Roditelju koji ne plaća alimentaciju biće oduzet pasoš

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.642
ali da oba roditelja brinu o detetu to moze da se uredi zakonom
Већ је уређено законом.
Član 7

(1) Roditeljsko pravo pripada majci i ocu zajedno.

(2) Roditelji su ravnopravni u vršenju roditeljskog prava.

(3) Zabranjena je zloupotreba roditeljskog prava.

(4) Usvojitelji imaju pravni položaj roditelja.

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
33.606
Већ је уређено законом.
Član 7

(1) Roditeljsko pravo pripada majci i ocu zajedno.

(2) Roditelji su ravnopravni u vršenju roditeljskog prava.

(3) Zabranjena je zloupotreba roditeljskog prava.

(4) Usvojitelji imaju pravni položaj roditelja.

Naravno da znam to, samo je potrebno i sprovesti u realnom zivotu....jos uvek je moguce i cesto moguce da se zanemare prava muskaraca zbog "majcinstva"....

Ti stvoris porodicu i neka kokoska umisli da ima vlasnistvo nad detetom i oduzme ti dete....cak je nevazan razlog, jer se to podesava prema potrebama...

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.642
Naravno da znam to, samo je potrebno i sprovesti u realnom zivotu....jos uvek je moguce i cesto moguce da se zanemare prava muskaraca zbog "majcinstva"....

Ti stvoris porodicu i neka kokoska umisli da ima vlasnistvo nad detetom i oduzme ti dete....cak je nevazan razlog, jer se to podesava prema potrebama...
То колика права себи дозволе да им се одузме доста зависи и од мушкарца.
Већина иде до неке границе кад сама себи каже "е, до...ста је свега, идем даље" и онда крене кукњава жене како он не мисли на децу, него само уплати колико му је прописано.
Ако већ као родитељи не могу да се договоре да се детету пружи најбоље, без сувишних трзавица, подбадања, наговарања, оцрњивања, онда би требали да имају константан надзор кад проводе време са дететом.
Нико не зна шта отац говори за мајку кад је насамо са дететом а такође ни шта мајка говори о оцу у истој ситуацији. То се тек види по реакцији детета кад онај други буде изненађен неком констатацијом или испољеним страхом.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
47.782
Мени је стварно било испод сваког достојанства да се гањам око новца. Хоћеш да учествујеш? Супер! Нећеш? Теби на савест. Нису то цифре од којих се живот драстично мења. Нисам га ни кудила, ни хвалила, пуштала сам да сами граде свој однос. Па колико се укључио толико се и приближио.
Више би ме тангирало да дете ”купује”, да га засипа вишковима и да дете нема меру. А и то неки раде. Изобиљем, материјалним упропасте децу. Или се утркују ко ће више, а деца то искористе за манипулације и неретко оду у пороке.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
47.782
Што Фреја каже детету иде батак. Нећу ја умрети од глади ако немам и за свој па једем тртицу. А хоће ли ономе ко не да детету запасти залогај у грлу? То није ствар суда, то је мнооого дубље. Па свакоме своје...

UltraVioletna

Ističe se
Poruka
2.299
A dešava se često, dođu u ozbiljne godine,razbole se,žive kao horderi,i padnu. Završe u bolnici. Kad se malo oporave,treba im nega kad ih iz bolnice otpuste kući. Nema ko da ih gleda. Okolina u čudu. Kažu,pa ima decu,što ga deca ne gledaju. I nađeš tu decu. Svaki put odgovor je bio isti : " Gde je on bio kada sam ja bio/bila dete ?". Svakom dođe na naplatu.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
47.782
A dešava se često, dođu u ozbiljne godine,razbole se,žive kao horderi,i padnu. Završe u bolnici. Kad se malo oporave,treba im nega kad ih iz bolnice otpuste kući. Nema ko da ih gleda. Okolina u čudu. Kažu,pa ima decu,što ga deca ne gledaju. I nađeš tu decu. Svaki put odgovor je bio isti : " Gde je on bio kada sam ja bio/bila dete ?". Svakom dođe na naplatu.
У већини сличајева ће се деца и сажалити и помоћи. И њима увек добро- ем нису водили рачуна о деци док су била мала, ем сада деца воде рачуна о њима кад су матори и немоћни. Замисли ти тај образ, не дати се када си у снази а кмечати када ослабиш!
Мислим, ако је то дете одрастало са исправним родитељем и развило се у стабилну особу, без неге негативних емоција, без огорчености... неће оставити немоћног на цедилу, чак и ако није заслужио. Јер, није ту до заслуге неодговорног родитеља, него до васпитања одговорног.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.