Robert De Niro vs podcenjeni glumci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
S tim što film kao takav propada i dolazi vreme serija
Ја се надам да ће филм ипак опстати као уметност. Колико год имало добрих серија филм је посебан формат и много уметничкији по мом мишљењу. Серије су више комерцијална, фабричка ствар.
 
Ја се надам да ће филм ипак опстати као уметност. Колико год имало добрих серија филм је посебан формат и много уметничкији по мом мишљењу. Серије су више комерцијална, фабричка ствар.

I ja, na kraju krajeva moja zivcanost i nestrpljivost ne dozvoljava mi da odgledam bilo koju seriju do kraja, zato sam uvek vise bio za filmove, iako danas serije zasluzuju veliki respect
 
Ameri su teziste u 21. veku prebacili na serije i tu dominiraju u odnosu na ostale koji pokusavaju da ih kopiraju. Sam film vremenom postaje zastareo format i Ameri ga polako "napustaju", dok recimo danas korejci prave super filmove.

Američke serije su najbolje odavno i nemaju premca.

Homicide: Life on the Street
Northern Exposure
Deadwood
Sopranos
Office (US)
dijelovi Oz, Six feet under, The Wire

Dok su Igre prijestolja i slične burgije precijenjene, a o smiješnim vampirima-to nije za odrastao mozak...
 
Ја се надам да ће филм ипак опстати као уметност. Колико год имало добрих серија филм је посебан формат и много уметничкији по мом мишљењу. Серије су више комерцијална, фабричка ствар.
Pa naravno da hoće. I možda sam prevelik optimista al ovaj nastupajući prestanak pumpanja para u filmove može iznedriti umetnički kvalitet. Da uprostim, više će da se trude tvorci filmova, odvojiće se žito od kukolja
A serije su svakako komercijala uglavnom
 
Ја се надам да ће филм ипак опстати као уметност. Колико год имало добрих серија филм је посебан формат и много уметничкији по мом мишљењу. Серије су више комерцијална, фабричка ствар.

Film je novela, serija je roman.
 
Pa naravno da hoće. I možda sam prevelik optimista al ovaj nastupajući prestanak pumpanja para u filmove može iznedriti umetnički kvalitet. Da uprostim, više će da se trude tvorci filmova, odvojiće se žito od kukolja
A serije su svakako komercijala uglavnom

Recimo Iran, u kojem islamski kalifat orgazmira od vrhunca, je izbacio nekoliko odlicnih fikmova, koji su u top 50 imdb liste, sto nema logike na prvi pogled, al valjda nekad diktatura, nestasica i sve ostalo moze biti inspirativno, kao i kod nas 90-ih kad smo pravili neke od najjacih filmova
 
Не, филм је роман а серија је серијал романчића ( љубића, кримића, шта год ).

Ne može film biti roman, premali je i za nevelike romane, nema vremena za razvoj ličnosti,situacija, svega...

Za ekranizaciju značajnoga romana autora kao James ili Stendhal, treba serija.

Film je za nekog kao Poe ili Čehov.
 
Američke serije su najbolje odavno i nemaju premca.

Homicide: Life on the Street
Northern Exposure
Deadwood
Sopranos
Office (US)
dijelovi Oz, Six feet under, The Wire

Dok su Igre prijestolja i slične burgije precijenjene, a o smiješnim vampirima-to nije za odrastao mozak...

Ono sto je meni sa serijama bio problem je to sto nemaju kraja i uvek se nastavljaju u nedogled.

O Igri Prestola misljenje ne iznosim od kad sam jednom jedva izbegao kamenovanje
 
Recimo Iran, u kojem islamski kalifat orgazmira od vrhunca, je izbacio nekoliko odlicnih fikmova, koji su u top 50 imdb liste, sto nema logike na prvi pogled, al valjda nekad diktatura, nestasica i sve ostalo moze biti inspirativno, kao i kod nas 90-ih kad smo pravili neke od najjacih filmova
Pa kao Orson Vels kad ide priča u trećem čoveku, ne sećam se tačno
Švajcarska je oduvek mirna, bez ratova i gladi, svetu je dala samo satove i čokoladu
U Italiji u vreme najvećih trovača Bordžija, kad se, parafraziraću, nosila glava ko komad slanine stvarali su jedan da vinči i mikelanđelo
 
To nije istina. Danasnje serije su vise autorske i artistickije od danasnjih filmova.
Могуће, али проблем са серијама је што:
1) не знају кад је доста, само погледај Ходајуће мртваце, нисам могао више да је пратим. Зашто то раде? Па због пара.
2) често зезну крај јер не знају како да је ефектно заврше а морају
Поштујем квалитетне серије, али некако ипак више волим филм.
 
Pa kao Orson Vels kad ide priča u trećem čoveku, ne sećam se tačno
Švajcarska je oduvek mirna, bez ratova i gladi, svetu je dala samo satove i čokoladu
U Italiji u vreme najvećih trovača Bordžija, kad se, parafraziraću, nosila glava ko komad slanine stvarali su jedan da vinči i mikelanđelo
Орсон Велс је један од највећих редитеља свих времена. Његове филмове треба гледати, неке јесам а неки ме чекају.
 
Могуће, али проблем са серијама је што:
1) не знају кад је доста, само погледај Ходајуће мртваце, нисам могао више да је пратим. Зашто то раде? Па због пара.
2) често зезну крај јер не знају како да је ефектно заврше а морају
Поштујем квалитетне серије, али некако ипак више волим филм.
Jao ja voking đed ne gledam od treće sezone
 
De ti je Fargo na ovom spisku je li

Fargo sam gledao film. Serija? Ne znam....

House of cards je dobro počeo, no propao je i prije Spaceyeva pederluka zbog bezveznog pseudofeminizma žene, koja je trebala biti neka faca, a samo muškarac može biti makijavelistički dijabolik.

Gledljive, ne A ranga su bile Chicago hope i druge Kelleya, kao The Practice i Boston legal (suludi Danny Crane)

CSI- plastično, prazno, dosadno, bezvezno

Vampiri razni---ne znam nikog, infantilno

Band of brothers- vrlo dobro, no yebeš njh, njih su švapski trećepozivci mogli satjerati u rupu, kao u Ardennima. Kapa dolje američkoj vojnoj tehnici, no inače...

Nije to kao stari njemački Heimat, za njih Himalaja, ili mini serije britanske, njemačke, a i ruske (samo ne talijanske, ne, ne, ne...)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top