Rimac sa Neverom srušio svetski rekord

Manga Hilux

Stara legenda
Poruka
84.324

Rimčeva Nevera srušila svetski rekord VIDEO​

Električna Rimac Nevera postavila je novi svetski rekord za brzinu kada je u pitanju vožnja u rikverc, dostižući 275 km/h.
IZVOR: B92




Foto: Rimac



Foto: Rimac


Rekord je oboren u Nemačkoj, u centru Papenburg koji ima dve staze od po 4 km, i koji nemački proizvođači kao što su Mercedes-Benz i Volkswagen često koriste za testiranje velikih brzina.

kompanije Rimac su rekli da je ova lokacija izabrana jer je na njoj Nevera ranije "oborila više od 20 rekorda u jednom danu", a kako je Matija Renić, glavni inženjer Nevere objasnio, cilj je ovoga puta bio "zalazak u neistraženu teritoriju". Ekipa koja stoji iza ovog podviga, upisana je u Ginisovu knjigu rekorda, preneo je Autocar.

Tokom razvoja palo nam je na pamet da će Nevera verovatno biti najbrži automobil na svetu u rikverc, iako aerodinamika, hlađenje i stabilnost ipak nisu projektovani za vožnju unazad velikom brzinom. Međutim, počeli smo da pričamo o tome da bismo mogli da probamo", rekao je Renić.



Nevera od 1.877 KS predstavljena je 2021. godine kao najbrži serijski električni automobil na svetu.
 
Kako je to uopšte moguće kada je automobil aerodinamički projektovan da ide unapred a ne u rikverc? Pa formula 1 je mnogo brža i po snazi motora i po aerodinamici pa kada ide unapred ne verujem da dostiže 350 km/h. A automobil je mnogo sporiji od formule 1 i u rikverc ide skoro 300 km/h?

P.S. U Monci ove godine, na najbržoj stazi Formule 1, maksimalna brzina je postignuta od 359 km/h unapred.
 

Nevera je službeno najbrži serijski električni automobil na svijetu​

Nevera je službeno najbrži serijski električni automobil na svijetu

S postignutih 412 km/h u kontroliranim uvjetima potvrđene su simulacije nastale tijekom razvoja, a hrvatski hiperautomobil osim rekorda ubrzanja sada drži i onaj brzinski za električne modele
Iz Rimac Automobila danas su objavili vijest koju je Mate Rimac nedavno najavio: njihova Nevera postala je i službeno najbrži električni serijski automobil na svijetu. Time ovaj hrvatski hiperautomobil drži ne samo svjetski rekord u ubrzanju (8,582 sekundi za četvrt milje), već i brzinski rekord za jedan serijski električni automobil.

Posljednji rekord postignut je u kontroliranim uvjetima na ovalnoj specijaliziranoj stazi Automotive Testing Papenburg u Njemačkoj, koja ima dvije ravnine od po 4 kilometra. Na njima je Nevera, prema službenom GPS mjerenju, postigla najvišu brzinu od čak #_412 km/h_#. Pritom su korištene komercijalne gume Michelin Cup 2R, legalne za cestu, a sve se provodilo uz nadzor inženjera iz Rimca i Michelina. Ovo je ujedno i najviša brzina nekog automobila ikada postignuta na toj testnoj stazi.

#_412_#km/h​

 
Pa ti vidiš li da ovaj vozi formulu 1 sa pola gasa?
nevera ide 412 formula 378

a inace https://luxe.digital/lifestyle/cars/fastest-cars/

The fastest car of 2023, an almost unheard-of amount of power and speed from the Devel Sixteen – a car that seeks to smash all of the current records it faces. With a claimed top speed of 347mph (or 550+kph), the Devel Sixteen stares down the next speed standard: 350 miles per hour.
 
Što se čudite struja je svemoguća po pitanju ubrzanja a aerodinamika tu nema nekog preteranog uticaja tj relevantna je. Recimo oblik kapljice ima najbolji oblik ali je niko ne koristi u aerodinamici. I otkud je ovo serijski model? Koliko hiljada komada ih naprave mesečno/godišnje?

Drugo je što pri takvim brzinama auto ne verujem da može i 100 km da pređe.

Treće formule su odavno limitirane sa max brzinom. I nema neki efekat kada ima jedan ili dva pravca gde može da je razvuče na trkama.
 
Pa jedino ako imaju V20 motor u sebi, inače nema logike da je sportski automobil brži od formule 1. Ona je jednostavno projektovana takva da bude, to joj je jedina svrha, zato je i takva kao strela.
gresis , formula se pravi i da bude funkcionalna , da savladava krivine

nema na trkama tolikih pravaca da bi se insistiralo na brzini vise nego na upravljivosti

dok su ovi automobili dokazivanje tehnoloskih mogucnosti
 
Kako je to uopšte moguće kada je automobil aerodinamički projektovan da ide unapred a ne u rikverc? Pa formula 1 je mnogo brža i po snazi motora i po aerodinamici pa kada ide unapred ne verujem da dostiže 350 km/h. A automobil je mnogo sporiji od formule 1 i u rikverc ide skoro 300 km/h?

P.S. U Monci ove godine, na najbržoj stazi Formule 1, maksimalna brzina je postignuta od 359 km/h unapred.
Ovako se to radi.
 

Back
Top