• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Roditelji pozajmljuju novac da bi dali detetu za izlazak?

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
57.946
Čisto sumnjam da deca od 13-14 godina izlaze po klubovima, rezervišu separe tako da o čemu ti govoriš?
ne znam, nemam decu...procitala u navedenom tekstu iz prvog posta...deca od 13,14 i 15 godina...
izlazili su i u moje vreme u neke diskoteke...valjda je to sada isto? :D

a i znam za devojcice od 12 godina koje imaju "ozbiljnu" vezu i prespavaju kod momka, itd...

forlorn

Iskusan
Poruka
5.331
U praksi, čak i pozajmljuju da bi dete izašlo. Kada kažem dete, ja zaista ne mislim na decu u ranoj fazi adolescencije, 13, 14 i 15 godina, mada ima i slučajeva da i oni idu u noćne klubove i na splavove.

...

U ovakve klubove uglavnom izlaze stariji srednjoškolci i studenti,

---

To iz teksta koji si navela u uvodnoj poruci. U redu je, ne treba da se izvinjavaš.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
57.946
U praksi, čak i pozajmljuju da bi dete izašlo. Kada kažem dete, ja zaista ne mislim na decu u ranoj fazi adolescencije, 13, 14 i 15 godina, mada ima i slučajeva da i oni idu u noćne klubove i na splavove.

...

U ovakve klubove uglavnom izlaze stariji srednjoškolci i studenti,

---

To iz teksta koji si navela u uvodnoj poruci. U redu je, ne treba da se izvinjavaš.
moja greska...meni dete nije dete u tom nekom kontekstu kada zavrsi srednju skolu

tenet

Početnik
Poruka
9
Da li vi pozajmljujete pare ili biste da imate dete da mu date za izlazak?
Mislite da je to vrhunac socijalizacije bez kojeg bi dete izraslo u neko izopšteno biće?
Koliko je to uopšte bitno za decu?
Kakva su nam to deca koja znaju da roditelji nemaju opet traže za provod?

Roditelji pozajmljuju novac da bi dali detetu za izlazak, koliko ti provodi koštaju?

Sudeći po cenama noćnog provoda u Beogradu i uslova koje pojedini klubovi nameću stiče se utisak da mladi pred izlazak moraju napraviti dobru računicu.

"Sigurno je potrebno od 2.000 do 3.000 dinara, sada zavisi od toga šta se pije. Za separe nešto više, otprilike, ako može da stane pet ljudi, pa bude sigurno po 15.000", navodi jedan od anketiranih.

Drugi navodi da mu je za noćni izlazak sasvim dovoljno dve hiljade dinara, jer "nije važno napiti se" već dobar provod.

Njegov sugrađanin se ne slaže sa njim, smatra da bez 5.000 dinara samo za izlazak nije realno da se krene.

"Pored toga ukoliko se ide taksijem, to je još otprilike 2.000 od kluba i do kuće. Negde oko 7.000 dinara po osobi", dodaje on.

U ovakve klubove uglavnom izlaze stariji srednjoškolci i studenti, a kako iz klubova kažu, cena zavisi i od toga koji izvođač nastupa, jer se tada obično troši više novca.

"Mlada ekipa od četvoro potroši negde oko 50 evra za veče, ne više, dok naravno postoje ekstremi gde troše po nekoliko hiljada za veče. Za neko bolje mesto u klubu, što se tiče separea, ili nekog visokog sedenja jeste da se otvori premijum flaša. Cena za separe, kada bi uzeli najjeftiniju prosečnu cenu premijum pića oko 200 evra", navodi Aleksandar Simijanoski, promoter u klubovima.

alkohol_izlazak_zdravica_pixabay.jpg
Ja ne volim generalno klubove, cak i kad sam bio mladji. Realno gledano, ima tu budala dosta da se ne lazemo. Ima i nasilnika, a u nesto "ozbiljnijim" klubovima se gleda i ko ulazi, koliko muskaraca, koliko zena, kojih profila, kako bi se izvuklo sto vise novca. Voleo sam da izadjem u neki klub koji ja manji, u kome ima dosta ljudi koje znam, koji su mirni i ne prave probleme i gde su devojke bile koliko toliko pristojne, mada je bilo svakakvih i devojaka i muskaraca. Poslednji put kada sam izasao, mozda 2007, tako nesto, na neki splav koji je drzao neki poznanik, uopste mi nije bilo ok. Smorio sam se, osecao sam se matoro i ako nisam presao 30-tu. Muskarci koje sam video su bili onako, neozbiljni, devojke su sve izgledale isto, plesale isto, drzanje im je bilo isto, sve je bilo monotono. Otisao sam kuci u roku od 15-20 minuta, nisam potrosio ni dinara. Da li treba pozajmiti pare da bi deca izasla? Zavisi. Ako je neki bitan dogadjaj, jednom u X vremena, verovatno da ali da nije velika cifra. Poenta bi bila da ta deca nauce da cene to sto si se zaduzio/la, i ako nemas za sledeci put - nemas. Ako im stalno dajes i stalno pozajmljujes, svakako ne.

Milošblogerxd

Početnik
Poruka
36
Da li vi pozajmljujete pare ili biste da imate dete da mu date za izlazak?
Mislite da je to vrhunac socijalizacije bez kojeg bi dete izraslo u neko izopšteno biće?
Koliko je to uopšte bitno za decu?
Kakva su nam to deca koja znaju da roditelji nemaju opet traže za provod?

Roditelji pozajmljuju novac da bi dali detetu za izlazak, koliko ti provodi koštaju?

Sudeći po cenama noćnog provoda u Beogradu i uslova koje pojedini klubovi nameću stiče se utisak da mladi pred izlazak moraju napraviti dobru računicu.

"Sigurno je potrebno od 2.000 do 3.000 dinara, sada zavisi od toga šta se pije. Za separe nešto više, otprilike, ako može da stane pet ljudi, pa bude sigurno po 15.000", navodi jedan od anketiranih.

Drugi navodi da mu je za noćni izlazak sasvim dovoljno dve hiljade dinara, jer "nije važno napiti se" već dobar provod.

Njegov sugrađanin se ne slaže sa njim, smatra da bez 5.000 dinara samo za izlazak nije realno da se krene.

"Pored toga ukoliko se ide taksijem, to je još otprilike 2.000 od kluba i do kuće. Negde oko 7.000 dinara po osobi", dodaje on.

U ovakve klubove uglavnom izlaze stariji srednjoškolci i studenti, a kako iz klubova kažu, cena zavisi i od toga koji izvođač nastupa, jer se tada obično troši više novca.

"Mlada ekipa od četvoro potroši negde oko 50 evra za veče, ne više, dok naravno postoje ekstremi gde troše po nekoliko hiljada za veče. Za neko bolje mesto u klubu, što se tiče separea, ili nekog visokog sedenja jeste da se otvori premijum flaša. Cena za separe, kada bi uzeli najjeftiniju prosečnu cenu premijum pića oko 200 evra", navodi Aleksandar Simijanoski, promoter u klubovima.

alkohol_izlazak_zdravica_pixabay.jpg
To je tako kada se deca odgajaju kao lica sa posebnim potrebama, umesto da ih naučite da oni zarade sami za sebe već sa 10 godina vi ih pretvarate u pijavice koje će sutra da vas pljunu u lice jer nemate da im date 50 evra.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.