno ili dvoje,naravno da se nekada dete zacne i spontano ali neke stvari i treba isplanirati i razmisljati unapred..

Nije to samo napravis dete i gotovo ,to je velika odgovornost ne samo u materijalnom smislu nego i u dusevnom.
 
Ja kad vidim oko sebe sta se radi i ne trebaju mi deca .
Mnogo smo nestabilno drustvo ,odnosi nisu nikakvi ,svako tera na svoju vodenicu .
A u ovom slucaju govorim o buljuku dece ne jedno ili dvoje,naravno da se nekada dete zacne i spontano ali neke stvari i treba isplanirati i razmisljati unapred..

Nije to samo napravis dete i gotovo ,to je velika odgovornost ne samo u materijalnom smislu nego i u dusevnom.
To je fora ako si spreman i zreo da se posvetis detetu i sebe zapostavis onda nema straha dal ces imati da mu das sta da pojede,potrosacko drustvo namece izmisljene troskove koje treba izbeci,kad se dobije dete sve se pokrene na bolje i mnoge stvari promene,niko ne bi imao decu da tako razmislja da mora sve pre njih da se sloze kocke,iako su roditelji budale i ne mogu ceo zivot zajedno deca su jedino vredna za sta se treba boriti
 
To je fora ako si spreman i zreo da se posvetis detetu i sebe zapostavis onda nema straha dal ces imati da mu das sta da pojede,potrosacko drustvo namece izmisljene troskove koje treba izbeci,kad se dobije dete sve se pokrene na bolje i mnoge stvari promene,niko ne bi imao decu da tako razmislja da mora sve pre njih da se sloze kocke,iako su roditelji budale i ne mogu ceo zivot zajedno deca su jedino vredna za sta se treba boriti
:heart:
Да се чекају идеални услови нико их не би ни имао. Не треба ни одгајати децу да буду размажена и хировита. А и за партнере, нажалост у многим случајевима тек када са неким добијеш дете схватиш ко је та особа заиста.
 
Неки људи воде рачуна о туђој деци као својој.
Неки редовно дају крв, донирају органе странцима, ризикују свој живот да спасу туђ...
А неки би опрали руке од сопствене деце јер им жена/муж више не одговарају.
Нека им је алал. Одрашће дете и без алиментације.
To je bez veze, kolektivno vaspitavanje je ukinuto sa socijalizmom, sad je zapadno individualno , a ne treba mesati babe i zabe, ne dobija se dobra stvar...

U cilju slobode kretanja, i zemlje bez socijalne zastite, treba pomoci stvaranje nove vrste emigracije, roditeljska emigracija..

Posebni kanali bi bili osigurani samo za takve grupe, Madjari nemaju nista protiv, a ni Hrvati...zamisli...

I fond i zakon su potrebni i neophodni, ali i zakon kojim se obezbedjuje da dete ima oba roditelja, stavise, da se obezbedi da otac ima veci deo u vaspitavanju dece do 4 godine i preko 10 godina, a majka izmedju 4 i 10 godina.
Potrebni su i svaler tj ujak u terminologiji deteta....zatim razne tete i njihove pastete.....
Sve zato sto se detetu predstavlja brak kao emotivna institucija, a ne kao ekonomska institucija..
Jedan potez i detetu bi bilo jasno i ne bi bilo posesivnosti...
 
:heart:
Да се чекају идеални услови нико их не би ни имао. Не треба ни одгајати децу да буду размажена и хировита. А и за партнере, нажалост у многим случајевима тек када са неким добијеш дете схватиш ко је та особа заиста.
To je kad ides prvo djokom ili dupetom u emocije...
Ali mislim da mnogo mastate, Srbija je ciganska zemlja, ne Romska, nego ciganska....a tu imas mnogo vise seljancica i seljaka da bi se ocekivalo neko razumno ponasanje prema deci...

Ja masovno vidjam gluposti prema deci, a i nasilje prema deci...
Ali sta ces, nece biti ni prvi ni poslednji koji ce naslediti svet uceni postupcima od glupih roditelja..
 

Back
Top