Robert De Niro vs podcenjeni glumci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Могуће, али проблем са серијама је што:
1) не знају кад је доста, само погледај Ходајуће мртваце, нисам могао више да је пратим. Зашто то раде? Па због пара.
2) често зезну крај јер не знају како да је ефектно заврше а морају
Поштујем квалитетне серије, али некако ипак више волим филм.

Pa ja vise volim serije al nikad necu reci da su filmovi glupost niti cu ih sve svoditi na avendzerse... Serijal romancica su sapunice, a realno svako ko zaista voli film se odavno prebacio na gledanje serija... Razumem i tu odbojnost kod pojedinih ali samo delimicno, jer se zna sta su serije bile ranije i tesko je ljudima da predju sa jednog formata na drugi... ljudi znaju biti zadrti po tako nekim pitanjima ali onaj ko prepoznaje umetnost, dobru pricu, glumca, reziju on nema problem da da sansu serijama...
 
Fargo sam gledao film. Serija? Ne znam....

House of cards je dobro počeo, no propao je i prije Spaceyeva pederluka zbog bezveznog pseudofeminizma žene, koja je trebala biti neka faca, a samo muškarac može biti makijavelistički dijabolik.

Gledljive, ne A ranga su bile Chicago hope i druge Kelleya, kao The Practice i Boston legal (suludi Danny Crane)

CSI- plastično, prazno, dosadno, bezvezno

Vampiri razni---ne znam nikog, infantilno

Band of brothers- vrlo dobro, no yebeš njh, njih su švapski trećepozivci mogli satjerati u rupu, kao u Ardennima. Kapa dolje američkoj vojnoj tehnici, no inače...

Nije to kao stari njemački Heimat, za njih Himalaja, ili mini serije britanske, njemačke, a i ruske (samo ne talijanske, ne, ne, ne...)
Uh uh vidiš kako lupaš I guraš u isti koš
CSI las Vegas nikako ali nikako ne može u isti koš sa CSI majami, neuporedivo je to
Kao što originalni NCIS I NCIS Los Angeles su kao dupe I oko
 
Ono sto je meni sa serijama bio problem je to sto nemaju kraja i uvek se nastavljaju u nedogled.

O Igri Prestola misljenje ne iznosim od kad sam jednom jedva izbegao kamenovanje

Sad je drugo vrijeme. Prije su serije od preko 100 epizoda bile kao neka rijeka koju si pratio, stabilnoga termina, vidio protok situacija, likova, doživio drame, tragedije, zanose (Homicide)...

Evo, to su velika djela, posve suprotna po senzibilitetu- Homicide i NExp.
 
Гледао и ја Одељење за убиства. Једна од најбољих полицијских серија икада.
Pa pazi, devedesetih je to bilo popularno i nema ko nije gledo
Posle malo dođe dosije x
Evo i dan danas se nije pojavila serija koja će da me toliko obori ko dosije x. Mojoj deci danas smešno, efekti i to, deluje bedno... Al kakva je to avangarda bila kad se pojavilo
 
Pa pazi, devedesetih je to bilo popularno i nema ko nije gledo
Posle malo dođe dosije x
Evo i dan danas se nije pojavila serija koja će da me toliko obori ko dosije x. Mojoj deci danas smešno, efekti i to, deluje bedno... Al kakva je to avangarda bila kad se pojavilo

Ja ozbiljno razmisljam da pocnem da je gledam ponovo (dosije x), kao i Lost, koju nisam ni odgledao do kraja nikad
 
Brate, ja preko četres godina imam... Jel stvarno misliš da u svoje vreme nisam gledala homicide, law and order I uopšte taj tip serija, jel misliš da sam pala s marsa

Onda su u pitanju kriteriji. CSI, bilo koji, je šega spram Homicide.

To je kao da se uspoređuje, recimo, Liszt i Beethoven.

Ili Spielberg i Tarkovski.

Ili Thackeray i Tolstoj.

Ili Blek Stena i Corto Maltese.

Šega.
 
Zamislite da neko krene da nipodastava film na konto toga koliko su serije bolje od akcionih filmova primera radi, to bas ne bi bilo u redu.. E pa tako isto meni deluje kad ljudi krenu da omalovazavaju serije kako nisu dostojne... a zapravo u smislu sadrzine ono sto su nekada bili najkvalitetniji filmovi to se sada pretocilo u serije...

Ja sam se ko klinac trovo svim i svacim, mislim da sam pogledao svaki film Dzejsona Bigsa i Viliama Skota... Americke pite i razne Road i Euro tripove znao napamet... Naravno pogledalo se tu i ozbiljnih filmova, ali tinejdzerske i romanticne komedije retko koju da nisam pogledao, mislim ono jbt bio sam klinac od 11, 12 godina...

Sto sam vise bio stariji prihvatio sam sebe da bez Tarantina za mene filma nema.. Glupo i infantilno da, ali od 20 najboljih filmova 10 su njegovi... Poslednja 2 filma koja sam pogledao su Joker i najnoviji Tarantino, e sad vrlo je moguce da ce me u jednom trenutku serije smoriti ali ne u smislu da nemam koju da gledam, jer inace gledam jako sporo, nego cu se zazeleti filma sat i po i cao... a kad dodje taj trenutak kapiram da cu imati objektivne poteskoce da odvojim to sto vredi od svih silnih supermena, ajron mena i cudesa..
 
Ja ozbiljno razmisljam da pocnem da je gledam ponovo (dosije x), kao i Lost, koju nisam ni odgledao do kraja nikad
Pa ja ne mogu lost, probala sam i ne ide. Čim mene od toga boli glava, ne mogu
A dosije x sam gledala na tvu gde kod i kad god se repriziralo
Čak i ove nove kad su počeli, matori Molder I Skali ja sam rešila da ne skidam nego da gledam na foxu. Jednom nedeljno. Pa sve čekam epizodu, pa kad su reklame idem da pišam ko nekad... Vrlo dirljivo je bilo
 
Pa pazi, devedesetih je to bilo popularno i nema ko nije gledo
Posle malo dođe dosije x
Evo i dan danas se nije pojavila serija koja će da me toliko obori ko dosije x. Mojoj deci danas smešno, efekti i to, deluje bedno... Al kakva je to avangarda bila kad se pojavilo
Меније Досије Икс и даље омиљена свих времена...због приче. Повремено репризирам по једну сезону.
 
Zamislite da neko krene da nipodastava film na konto toga koliko su serije bolje od akcionih filmova primera radi, to bas ne bi bilo u redu.. E pa tako isto meni deluje kad ljudi krenu da omalovazavaju serije kako nisu dostojne... a zapravo u smislu sadrzine ono sto su nekada bili najkvalitetniji filmovi to se sada pretocilo u serije...

Ja sam se ko klinac trovo svim i svacim, mislim da sam pogledao svaki film Dzejsona Bigsa i Viliama Skota... Americke pite i razne Road i Euro tripove znao napamet... Naravno pogledalo se tu i ozbiljnih filmova, ali tinejdzerske i romanticne komedije retko koju da nisam pogledao, mislim ono jbt bio sam klinac od 11, 12 godina...

Sto sam vise bio stariji prihvatio sam sebe da bez Tarantina za mene filma nema.. Glupo i infantilno da, ali od 20 najboljih filmova 10 su njegovi... Poslednja 2 filma koja sam pogledao su Joker i najnoviji Tarantino, e sad vrlo je moguce da ce me u jednom trenutku serije smoriti ali ne u smislu da nemam koju da gledam, jer inace gledam jako sporo, nego cu se zazeleti filma sat i po i cao... a kad dodje taj trenutak kapiram da cu imati objektivne poteskoce da odvojim to sto vredi od svih silnih supermena, ajron mena i cudesa..
Gledaj Irca, kad smo već kod de Nira
 
Pa pazi, devedesetih je to bilo popularno i nema ko nije gledo
Posle malo dođe dosije x
Evo i dan danas se nije pojavila serija koja će da me toliko obori ko dosije x. Mojoj deci danas smešno, efekti i to, deluje bedno... Al kakva je to avangarda bila kad se pojavilo

Dossier X je bio zabavan u prvih 15-20 epoizoda, a onda je ispao smiješan jer su stalno s ručnim svjetiljkama bazali u mraku i onaj munđaroš je dimio te dimio..i sve je postalo farsa, i urota i vanzemaljci i CIA... To nema veze s efektima. ostale serije tog profila, ili slične, su još gore i smješnije, glumataju kao u partizansom kazalištu, a dijalozi su kao da ih je pisao onaj lik za Mirka i Slavka.

Modernije TV serije su, američke, one od oko 2005-10 nadalje- stilizirane, sterilne, prazne, shematske, beskrvne,... a ličnosti su karikaturalni likovi s mentalnim životom nešto razvijenije amebe.

To je toliko loše da nije ni smiješno.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top