RODIMO DECU DA BISMO IH VOLELI, AL KAKO TO DOKAZATI

Videla sam ovaj članak jutros i baš su mi podeljena osećanja.
Od vrlo malo informacija novinar je smuljao sve i svašta.

Nadam se da je u pitanju samo nemar roditelja, neobraćanje pažnje na zakone zemlje u kojoj žive...odneli komp na popravku, radnik primetio slike gole dece na službenom kompu i morao je da prijavi, jer ne zna ni čija su to deca, ni otkud te slike tu, a onda roditelji upali u proces koji ima svoje trajanje i elemente i procedure. I jeste logično da se deca sklone na sigurno dok se ne utvrdi šta se dešava. Meni se baš ne sviđa preterano to golišavo slikanje u 8 godina, ali, činjenica je da može da bude potpuno naivno. Na žalost, moguće je i ono drugo.

Znači, strašne su greške zakona, strašno je kad se nevin čovek optužuje za nešto ovako užasno, ja od pedofilije ništa groznije ne mogu da zamislim, ali:
-ja bih volela da i ovde kod nas neko kao ovaj kompjuterista prijavi policiji kad naleti na sumnjive slike, umesto što se tradicionalno okreće glava u stranu za sve
-ja bih volela i da naše socijalne službe reaguju ovako munjevito, umesto što se dešava da žrtve zlostavljanja u porodici (i deca i odrasli) pre stignu do groba nego do pomoći nadležnih...digne mi se kosa na glavi svaki put kad pročitam u hronici "protiv osumnjičenog su podnošene prijave, ali nadležni nisu reagovali".

Zbog svega toga naginjem ka strani da je bolje imati striktan i strog sistem, koji će adekvatno i uspešno reagovati na ovakve slučajeve, dokle god mu je procenat "greške" u prihvatljivom nivou. Taj procenat uvek postoji, nema savršenog sistema.
 
  • Podržavam
Reactions: vd
Videla sam ovaj članak jutros i baš su mi podeljena osećanja.
Od vrlo malo informacija novinar je smuljao sve i svašta.

Nadam se da je u pitanju samo nemar roditelja, neobraćanje pažnje na zakone zemlje u kojoj žive...odneli komp na popravku, radnik primetio slike gole dece na službenom kompu i morao je da prijavi, jer ne zna ni čija su to deca, ni otkud te slike tu, a onda roditelji upali u proces koji ima svoje trajanje i elemente i procedure. I jeste logično da se deca sklone na sigurno dok se ne utvrdi šta se dešava. Meni se baš ne sviđa preterano to golišavo slikanje u 8 godina, ali, činjenica je da može da bude potpuno naivno. Na žalost, moguće je i ono drugo.

Znači, strašne su greške zakona, strašno je kad se nevin čovek optužuje za nešto ovako užasno, ja od pedofilije ništa groznije ne mogu da zamislim, ali:
-ja bih volela da i ovde kod nas neko kao ovaj kompjuterista prijavi policiji kad naleti na sumnjive slike, umesto što se tradicionalno okreće glava u stranu za sve
-ja bih volela i da naše socijalne službe reaguju ovako munjevito, umesto što se dešava da žrtve zlostavljanja u porodici (i deca i odrasli) pre stignu do groba nego do pomoći nadležnih...digne mi se kosa na glavi svaki put kad pročitam u hronici "protiv osumnjičenog su podnošene prijave, ali nadležni nisu reagovali".

Zbog svega toga naginjem ka strani da je bolje imati striktan i strog sistem, koji će adekvatno i uspešno reagovati na ovakve slučajeve, dokle god mu je procenat "greške" u prihvatljivom nivou. Taj procenat uvek postoji, nema savršenog sistema.
Amen/Amin
 
ma nas sistem je prica za sebe. ovde je samarcina zeni ili detetu normalna kao dobar dan, nazalost... ali me nervira tolika navodna briga u zemlji gde postoje ovakvi "izbori za miss"...

Nije mi jasno kako se to toleriše, ali to opet ne menja moje mišljenje o slučaju iz uvodnog posta.

Nisam sigurna šta želiš da kažeš...Ako ne sankcionišu izbore, ne treba ni da detaljišu oko golišavih fotki?
 
Ono sto me uzasno ljuti u celoj ovoj prici je to, sto je ova nesrecna srpska porodica lepo posluzila Amerima kao zrtveno jagnje. A cinjenica jeste da Ameri s pedofilima imaju ogromnih problema.

U sustini, verujem da su se nasi sunarodnici igrom slucaja nasli u prici i da bi Amerima bilo svejedno da li se radi o Srbima, Kinezima ili Marsovcima - sve dok mogu da posluze kao dobar primer. (Da ne bude zabune - uopste ne sumnjam da ovi ljudi nemaju blage veze sa onim za sta ih optuzuju!)

Naime, opste je poznato da prosecan Amerikanac reaguje iskljucivo na reklame i stripove. Sto sarenije - to bolje. :roll:

Zato im je i bio potreban jedan ovakav “skandal“ koji ce da odjekne u javnosti.

Medjutim, u eksperimentima ovog tipa uvek ucestvuju “domoroci”, odnosno Indijanci, Meksikanci i ostala boranija, gde uostalom spadamo i mi. :rtfm:

Nikad, ili vrlo retko, ce se na tapetu naci americka porodica, jer, zaboga, njima je porodica svetinja, oni takve stvari ne rade. Bullshit. :bljak:



Posto ocekujem da ce se kod nas ova “ah, taaaako IN“ :zaljubljena: nebuloza pojaviti vrlo brzo, sad bas nesto razmisljam - kad dodjem kuci, moram ovog mog klipana da naucim da svuda prica kako je od rodjenja sam sebi menjao pelene i sam se kupao i prao sebi doope. :think:
I obavezno da naglasava da ga otac i majka nikad u zivotu nisu videli golog. Pu,pu, nedajboze, to je takva grozota! :eek:

E sad, kako ce se ova prica odraziti na njegovu psihu, to je i tako, valjda, manje bitno. :evil:

Sad je vazno da preebemo nekako ove agencije koje bolje od nas brinu o nasoj deci.
I da molimo Boga da nam ne nadju neku falinku, te mozda i uspemo da docekamo zajedno sinovljevu svadbu :dash:
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno kako se to toleriše, ali to opet ne menja moje mišljenje o slučaju iz uvodnog posta.

Nisam sigurna šta želiš da kažeš...Ako ne sankcionišu izbore, ne treba ni da detaljišu oko golišavih fotki?

pa tako nekako. ako roditeljima nije dozvoljeno da fotkaju guze svoje dece i cuvaju ih za sebe, zasto nije sankcionisana reklama za pampers ili ovaj nazovi izbor gde devojcice paradiraju i u kupacim kostimima?
 
meni to pre liči na novinarsko viđenje stvari.
slično kao što se kod nas podigla prašina oko navoddne zabrane pečenja rakije a ispostavilo se da se to odnosi samo na prodaju.
tako i uvom slučaju verujem da postoji sumnja da slike nisu načinjene i sačuvane bez nekog drugog razloga.
mi u svakom slučaju nemamo uvid u realno stanje i nije moguće suditi samo na osnovu novinarskog teksta.
u životu sam se sreo sa puno stranaca ali predrasude koje mi imamo prema zapadu su ništa u odnosu na ono što oni misle o nama.
 
pa tako nekako. ako roditeljima nije dozvoljeno da fotkaju guze svoje dece i cuvaju ih za sebe, zasto nije sankcionisana reklama za pampers ili ovaj nazovi izbor gde devojcice paradiraju i u kupacim kostimima?

Mislim da je u konkretnom slučaju glavni problem što su te slike "procurele", tj. što je njihovo postojanje prijavio neko drugi, pa se pokrenuo mehanizam, a ne da se radi o nekom zabranjivanju roditeljima.
Ali, ne znam, članak jako malo konkretnih informacija daje.

@Mušmula,
Nisam sigurna koliko je ovo neki poseban skandal, Borka kaže da je pretraživala ovo po stranim medijima i da nema ništa, pre će biti da je kod nas o tome udareno na velika zvona zato što su naši ljudi u pitanju. Ne možemo znati koliko se ovo puta do sada desilo i samim Amerikancima. Da je u pitanju američki par, ili bilo koji drugi, mislite da bi se ova vest našla u našim novinama?
 
@Mušmula,
Nisam sigurna koliko je ovo neki poseban skandal, Borka kaže da je pretraživala ovo po stranim medijima i da nema ništa, pre će biti da je kod nas o tome udareno na velika zvona zato što su naši ljudi u pitanju. Ne možemo znati koliko se ovo puta do sada desilo i samim Amerikancima. Da je u pitanju američki par, ili bilo koji drugi, mislite da bi se ova vest našla u našim novinama?


Ako je to tacno, plasim se da se onda ovde uopste ne radi o golim decijim guzama.

Ponovo sam procitao clanak. Kaze: dvoje male dece, egzoticnog porekla i BELE rase.

Koja se pritom odvode u katolicku crkvu i brani im se da govore maternjim jezikom. :think:

Reklo bi se, dusu dalo za "usvajanje".

Daj Boze da gresim......:(
 
Da je u pitanju američki par, ili bilo koji drugi, mislite da bi se ova vest našla u našim novinama?

Ne bi se nasla ni u nasim ni u njihovim. Kontrola medija je jako dobro organizovana u SAD narocito kad su u pitanju sudski propusti koji ne idu u korist tamosnjoj vladajucoj ekipi. U vezi sa tim kako se neke stvari odrade pa zataskaju u SAD, obrati paznju na drugi link koji sam postavila negde na prvim stranama.
 
Ne bi se nasla ni u nasim ni u njihovim. Kontrola medija je jako dobro organizovana u SAD narocito kad su u pitanju sudski propusti koji ne idu u korist tamosnjoj vladajucoj ekipi. U vezi sa tim kako se neke stvari odrade pa zataskaju u SAD, obrati paznju na drugi link koji sam postavila negde na prvim stranama.

SAD nikad nisu bile predmet tolikog mog interesovanja da bih se udubljivala u njihovu kontrolu medija. Al' ako su uspostavili takvu kontrolu na onolikoj površini, pa svaka im čast.

Ne razumem kuda treba da vodi diskusija, stoji da je sve moguće, jel' da udaramo i po svim mogućim teorijama zavere?
 
Zar ne bi bilo lepo da jednom svako kaze SVOJE misljenje o nekoj temi?

Bez obzira na to kako se o njoj izjasnjava klan ciji smo pripadnici? z:mrgreen:

Šta ti nije jasno gore, Mušmula?
Jeka kao postavljač vodi diskusiju u nekom smeru dopunjavajući uvodni post dodatnim informacijama i linkovima. Lepo pitam u kojem smeru želi da ide. Ne razumem da li je tema ovaj konkretan slučaj ili sama pojava, odnosno striktno zakonodavstvo kao u datom primeru, socijalni sistem ili je tema "Amerika, Imperija zla" ili se igramo vrača-pogađača sudbine ove porodice.

Obiđi me, leba ti, sa tim dečjim klanovskim prozivkama, umeš i bolje od toga.
 
@Medo,

Voleo bih da znam sto si ti ljuta na mene u poslednje vreme?
A ja tebe toliko volim.......z:cry:

Ja ovaj forum dozivljavam kao mogucnost da iskazem svoje misljenje.
Po mogucstvu, da ne bude dirigovano sa bilo cije strane.

Ovu temu i slucaj porodice Nastic sam doziveo na nacin koji sam izneo u svom postu.
Daj Boze da sam grdno pogresio.

I voleo bih da znam sta ti mislis o ovom slucaju, o mogucim uzrocima i eventualnom raspletu, bez da ti o tome sugerise postavljac, ili bilo ko drugi sa ovog foruma.

Eto, to je znacilo ono peckanje sa klanovskom pripadnoscu.
Ocekivao sam od tebe da ces prepoznati shalu. z;)
 
@Medo,

Voleo bih da znam sto si ti ljuta na mene u poslednje vreme?
A ja tebe toliko volim.......z:cry:

Ja ovaj forum dozivljavam kao mogucnost da iskazem svoje misljenje.
Po mogucstvu, da ne bude dirigovano sa bilo cije strane.

Ovu temu i slucaj porodice Nastic sam doziveo na nacin koji sam izneo u svom postu.
Daj Boze da sam grdno pogresio.

I voleo bih da znam sta ti mislis o ovom slucaju, o mogucim uzrocima i eventualnom raspletu, bez da ti o tome sugerise postavljac, ili bilo ko drugi sa ovog foruma.

Eto, to je znacilo ono peckanje sa klanovskom pripadnoscu.
Ocekivao sam od tebe da ces prepoznati shalu. z;)

To što si ti meni gotivan forumaš, a zaista jesi, ne znači da ti neću reći da s.ereš kad s.ereš. Nadam se da nemaš problema sa tim.
Ja sam svoje mišljenje iznela, još uvek smo na toj istoj strani, samo ga skroluj na gore.
Predugo sam ja ovde da bi mi neko sugerisao šta treba da kažem, kao i da imam još strpljenja za milion puta viđene prozivke. Kome god na forumu nešto fali, taj se uhvati za klan i sugerisanje i dirigovanje i qrce-palce. Izvini, al' šta da ti kažem, smara. Odavno nemam potrebu da ikome sa foruma dokazujem svoju "autentičnost", bio mi on simpatičan ili ne.
 
Realno, nije normalno da se klinci u tom uzrastu slikaju goli... ni da roditelji drže takve fotke na kompu. Definitivno nije sve kako treba sa tom porodicom.

Međutim, ono što je meni posebno interesantno u celoj priči je to što ovaj slučaj nije objavljen u američkim medijima. Dakle, za promenu, niko ne potencira da su ljudi poreklom iz bivše Juge.

...A u našim novinama, provlači se teza da je deci zabranjeno da se koriste srpskim jezikom, da je porodica pretrpela sve i svašta... ukratko, da su žrtve zlih Amera.

Nešto ne štima tu.

Da nije sve ovo zapravo nečiji mamac za našu javnost? :think:
 

Back
Top