Rizične operacije i naši hirurzi - komparacija : svet i mi

pikax

Buduća legenda
Poruka
28.456
"Mirela je 26-godišnja devojka koja je imala tumor ( sarkom ) Kada je pomoć potražila od tri najbolje klinike sa vrhunskim hirurzima, rečeno joj je da nema leka i da neće dočekati Novu godinu. Ova 26-godišnja devojka je počela da sprema svoju sahranu, a onda je rešila da potraži pomoć u Srbiji.
Guglala je na internetu i pronašla prof. dr Bratislava Trifunovića, hirurga i onkologa, kom se obratila za pomoć. Iako je njena majka Elizabeta Šabić izgubila svaku nadu, Mirela je i dalje bila sigurna da može da se izleči. Bila je u pravu. Dr Trifunović izveo je sa 20 lekara veoma rizičnu operaciju i Mirela se danas uspešno oporavlja."

https://www.b92.net/video/zivot/nev...ele-jedino-nije-odustao-srpski-hirurg-2236159

Svaka čast Profesore ! :heart:
 
ne radi se toliko o nasim hiruzima.

odacu ti jednu tajnu koju na zalost znam iz prve ruke.

visok procenat izlecenja u nekim izvikanim i skupim zapadnim klinikama je samo zato sto u startu uzimaju lakse pacijente koji bi verovatno i na drugim mestima isto tako dobro prosli.
teze pacijente odbijaju..
najpoznatiji primer je nas poznati glumac nebojsa glogovac koga su vratili iz nemacke.

vise im se isplati da zadrze dobru statistiku nego da uzmu pare za jednu operaciju.

a nasi operisu pa sta bude..spasavaju zivote..zapadni gledaju pare..nasi zivote.
 
ne radi se toliko o nasim hiruzima.

odacu ti jednu tajnu koju na zalost znam iz prve ruke.

visok procenat izlecenja u nekim izvikanim i skupim zapadnim klinikama je samo zato sto u startu uzimaju lakse pacijente koji bi verovatno i na drugim mestima isto tako dobro prosli.
teze pacijente odbijaju..
najpoznatiji primer je nas poznati glumac nebojsa glogovac koga su vratili iz nemacke.

vise im se isplati da zadrze dobru statistiku nerego da uzmu pare za jednu operaciju.

a nasi operisu pa sta bude..spasavaju zivote..zapadni gledaju apre..nasi zivote.
predložili su hemioterapiju , svakako im ulazi u prosek jer ne bi preživela bez operacije
nisu uradili kvalitetnu dijagnostiku takođe do kraja
 
"Mirela je 26-godišnja devojka koja je imala tumor ( sarkom ) Kada je pomoć potražila od tri najbolje klinike sa vrhunskim hirurzima, rečeno joj je da nema leka i da neće dočekati Novu godinu. Ova 26-godišnja devojka je počela da sprema svoju sahranu, a onda je rešila da potraži pomoć u Srbiji.
Guglala je na internetu i pronašla prof. dr Bratislava Trifunovića, hirurga i onkologa, kom se obratila za pomoć. Iako je njena majka Elizabeta Šabić izgubila svaku nadu, Mirela je i dalje bila sigurna da može da se izleči. Bila je u pravu. Dr Trifunović izveo je sa 20 lekara veoma rizičnu operaciju i Mirela se danas uspešno oporavlja."

https://www.b92.net/video/zivot/nev...ele-jedino-nije-odustao-srpski-hirurg-2236159

Svaka čast Profesore ! :heart:
Ne vidim taj snimak o kome je reč.
Inače i mene je na našoj klinici operisao nas hirurg onkolog i nikad tu nije bilo recidiva. Hvala bogu na njemu i svaki put ga preporučim kad neko pita za dobrog onkohirurga.
 
ne radi se toliko o nasim hiruzima.

odacu ti jednu tajnu koju na zalost znam iz prve ruke.

visok procenat izlecenja u nekim izvikanim i skupim zapadnim klinikama je samo zato sto u startu uzimaju lakse pacijente koji bi verovatno i na drugim mestima isto tako dobro prosli.
teze pacijente odbijaju..
najpoznatiji primer je nas poznati glumac nebojsa glogovac koga su vratili iz nemacke.

vise im se isplati da zadrze dobru statistiku nego da uzmu pare za jednu operaciju.

a nasi operisu pa sta bude..spasavaju zivote..zapadni gledaju pare..nasi zivote.
Jedan primjer koji dokazuje ovu tezu, mada se ovdje više radi o stručnosti našeg doktora i njegovoj sposobnosti. :)

Grčki lekari je otpisali, naši joj oživeli srce! | Novosti.rs

 
možda je do državne klinike što ne gledaju profite na taj način a možda i jesu malo luđi ti naši hirurzi jer znam isto za operaciju koja je produžila život nekoliko godina a u drugoj državi (hrv) nisu hteli da operišu. mada i je i tamo državna to je onda sreća da naletiš na lekara, niej možda ni bitno što je hrvatska
mada opet budu i one obrnute priče kad je veliki javašluk itd
 
rekoh da objavim kako ovi moji doktori , kolege , farmakomafijaši, ubice, kreteni i neznalice rade
Ima i takvih, ali mozda je ovo dobar nacin da se javno pohvale dobri hirurzi, bar da ljudi znaju sta vredi.

Mogu li da pohvalim 2 hirurga bez ulazenja u svoju privatnost? Jedan od njih doduse nije vise ziv nazalost.

To su doktor Radovanovic, ime sam zaboravila iz "Dragise Misovica" u Beogradu i nazalost sada pokojni doktor Lazic iz Nisa, cuveni hirurg takodje.
 
Poslednja izmena:

Back
Top